SAMSKI, se dobimo ob Ljubljanici na kavici? :)
Joj, nisem najstnica. Pravzaprav tudi kot najstnica se nisem nikoli zaljubila v osebo, ki je ne poznam. Še več: še nikoli se nisem zatrapala na prvi pogled (ja tudi, če v živo vidiš osebo, je še ne poznaš, je treba več srečanj).
In niti ne poznam nobene osebe, ki bi se zatrapala v nekoga, ki ga še nikoli v življenju ni srečala. Mogoče kdaj kaka najstnica vzdihuje za kakim igralcem, športnikom, ki ga ima na posterju. Samo jaz tudi v najstniških letih tega nisem počela.
Točno to je zaljubljenost, zaljubiš se v svojo vizijo nekoga, kar se zelo lahko zgodi z nekom, ki piše po internetu ali chatu… in si dopisuje itd., itd.,… ker nimaš prave, celostne predstave…
Zato jaz pravim, da tega za sebe ne bi želela. No, odkrito, bi pa ne bi…[/quote]
Točno to je zaljubljenost, zaljubiš se v svojo vizijo nekoga, kar se zelo lahko zgodi z nekom, ki piše po internetu ali chatu… in si dopisuje itd., itd.,… ker nimaš prave, celostne predstave…
Zato jaz pravim, da tega za sebe ne bi želela. No, odkrito, bi pa ne bi…[/quote]
Ja, če imaš rad(a) sanjarjenja, da si v domišljiji rišeš vse mogoče idealizirane predstave o človeku, ki ti je všeč njegovo pisanje. To je bolj domena (osamljenih) deklet. Realnost pa te kaj hitro strezni, saj vizualnost ni zanemarljiv faktor, če ti bo kdo tudi seksualno všeč, če seveda ciljaš zgolj v to smer!? Odvisno, kako jemlješ internet, kot razvedrilo, kot pripomoček za sklepanje prijateljstev, vez.
Pa tudi, če ti je po pisanju všeč, na videz se ti zdi lep, še vedno ni nujno, da bo kemija :).
Da se iskre prižgejo mora biti kup stvari. Kemija, kemija mora bit, potem je šele zaljubljenost.
Točno to je zaljubljenost, zaljubiš se v svojo vizijo nekoga, kar se zelo lahko zgodi z nekom, ki piše po internetu ali chatu… in si dopisuje itd., itd.,… ker nimaš prave, celostne predstave…
Zato jaz pravim, da tega za sebe ne bi želela. No, odkrito, bi pa ne bi…[/quote]
Ja, če imaš rad(a) sanjarjenja, da si v domišljiji rišeš vse mogoče idealizirane predstave o človeku, ki ti je všeč njegovo pisanje. To je bolj domena (osamljenih) deklet. Realnost pa te kaj hitro strezni, saj vizualnost ni zanemarljiv faktor, če ti bo kdo tudi seksualno všeč, če seveda ciljaš zgolj v to smer!? Odvisno, kako jemlješ internet, kot razvedrilo, kot pripomoček za sklepanje prijateljstev, vez.[/quote]
Želim ti povedat, da je trapasto razmišljat,da bi se zatrapala v nekoga z MONa, ki ga še nikoli v življenju nisem videla.
Ja, to je podobno kot najstnica, ki je zatrapana v filmskega zvezdnika.
Ne, nikejr nisem rekla, da po par zmenkih osebo res poznaš. AMpak zaljubit se v osebo, ki je niti malo ne poznaš, pa res ni mogoče. Ne vem, ampak če se tebi zdi mogoče, da bi se zaljubila v neznanega pisca na MONu? Ne vem no, še nisem slišala za nikogar, ki bi se mu to zgodilo.
Kot je matjazko povedal: tudi vizuelnost je pomembna.
