Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek socialna podpora

socialna podpora

zanima me ali je mozno da dobim socialno…letos ponavljam 1.letnik in nikjer ne delam (vendar studiram redno).ampak zivim doma, ker starsi niso financno sposobni da bi mi lahko placevali stanovanje v ljubljani.za izredne studentne vem da je mozno, da dobijo socialno, ce nikjer ne delajo, kako je pa za redne studente?je mozno da jo sploh dobimo?

Če se ne motim je edina možnost, da jo dobiš, da se prijvaiš na zavod za zaposlovanje. Tja pa se lahko prijvaš le, če nimaš statusa. Verjetno bi šlo, če rečeš, da nimaš statusa in da pavziraš.

Ja ampak jst mam status…ampak ponavljam…pa lahko kr tako recem da nimam statusa oz. da pavziram?? Pomoje ne! Verjetno da majo kaksno evidenco ali pa preverjajo.

Če stanuješ pri starših, se najbrž upravičenost za podporo ugotavlja na osnovi dohodkov cele družine. Morda se motim.

Ne mores dobiti podpore, ce imas status studenta, edino otroski dodatek. Socialno podporo lahko dobis samo, ce si na zavodu za zaposlovanje in ne prejemas vec kot 45 000 na mesec, ce slucajno delas honorarno.

No tako hudo pa spet ni.Če imaš računalnik,katerega nima marsikateri študent,nisi še v tako hudi stiski,da bi bila deležna socialne pomoči.Takih in še večjih stisk, kot je tvoja,bo vse več.

žan, nisi prav napisal!!!
torej je zdej vsak študent, ki ima računalnik, z zelo premožne družine oz. ima družina dovolj denarja da ga preživlja???
kaj je danes računalnik za študenta luksuz al nuja??? halo?!?!
brina_21, predlagam ti, da greš na socialno vprašat. tam boš zvedla s prve roke. zavod za zap. ti nič ne more pomagat, ker imaš status študentke. raje se ne igraj s tem- baje so zelooo visoke kazni, če te dobijo!
pa pa
p.

Ti tako razmišljaš ker imaš vsega zadosti.Veliko študentov je brez računalnika in so še večji skromneži,halooo.Nekateri še za malice nimajo,pa pridno študirajo,gospodična z računalnikom bi pa rada kar socialno podporo,zvečer pa v pub ga srat.Haloo.

Zan mi je zlo zal…ampak tudi racunalnik nimam…tako da mam moznost do interneta samo na kaksnih javnih racunalnikih (npr.faks) ali pa pri kolegici…tako da prej malo pomisli preden kaj napises in obtozujes…

Prej nisi nič napisala,da nimaš svojega računalnika,zato ne meči krivice name,če pomankljivo napišeš.No karkoli že malo povprašaj na ustrezne zavode in prosi za nasvete.Če boš tiho ne bo nič.Zato vprašaj na center za socialno delo ali borzo dela,študentski servis…LP

Predvsem pa, mogoče ne bi bilo slabo, da pomisliš na tisto opcijo, na katero so pomislili skoraj vsi tvoji sošolci – da greš delat.

Če imas status študenta potem nisi upravičena do socialne podpore. Lahko bi se recimo prijavila za štipendijo.

Socialno podporo dobiš, če si prijavljena na zavodu za zaposlovanje pa še potem se seštevajo dohodki cele družine in če presegajo cenzus potem ne dobiš socialne podpore.

A si lahko tako omejen…sedaj naj torej vsak pri svojem postu dopiše iz čigavega rač. se javlja, da bo lahko G. Žan temu primerno svetoval pri problemu.

Socialno podporo dobijo samo študenti, ki pavzirajo in se prijavijo na zavod. Izredni študenti je tudi ne morejo dobiti, ker so (če niso zaposleni) izenačeni z rednimi.
Ker maš status, maš bolj malo možnosti za kakršnokoli pomoč.
Lahko pa se pozanimaš na CSD za izjemno denarno pomoč v enkratnem znesku, ki jo lahko dobiš, če je vaša družina v tako slabem položaju. Sam to niso neke visoke vsote.
Po moje se ti res najbolj splača, da greš delat preko študentskega servisa ali pa da zaprosiš za posojilo za študente. To zgleda tako, kot neke vrste štipendija (mesečno dobivaš na račun določen znesek, odvisno od višine posojila), ki pa jo moraš po končanem študiju vračati (obročno; odtegujejo ti od plače). Obresti so zelo ugodne, višina vračila pa odvisna od uspeha (mislim da če maš zelo dobro povprečje, vrneš samo 70%, ali nekaj takega). Pozanimaj se o tem.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close