Spam podjetja na zaposlitvenih portalih
Zavod za varstvo narave – dajejo razpise ven, prirejajo razgovore, kandidat pa pogosto znan že prej. Se pelješ daleč na razgovor , daš dopust, imaš stroške, v resni pa je lažni razgovor. Ali pa imajo razgovore, veliko ustreznih kandidatov, ne izberejo nobenega, vprašaš kaj zdaj, rečejo, da bodo raje vzeli pripravnika . Drugače povedano, da vzamejo z veseljem kandidata iz prvega razpisa, samo, da sedaj bodo dali pa 30% manj plače in bo pripravnik.
Krajinski park Tivoli – isto, razgovori, kandidat pa že prej znan. Za kozlat.
Razpis za prosto delovno mesto pač mora bit objavljen in postopek izpeljan po pravilih, kar pomeni, opravljeni razgovori z vsemi, ki izpolnjujejo pogoje, tudi če je kandidat neuradno že izbran.
In ne, ni šans, da bo kandidat kdaj izvedel, da že imajo izbranega kandidata. To se ne pove.
Pa nisem nikoli delala v kadrovanju, pa so mi te stvari jasne. Sem pa že bila neuradno izbrani kandidat, samo formalno je še bilo treba pokrit postopek. Pa vedno brez kakih vez in poznanstev.
queen904, 07.05.2025 ob 23:07
Razpis za prosto delovno mesto pač mora bit objavljen in postopek izpeljan po pravilih, kar pomeni, opravljeni razgovori z vsemi, ki izpolnjujejo pogoje, tudi če je kandidat neuradno že izbran.
In ne, ni šans, da bo kandidat kdaj izvedel, da že imajo izbranega kandidata. To se ne pove.
Pa nisem nikoli delala v kadrovanju, pa so mi te stvari jasne. Sem pa že bila neuradno izbrani kandidat, samo formalno je še bilo treba pokrit postopek. Pa vedno brez kakih vez in poznanstev.
Seveda mora biti objavljen oglas, ni pa nujno, da ga objavijo na Zavodu za zaposlovanje ali drugih spletnih platformah za delo.
Lahko ga objavijo tudi na svoji spletni strani in zadostijo zakonodaji. Saj ji treba fopat ljudi in objavljati DM na vseh platformah, če je kandidat že izbran.
Res je, 07.05.2025 ob 15:31
Anonimno 6564, 07.05.2025 ob 15:27
Res je, 07.05.2025 ob 15:23
Res je, ampak ZZZS objavlja predvsem razpise za državne institucije, kjer je treba predložiti cel kup dokumentov tudi če je delovno mesto samo za 1 leto. In potem dobiš odg, da niso izbrali nikogar. Zanimivo bi bilo imeti neodvisno institucijo, ki bi nadzorovala razpise na vseh portalih in poslane cv-je, preverjanje kaj počnejo s temi CVji in kdo vse ima dostop do teh podatkov. Meni se je že večkrat letos zgodilo, da sem poslal cv na razpis, kjer sem vse alineje imel obkljukane (energetika) in bi po vsej logiki službo jaz (ali nekdo) moral dobiti, ampak odgovor je vedno, da nisi izbran (Nato pa se enak razpis ponovi) ali da niso nikogar izbrali.
V prejšnji firmi smo vsi imeli vpogled v CV-je.
Zzzs?
Zavod za zaposlovanje Slovenije
To bo pa kar Zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije.
Takšnih podjetij kar mrgoli v Sloveniji. Lažni zaposlitveni oglasi so veliko bolj pogosti, kot se mnogi zavedajo in kot podjetja, sploh pa portali kot je Optius in Moje delo, želijo priznati.
Na te oglase se sploh nima smisla prijavljati, še manj pa na oglase, ki vas peljejo na kvazi zaposlitveni portal, na katerem “ponudite svoje podatke”. Resno podjetje ima e-poštni naslov z domeno podjetja in objavljene kontaktne podatke kadrovske pisarne, ne pa neko skrivanje in sprenevedanje.
