Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Samski turisti

Samski turisti

A turistični delavci ne bodo nikoli dojeli, da je veliko samskih, ki potujemo?
Vse ponudbe za 2 ali več.
Če si sam in hočeš najti sobo plačaš skoraj dvojno. Ni kaj ceneje kot za dva.
Razne izlete in potovanja ponujajo v stilu: cena za dva, ali prvi plača,drugi zastonj.
Res tile turistični delavci so res bedniki. Če si samski, te hočejo ožeti.


Lahko bi pa recimo dvosobni apartma ponudili dvema samskima, tako da sploh ne bi vedela drug za drugega, samo opozorili bi ga, da bo tam že nekdo nameščen.
Dvomim pa, da bodo šli gradit nove apartmaje samo za tiste, ki potujejo sami ali pa ponujat apartmaja, ki ga lahko prodajo dvema, enemu po nižji ceni. Ponudba se vedno prilagaja povpraševanju. Verjetno bi razmislili o spremembah, če bi bila potreba.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Seveda. Kaj takega bi si morali omisliti.
V hostli je ok, ker tam plačaš posteljo, ne sobo.
Drugje pa na vsak način hočejo zaračunat za dva, namesto za enega. Greš v sobo pa ti dajo 6 brisač (mišljeno 2×3). Kaj za vraga naj rabim 6 brisač za en dan? Plačat moraš pa vseeno.

Pa kaj ti ni jasno, da je razlika, če je v sobi en, ali dva.

Ti si pa res ena tumpika.

Tumpek, si mogoče dojel, da me jezi to, da moramo samski plačevat toliko kot plačata dva? Skoraj ni ponudb za samske. Lahko greš, ampak skoraj za isto ceno kot dva.


To ti jih dajo za 6 dni. 😉

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

No še en razlog da si najdeš tipa 😛
Pač zadeva je taka, da so stroški sobe za 1 osebo precej večji kot polovica stroškov sobe za 2 osebi. Tukaj ni kaj narest in isto je pri stanovanjih-stanovanje za eno osebo bo skoraj vedno dražje kot polovica stanovanja za 2 osebi. Če te motijo visoki stroški, greš pa še zmeraj lahko v hostel in najameš samo posteljo.

Saj si ze povedala, da ce najames posteljo, placas posteljo, ce najames sobo pa sobo. Kaj ti sedaj ni jasno?

Naj te potolazim, da imajo nekateri hoteli tudi manjse sobice za samske. Res pa, da so relativno redki. Pa tudi tam cena ni ravno 50% cene dvoposteljne sobe.

Lahko pa si najdes kompanjona za najem sobe in vsak v svojo ali po zelji skupno posteljo. 🙂

To je res bedarija, ja.. vendar pa vseeno večina ljudi najraje potuje v družbi, redki so tisti, ki raje potujejo sami. Zato se pa hotelom ne izplača delati posebej.

Mogoče turistične agencije spodbujajo k partnerstvu in izpodbijajo samskost:). Dvojno veselje dveh, ki sta se našla je dvojni profit:).

jep .. parom ponujajo brezplačno za drugo osebo ☺ … preverjeno in uporabljeno

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Te povabim kidat gnoj. Nočitev brezplačna.

Hja, kot, da so hostli tako pogosti. Če bi bili, ne bi bilo problema.
Turistični ponudniki malce zaostajajo s svojo ponudbo. Niso še dojeli, da samskih ogromno potuje. Čedalje več. Pa naj gre to za mlade samske ali pa recimo starejše vdove.
Tega je več in več.

Izberi tisti hotel, ki ima enoposteljno sobo (1/1). Res je, hotelirji bi morali misliti ne le na samske, ki potujejo zaradi lastnega veselja, ampak tudi na tiste, ki so na službeni poti. Tudi pri organizaciji seminarjev je tako, da gre npr. pet sodelavcev v nek hotel, pa vsak spi v dvoposteljni sobi. Sicer ne vem, ali takrat hotel računa višjo ceno ali ceno le za enega.

a takemu forlku (potovalka* ) je dovoljeno celo več kot samo živeti … lahko so tudi na netu???

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

A je res tako tezko razumeti, da hoteli oddajajo SOBE. In ce gres v sobo placas sobo. To, ali bo prespala ena ali dve osebi je relativno nepomembna stvar, ce hrana in podobna ponudba ni vkljucena, seveda. Pac isci sobo, ki ti cenovno ustreza.

Če res oddajajo sobo zakaj potem plačaš za 1 za drugega je pa zastojn ko pa prideš sam za sobo za 2 pa ti nabijejo polno ceno?

diskriminacija?

