Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek S časovne distance ali vedno poberi tisto dobro ;)

S časovne distance ali vedno poberi tisto dobro ;)

Seveda, samo da se je dal dol z eno, ker če ne, pa res ni normalen. Kdaj je pa tista kritična starost za punce?

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Direktno nikjer.
Sem pa iz tega razumel kar sem napisal, da si predstavljam iz tega tvojega opisa:iz tega sledi po moje da če v mladosti nisem načrtal zadosti črtic v različnih pozah pač nisem imel dovolj burne mladosti zato se sedaj tolažim s teorijo, ki jo prodaja duhovščina. To so bile moje misli ob prebiranju tvojega zapisa in v duhu/kontekstu debate, ki se je tu razvila. K temu razumevanju so me dodatno napeljale še prispevki prijavljenih in neprijavljenih sogovornic, ki jim nisi oporekala. Tako da po moje zate obstaja kavs iz užitka in “duhovniško” doživljanje seksa.
Priznam, skromen izbor, po katerem bi tudi sam raje izbral (neobvezujoč) kavs po katerem si preprosto zapnem šlic in grem, kako bi ti(ona) reševala morebitne “posledice” tega početja me baš boli piiiiip.[/quote]

Tvoje mastno besedičenje sem preprosto primerjala s teoretiziranjem duhovnikov (različnih ver) o spolnosti – ko si nekdo, ki ni ravno dejaven na tem področju oziroma v tvojem primeru, ki ne kavsa naokrog in podira vse, kar leze in gre (malo parafraziram tvoje izražanje), daje duška verbalno. O nobeni tolažbi ni govora, le opažanje je. Kako človek, ki ima tako visoka moralna merila glede seksa, s tako naslado kleveta o seksu … ne morem, da se ne vprašam, čemu, zakaj? Nepotešenost, kesanje zaradi zamujenih priložnosti, fovšija, neizživetost??? Zakaj tako kvantaš?
Drugega dela, od tistega tvojega razumevanja dalje, pa ne razumem, priznam. Pojma nimam, o čem govoriš. Duhovniško doživljanje seksa? Kaj naj bi to sploh bilo? In TUDI ti bi raje izbral kavs … ti in kdo še? Jaz?
Res, lepo te prosim, navedi točno besede (ne svojega sklepanja), kje sem napisala karkoli o svojem domnevnem kavsanju takole malo mimogrede, namesto kavice ali kaj podobnega.

Kritična starost? Težko rečem. Za ženske me ne zanima, ker me zanimajo le moški.
Mi je pa samoumevno, da je človek do 30tega leta že kdaj seksal (in enkratni seks tudi ne šteje, tako, da če gre kdo samo k prostituki, da ga razdeviči, zame pomeni, da nima izkušenj).
Vsak zdrav človek si tega želi, a ne? In to je nekaj povsem normalnega, da si želiš seks. Če pa nimaš te želje pa ne vem, potem ta moški vsekakor ni po mojem okusu, ker meni seks pomeni precej. Ne bi mogla biti z moškim, ki mu ni do seksa z mano.
Zaradi mene se lahko kdo špara do poroke, samo s takim moškim jaz ne bi hodila.
Da se ti do 30tega leta ne zbudi želja po seksu, ja to je čudno, s takim moškim raje ne bi kaj imela.

Vidiš poznaš kaj pravi duhovščina in kaj je danes “in”. Nekaj vmes ne obstaja zato takšna vprašanja. Če ima nekdo visoka moralna načela (karkoli to pomeni) se ne sme oz ni primerno, da se pogovarja o teh stvareh, razen s svojo ženo pa še s to pod kovtrom pri ugasnjeni luči in potem si najkasneje zjutraj spereta grešna usta z blagoslovljeno vodo…….?

