Slovenski možje nad 35
matjazko, ti jih pa kvasiš tu gor.
Res je, da ženske mentalno prej dozorimo. Da bi se pa prej postarale pa k sreči ne drži. Cca. 8 let dalje živi povprečna Slovenka kot povprečni Slovenec. Torej, kdo se prej postara? Verjetno tisti, ki prej umre.
Eh matjaži, brcaš v temo… kje si pa to prebral, ali pišeš na podlagi lastnih izkušenj? :))
35 letna ženska in 35 letni moški lahko izgledata enako dobro (če nekaj dasta nase, zdravo živita in ….) ali pa enako slabo (če sta zanemarjena, zavaljena in …)[/quote]
Seveda lahko, lahko starejša ženska izgleda precej bolje od mlajšega moškega – ampak omenil sem besedo V POVPREČJU. Biološko ženske V POVPREČJU! prej telesno dozorijo in se tudi prej postarajo. :))[/quote]
Jah, zato pa umremo lepši! :))
Po moje ima to velik oveze z načinom življenja – kajenje, konzumiranje alkohola, trši delovni pogoji in predvsem genetika (za srčno-žilnimi boleznimi ženske obolevajo redkeje in pozneje)
Če vzamemo povprečnega 50-letnika in povprečno 50-letnico, bo praviloma moški izgledal bolje. Takšna je pač narava. Tudi otroke imajo moški v teh letih.
Matjazko, ne trapaj neumnosti. Če te prav razumem si hotel povedat, da moški pogosteje kadijo in več popivajo? To dvoje slabo vpliva na videz. Torej kadilci in pijančki zgledajo slabše kot nekadilci in nepijanci. Trši delovni pogoji? Ponavadi zgleda tako: ženska v službi, moški v službi, po službi se pričakuje, da ženska kuha, pere, lika, čisti, kaj pa moški? Eni so res pridni in vse to počno, veliko jih pa pričakuje, da bo to naredila ženska. Torej kdo več dela? Genetika? Naštete bolezni, ki jih pišeš, so posledica predvsem načina življenja.
Torej, če te povzamem, je logično, da ženska bolje izgleda od moškega vrstnika, ker manj pije, manj kadi, ker je manj mastno hrano in zato dalje živi. Saj menda ne boš rekel, da bolje zgleda 85 letni mrtvi možak kot 85 letna živa ženska? Povprečje pravi, da je moški pri 85ih že mrtev, ženska pa še živa.
Matjazko, a si hotel vprašat zakaj 50letnicam ne uspeva imet otrok s 35letnikom? Ne vem,a mpak ne poznam kaj veliko 50letnic, ki bi jih zanimali 35letniki. Ženske imamo raje koga, ki je par let starejši od nas, ker je mentalno bolj zrel. Niti ne poznam abrahamke, ki bi želela imet otroke, ker razmišlja naprej, da si ne želi pri skoraj 70ih imeti na grbi najstnika in ker si ne želi poslušat zagovora njegove diplome v domu za ostarele.
Res si ne znam predstavljat sebe, da bi imela pri 70ih najstnika. Pa naj bom še tako vitalna takrat, ampak z najstniki se naj ukvarjajo mladi starši. Pri 70ih je najstnik ok, če ni tvoj otrok.
Matjazko, piši kar hočeš, ampak dejstvo je, da povprečna Slovenka živi kar nekaj let dalje kot povprečen Slovenec, torej ima boljše telo za svoja leta :).
Pred nekaj tedni smo bili s skupino prijateljev na morju. 5 parov, vsi po enega ali dva otroka, v starosti 6 mesecev do12 let. Moški stari med 35 in 45, ženske med 35 in 40. Vsi moški so v kopalkah izgledali fenomenalno. Tudi tisti trije, ki so po konstituciji malce močnejši, so izgledali super, brez trebuhov, so se očitno v preteklem letu vzeli v roke. Eden je celo razlagal, da se je prej tako razlezel zaradi službe (veliko stresa, veliko dela = veliko nutelle, malo miganja), in da je po spremembi službe šlo vse “na mesto” (ja, iz vodilnega položaja v super zasebnem podjetju je šel na vodilni položaj v državno podjetje).
Ženske, v bistvu vse (razen mene :)) izgledale tako, kot da bi prišle iz Auschwitza. Tista, ki je rodila pred šestimi meseci, je za modno pisto…
Moja draga polovica ni bila nikoli tako v formi, kot je zadnja leta, še najmanj pa v dvajsetih…
Kaj naj vam rečem? Se bo treba potruditi, da me ne bo ob naslednji priložnosti sram 🙂
Videz je pomemben pri družbenih povzpetnikih – avto najvišje znamke in tip-top žensko ob sebi, da ne kvarijo/te izgleda uspešnega moškega! Tako da, ali te zamenja z mlajšo ali pa narediš nekaj zase in postaneš fit – 20 let mlajšega videza. ;)))
Zakaj pa nisi potem mahjena na moške, ki ne tipkajo po netu, ampak se samo pritožuje? Aja, ni jih…. :))
Nisem tako naivna, da ne bi vedela, da je to na žalost še kako res. Pa ni treba, da si povzpetnik. Tudi “nižje” se uveljavlja ista logika. Nekaj odtehta, če imaš kaj v buči (poleg slame :), ampak tudi to ni dovolj.
Mislim pa, da če imaš dovolj niti v rokah, se lahko prilagodiš tudi temu, da te zamenja za mlajši model, pa ni nujno, da prideš skozi tako slabo. Glej npr. Pavarottija, Mela Gibsona…. oziroma pardon, njihove žene 🙂
Robi, športamo zato, ker je fajn, ker uživamo v gibanju, ker je to sprostitev, rekreacija, dajanje možganov na off, sprostitev od stresa.
Če bi se pa našel kak žrebec pa seveda fajn, a ne :).
Pandora, se bojim, da imaš kar prav. Da je kar res kar pišeš. Zato pa precej žensk raje kar dolgo ostaja samskih, ker ne želijo noriščnice. Zanimivo, ženska kot samske naj bi imele več časa zase in rekreacijo, ženske v vezi pa manj. Moški pa imajo več časa za rekreacijo, ko so v vezi. Kaj to pomeni?
Da kakorkoli obrneš, ne glede na to, kako fenomenalnega tipa imaš in ne glede na vso seksualno revolucijo in domnevno enakopravnost žensk, je še vedno ženska tista, ki V VEČINI PRIMEROv drži pokoncu tri vogale hiše (odnosa, po novam). Ali drugače, če se lahko greš enakopravnost v gospodinjskih opravilih, je takrat, ko pridejo otroci, mama še vedno mama, očka pa očka.
Forum je zaprt za komentiranje.
[img]http://www.mediaspeed.net/dinamic/medium/00000252/252190.jpg[/img]