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]

Če res oddajajo sobo zakaj potem plačaš za 1 za drugega je pa zastojn ko pa prideš sam za sobo za 2 pa ti nabijejo polno ceno?

diskriminacija?[/quote]
Akcija! 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Če res oddajajo sobo zakaj potem plačaš za 1 za drugega je pa zastojn ko pa prideš sam za sobo za 2 pa ti nabijejo polno ceno?

diskriminacija?[/quote]
Akcija! :)[/quote]
marketinški prijemi … in pritegovanje več potrošnikov v vas

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

To, da nekdo, hotel ali turisticna agencija promovira ceno po osebi je bolj marketing kot kaj drugega. Soba deluje cenejsa. Sploh evropskim turistom agencije radi tako trzijo. Ampak tudi po Evropi, ce greste direktno na hotel boste videli, da je cena na sobo, ne osebo.

To, da sobe z eno (malo) posteljo niso prav pogoste, pa je posledica dejstva, da je soba obicajno vec kot postelja. Namig; kopalnica, itd. Se pravi, da tudi cena ne bo 50% sobe z dvema posteljama. Kvecjemu 70%.

Ampak turistični delavci tega ne dojamejo. Pač potegnejo od samskih potovalcev ali pa tistih, ki so na službeni poti toliko kot od dveh oseb.
Tudi recimo, če gresta dva kolega skupaj v isto sobo, morata spati v zakonski postelji. Ne v ločeno postavljenih posteljah. V glavnem narejeno je vse za pare. Potem morata dva moška tudi skupaj spati.

Ampak turistični delavci tega ne dojamejo. Pač potegnejo od samskih potovalcev ali pa tistih, ki so na službeni poti toliko kot od dveh oseb.
Tudi recimo, če gresta dva kolega skupaj v isto sobo, morata spati v zakonski postelji. Ne v ločeno postavljenih posteljah. V glavnem narejeno je vse za pare. Potem morata dva moška tudi skupaj spati.[/quote]

Po mojem ti ne dojameš, da je cena gradnje in pospravljanja sobe z 1 posteljo za 1 osebo skoraj povsem enaka ceni gradnje in pospravljanja sobe z zakonsko posteljo. Vse kar rabiš je 2 kvadratna metra dodatnega prostora za večjo posteljo in eno ekstra brisačo.

Ampak turistični delavci tega ne dojamejo. Pač potegnejo od samskih potovalcev ali pa tistih, ki so na službeni poti toliko kot od dveh oseb.
Tudi recimo, če gresta dva kolega skupaj v isto sobo, morata spati v zakonski postelji. Ne v ločeno postavljenih posteljah. V glavnem narejeno je vse za pare. Potem morata dva moška tudi skupaj spati.[/quote]

Po mojem ti ne dojameš, da je cena gradnje in pospravljanja sobe z 1 posteljo za 1 osebo skoraj povsem enaka ceni gradnje in pospravljanja sobe z zakonsko posteljo. Vse kar rabiš je 2 kvadratna metra dodatnega prostora za večjo posteljo in eno ekstra brisačo.[/quote]

Zato pa je naš turizem na psu, ker turistični delavci tako razmišljajo. Precej samskih ljudi ima precej “pod palcem”, največkrat gre za izobražence, poslovneže.

Ampak turistični delavci tega ne dojamejo. Pač potegnejo od samskih potovalcev ali pa tistih, ki so na službeni poti toliko kot od dveh oseb.
Tudi recimo, če gresta dva kolega skupaj v isto sobo, morata spati v zakonski postelji. Ne v ločeno postavljenih posteljah. V glavnem narejeno je vse za pare. Potem morata dva moška tudi skupaj spati.[/quote]

Po mojem ti ne dojameš, da je cena gradnje in pospravljanja sobe z 1 posteljo za 1 osebo skoraj povsem enaka ceni gradnje in pospravljanja sobe z zakonsko posteljo. Vse kar rabiš je 2 kvadratna metra dodatnega prostora za večjo posteljo in eno ekstra brisačo.[/quote]

preračunajte ceno gradnje sekreta, tuša, sobe … na število dni, kolikor je potrebno, da se investicija izplača in po 20 letih prinaša dobiček … za to v turizmu gre!!

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Po mojem ti ne dojameš, da je cena gradnje in pospravljanja sobe z 1 posteljo za 1 osebo skoraj povsem enaka ceni gradnje in pospravljanja sobe z zakonsko posteljo. Vse kar rabiš je 2 kvadratna metra dodatnega prostora za večjo posteljo in eno ekstra brisačo.[/quote]

Zato pa je naš turizem na psu, ker turistični delavci tako razmišljajo. Precej samskih ljudi ima precej “pod palcem”, največkrat gre za izobražence, poslovneže.[/quote]

Saj če imajo ”precej” pod palcem zakaj potem ne plačajo sobe za dva?

itak je družinska postla večja 😀 pa 1 ekstra brisača pride prav….

Večji problem v tej tematiki jaz vidim da moja teta nikakor ni mogla niti NAJET sobe za 2 v enem hotelu dokler ni na cesti enga prosla da samo se pride vpisat da bo lahko sama prespala

to je pa res problem…

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close