Lažne razpise redno objavljajo naslednja podjetja – (Strateško spremljanje trga dela in objav v obdobju 18 mesecev z namenom neuradne analize lažnih delovnih mest)
Rutar, Ekosistem Plus, Domenca Webtech, HS Plus, Mercator, Mimovrste, Shopster, Etrel, Leanpay, Novartis, Avtotehna Vis, Lelosi, Telemach, Agencije (Manpower, Trenkwalder … to sploh ignorirajte), KMAG Ljubljana oz. KIA (objavljajo nonstop), OBI, Spar, Geaprodukt, Mladinska knjiga, Mr. Pet, Prohuman (to je katastrofa od agencije), GLS (in njihovi “derivati”), DPD in številna druga podjetja.
Objava temelji na analizi preko skupno 600 poslanih prijav s strani ekipe 5 ljudi, ki smo si zadali cilj preveriti koliko podjetij sploh odpiše.
PODJETJA, KAMOR PA RES NITI V NOROSTI NE POŠILJAJTE PRIJAV:
Sprva razna podjetja, ki vas silijo k registraciji na drugih straneh in pošiljanju video vsebin. Resno podjetje resno kadruje.
KOnkretna podjetja, kamor vam toplo odsvetujem pošiljanje prijav in popolno izogibanje, ker so oglasi norčevanje:
HS PLUS, Nutrislim, MediaBUS, Corwin, Nepremičnine Stoja, Companywall, VSE agencije, Blendergroup (blender), vse ambasade, ki iščejo skladiščnike, EUROSENDER, itd. (seznam lahko dopolnim, je pa zelo dolg).
Podjetja, ki so vredna vašega truda:
DM – Resno in stabilno podjetja, sicer zaznano zelo pristransko kadrovanje, vendar še vedno resno podjetje.
MERKUR: Oglasi so resnični, podjetje ima druge težave (previdno)
POŠTA SLOVENIJE: Delno resnični, delno kvazi oglasi. (previdno)
BigBang: Mešani rezultati. Od katastrofalne nestrokovnosti (popolno ignoriranje povpraševanja o sodelovanju), do konkretne ponudbe. (previdno)
Vsa podjetja imajo več skupnih kršitev, ki jih država sploh ne naslavlja:
Nekorektni in pogosto pristranski selekcijski postopki
Vsiljevanje zakonsko spornih oblik pogodb
Izjemno nizki osebni dohodki
Laganje na razgovorih o plači in pogojih dela (prikrivanje)
Zavajajoče izjave o možnostih napredovanja in izobraževanja
Itd.
Še nekaj podjetij, kamor NE POŠILJAJTE prijav:
Champion, BeHealthy in Fotona
Kaj pa dobra podjetja?
V prvem komentarju so navedena resna podjetja, ki pošiljajo odgovore na prijave in dejansko iščejo ljudi. Podjetja ima bolj ali manj iste težave in nepravilnosti, a se vam vsaj splača vlagati trud v vlogi kandidata-ke:
DM – Resno in stabilno podjetja, sicer zaznano zelo pristransko kadrovanje, vendar še vedno resno podjetje.
MERKUR: Oglasi so resnični, podjetje ima druge težave. Glavna težava je kadrovska pisarna, ki ne zna prepoznati strokovnega kadra (previdno)
POŠTA SLOVENIJE: Delno resnični, delno kvazi oglasi. Glavna težava je kadrovska pisarna, ki ne zna prepoznati strokovnega kadra (previdno)
BigBang: Mešani rezultati. Od katastrofalne nestrokovnosti (popolno ignoriranje povpraševanja o sodelovanju), do konkretne ponudbe kandidatu-ki. (previdno)
E.Leclerc (navkljub kritikam na portalih gre za resno podjetje. Šibka točka so že zaposleni, kar je plod slabega kadrovanja v preteklosti, posledično odganjanje kakovostnega kadra. Samo podjetje je korektno)
H&M
NLB in druge banke
DEWESoft
TEDi
Primark
Manjša podjetja vredna zaupanja:
Podjetji KONSTILL in WithCar iz Logatca
Disciplina, 08.08.2025 ob 14:14
Takšnih podjetij kar mrgoli v Sloveniji. Lažni zaposlitveni oglasi so veliko bolj pogosti, kot se mnogi zavedajo in kot podjetja, sploh pa portali kot je Optius in Moje delo, želijo priznati.
