Seksualna preteklost partnerjev
Marko, eni spoštujemo dejstvo, da so naši partnerji tudi v preteklosti imeli veze, v katerih je bilo veliko lepih stvari, ki so si jih med sabo zaupali, poudarek med sabo, med njima. Torej ne brskamo po teh stvareh.
Tudi obstaja možnost, da je nekdo imel v mladosti 30 različnih, letal s cveta na cvet, popival, žural pa se je potem spremenil in umiril. Na drugi strani pa imamo lahko nekoga, ki je bil v mladosti zaprt vase, težko navezal stike, ni imel razmerij, mogoče prvo razmerje šele v 30ih letih, potem pa se mu pri recimo 40ih, 50ih odpelje in ugotovi, da pa ga zanima kako je z drugimi seksat. In se znori.
Tudi, če je nekdo nekoč delal napake, se lahko spremeni. TUdi nekdanji pijanci, norkmani, lahko spremenijo svoje navade in postanejo čisto ok ljudje.
Pol pa najboljše, da bivšega kar ubiješ, da ja ne bo povedal kaj o tebi.[/quote]
Brez skrbi, se ne zapletam s čvekstimi moškimi, ki jim ni možno zaupat. Čenčasti ljudje me nikoli niso privlačili. Meni osebno nikoli ne bi na pamet padlo sedanjemu razlagat recimo, če bi imel težave z erekcijo ali pa, da bi bil nespreten ljubimec ali kaj takega. Niti takih izjav ne uporabljam, da bi sedanjemu razlagala, kako je on boljši ljubimec od bivših.
Pol pa najboljše, da bivšega kar ubiješ, da ja ne bo povedal kaj o tebi.[/quote]
Brez skrbi, se ne zapletam s čvekstimi moškimi, ki jim ni možno zaupat. Čenčasti ljudje me nikoli niso privlačili. Meni osebno nikoli ne bi na pamet padlo sedanjemu razlagat recimo, če bi imel težave z erekcijo ali pa, da bi bil nespreten ljubimec ali kaj takega. Niti takih izjav ne uporabljam, da bi sedanjemu razlagala, kako je on boljši ljubimec od bivših.[/quote]
Saj si sama rekla, da se človek lahko spremeni. Kaj pa, če bo tvoj moški nečvekast, potem, ko bosta pa šla narazen, pa vse sčvekal. Kako boš pa to preprečila? Lahko ga samo ubiješ. 🙂
Ženski je treba vedno pogledati pod haubico, pa da vidiš, koliko kilometrov ima prevoženih. :))
Jaz (osebno) ne bi imel pomislekov zaradi partnerjev pred mano, če je imela ženska moške rade, bolj so mi problem ženske, ki so nekako bolj “latasti tip” in funkcionirajo “po moško”, da niso dosti izbirale, imele določenih kriterijev pri izbiri moških, da so svoje telo dajale na razpolago za zelo nizko ceno “nekim kretenom” zgolj za kavs tipa one-night-stand in hitro “padle”.
Zakaj jaz? Ti kompliciraš, saj imaš ti problem, če se bojiš, kaj bodo drugi o tebi govorili. 🙂
Imaš tudi take ženske, ki so bolj zaljubljive sorte :)). Veš, to so tiste, ki iščejo princa na belem konju…:))).
Za avtorico – Sicer pa, brez zamere, ampak tema, ki je bila že 100x prežvečena. Ena ženska ima problem (imela je preveč partnerjev), potem pa se še tri teme odprejo s podobno tematiko. Dajte, prosim biti bolj inovativni….
Moj tehnični pogled na vso zadevo je – če je nek avto vozil, ne samo po cesti, ampak tudi po blatnih vaških poteh, po gozdovih ipd., potem ne moremo pričakovati, da bo ta avto, kot tisti, ki je lepo garažiran, ohranjen….In, če moški reče, da bi rad lepo ohranjen avto (ki je skoraj kot nov), je to njegova pravica, kak drug moški pa bo čisto zadovoljen s precej rabljenim avtom, samo da se pelje…Nekaj, kar se nekomu zdi “vrlina”, se drugemu zdi smešno. Nek moški bi rad žensko, ki ni imela veliko partnerjev, spet drug moški se bo norčeval iz nje, da je z njo nekaj narobe, ker ni šla v posteljo z vsako ponujeno priliko. Tudi takšne teme smo imeli na forumu, ne tako dolgo nazaj.