Mogoče sem pa probal eno in drugo in sedaj zagovarjam kaj mi je boljše? 😉

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Ne vem, ferbčna, zdaj si vse skupaj zelo poenostavila že samo s tem, ko si vse duhovnike vrgla na en kup. Kot, da vsi po vrsti enako razmišljajo oziroma imajo enak pogled na spolnost. Ni mi všeč. Se ti ne zdi, da si marsikateremu s tem naredila krivico?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

OMG Marko no, saj to pa niti ni neka vojna tajna. Duhovščina kot institucija se (je) pač jako mnogo ukvarjala s seksom za nekoga, ki se s tem sploh ne peča. O tem so pisali celo uradne dokumente, na kupe in kupe, v različnih verah. Šli so celo v take podrobnosti, na katere navaden smrtnik niti pomisli ne. To je vse na uradni ravni, da se razumemo, niso se o tem pogovarjali skrivaj, šepetaje ob čaju v svoji skromni kamrici.
Seveda ne govorim o vašem vaškem duhovniku Tonetu in našem Janezu, pa tudi o Mustafu v najbližji molilnici ne.

Mislim, da nimaš prave slike o tem, koliko duhovniki o tem vedo in kaj sploh želijo povedat. Lahko pa pripneš kak odlomek oziroma članek in ga skupaj predelamo. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Vidiš poznaš kaj pravi duhovščina in kaj je danes “in”. Nekaj vmes ne obstaja zato takšna vprašanja. Če ima nekdo visoka moralna načela (karkoli to pomeni) se ne sme oz ni primerno, da se pogovarja o teh stvareh, razen s svojo ženo pa še s to pod kovtrom pri ugasnjeni luči in potem si najkasneje zjutraj spereta grešna usta z blagoslovljeno vodo…….?

Mogoče sem pa probal eno in drugo in sedaj zagovarjam kaj mi je boljše? ;)[/quote]

Komot se pogovarjaš o seksu, z veseljem, ampak ti se ne pogovarjaš, ti prav nasladno kvantaš, in to predvsem, ker moje spolne navade postavljaš za slabše od svojih in jih imaš za sprijene, s tem pa tudi mene (in to celo na podlagi tega, česar nisem napisala in komur nisem nič odgovorila – moj bog, kaj vse človek ne doživi).
Zakaj uporabljaš tak nemarno masten besednjak? Lahko poveš? Zato, ker z ženo samo pod kovtrom v temi, pa si daješ duška takole? Samo nedolžno vprašanje – postavljeno že večkrat, pa nočeš odgovorit. Ne zanima me, kaj počneš v resnici, sprašujem te, od kod želja po mastnem kvantanju. In to takemu prefinjenemu mislecu, kakršen si ti.

Kako si potem to predstavljaš, ko si me poistovetila z duhovščini, če ne poznaš “duhovniškega doživljanja seksa”? S čem si me primerjala, če ti je to tuje? Kaj boš prosila, a nisem lepo napisal, da je tvoje pisanje v meni vzbudilo razmišljanje, ki sem ga poten napisal sem? In potem še nekaj utemeljaval kakor sem vedel in znal za razliko od tebe in ostalih, ki so se raje kot z utemeljeno (po nijihovih sposobnostih), debato posmehovali mojemu pisarjenju? Potem ni čudno da se tolikokrat zapletamo v neke jajče vojne…. 😉

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Katoliški duhovniki imajo vsi po vrsti nenormalen pogled na spolnost. Celibat je vse prej kot normalna zadeva. Naravno je, da seksamo, da imamo želje po spolnosti. Zato pa imamo možnost doživljanja orgazma. Zakaj bi se sramovali tega, kar nam je narava podarila?
Eni se držijo celibata in nasprotujejo naravi, le zakaj?
Eni so pedofili.
Veliko jih je pa takih, ki imajo ženske, otroke, ampak teh otrok cerkev ne priznava, ne posvetijo se svojemu otroku tako kot bi se za visoko moralno osebo to spodobilo (javno priznanje, družinsko življenje).
Protestantski duhovniki recimo imajo te zadeve povsem bolj naravno, človeško urejene.
Narava nam je dala telo in če nam je dala recimo ščegetavček, zakaj bi bilo slabo, če ga uporabljamo za užitek?

