smisel življenja
Mogoče je to priložnost, da se poglobiš vase in ugotoviš kaj je tisto, česar si zares želiš. Kaj te bo osrečilo boš moral ugotoviti sam in ti nihče drug ne more povedat. Če ne boš zmogel sam in si depresiven, ti priporočam da si poiščeš strokovno pomoč.
O smislu življenja se je pisalo tudi v sosednji temi ‘Imam krizo’, Zmelkoow pa pravijo takole:
Zmelkoow – Bit :)))
prvo in osnovno pravilo življenja, življenja nima nobenega smisla, prav vseeno je ali si ali nisi, pokopališča so polna ljudi , ki so imeli sami sebe za nenadomestljive, ko to osvojiš, lahko neobremnejno živiš do konca fizičnega življenja, dodler pa boš iskal smisel, in še to v stvareh, ki bi ti naj zbujale občutek sreče in zadovoljstva pa boš nezadovoljen sam s sabo in z življenjem, ni trajnega zadovoljstav niti trajne sreče za časa življenja, vse to pride ,ampak ne za časa fizičnega življenja….ti si, tako kot mnogi tu gor podoben ribi, ki trpi žejo v vodi…
lp
Razmišljam o tem. Mislim, da je prav pokazat, da se v življenju lahko tudi pohecamo. Če bomo preveč resni, bo človek dobil občutek, da nam ne gre nič boljše, kot njemu. Ne norčujem pa se iz njega oziroma iz njegovega iskanja smisla. Samo kažem ga na svoj način, tako kot ti. 🙂
To so že nepomembni detajli 😉
Dejstvo je, da če ne bi bilo pekla ne bi nihče želel v nebesa zato sem avtorju predlagal naj obuje pretesne čevlje, da bo videl hudiča…….. bo potem znal cenit nebesa v katerih živi 😉
On_, Marko, X6 in ostala druščina….ali morate prav vsako priliko zgrabit in zasmetit skoraj vsako temo za se prcat med sabo????
Dosadni ste u 3 pm!!!! Res….
Človek zbere pogum, da nekaj napiše, vpraša, verjetno mu ni lahko….vi pa kr neki. Odprite si čisto novo svežo temo in se tam dajajte do nezavesti, če vam je ljubo….v ostalih temah se pa zadržite teh blesavih komentarjev…
Če bi bla jst moderatorka, bi vas v momentu skenslala!
A je smisel življenja v tem, da se jeziš na druge kako se blesavo prcajo med sabo? :/
Glede na “dolg opis”, ki ga je avtor dal lahko človek nekaj sklepa o njegovi resnosti s katero je pristopil k stvari, sploh pa če zmore kaj razmišljat bo lahko iz še tako blesavega komentarja izluščil kaj uporabnega zase, če ne zmore nucat lastne glave mu pa tudi 100 perfektnih komentarjev (po tvojih merilih) ne bo pomagalo…..
Saj ni nikoli nič drugače, žal :/
Pa ne, da smo tebi odvzeli možnost, da napišeš kaj resnega na temo? Saj ne, da se te sedaj ne bere resno, že skoraj preveč. :))
Fantje, fantje, kaj ko bi vi šli lepo na kak IRC kanal pa tam debatirali? Res ni potrebe citirati prejšnje sporočilo če imaš namen samo pol vrstice dodati pa še to vse off-topic. Če ne zarad drugega pomislite na mojo ubogo miško in njen zdlean kolešček od vsega scrollanja.
Za obmetavanje z žaljivkami pa so zasebna sporočila super stvar. Dajte se registrirati pa lahko debatirate noč in dan.
Za OP-a pa kratko in jedrnato:
“The purpose of life is a life with a purpose.”
Eksistenca sama po sebi nima nekega smisla. Smisel, kot koncept namena nečesa, ni zunanje pogojen. Stvari pač samo so, brez neke vrednostne sodbe. To kar mi imenujemo smisel je čisto človeška kategorija in kot taka polna absurda.
Forum je zaprt za komentiranje.