skupne karakteristike Slovencev, Hrvatov
Vsi smo Slovani (če odštejem priseljence od drugod, ki so prizveli narodnost), Evropejci, vsi smo ljudje.
Eni malce več drugi malce manj las, povprečje podobno pri vseh treh narodih.
Večinoma imamo vsi po dve nogi, dve roki, en vrat…
Živimo na tleh nekdanje YU.
Razlike: slovenski, hrvaški, srbski jezik.
To pa ne bo tako na izi za odgovorit.
Lahko ti povem, tako na splošno, da so Hrvati precej samozavestni oz. z mirno vestjo lahko prebereš da so arogantni. So pa tudi čist v redu, ampak šele potem, ko te spoznajo, te imajo za prijatelja.
Slovenci. To pa od kod izviraš. Če bi živela v našem koncu, bi videla, da smo zelo komunikativni, pa tudi v vse se vtaknemo, do konca in še prek “oberemo” druge, hkrati pa smo vedno pripravljeni pomagat in tudi dejansko pomagamo drug drugim. Tudi bolj odprti smo. Ampak seveda, nismo vsi po istem receptu narejeni.
Dolenjci so malo manj komunikativni, pa hkrati tudi bolj zaprti vase. Pa vendar ne tako zelo zaprti vase, kot so Pomurci. Zraven tega, da te samo čudno gledajo, če se kaj hecaš ali celo kaj o sebi poveš, nič, popolnoma nič ti niso pripravljeni povedati o svojih osebnih stvareh. Te pa zato pustijo pri miru in ti ne vsiljujejo nekih svojih prepričanj, kar pa ne pomeni, da se tudi v resnici s tabo strinjajo.
Za druga področja pa ne vem, ker ne poznam.
Forum je zaprt za komentiranje.