S prostaškim pisanjem je samo pokazal svoj pravi obraz. Prostaško pisanje na javni forum.
Ne bi rekla, če bi enkrat ponovil sporno besedo,amapk mu je res v pravi užitek.

Vidiš poznaš kaj pravi duhovščina in kaj je danes “in”. Nekaj vmes ne obstaja zato takšna vprašanja. Če ima nekdo visoka moralna načela (karkoli to pomeni) se ne sme oz ni primerno, da se pogovarja o teh stvareh, razen s svojo ženo pa še s to pod kovtrom pri ugasnjeni luči in potem si najkasneje zjutraj spereta grešna usta z blagoslovljeno vodo…….?

Mogoče sem pa probal eno in drugo in sedaj zagovarjam kaj mi je boljše? ;)[/quote]

Komot se pogovarjaš o seksu, z veseljem, ampak ti se ne pogovarjaš, ti prav nasladno kvantaš, in to predvsem, ker moje spolne navade postavljaš za slabše od svojih in jih imaš za sprijene, s tem pa tudi mene (in to celo na podlagi tega, česar nisem napisala in komur nisem nič odgovorila – moj bog, kaj vse človek ne doživi).
Zakaj uporabljaš tak nemarno masten besednjak? Lahko poveš? Zato, ker z ženo samo pod kovtrom v temi, pa si daješ duška takole? Samo nedolžno vprašanje – postavljeno že večkrat, pa nočeš odgovorit. Ne zanima me, kaj počneš v resnici, sprašujem te, od kod želja po mastnem kvantanju. In to takemu prefinjenemu mislecu, kakršen si ti.[/quote]

Celibat je odločitev vsakega posameznika, tako kot je odločitev vsakega posameznika, ali bo “seksal” z neko osebo ali ne bo. Nobene razlike ne vidim.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Marko, vsak zdrav (psihično zdrav) človek ima željo po seksu, zakaj bi jo zatiral, če je pa naravna in normalna? Zatret jo je potrebno le takrat, ko nimaš s kom, če imaš s kom pa ni potrebe. Pa še, če nimaš s kom, je tu še masturbacija. Vse lepo in naravno.

Ker ga sprašuješ ccccc
Kaj ti naj pa napiše, kot to,da on to samo z ženo pri ugasnjeni luči in da zavida vsem, vključno z mano, ki ne vemo, kaj je to neobvezujoč kavs?

Enkrat sem napisala, sem kaj boljša?

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

kolk ene filozofije in besedičenja zaradi enega čisto navadnega f*ka.

Ferbčna ne vem kaj ti naj odgovorim in vsem ostalim. Tam nekje zgoraj je nekdo omenil to besedo v takem sočnem kontekstu, da se mi je zdela zanimiva in toliko (vam) pomembna, da sem jo še večkrat ponovil, ker smo se tako bolj razumeli za kaj gre. Lahko bi tudi napisal, da sta se šla “golo drgnenje spolovil”. A bi bilo kaj manj prostaško?
Ne vem niti do kje je za vas mejo prostaškega? To kolikokrat kdo omeni kakšno besedo in je potem prostak? Ne vem. :/
Tudi beseda F*U*C*K je menda prostaška. Je pa kratica za uradno dovoljen s*e*k*s, kavs, mogoče ljubljenje, ki so ga uvedli v srednjem veku in sta dva, ki sta želela to počet na vrata svoje hiše obesila ta napis, ker tudi če sta bila poročena nista smela to počet po svoji volji ampak sta za to morala prosit farja in vladarja za dovoljenje, ker drugače sta bila v prekršku in sta tvegala glavo, če so ju zalotili pri tem početju…… :/
Zato sem napisal da se ne bi šel “duhovniškega….karkoli”. Nesmisel.