Na te oglase se sploh nima smisla prijavljati, še manj pa na oglase, ki vas peljejo na kvazi zaposlitveni portal, na katerem “ponudite svoje podatke”. Resno podjetje ima e-poštni naslov z domeno podjetja in objavljene kontaktne podatke kadrovske pisarne, ne pa neko skrivanje in sprenevedanje.
Lažne razpise redno objavljajo naslednja podjetja – (Strateško spremljanje trga dela in objav v obdobju 18 mesecev z namenom neuradne analize lažnih delovnih mest)
Rutar, Ekosistem Plus, Domenca Webtech, HS Plus, Mercator, Mimovrste, Shopster, Etrel, Leanpay, Novartis, Avtotehna Vis, Lelosi, Telemach, Agencije (Manpower, Trenkwalder … to sploh ignorirajte), KMAG Ljubljana oz. KIA (objavljajo nonstop), OBI, Spar, Geaprodukt, Mladinska knjiga, Mr. Pet, Prohuman (to je katastrofa od agencije), GLS (in njihovi “derivati”), DPD in številna druga podjetja.
Objava temelji na analizi preko skupno 600 poslanih prijav s strani ekipe 5 ljudi, ki smo si zadali cilj preveriti koliko podjetij sploh odpiše.
PODJETJA, KAMOR PA RES NITI V NOROSTI NE POŠILJAJTE PRIJAV:
Sprva razna podjetja, ki vas silijo k registraciji na drugih straneh in pošiljanju video vsebin. Resno podjetje resno kadruje.
KOnkretna podjetja, kamor vam toplo odsvetujem pošiljanje prijav in popolno izogibanje, ker so oglasi norčevanje:
HS PLUS, Nutrislim, MediaBUS, Corwin, Nepremičnine Stoja, Companywall, VSE agencije, Blendergroup (blender), vse ambasade, ki iščejo skladiščnike, EUROSENDER, itd. (seznam lahko dopolnim, je pa zelo dolg).
Podjetja, ki so vredna vašega truda:
DM – Resno in stabilno podjetja, sicer zaznano zelo pristransko kadrovanje, vendar še vedno resno podjetje.
MERKUR: Oglasi so resnični, podjetje ima druge težave (previdno)
POŠTA SLOVENIJE: Delno resnični, delno kvazi oglasi. (previdno)
BigBang: Mešani rezultati. Od katastrofalne nestrokovnosti (popolno ignoriranje povpraševanja o sodelovanju), do konkretne ponudbe. (previdno)
Vsa podjetja imajo več skupnih kršitev, ki jih država sploh ne naslavlja:
Nekorektni in pogosto pristranski selekcijski postopki
Vsiljevanje zakonsko spornih oblik pogodb
Izjemno nizki osebni dohodki
Laganje na razgovorih o plači in pogojih dela (prikrivanje)
Zavajajoče izjave o možnostih napredovanja in izobraževanja
Itd.
Vidim, da imate naveden tudi Novartis. Kakšne so vaše izkušnje z njim? Sama sem se prijavila, izpolnjevala vse pogoje in bila zavrnjena brez razgovora.
strašno iščejo, 08.08.2025 ob 14:44
Vidim, da imate naveden tudi Novartis. Kakšne so vaše izkušnje z njim? Sama sem se prijavila, izpolnjevala vse pogoje in bila zavrnjena brez razgovora.
Ali ste bili kdaj deležni odgovora v stilu “če vam ne sporočimo do konca naslednjega tedna, potem niste izbrani”?
Poleg tega, da gre za izjavo, ki je, žal ni lepše besede, globoka neumnost, saj je jasno, da če ni odgovora ni tudi zaposlitve, ima tovrstna izjava tudi druge pomembne značilnosti, ki jih je dobro imeti v mislih za bodoče pošiljanje prijav.
