Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Skrajšan delovni čas

Skrajšan delovni čas

Če se zaposliš za skrajšan delovni čas (20 ur na teden), kakšne so tvoje pravice in dolžnosti? Plača je seveda sorazmerna s tem časom, kako pa je z regresom, prevozom, malico in dopustom? Vsi prispevki, zavarovanja in delovna doba tečejo normalno – kot da bi bil zaposlen za polni čas? Hvala za odgovore.

Ključno vprašanje je ali koristiš krajši delovni čas iz pravic starševstva ali ne. Razlika je namreč skoraj 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}

Ne, ni zaradi starševstva. Delodajalec zaposli za 4 ure, to je vse.

Me bo še kdo dopolnil. V tem primeru ti pripada malica, prevoz in ld normalno. Regres je polovični, delovna in pokojninska doba sta seveda polovični. V bistvu za malico nisem čisto prepričana kako je.

Placa sorazmerno nizja, prav tako sorazmerno nizji regres.

Prevoz na delo poln, prehrana prav tako (razen ce si v JS, tam pri 4-urni zaposlitvi se ne pripada).

Dopust cel, le da je dan “vreden” pac 4 ure in ne 8.

Kaj pa delavna doba? Tudi ustrezno manjša?

Se pravi da delaš 2 leti po m 4ure – za 1 leto po 8?

Kaj pa delavna doba? Tudi ustrezno manjša?

Se pravi da delaš 2 leti po m 4ure – za 1 leto po 8?[/quote]

Tudi 🙁

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close