razočarana nad fantom
Pozdravljeni!
Sem punca stara 21 let in imam svoj avto že tri leta, za katerega sem v otroštvu in kasneje v najstništvu varčevala in hodila delat po pouku v gimnaziji ter si ga kupila brez pomoči staršev. Že dobro leto sem skupaj s fantom, ki nima avta in vedno kamorkoli grema vozim jaz in trošim denar, ki si ga prislužim med vikendom, za bencin. Med tednom študiram v Ljubljani in ko pridem v petek domov se peljem k fantu, ki je oddaljen od mene dobrih 20 km. In ker po sobotah delam, ter sem tudi rada malo doma, se peljem domov, potem delat in k njemu, kr si pač želim biti z njim še v nedeljo (med tednom se nič ne vidiva, ker on študira v mariboru). Na začetku se mi to ni zdel problem, ker sem verjela, da bo ziher kdaj doma rekel za avto in prišel k meni, ali me kdaj peljal z njihovim – družinskim avtom. Ampak to je bilo tako redko, da lahko prištejem na prste na rokah. Naj omenim še to, da se sploh ne trudi varčevati in si kupiti avta, čeprav je leto in pol starejši od mene in zapravi raje vso štipendijo in denar, ki si ga prisluži z občasnimi deli zapravi v lokalih, za kavice in pri shoppingu, kar se mi zdi žalostno za ta leta, ko bi lahko začel delati nekaj zase, ne pa da še naprej “fura” maminga sinčka, ki mu teži za avto in da kaj se bo vozil k men, da je škoda bencina. Name pa noben ne pomisli.Sedaj sem mu zagrozila, da bo konc če ne bo nekaj naredil, vendar mi on kar naprej govori, da me ljubi in da če ga ljubim tud jaz…Na kratko: kar naprej spreminja temo. Ne vem če ne razume, ali noče razumeti! Naj omenim še to, da ko sva skupaj je vse ok in se imava fuuul rada, vendar baje jaz vedno začnem konflikt in kao da sem jaz kriva, da se kregava.
Ali res preveč kompliciram?
Hočem fanta, ki me bo kdaj pa kdaj peljal kam in se obnašal kot moški, ne pa kot razvajen otrok.
Avta ne rabi in ga nima – pameten fant. Tudi ti ga ne rabiš, pa ga imaš, namesto da bi varčevala za stanovanje ali šla v podnajem in prerezala popkovino. Avto da pomeni samostojnost? Sveta preproščina.
Če fantu lahko kaj očitaš, je kvečjemu to, da nima tega cilja pred seboj, čim prej oditi od doma. Saj znese oboje, in žurat in nekaj privarčevat. Samo če zmečeš kupe denarja na mesec za avto, je pa to zelo težko. Če slučajno še niste opazili, sem strogo proti nabavi avta, preden nimaš lastne strehe nad glavo (najemne, lastniške ali cimerstvo).
Po eni strani se strinjam..Po drugi strani pa nekateri brez avta ne moremo v službo.
Zato je avto v nekaterih primerih nujen, da lahko kaj zaslužiš in potem delaš na tem, da greš na svoje.
Če dva živita skupaj in če ni nujno imeti dva avta, je en avto dovolj.
V tem primeru pa tvoj fant še ne razmišlja odraslo in o tem, da bi se osamosvojil in šparal za stanovane….Ampak uživa, kot nek razvajen otrok.
Je pa pomembno, da najprej sama veš, kaj bi sploh rada in da na tem delaš. Da ti ne bo treba jamrati in šinfati, da so moški same zgube in mamini sinčki….
Če si iz centra Ljubljane ne potrebuješ avta. Poleg tega pa je bencin drag. Zakaj bi pa metal stran toliko denarja za bencin, če si lahko namesto tega raje kupi za oblečt in hodi na avtobus. Aja kao bruka, ker tip nima avta in je zaradi tega že nedorasel njej in mamin sinko lol svašta tu prebereš. Jaz sem na njegovi strani all the way.
Zato, ker je pri 22 treba resno razmišljat o selitvi od doma, če si slučajno res še doma. Meni je to nesprejemljivo, pa ne mi prosim s tem, kako drage so najemnine. Tudi staršem je drago, da morajo zaradi odraslih otrok vzdrževati preveliko stanovanje ali hišo, ko bi lahko šli že na manjše in začeli uživati.