Podjetja, ki se poslužujejo tovrstnega pristopa so izjemno nestrokovna, oseba, ki takšen stavek izreče pa globoko neprofesionalna in neprimerna za opravljanje funkcije, hkrati to odraža spodletelo organizacijsko kulturo podjetja oz. pogosto kar večjega dela slovenske kadrovske politike.
Vsebinski vidik izjave
Gre za kombinacijo naslednjih signalov:
Neposrednost, vendar brez empatije,
Prelaganje odgovornosti za obveščanje na kandidata,
Pomanjkanje profesionalnega bontona pri zaključevanju selekcijskega postopka.
Psihološka in kadrovska analiza
a) Odsotnost povratne informacije = pomanjkanje spoštovanja
Ne posredovati zavrnitve kandidatu je izraz ignoriranja osnovne profesionalne etike v HR praksi.
Kandidat je vložil čas, energijo in pogosto čustveni vložek; zato je pričakovanje obvestila upravičeno.
b) Neposredno sporočanje zavrnitve vnaprej (»če vas ne pokličemo, ste zavrnjeni«)
Gre za pasivno obliko zavrnitve, ki pri kandidatu vzbuja negotovost, frustracijo in dvom v organizacijsko kulturo podjetja.
Takšna praksa nakazuje pomanjkanje empatije, zrelosti in komunikacijske standardizacije znotraj kadrovske ali vodstvene strukture.
c) Možen signal obremenjenosti ali kadrovske nekompetence
Izjava lahko odraža preobremenjenost kadrovske službe ali odsotnost standardiziranega procesa zaposlovanja (npr. ATS sistemi, avtomatizirani e-maili).
Lahko pa tudi kaže na nizko kadrovsko zrelost, kjer je učinkovitost pred človečnostjo.
Organizacijska kultura – implicitni signali kandidatu
Iz takšne izjave kandidat lahko sklepati na naslednje značilnosti podjetja:
Vsebina izjave
Implicitno sporočilo
»Ne pošiljamo zavrnitev«
Ni nam mar za izkušnjo kandidata
»Če vas ne kontaktiramo, niste izbrani«
Pasivno-agresivna komunikacija
»Do konca tedna imamo še nekaj intervjujev«
Vi niste prioriteta, ste zgolj eden izmed mnogih
Takšna praksa negativno vpliva na employer branding, zlasti v panogah, kjer je boj za kadre intenziven. Kvalificirani kandidati se običajno ne vračajo k delodajalcu, ki izkazuje brezbrižnost ali ignoranco.
Podjetje, ki z vami samo enkrat tako nastopi je podjetje, ki mu ne pošiljate več prijav! V takšnem podjetju si v resnici ne želite delati.
Podjetja, ki vedno objavljajo delovna mesta so podjetja, ki so bodisi v močno rdečih številkah bodisi imajo visoko fluktuacijo kadra zaradi slabih pogojev dela. Vsa navedena podjetja imajo v povprečju osebni dohodek med 1277 in 1390 BRUTO za vsa delovna mesta, ki niso navedena kot vodstvena.
Na kaj bodite pozorni?
– Čudaški nazivi delovnih mest (prodajni tigri in levi, navdušenci itd.)
– Tikanje v kontekstu zaposlitvenih oglasov (globoko nestrokovno okolje, ki zaposlene vidi kot nujno zlo, ne kot okrepitev delovnega okolja. Osnovni bonton je še vedno nujen in prikaz strokovne kadrovske politike)
– Podjetja, ki objavljajo same vodstvene položaje (Rutar je v 18 mesecih na portalih objavil več kot 40 vodij oddelkov)
Kadrovanje v Sloveniji (in na splošno na področju nekdanje skupne države) je povsem prepuščeno hudo nestrokovnim kadrovskim pisarnam, ki jih zasedajo osebe, ki nimajo ne strokovnih znanj, ne kompetenc za prepoznavo kompetenc pri kandidatih, sposobnosti itd. Poleg tega gre za hudo pomanjkanje profesionalizma, kar je jedro tudi splošno šibkega podjetništva v Sloveniji, čemur priča tudi razprodaja slovenskih podjetij tujcem.