Primerjati kilometrino avta in kilometrino intimnega življenja, se meni zdi malo neprimerno. V smislu, da se ne da primerjati.
Človeško telo (in hvala bogu tudi duša) ima zmožnost obnavljanja. Želim izpostavit to, da so izkušnje tisto, kar nam daje modrost. Če ni izkušenj, je za mene kvečjemu naučenost.
Primerjati kilometrino avta in kilometrino intimnega življenja, se meni zdi malo neprimerno. V smislu, da se ne da primerjati.
Človeško telo (in hvala bogu tudi duša) ima zmožnost obnavljanja. Želim izpostavit to, da so izkušnje tisto, kar nam daje modrost. Če ni izkušenj, je za mene kvečjemu naučenost.[/quote]
Seksualne izkušnje dajejo modrost? Za to pa so porno igralke tako preklemano modre. :)))
Če pomislim nazaj, na spoznavanje partnerja, mislim, da nisem spraševala. Ali da bi kdo mene vprašal. Res se ne spomnim, da bi se spraševala.
No, ker je ta tema sedaj aktualna, sva se o tem doma pogovarjala. Mislim, da dobim resnico, ne vem, zakaj bi mi lagal. Tudi sama povem resnico, ne čutim potrebe po laganju. Če me ne bi sprejemal z mojo številko, potem me pač ne bi.
“Moj” do mene nima neprimernih vprašanj, enostavno iz razloga, ker si življenje deliva. Skupaj živiva, skupaj skrbiva za otroke in seveda za odnos. Če bi moj želel kaj vedeti, bi mu odgovorila. Silil me ne bi, jaz pa ne bi vprašanje tako čutila. Če bi jaz njega vprašala je pa že drugo vprašanje če bi mi želel odgovoriti. Če mi ne bi želel, bi mi to povedal, mogoče bi ga še vprašala, zakaj mi ne zaupa, potem pa bi končala. Ampak to povem pa vsem, nezaupanje v partnerstvu je zelo uničujoč črv. Nezaupanje ni samo s strani tistega, ki sprašuje, ampak tudi s strani tistega, ki ne odgovori.
Jaz težim k partnerstvu, kjer si oba zaupata.
midva z mojim sva si o tej temi povedala ogromno še preden sva se sploh prvič videla. 🙂 sva se pač spoznala na kupidu in neumno bi bilo blefirat, da sva nedolžna, a ne. :)) sicer pa ja, se o tem pogovarjava, ne velikokrat, ampak se. včasih komu pride na misel kakšna anekdota in jo pove. kaj zdaj? sva bila pač zelo aktivna, imava veliko za povedat, spolnost je bila pomemben del najinega življenja (in še vedno je). s kom se bom pa pogovarjala o tem, če ne z njim? ne razumem, zakaj se lahko pogovarjamo o otroštvu, pa o družini, pa o biločem, o spolnosti pa ne. mislim … 🙂 če že ravno seksam z njim je fajn, da tudi ve kaj o tem v povezavi z mano. 🙂
Zlažemo se zaradi strahu pred reakcijo tistega kateremu naj bi povedali resnico pa si ne upamo.
Marko a ti težko sprejemaš resnico? 😉
Oz lahko sebe vprašaš zakaj se ti je raje zlagal…. ;)[/quote]
Misliš, da je razlog za laž vedno v poslušalcu? Kaj pa človeški vzorci in navade, ki jih prinesemo s sabo? Saj nismo več otroci, da bi se obnašali kot oni in še naprej lagali, zato ker se bojimo reakcije starša.
Sicer pa sem preveč posplošeno opisal zgornji komentar. Ja, res zgleda, kot da težko sprejemam resnico. 🙂 Vendar je ravno nasprotno. Se pa strinjam, če se človek sramuje sam sebe, mu moraš znat pokazat, da je pri tebi varen. Tak človek nima potrebe po skrivanju. Mislim pa, da se morata za kaj takega oba opogumit.