Ali pa da vsaj imaš neke večje projekte, potovanja, študijska izmenjava, take reči, ne pa avto no. In da že v srednji šoli šparaš za to? Meni je avto najvišji mesečni strošek, ki bi se ga z veseljem znebila, ko bi se ga le lahko.
Po eni strani se strinjam..Po drugi strani pa nekateri brez avta ne moremo v službo.
Zato je avto v nekaterih primerih nujen, da lahko kaj zaslužiš in potem delaš na tem, da greš na svoje.
Če dva živita skupaj in če ni nujno imeti dva avta, je en avto dovolj.
V tem primeru pa tvoj fant še ne razmišlja odraslo in o tem, da bi se osamosvojil in šparal za stanovane….Ampak uživa, kot nek razvajen otrok.
Je pa pomembno, da najprej sama veš, kaj bi sploh rada in da na tem delaš. Da ti ne bo treba jamrati in šinfati, da so moški same zgube in mamini sinčki….[/quote]
Nisem govorila na splošno o avtu, ampak točno za to dekle in tega fanta v zgodbi, ki sploh še ne hodita v službo in nimata otrok, ki bi jih morala vsako jutro nekako spraviti do vrtca.
andra_biba
Taka stvari postanejo še posebej izredno moteče z leti. Da se nakdo obesi kot “pijavka”, se je potem težko znebiti občutka, da te finančno izkorišča na nek način, da je kot ena “klada”, ki se ne ozira na tvoje občutke, ki se mu verjetno sploh ne “šajna”, da bi vedel, kaj je prav in se oziral tudi nate in ne samo nase, kar pač priča o njegovi nedoraslosti za dekle. Še bolj problematična in verjetno tudi boleča zate pa je tu njegova neuvidevnost, da ne opazi, da ti zelo garaš, da lahko prideš do njega, da delaš zraven študija, on pa je ko “loj”, ki niti “ne migne s prestekom”, da bi se tudi sam potrudil, pa sam prišel kdaj pote in te tako finančno nekoliko razbremenil, ampak denar sebično ali po svoji neobčutljivi neumnosti, nemeneč se zate, raje troši s svojimi “prijateljčki” po barih, kar spet veliko pove o njegovih delovnih navadah in stopnji zrelosti.
Ti rabiš zrelejšega fanta, ker si dogovoren in vesten človek, ta je sama potrata časa, otročaj v primerjavi s tvojo osebnostno zrelostjo. Ta te prizadeva že s svojo anvzočnostjo, če je tak “štor”.
Saj si že kar sama vse povedala in ni veliko za dodat razen tega, da so povečini punce tiste, ki pri 18ih že same skrbijo zase, fantje bi pa tja do 30ega balončke pokali, jih polnili v vodo in jih metali na moidoče z balkona v študentu….
Zakaj tako?
Večinoma so za to krive nihove mame, oz očetje, ki s svojimi partnericami ne zmorejo vzpostavit pravega čustvenega odnosa in se potem one čustveno navežejo na svoje otroke. Tako mamica skrbi za vse in sinček misli, da se mora ves svet vrtet okoli njega. Potem gleda kot tele v nova vrata in se čudi, ko mo punca pove naj se malo potrudi zanjo. Zakaj le? Do sedaj se je vedno ženska (mamica) trudila zanj. Vendar ta ženska je žena drugemu moškemu….
Tega ne razume niti ona niti on 🙁
Ta tvoj fant je resnično mamin sine in ti mu predstavljaš objekt za zadovoljevanje njegovih potreb! Ko mu “groziš”, da se ne greš več tako, se on boji zase in te prepričuje kako te ljubi, ker ve, da bo s tem podaljšal ugodje, ki ga doživlja s tabo.
In ti prihodnjič spet prideš….. :/
Pri vama ni problem avto, bencin itd….., pri vama je težava kako on dojema tebe kot partnerico in kaj je za to pripravljen naredit.
Zdi se mi da ne prav dosti, ti se pa odloči če želiš imet nekoga takega ob sebi ko boš imela malega otroka in boš rabila konkretno pomoč on bo pa jokcal po “mamici”…..