Druge težave spodletelih kadrovskih postopkov:
– Subjektivne ocene na podlagi zunanjega videza in značilnosti, ki ne vpliva na delovn opravilnost (takoimenovane osebne okoliščine, ki jih naslavlja tudi ZDR 1)
– Vsesplošna kršitev 30. člena ZDR, ker nihče ne preverja
– Negativna selekcija (zavračanje visoko-sposobnega kadra)
– Diskriminacija (nemogoče preverjati, čeprav 6. člen ZDR naslavlja ta problem. Težava je, da delodajalec ni dolžan pojasniti niti zavrnitve, ki jo običajno tudi ne pošlje. Če bi ta člen država resno obravnavala, bi se pokazale številne nepravilnosti)
– Laganje o osebnih dohodkih, dodatkih itd, na razgovoru, povsem druga situacija ob podpisu pogodbe, ki je pa številni ne preberete, kar je velika napaka in vas mnoge preseneti z zamikom.
NASVET:
Če vas podjetje ne naslavlja spoštljivo, ne vlagajte truda, če podjetje delovno mesto poimenuje nestrokovno, ne vlgajte truda, če podjtje konstantno objavlja ene in iste oglase, ne vlagajte truda, če podjetje VELIKO, RES VELIKO išče ljudi, ne vlagajte truda, ker je podjetje evidentno problematično in ne zmore ohraniti zaposlenih. itd. itd.
Ko se boste cenili, boste porabili manj časa za lažne oglase in ljudi, ki ne cenijo vašega truda, časa in ne spoštujejo tudi najosnovnejših zakonov.
Disciplina, 08.08.2025 ob 16:10
Podjetja, ki vedno objavljajo delovna mesta so podjetja, ki so bodisi v močno rdečih številkah bodisi imajo visoko fluktuacijo kadra zaradi slabih pogojev dela. Vsa navedena podjetja imajo v povprečju osebni dohodek med 1277 in 1390 BRUTO za vsa delovna mesta, ki niso navedena kot vodstvena.
Na kaj bodite pozorni?
– Čudaški nazivi delovnih mest (prodajni tigri in levi, navdušenci itd.)
– Tikanje v kontekstu zaposlitvenih oglasov (globoko nestrokovno okolje, ki zaposlene vidi kot nujno zlo, ne kot okrepitev delovnega okolja. Osnovni bonton je še vedno nujen in prikaz strokovne kadrovske politike)
– Podjetja, ki objavljajo same vodstvene položaje (Rutar je v 18 mesecih na portalih objavil več kot 40 vodij oddelkov)
Kadrovanje v Sloveniji (in na splošno na področju nekdanje skupne države) je povsem prepuščeno hudo nestrokovnim kadrovskim pisarnam, ki jih zasedajo osebe, ki nimajo ne strokovnih znanj, ne kompetenc za prepoznavo kompetenc pri kandidatih, sposobnosti itd. Poleg tega gre za hudo pomanjkanje profesionalizma, kar je jedro tudi splošno šibkega podjetništva v Sloveniji, čemur priča tudi razprodaja slovenskih podjetij tujcem.
Druge težave spodletelih kadrovskih postopkov:
– Subjektivne ocene na podlagi zunanjega videza in značilnosti, ki ne vpliva na delovn opravilnost (takoimenovane osebne okoliščine, ki jih naslavlja tudi ZDR 1)
– Vsesplošna kršitev 30. člena ZDR, ker nihče ne preverja
– Negativna selekcija (zavračanje visoko-sposobnega kadra)
– Diskriminacija (nemogoče preverjati, čeprav 6. člen ZDR naslavlja ta problem. Težava je, da delodajalec ni dolžan pojasniti niti zavrnitve, ki jo običajno tudi ne pošlje. Če bi ta člen država resno obravnavala, bi se pokazale številne nepravilnosti)
– Laganje o osebnih dohodkih, dodatkih itd, na razgovoru, povsem druga situacija ob podpisu pogodbe, ki je pa številni ne preberete, kar je velika napaka in vas mnoge preseneti z zamikom.
