Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Slovenija je zmanjšala porabo el. energije za 30%.

Slovenija je zmanjšala porabo el. energije za 30%.

Zakaj nas strašijo, Slovenija je v zadnjih 5 letih zmanjšala porabo el. energije za 30%.

Če ne bi imeli jeklaren v lasti Rusov, bi zmanjšali porabo še za 20%. Kdo sploh v Sloveniji potrebuje to svinjarijo, dobički grejo tako v Rusijo, dobivajo pa skoz neko državno pomoč

Naši pa lažejo da je kriza in da ni dovolj el. energije. EU nas bi morala pohvaliti, ker smo tako zmanjšali porabo el. energije, ne da nas stiska z podnebnimi kuponi. Naši politiki so totalno nesposobni.

Prosim avtorja za vir, ki potrjuje njegovo trditev.

Potrebno je maksimalno investirati v vire z najmanjšim izpustom co2/kWh, kot sta jedrska in hidro energija.

Koliko je pa manj firm kot 5 let nazaj?

Tudi primerjava prvega polletja leta 2024 s prvim polletjem predkoronskega leta 2019 kaže na zniževanje porabe električne energije. Poraba na prenosnem omrežju, brez odjema distribucijskih podjetij, je bila v letošnjem prvem polletju nižja za 55,3 odstotka, na distribucijskem omrežju za 8,2 odstotka, skupaj je bila poraba v letošnjem prvem polletju nižja za 15,5 odstotka.
Analiza kaže, da je bila poraba junija letos za 18,5 odstotka nižja, kot je bila junija 2019, na prenosnem omrežju za 52 odstotkov in na distribucijskem omrežju za 12 odstotkov. Skoraj 30 odstotkov padca celotne porabe električne je posledica ukinitve proizvodnje primarnega aluminija v Talumu.

še povezava https://www.nas-stik.si/novice/podrobnosti-novice/poraba-elektricne-energije-se-v-zadnjih-letih-znizuje

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 2310, 11.10.2024 ob 19:28

Prosim avtorja za vir, ki potrjuje njegovo trditev.

Saj vsak dan zaprejo kako firmo, obrtno proizvodnjo ali delavnico. Delajo samo še albanci, za polaganje ploščic pa ni lih neke hude potrošnje

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close