Verjamem, da ti ne bo nič do njega, še tisto malo se ti bo uprlo kar sedaj dobiš in otroček bo tvoja edina čustvena uteha…. Zgodba se bo ponovila 😉
Ali res preveč kompliciram? NEEEEEE PREMALO!!!
Oz na nepravilen način. Ustvari pogoje, da se bo moral trudit zate in ti tudi z dejanji pokazal, da te je vreden, ne pa da ti s sladkimi besedami sadi rožice in ti mu verjameš….. Ker edino tak, ki bo resnično želel nekaj storit zate bo tudi kasneje pripravljen pomagat brez, da ga “siliš”, prosiš, moleduješ…..
S fantom pa imaš nek namen, a ne? 😉
Zato, ker je pri 22 treba resno razmišljat o selitvi od doma, če si slučajno res še doma. Meni je to nesprejemljivo, pa ne mi prosim s tem, kako drage so najemnine. Tudi staršem je drago, da morajo zaradi odraslih otrok vzdrževati preveliko stanovanje ali hišo, ko bi lahko šli že na manjše in začeli uživati.
[/quote]
Ti nimaš pojma kje živiš. Kako si bo 22letnik ( ki mimogrede še vedno hodi na fakulteto ) že lahko privoščil kupit stanovanje ? Daj poglej si cene, pa kakšna je povprečna plača v Sloveniji, potem pa govori naprej. Kar se pa tvojih staršev tiče, so pa živeli v popolnoma drugačnih razmerah kot zdaj živimo mi. Vprašaj se ti raje zakaj se vsako leto povečuje število ljudi, ki odhaja živet / delat v Avstrijo in Nemčijo. Naj ti pomagam, tam je povprečna plača 1800 eur.
Zato, ker je pri 22 treba resno razmišljat o selitvi od doma, če si slučajno res še doma. Meni je to nesprejemljivo, pa ne mi prosim s tem, kako drage so najemnine. Tudi staršem je drago, da morajo zaradi odraslih otrok vzdrževati preveliko stanovanje ali hišo, ko bi lahko šli že na manjše in začeli uživati.
[/quote]
Ti nimaš pojma kje živiš. Kako si bo 22letnik ( ki mimogrede še vedno hodi na fakulteto ) že lahko privoščil kupit stanovanje ? Daj poglej si cene, pa kakšna je povprečna plača v Sloveniji, potem pa govori naprej. Kar se pa tvojih staršev tiče, so pa živeli v popolnoma drugačnih razmerah kot zdaj živimo mi. Vprašaj se ti raje zakaj se vsako leto povečuje število ljudi, ki odhaja živet / delat v Avstrijo in Nemčijo. Naj ti pomagam, tam je povprečna plača 1800 eur.[/quote]
Kdo govori o nakupu stanovanja?
In kako po tvojem preživijo tisti, ki nimajo druge izbire, kot da si v kraju študija najamejo stanovanje (in se s tem pravzaprav odselijo od doma)? Verjetno blodim o tem a ne, in takih primerkov v Sloveniji ni.
Kako malo poznaš lastno generacijo.
Ti nimaš pojma kje živiš. Kako si bo 22letnik ( ki mimogrede še vedno hodi na fakulteto ) že lahko privoščil kupit stanovanje ? Daj poglej si cene, pa kakšna je povprečna plača v Sloveniji, potem pa govori naprej. Kar se pa tvojih staršev tiče, so pa živeli v popolnoma drugačnih razmerah kot zdaj živimo mi. Vprašaj se ti raje zakaj se vsako leto povečuje število ljudi, ki odhaja živet / delat v Avstrijo in Nemčijo. Naj ti pomagam, tam je povprečna plača 1800 eur.[/quote]
Kdo govori o nakupu stanovanja?
In kako po tvojem preživijo tisti, ki nimajo druge izbire, kot da si v kraju študija najamejo stanovanje (in se s tem pravzaprav odselijo od doma)? Verjetno blodim o tem a ne, in takih primerkov v Sloveniji ni.
Kako malo poznaš lastno generacijo.[/quote]
22-letni študent na svojem v Sloveniji???
– bogati starši, ampak potem je samo teoretično “na svojem”, ker so mu drugi vse financirali
– je v sumljivem poslu, “na svojem” je spet zaradi nepoštenega dela
– je izjemno priden in nadarjen, da lahko študij izdeluje ob delu v večih poklicih?
