Slovenija je zmanjšala porabo el. energije za 30%.
Tudi primerjava prvega polletja leta 2024 s prvim polletjem predkoronskega leta 2019 kaže na zniževanje porabe električne energije. Poraba na prenosnem omrežju, brez odjema distribucijskih podjetij, je bila v letošnjem prvem polletju nižja za 55,3 odstotka, na distribucijskem omrežju za 8,2 odstotka, skupaj je bila poraba v letošnjem prvem polletju nižja za 15,5 odstotka.
Analiza kaže, da je bila poraba junija letos za 18,5 odstotka nižja, kot je bila junija 2019, na prenosnem omrežju za 52 odstotkov in na distribucijskem omrežju za 12 odstotkov. Skoraj 30 odstotkov padca celotne porabe električne je posledica ukinitve proizvodnje primarnega aluminija v Talumu.
še povezava https://www.nas-stik.si/novice/podrobnosti-novice/poraba-elektricne-energije-se-v-zadnjih-letih-znizuje
Forum je zaprt za komentiranje.