socialna podpora
zanima me ali je mozno da dobim socialno…letos ponavljam 1.letnik in nikjer ne delam (vendar studiram redno).ampak zivim doma, ker starsi niso financno sposobni da bi mi lahko placevali stanovanje v ljubljani.za izredne studentne vem da je mozno, da dobijo socialno, ce nikjer ne delajo, kako je pa za redne studente?je mozno da jo sploh dobimo?
žan, nisi prav napisal!!!
torej je zdej vsak študent, ki ima računalnik, z zelo premožne družine oz. ima družina dovolj denarja da ga preživlja???
kaj je danes računalnik za študenta luksuz al nuja??? halo?!?!
brina_21, predlagam ti, da greš na socialno vprašat. tam boš zvedla s prve roke. zavod za zap. ti nič ne more pomagat, ker imaš status študentke. raje se ne igraj s tem- baje so zelooo visoke kazni, če te dobijo!
pa pa
p.
Socialno podporo dobijo samo študenti, ki pavzirajo in se prijavijo na zavod. Izredni študenti je tudi ne morejo dobiti, ker so (če niso zaposleni) izenačeni z rednimi.
Ker maš status, maš bolj malo možnosti za kakršnokoli pomoč.
Lahko pa se pozanimaš na CSD za izjemno denarno pomoč v enkratnem znesku, ki jo lahko dobiš, če je vaša družina v tako slabem položaju. Sam to niso neke visoke vsote.
Po moje se ti res najbolj splača, da greš delat preko študentskega servisa ali pa da zaprosiš za posojilo za študente. To zgleda tako, kot neke vrste štipendija (mesečno dobivaš na račun določen znesek, odvisno od višine posojila), ki pa jo moraš po končanem študiju vračati (obročno; odtegujejo ti od plače). Obresti so zelo ugodne, višina vračila pa odvisna od uspeha (mislim da če maš zelo dobro povprečje, vrneš samo 70%, ali nekaj takega). Pozanimaj se o tem.
Forum je zaprt za komentiranje.