Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Snaha pravi, da nima denarja za avto pa je bil !

Snaha pravi, da nima denarja za avto pa je bil !

Se popolnoma strinjam!

In potem eni še bluzijo, da je treba vse razprodati, šele potem lahko pojamraš, da nimaš denarja! Ja, eni že vzgajate ljudi za reveže, v kar nas bo spremenil Janša!

In avto za 500 evrov! Le kaj vam je naenkrat! V tako nevarnem avtomobilu bi vozili sebe in otroke?

preklemana baba faušljiva!!! če jim nisi nič zraven dala, nimaš pravice komentirati. ok?

in kakšen avto vozi tvoj cenjen sinko?????

Če je avto star, pa če je še tako dobro ohranjen in z malo km, zanj ne boš dobil več kot 500€. To pa še zdaleč ne pomeni, da je avto nevaren! MOraš pač vedeti kaj kupiš in od koga kupiš.

Se strinjam z vsem. Še posebno pa želim poudariti, da govorimo tle o avtu za 6.000 eur, ki sploh ni nov, ampak ima že kake 4, 5 ali 6 let!
Če bi bil avtoričin sin kaj vreden, ne bi bilo treba snahi tako čakati na ta otroški dodatek in tega posta tukaj ne bi bilo.

Moj avto je že več kot polnoleten, zdaj me je po enem letu spet doletela okvara, za odpravo katere sem plačala celih 80 evrov. V povprečju v tem času za servise, redne in izredne, nisem dala več kot 150 evrov na leto. Edino, kar je bilo treba zamenjat pod izredno, je bila po 15 letih vodna pumpa.
Avto ni vreden nič več in bo šel v kratkem v prešo, samo dela pa še vedno, nikoli me ni pustil na cedilu in nikoli mi ni povzročil hudih stroškov. Zato se še toliko trudim z njim, da ga ohranjam pri življenju, ker mislim, da si res zasluži.
Ampak sem seveda že v osnovi kupila vzdržljivo reč.

Res ne vidim čisto nobenega smisla v tem, da žlahta med seboj razpravlja o otroških dodatkih, ceni avtomobila, višini plače,… potem so pa sami prepiri, ker ima valjda vsak svoj pogled na to, kako bi moral nekdo drug razpolagat z denarjem.

Evo, točno tako, sami so si krivi, kaj pa morajo vse izblebetati taščam in celi familiji. Jaz takih stvari ne razlagam, noben ne ve, koliko imam plače, koliko dan za kaj, koliko prišparam ali pa ne prišparam… je pa res, da ne jamram, ker to nobenga ne briga, razen mene in mojega partnerja ter mogoče še moje starše, ki mi radi kdaj pomagajo, ko kaj rabim. Ostalim pa ni šans, da razlagam, koliko imam, koliko nimam in kam sem kaj dala…

Ej, v tistem avtu se najbrž vozijo tudi tvoji vnuki.
Mene zanima, koliko airbagov imaš v avtu za 500€. Če najdeš takega, ki se bo meni zdel varen, čestitam!

Pri starem avtu je pac loterija. Jaz denar raje vlozim v stanovanje in potovanja kot v avto, tako da se ze celo zivljenje vozim s starimi avti. Vendar v temnem avtu brez klime tudi kuzka nebi mogla peljati. Tako, da bi se definitivno odlocila za nekaj bolj udobnega in varnega (tudi pred okvarami), ce bi imela otroke. Jaz z nobenim avtom nisem imela tolilko srece kot ti, je pa res, da sem za servise dala na leto cetrtino tega kot bi za kredit za nov avto. Sem pa seveda clanica AMZS, ker sem ze parkrat ostala na cesti.

Tale tema ima veliko lukenj.
Recimo, če si doma sredi mesta, res ne rabiš avta. Če si doma recimo tako kot jaz, da imaš do prvega javnega prevoza (ki pa ni pogost) celih 25 km potem je avto nuja in ne luksuz. S tem ne mislim, da mora biti pri hiši kup avtov. Zdaj, če hodita dva v službo v različne kraje ali v isti kraj in v različnih izmenah, potem morata biti dva avta, druge ni. Da ne bo kdo rekel, da lahko to opravim s kolesom naj omenim, da je teh 25 km v hrib.
6000€? Potem je kupila soliden rabljen avto. Ne bo rabila kasko plačevat, ker ni več nov in se ne splača, verjetno še ni prestar tako, da ne bo velikih popravil, če je imela srečno roko in to je to.
Če kupi škatlo za 500€ bodo sama popravila in slaba volja.
O zlatem sinku pa nič, le grda tašča.

