Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek smisel življenja

smisel življenja

Smisel življenja je, da greš zvečer spat in komaj čakaš, da se zjutraj zbudiš, ker veš, da boš jutri spet srečen. :)))

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]

Tudi meni se zdi tvoje življenje prazno.


[/quote]
Vsak sam mora spoznat, kaj ga dela srečnega. Tu ni nekega splošnega odgovora. Še najbolj zanimiv odgovor ti je dal Boom, ko te je vprašal, kaj te je naredilo nesrečnega. Verjetno se ne počutiš tako že od rojstva?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

On navaja neke “zunanje” podatke in v njih išče smisel obstoja. V tem duhu sem mu tudi dal nasvet naj obuje pretesne čevlje in se bi imel s čim ukvarjat in življenje bo dobilo smisel.
Drugače pa pri takih narcisoidnih osebah kazat na nek smisel…. ne vem a ima smisel? :/

Vase zagledan, ne ravno razmišljujoč osebek bo naredil vse kar se od njega pričakuje in ko ga nekdo ne bo več “upravljal”, mu kazal smisel, se bo izgubil. On je naredil že vse kar so od njega pričakovali in sedaj kot kup nesreče ne ve kaj bi s tem namesto, da bi bil vesel tega kar ima. Veselja ni, ker mu teh stvari nihče ne zavida več, ni občutka večvrednosti in se nima več v čem špeglat, primerjat z nekom in se mu zdi vse to kar je dosegel prazno iz razloga, ker je prazen v sebi. Se ne zna veselit ljudi, ki jih ima ob sebi, ni z ničemer zadovoljen in bi rad v tem lastnem nezadovoljstvu našel nekaj…… smisel?

Ps
Sedaj sem tvegal še več kot pa prej s tistimi blesavimi komentarji in vsemi, ki so se prcali z mano, ker dvomim, da bom razumljen s tem kar sem sedaj povedal….
Pretesen čevelj je boljša izbira, sploh pa je bolj enostavna in ima relativno takojšen učinek 😉

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Kaj pa če bi si glede na trende omislil ljubico?

bistvo smisla je v smislu bistva. (by D. Uršič)

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]


Saj pa že živiš po trendih, pa te to ni osrečilo.

Smisel življenja je v tem, da najdeš notranji mir, da se veseliš vsakega novega dne, da občutiš fizično in psihično dobro počutje, da nimaš občutka, da bi rad živel drugače ali da nekaj zamujaš. In če bi zvedel, da boš jutri umrl, bi umrl v miru in brez obžalovanja, da nečesa nisi naredil. Enostavno.:)

Ti gledaš samo materialno plat. 5 x si preberi odgovor gupija.


V pravljici bi bilo kej tazga celo izvedljivo ja.

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

Tvoje življenje nima smisla, ker temelji na tem, kar imaš ali na tem, kar prejemaš. Začni se ukvarjat s tem, kaj lahko komu daš – pa boš kmali našel smisel: zakaj je na svetu bolje, ker ti obstajaš.

Ko začneš dajat, boš res hitro našel smisel, ko boš ugotovil (hipotetično razmišljam), kako malo imaš in koliko imaš še za naredit pri sebi, da boš lahko dal več.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Pandora je dala zelo moder odgovor za razliko od preostalih 🙂

Pandora & Mitko

V tretje gre menda rado :))))))))

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]

Sej ni problem v dobrinah ki si jih človek prigara ampak v življenju,delaš cele dneve,plačuješ vse mogoče,vsi ti mečejo polena pod noge,vsak se vtika v tvoj lajf,prjatle maš sam takrat ko rabijo kakšno korist in to se že vleče leta,in če bo do penzije tko in kaj pol-si star,utrujen vsega,otroke spravu h kruhu,pol te še kakšna kap useka in to je to od lajfa?

Eni se res zgodaj postarate, ker preveč jamrate.

življenje je več ali manj jeba in to takšna ali onakšna, v bistvu pa ena jeba nagrajuje drugo, tako ti ne ostane nič drugega kot dobra organizacija življenja.
tu pa ti je v pomoč božja danost, ki ji pravimo pamet.


Pa smo že pri tem, kaj je omenila Pandora. Torej ti ne bi prijateljem dajal, če te prav razumem? Bi pa prejemal?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Pa smo že pri tem, kaj je omenila Pandora. Torej ti ne bi prijateljem dajal, če te prav razumem? Bi pa prejemal?[/quote]
Hoče povedati, da življenje dojema kot neko dolžnost, ne pa kot nekaj kar mu je v veselje.

Tule zbranim mislim je težko še kaj pametnega dodati – povedo vse – nujno seveda rabiš nekoga, ki mu boš dajal ( me pa skrbi, da tega ne zmoreš ali ne znaš, še najhuje pa je, če potrebe po tem niti ne opaziš …)

Vtikajo se toliko, kolikor jim pustiš, da se vtikajo.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close