Bi se pa lahko ljudje danes zavedali (spričo možnosti ozaveščanja/znanja) da to početje le ni samo nek instant užitek, da ima nekoliko globlje korenine in ne bi tako pogosto prihajalo do “stranskega produkta” tega početja (beri otrok).
Kakšno zgodbo bi nap. lahko brali, če bi se avtorici to zgodilo?
Oče zapustil otroka in mene, kaj naj storim…..
Zakaj bi nekdo zapustil nekoga s komer je čustveno povezan? Če si ga imel samo za piiiiip pa to verjetno ni tak problem…. 😉

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

On_ ti torej seksaš samo zato, da delaš otroke?
Torej si vedno seksal le zžensko s katero si bil pripravljen imeti otroke?
Recimo mladi, ki študirajo, se osamosvojijo po nekje 25tem letu, če imajo srečo glede službe. Da imajo neke stabilne socialne razmere primerne za ustvarjanje družine, so stari že proti 30, če ne celo dosti več. Prej otroci pri njih niso zaželeni. Torej ne bi smeli seksat?
In večina ljudi danes ne ostane s partnerjem s katerim so bili v srednji šoli do konca življenja. Torej s prvim partnerjem ne bi smeli seksat, ker ne verjamejo, da bodo do konca življenja z njim?
In seveda bi se morali šparati tja do 25tega, 30 leta, da si ustvarijo svoje stanovanje, svojo samostojnost, ker preden imajo to, nočejo imet otrok?

Joooooj!

Eno je da se greš piiiip za “šport”, drugo da se greš nekaj čemur bi se lahko reklo razmerje.
Danes imaš ljudi, ki nagi po piiiiip po sobi pobirajo cunje in vprašajo:
“Kako si rekel/a da ti je ime?” in potem upajo da se bo iz tega razvila neka čustvena povezanost tisti razlog (vsaj zame) zakaj naj bi dva bila skupaj….

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

On, niti približno nisi odgovoril na moja vprašanja :). Politik. Takoj menja temo, če ga kdo kaj konkretno vpraša 🙂

Je čisto dobro odgovoril, vsaj za moje pojme… imaš čisto tehnicistični pogled na m/ž odsnose, prvič, katoliška cerkev nikjer ne zapoveduje, da je namen seksa samo produkcija otrok ampak na prvo mesto postavlja odnos med dvema kot takšen. In ravno zaradi tega, ker so se odnosi že spridili, in da bi zaščitila nezakonske otroke in matere, se je začela v to vmešavati, in ja, konec koncev je njen prikriti namen kot institucije kontroliranje posameznikov in množic, naredila je namerno in nenamerno cel kup napak in še zdaj v nekaterih nesmiselno vztraja.
Sicer pa boom ima prav, da se tu toliko besediči zaradi navadnega “česa že”, ampak avtorica te teme očitno ima probleme, ker ima zdaj moralnega mačka in išče nekja kar je kakorkoli izgubila, pač prepoceni ali predrago zašenkala nekomu, s katerim je dobro, da nima nič. Torej, nič, ne pa neobvezujoč “karkoli že”.
kavs po sskj: ekspresivno: prepir, prerekanje, pretep

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Sem kje to trdila?
prvič, katoliška cerkev nikjer ne zapoveduje, da je namen seksa samo produkcija otrok

Posredno, ja: No nimajo ga vsi, mogoče kdo, večina ne, ne glede na to, ali so ali niso v celibatu.

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Mogoče bi ON- SEKSAL,FUK…ali kaj podobnega s firbčno in ostalim na forumu .Ne pa doma s ŽENO BAJE DA JO IMA.

katenjka, sprosti se, ne podtikaj ljudem tisto, kar niso napisali. In ne mislit, da je seks nekaj grdega. Je nekaj zelo lepega in prijetnega.


Se strinjam. Gre se za zatiranje lastne, ene izmed osnovnejših potreb vseh živih bitij. To je razmnoževanje. Zato lahko samo človek, ki v sebi nosi ogromno nekih predsodkov in travm, se z lastno voljo upira proti samemu življenjskemu nagonu.
Samozadovoljevanje pa prav tako ne more nadomestiti normalnega spolnega odnosa, ki ga izpolnjujejo globoka čustva. Je le izhod v sili. 🙂

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close