Strinjam se s tistimi ki pravijo, da so z avtomobili za 500 evrov sami problemi. Ko sem si jaz kot študent za v Ljubljano omislil kolo, sem doma v kleti našel staro kripo, ki se mi je za po Ljubljani vozit zdela čisto v redu. Na prvi pogled je bilo treba zamenjat le zračnice in pnevmatike. Sem ga peljal na servis, kjer so to uredili, nato pa sem kolo odpeljal v Ljubljano. Nekaj mesecev sem se z njim vozil brez težav, potem se je pa začelo:
– na lepem spusti guma. Gledam, nikjer nobenega koščka stekla. Snanem pnevmatiko in zračnico pa ugotovim, da je zračnico predrla napera (šprikla), ker med kovinskim obročem in zračnico ni bilo zaščitnega traku.Najprej na prvem, čez čas pa še na zadnjem kolesu. Kaj je serviser bil tako butast, da ni opazil da ni gor zaščitnega obroča?
– čez čas spet spusti guma. Spet snamem pnevmatiko in zračnico pa ugotovim, da ima zračnica gumijast vrat pri ventilu, odprtina v kovinskem obroču pa je imela oster rob. Sem moral kupiti novo zračnico, tako ki ima ventil v celoti iz tršega materiala
– se peljem mimo postajališča na Kongresnem trgu, pa mi veriga pade z zobnika. Ker tisto kolo druge zavore kot t.i. kontre ni imelo, sem moral zavirati z nogami. Na srečo pred mano ni bilo avtomobila, pešča ali drugega kolesarja. Da ne omenjam, kako je prizor zabaval čakajoče na postajališču. To se mi je 3x zgodilo, vsakič sem imel srečo da ni bilo ničesar in nikogar pred mano
– kolo ni imelo delujočega zvonca, niti luči. Ljudje pa v Ljubljani hodijo kot divja horda, kar po kolesarski stezi. Kako jih boš pregnal brez zvonca?
Na koncu sem problem rešil z nakupom novega kolesa, ki me od leta 2007, ko sem ga kupil, še nikoli ni pustil na cedilu, vedno sem varno in zanesljivo prišel na cilj

In po vsem tem naj imam zaupanje v avto za 500 evrov? Neka brihtna buča na MON-u je celo bila pametna, da danes ni noben problem dobiti avto za nekaj 100 evrov. Resda ga ni problem dobiti, toda druga plat zgodbe so nadaljnji problemi, obiski serviserjev, varnost itd.


Andreja, a vidiš sedaj? To je tisto, o čemer sem ti pisal. Niso tisto na spv bili nobeni izgovori. Samo tebi se v življenju vse zdi blazno enostavno.


Andreja, a vidiš sedaj? To je tisto, o čemer sem ti pisal. Niso tisto na spv bili nobeni izgovori. Samo tebi se v življenju vse zdi blazno enostavno.[/quote]

Večkrat so to prav izgovori. In kaj se ti sploh obremenjuješ z mano? Človek bi pomislil, da te nekje žuli, olajšaj se haha

Js da se obremenjujem s tabo? Kdo pa potem piše razne stvari o meni na spv?
Kar se pa tiče te teme, ne vem ali si tako trmasta, ali pa res še nisi bila v situaciji, kot jo opisuje jaz pa nisem fovš. Fajn zate, da se ti vse zdi tako enostavno, toda bo morda prišel čas, ko te bo reala udarila po glavi.

Še to: hočeš reči da to, kar je napisala jaz pa nisem fovš, so le izgovori?

Nismo ti mi krivi, če sta se z punco razšla “zaradi razdalje”. Razdalja je bila v vajinih srcih, ne drugje.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close