NASVET:
Če vas podjetje ne naslavlja spoštljivo, ne vlagajte truda, če podjetje delovno mesto poimenuje nestrokovno, ne vlgajte truda, če podjtje konstantno objavlja ene in iste oglase, ne vlagajte truda, če podjetje VELIKO, RES VELIKO išče ljudi, ne vlagajte truda, ker je podjetje evidentno problematično in ne zmore ohraniti zaposlenih. itd. itd.
Ko se boste cenili, boste porabili manj časa za lažne oglase in ljudi, ki ne cenijo vašega truda, časa in ne spoštujejo tudi najosnovnejših zakonov.
Potemtakem lahko ostanejo brezposelni še naprej.
Sprijaznite se, da normalnega dela ni. Sploh ne na oglasih.
Ne v Sloveniji, 08.08.2025 ob 16:19
Potemtakem lahko ostanejo brezposelni še naprej.
Sprijaznite se, da normalnega dela ni. Sploh ne na oglasih.
Dejstvo pa je, da je Slovenija ujetnica hiper-administrativnih ovir, zaradi katerih bodo rekli NE tudi geniju, po drugi strani je nestrokovnost kadrovskih pisarn evidentna in dokazljiva, številni direktorji sploh ne vedo kakšne vse kandidate se pavšalno zavrača, ignorira itd. Potem so tukaj fiktivni razpisi itd.
V Sloveniji je brezposelnost bistveno višja, kot se skozi statistike laže, hkrati je bistveno več kršitev ZDR, kot je videti na prvo oko.
Če bi lahko bi vas peljal v “pravo pisarno”, kjer bi lahko videli zgobe ljudi in prijave, vendar boste žal morali moje komentarje povsem ignorirati ali mi pa zaupati na besedo!
Slovenija je žrtev sistemskih laži, pomanjkanja podjetniške etike še veliko drugih reči.
Oseba, ki je brezposlena in pošilja prijave na lažne oglase, izgublja dragocen čas, hkrati je močan tudi psihološki pritisk, ki potiska ljudi v globoko čustveno stisko.
Zato je pomembno, da se vsaj nekje govori in piše o tem, da številni ne mislijo, da so sami, da ne mislijo, da so njihova opažanja napačna itd.
Dejstvo je, nesporno, empirično dokazljivo, da izjemno veliko podjetij zavaja, laže, objavlja lažne oglase itd. Podobno počne tudi oblast, ki v eter plasira neresnične statistike oz. dopušča plasiranje neresničnih statistik, ki maličijo realno družbeno-ekonomsko situacijo v državi.
Eden takšnih primerov je pomanjkanje delovne sile, ko je v resnici pomanjkanje dostojnih pogojev dela
Drugi primer je objavljanje povprečne plače v državi v zneskih, ki močno presegajo osebni dohodek več kot 85% prebivalstva itd.
Vse te situacije gradijo jedro šibke države, ki postaja tudi gospodarsko čedalje bolj krhka. Če se z lažmi ne bomo spopadli, jih obelodanili in jih pravilno označili, potem ne moremo pričakovati napredka. Družba je šibka, ker so temelji krhki.
Manjka nam discipline, odgovornosti, spoštovanja veljavne zakonodaje in predvsem razumevanja koncepta recipročnosti, vzajemnosti.
Najbolj pogoste kršitve so ravno na področju delovnega prava!
Disciplina, 08.08.2025 ob 16:39
Oseba, ki je brezposlena in pošilja prijave na lažne oglase, izgublja dragocen čas, hkrati je močan tudi psihološki pritisk, ki potiska ljudi v globoko čustveno stisko.
Zato je pomembno, da se vsaj nekje govori in piše o tem, da številni ne mislijo, da so sami, da ne mislijo, da so njihova opažanja napačna itd.
Dejstvo je, nesporno, empirično dokazljivo, da izjemno veliko podjetij zavaja, laže, objavlja lažne oglase itd. Podobno počne tudi oblast, ki v eter plasira neresnične statistike oz. dopušča plasiranje neresničnih statistik, ki maličijo realno družbeno-ekonomsko situacijo v državi.