Zlažemo se zaradi strahu pred reakcijo tistega kateremu naj bi povedali resnico pa si ne upamo.
Marko a ti težko sprejemaš resnico? 😉
Oz lahko sebe vprašaš zakaj se ti je raje zlagal…. ;)[/quote]Misliš, da je razlog za laž vedno v poslušalcu? Kaj pa človeški vzorci in navade, ki jih prinesemo s sabo? Saj nismo več otroci, da bi se obnašali kot oni in še naprej lagali, zato ker se bojimo reakcije starša.
Sicer pa sem preveč posplošeno opisal zgornji komentar. Ja, res zgleda, kot da težko sprejemam resnico. 🙂 Vendar je ravno nasprotno. Se pa strinjam, če se človek sramuje sam sebe, mu moraš znat pokazat, da je pri tebi varen. Tak človek nima potrebe po skrivanju. Mislim pa, da se morata za kaj takega oba opogumit.[/quote]Spomnim se oddaje (mislim, da je bila na hbo) izpoved taksistu, kako brez strahu, zadržkov, iskreno so se ljudje zaupali ne nevarnemu taksistu…. 😉
Zakaj se nekdo ne more svojemu partnerju? Je sam “kriv”? Oz kdo je tu “bolj kriv”? 😉
Kaj pa mene briga, kaj bi bivša razlagala drugim….Če bi res v tem pretiravala in širila laži, pa imamo na razpolago pravna sredstva, da se to prepreči.
Prav tako se nikoli nisem zapletal s takšnimi čvekastimi ženskami, ki jim ni možno zaupati. Tako, kot ti ne s takšnimi moškimi.
Pa tudi sam zelo nerad komu razlagam svoje intimne zadeve. 🙂
Mislim, da ne moremo posplošit, kdo je bolj “kriv”. Ko gre za odrasle ljudi (partnerski odnos), je potrebno pogledati vsak primer posebej, ga analizirati. Ko gre za odnos otrok-starš, sem prepričan, da je odgovoren vedno starš.
Vsak partner je zgodba zase. Z enimi se clovek z lahkoto in uzitkom pogovarja o seksualni preteklosti, tudi podrobnostih, z drugimi cutis, da so to za njih tabu teme, ostalo pa je nekje vmes. Bolj kot so ljudje seksualno zavrti, nesamozavestni, kaj prikrivajo, obicajno tezje stecejo tovrstni pogovori. Sem pa ze naletel tudi na pravo seksualno umetnico s katero pogovor na te teme ni stekel. Jaz v njih vsekakor uzivam. Seveda, le ce so sprosceni. In dovolj socni. 🙂
Vec kot na stevilo partnerjev, ipd statisticne podatke, dam na okoliscine preteklih vez, poskusam iz povedanega kaj med vrsticami razbrati, itd. Glavno pa je ali se ujemava, da obvlada, zna sama uzivati.
Sem pa ze tudi zavrnil seks s kaksno, ki bi na prvem dejtu, ker sem bil mnenja, da se je s 100+ tipi dol dala. Predvsam iz straha, da kaj ne staknem. Pa mi je se danes zal za zamujenimi priloznostmi. Tako da, fantje in dekleta, nic se ne “sparajte”. Pamet v glavo, zascita, itd, ampak uzivajte, ce ste single. Pravijo, priloznost zamujena ne vrne se nobena. Pa tudi to, da vaja dela mojstra, mojster pa vajo. In, razumljivo, da je vajence strah, da bodo kdaj primerjani s kaksnim mojstrom. lol
Sicer pa se sploh ne ukvarjam s skrbmi, ki jih ima zacetnica teme. Ne dvomim pa, da marsikateri bodoci mojih ex ne bo zvedel prav dosti o meni. Namrec, punce jim vsaj na zacetku vez ne bodo zelele zbiti samozavesti. Sem pa slisal se pa se zgodb o hrenovkah, polovickah kranjske klobase, mehkih, levih (in desnih), fetisih, “samozavestnih”, in 100 nacinim obcevanja. Kaj reci, povprecje je precek klavrno…
Forum je zaprt za komentiranje.