Recimo, če si ornitolog, pa partnerja to področje sploh ne zanima. Je včasih prijetno se na forumu menit o tej temi in se zgodi, da se meniš tudi z vezanim. Iz izkušenj vem, da med sosedi in sodelavci in sorodniki ni ornitologov. Podobno je, če si recimo ekstremni tekač, težko je najti osebe, ki bi debatirale o tem, ker jih je zelo malo. Net je pa pripomoček.
Podobnih zadev je še veliko, ko je net dobra varianta za debatiranjem o temi o kateri pač ne moreš govoriti z ljudmi, ki jih že osebno poznaš.
Tako, da še zdaleč ni nujno, da ima vsak MONovec kake nemoralne namene. Mogoče pač išče samo debato o temi o kateri se ne more menit z ljudmi, ki jih pozna. Mogoče je kaj takega doživel, mogoče ima kak tak hobi, mogoče kaj takega zbira, da je bolj redkost in si pač pomaga z netom.
saj ne morem verjet…. 🙂
ja, imaš prav, Ronka. Saj ravno skozi ta filter vas beremo ostali, neudeleženi: nobeden od vas ni ornitolog, nobeden ekstremni tekač, nobenega prav posebej ne zanima politka, nekaj ste začeli v smeri avtomehaničarstva in mislim, da samo ti, med vsemi, nisi poštekala, za kaj gre – kaj imate torej skupnega? O čem se pogovarjate? No, pa pojdi zdaj še malo sama nazaj na poste in jih filtriraj skozi ‘skupna zanimanja’ – aha, si zdaj kaj več pogruntala? Ali še vedno leporečiš? Raje ne, raje poglej malo okoli sebe, ostali so vsi utihnili, zakaj neki????
Bi ti dosodila kakšno nežno pubertetniško starost, pa vidim, da si že čez trideseta….Ali se v resnici delaš, ali pa si res zadnja od romantičnih duš – v tem primeru pa ti še enkrat rečem, tale forum ni pravo mesto za iskanje princa.
…
Verujem v to,
da so – čeprav jih nisem našel v teku let –
obljube, ki držé, in upi, ki ne mro,
in čednosti usmiljene, ki nam ne tko
pogubnih zank,…
da so stvari, ki skoraj so to, kar se zdé,
da sreča ni le sen, in ne dobrota le ime.
G. N. G. Byron, prevedel Janez Menart
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup]
Očitno tebe življenje ni veliko izučilo, ker bi potem tudi sama imela predsodek do pijancev ali mamilašev.
V čem pa tebe MON ogroža ?[/quote]
Robi, bi rekla, da nisi sposoben imet normalnega odnosa do alkohola: da ni zasvojenost, mora bit popolna abtinenca… to je pogosto pri otrocih iz družin alkoholikov, poznam npr. dva brata, straješi (je npr. videl, kako je oče mamo pretepal, potem je umrla) alkohola videt ne more, mlajši ga zdaj skupaj z očetom pije…
Tudi interneta in vseh ostalih nekemičnih odvisnosti ni za podcenjevat…
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Delaj v smeri, da boš tudi ti vzbudila zanimanje pri moških, potem boš manj nevoščljiva in tudi počutje bo boljše. S takšnim “mračnjaških” vedenjem jih (nas) zgolj odvračaš.[/quote]
Saj pa ni moj namen pritegovati moških. ( : -)))) si tako not padu pri zapeljevanjih, da misliš, da je to bistvo biti)…
… bolj pokazati da družba vsebuje tudi drugače misleče in delujoče posameznike.
Delaj v smeri, da boš tudi ti vzbudila zanimanje pri moških, potem boš manj nevoščljiva in tudi počutje bo boljše. S takšnim “mračnjaških” vedenjem jih (nas) zgolj odvračaš.[/quote]
Saj pa ni moj namen pritegovati moških. ( : -)))) si tako not padu pri zapeljevanjih, da misliš, da je to bistvo biti)…
… bolj pokazati da družba vsebuje tudi drugače misleče in delujoče posameznike.[/quote]
Pa sem ti napisala…da ne po sebi sodit, matjažko nooo…kje si spet zabluzil??
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Forum je zaprt za komentiranje.