Eden takšnih primerov je pomanjkanje delovne sile, ko je v resnici pomanjkanje dostojnih pogojev dela
Drugi primer je objavljanje povprečne plače v državi v zneskih, ki močno presegajo osebni dohodek več kot 85% prebivalstva itd.
Vse te situacije gradijo jedro šibke države, ki postaja tudi gospodarsko čedalje bolj krhka. Če se z lažmi ne bomo spopadli, jih obelodanili in jih pravilno označili, potem ne moremo pričakovati napredka. Družba je šibka, ker so temelji krhki.
Manjka nam discipline, odgovornosti, spoštovanja veljavne zakonodaje in predvsem razumevanja koncepta recipročnosti, vzajemnosti.
Najbolj pogoste kršitve so ravno na področju delovnega prava!
Bravo za ta zapis!
Lumpur, 07.05.2025 ob 13:07
Vsak dan spremljam portale z oglasi za delo že več let in opažam, da določena podjetja razpisujejo vedno ista delovna mesta mesec za mesecem.
Ali ne zaposlijo nikogar ali pa imajo zaradi takih in drugačnih razlogov ogromno fluktuacijo zaposlenih. Dvomim, da je toliko ljudi nesposobnih, ponavadi je to znak za toksično okolje in neke notranje probleme.
Moje mnenje – takšno početje bi moralo biti kaznivo in velika fluktuacija (zaposlovanje in odpuščanje po poskusni dobi, slabi pogoji dela) ali neizbira nikogar bi morala biti po določenem času kazniva, ker se s tem zavaja ljudi. Ali bi morala vsa podjetja povrniti potne stroške za razgovore, nekateri imajo po več krogov razgovorov in imaš ogromno vožnje za to, da ti na koncu rečejo, da te ne vzamejo ali pa še to ne. Tudi dvomim, da je to v skladu z GDPR, ker se na polno zbira osebne podatke od ljudi.
Bodite torej pozorni na podjetja, ki sem jih jaz opazil, da do daske ponavljajo oglase in menjavajo datume objave oglasa, da izpade svež oglas:
– Pek Automotive Logatec – objavlja vedno iste oglase
– Ekosistem Plus
– Media Plus
….. prosim dodajte še druga podjetja, ki bi pasala v spam seznam.
Ne poznam teh podjetij niti nisem bil na razgovoru pri njih, bi pa bil smiselen seznam, da si ljudje prihranijo pot in trud in so pozorni in previdni.
Jaz ti predlagam, da odpreš podjetje, zaposliš ljudi in jim nudiš 4 urni delavnik, savno in bazen v službi, 50 dni dopusta,.. Bo tvoje podjetje super vzor drugim. Vsi bodo hoteli delati pri tebi,..
V resnici si en len nesposobnež, ki še službe ne more dobiti in cuza socijalo. To bi moralo biti kaznivo. Take socijalkarje bi jih bilo treba kaznovati, zapreti in dati na prisilno delo.
Nekadilec703, 08.08.2025 ob 16:56
Jaz ti predlagam, da odpreš podjetje, zaposliš ljudi in jim nudiš 4 urni delavnik, savno in bazen v službi, 50 dni dopusta,.. Bo tvoje podjetje super vzor drugim. Vsi bodo hoteli delati pri tebi,..
V resnici si en len nesposobnež, ki še službe ne more dobiti in cuza socijalo. To bi moralo biti kaznivo. Take socijalkarje bi jih bilo treba kaznovati, zapreti in dati na prisilno delo.
Ta komentar je tipičen prikaz pritiska na ljudi. Ste oseba, ki ima veliko več težav sama s seboj, kot z ljudmi na socialni podpori. Verjetno ste pa del tistih, ki manipulira s podatki in objavlja neresnična delovna mesta, zato hitite žaliti ljudi in dvigovati prah, ker vas skrbi, da bi iniciativa številnih odkrila tudi vaše prakse. Vedite pa, da so ljudje, ki spremaljamo dogajanje in vidimo, kar se dogaja. Takšni, ki nismo na socialni in bomo, srčno upam, nekoč dosegli, da se vas sankcionira.
Bravo Disciplina za res izčrpen povzetek, mislim, da bi bila spletna stran, kjer bi bila zbrana analiza in argumentirane ocene delodajalcev in oddelkov ena najbolj obiskanih spletnih strani. Da bi nekako anonimno zbirali izkušnje ljudi, ampak ne samo zvezdice, ampak argumentirane komentarje zaposlenih in bivših zaposlenih tudi o plačah in kolikokrat so šli na razgovor preden so dobili službo ali niso dobili službe . V tujini je vsak oglas za delovno mesto opremljen s podatki o plači, pri nas pa te pokličejo na 4 razgovore, da na koncu nisi izbran ali pa moraš ugibati, kakšno plačo imajo ostali in po pol leta izveš, da imajo ostali 40% višjo za isto delo.
je kolega zadnjič pravu ,da — na zavodu za zaposlovanje so imeli – organizirano- iskanje prodajalcev, blagovni manipulant za štacune -merkator…prav pridejo kadrovice od njih in tam predstavijo, imajo razgovore…kdor ne pokaže interesa za delo v tej živilski štacuni, delikatesa, blagajne…ima pa težave …noben noče tam delat, tam so študentje pa tisti pred penzijo…kam gre folk delat …mogoče rajš v špar …miller, primark…
Molly315, 08.08.2025 ob 17:19
Bravo Disciplina za res izčrpen povzetek, mislim, da bi bila spletna stran, kjer bi bila zbrana analiza in argumentirane ocene delodajalcev in oddelkov ena najbolj obiskanih spletnih strani. Da bi nekako anonimno zbirali izkušnje ljudi, ampak ne samo zvezdice, ampak argumentirane komentarje zaposlenih in bivših zaposlenih tudi o plačah in kolikokrat so šli na razgovor preden so dobili službo ali niso dobili službe . V tujini je vsak oglas za delovno mesto opremljen s podatki o plači, pri nas pa te pokličejo na 4 razgovore, da na koncu nisi izbran ali pa moraš ugibati, kakšno plačo imajo ostali in po pol leta izveš, da imajo ostali 40% višjo za isto delo.
Ta hip še ni, ker je premalo podatkov, ki bi predstavljali dovolj dokazil za pravno močan in učinkovit odziv. Je pa nesporno in brez ovir moč dokazati, da številna podjetja brez zadržka kršijo veljavno zakonodajo, ker imamo v Sloveniji ta hip izjemno slabo delujoč inšpektorat za delo.
Temu prispeva močno nestrokoven kader, ki je izbran bodisi izrazito administrativno, bodisi “drugače”, pri čemer se tudi opušča iskanje strokovnega in kritično mislečega kadra, ki bi lahko sprožil kakršnekoli konkretne postopke. Vsekakor pa PIŠITE, bodite HRUPNI, napišite katera podjetja ne pošiljajo odgovorov, a to počnite tako, da imate dokaze.
Kadrovanje v Sloveniji je fikcija in nima veze s sposobnostmi kandidatov oz. kandidatk. Slovenski trg dela se utaplja v negativni selekciji na eni in fiktivnih razpisih na drugi strani. Zato ne preseneča tudi, da v vlogi skritike kupca kar mrgoli kritik na temo “nevljudnost, neznanje slovenskega jezika, nestrokovnost, itd. ”
Ne, niste napačno zaznali – V SLoveniji se veliko laže in veliko se objavlja delovna mesta, ki sploh ne obstajajo. Porazna je statistika, da je več kot 600 poslanih prijav na različna podjetja botrovali samo 107 odgovorom. Statistično gledano je to katastrofalen prikaz stanja v državi na področju zaposlovanja.
Zato ne preseneča, da podjetja skrivajo kontaktne številke kadrovskih pisarn, odgovorne osebe, ki vodijo selekcijske postopke itd., pri čemer je zaznati tudi številne kršitve na področju GDPR, saj so dolžni razkriti kdo obdeluje podatke.
Skratka; SLOVENIJA IMA TEŽAVE, ki so rešljive, a je potrebna tudi politična volja, predvsem pa moralni kompas ljudi na položajih, ki imajo možnost poseči v sporne prakse.
Forum je zaprt za komentiranje.