Nehaj se vozit do njega. ko si končno doma, se malo sprosti in spočij, ne takoj hitet k njemu. Če se nonstop ti fijakaš do njega, valda njemu ni v interesu, da pride do tebe. Sicer pa 20 km res ni veliko, vzemi kolo pa je.
Oz. drugače, če hodita na izlete, na morje ipd,, naj obvezno prispeva k bencinu, mi je pa jasno, da ne bo financiral tega, da ti k njemu hodiš. In dokler nimaš redne oz. resnejše študentske zaposlitve, pozabi avto. Jaz sem si ga lahko privoščila šele z redno zaposlitvijo pa še to je bolj strošek kot kaj drugega. Imam ga za izlete, da kam grem, ne pa za krajše relacije.
Torej, ali povečaj prihodke ali zmanjšaj stroške.
Kar se tiče samostojnosti, pa se strinjam s ferbčno.
Kdo govori o nakupu stanovanja?
In kako po tvojem preživijo tisti, ki nimajo druge izbire, kot da si v kraju študija najamejo stanovanje (in se s tem pravzaprav odselijo od doma)? Verjetno blodim o tem a ne, in takih primerkov v Sloveniji ni.
Kako malo poznaš lastno generacijo.[/quote]
22-letni študent na svojem v Sloveniji???
– bogati starši, ampak potem je samo teoretično “na svojem”, ker so mu drugi vse financirali
– je v sumljivem poslu, “na svojem” je spet zaradi nepoštenega dela
– je izjemno priden in nadarjen, da lahko študij izdeluje ob delu v večih poklicih?[/quote]
Očitno sem res z drugega planeta. Za študente podnajemnike očitno še nihče nikoli slišal ali kaj? Podnajem je živeti na svojem.
Povej ti raje meni zakaj bi študent šel živet na svoje, če lahko živi pri starših in se raje osredotoči na študij, kot pa da dela 2 šihta naenkrat in se kar nekaj matra po nepotrebnem ?
No zdaj ti bom odgovoril kako slabo poznam svojo lastno generacijo. Večina mojih sošolcev na faxu, še vedno živi pri starših, zraven sicer furajo še kakšno študentsko delo, ampak glede na to kako težko je dobit job ( že za študenta ) in kakšne mizerne urne postavke so to + če še upoštevaš, da je zelo težko furat fax in šiht hkrati, še posebej, če si vpisan redno. Sem pa imel eno sošolko, ki je delala nočno v pizzeriji in hodila na predavanja dobesedno spat, ker ni mogla imeti odprte oči niti za sekundo. Pri seminarskih je tudi imela ogromno težav in vedno se je znašla v kakšnem prepiru glede dogovarjanja terminov. Ista zgodba še z enim prijateljem / sošolcem, kateremu so se vsi smejali, ko je smrčal tam na stolu v dvorani in ko so ga na vajah mogli vsakič preden je šov na tablo strest, da je sploh prišel k sebi. Pač sorry lej nismo vsi Einsteini, to zna biti zelo naporno za nekatere. Da bi pa šel na svoje samo zaradi tega, da bi takšnim ljudem kot si ti hotel kaj dokazovat je pa saj veš odgovor – lololol
Povej ti raje meni zakaj bi študent šel živet na svoje, če lahko živi pri starših in se raje osredotoči na študij, kot pa da dela 2 šihta naenkrat in se kar nekaj matra po nepotrebnem ?
No zdaj ti bom odgovoril kako slabo poznam svojo lastno generacijo. Večina mojih sošolcev na faxu, še vedno živi pri starših, zraven sicer furajo še kakšno študentsko delo, ampak glede na to kako težko je dobit job ( že za študenta ) in kakšne mizerne urne postavke so to + če še upoštevaš, da je zelo težko furat fax in šiht hkrati, še posebej, če si vpisan redno. Sem pa imel eno sošolko, ki je delala nočno v pizzeriji in hodila na predavanja dobesedno spat, ker ni mogla imeti odprte oči niti za sekundo. Pri seminarskih je tudi imela ogromno težav in vedno se je znašla v kakšnem prepiru glede dogovarjanja terminov. Ista zgodba še z enim prijateljem / sošolcem, kateremu so se vsi smejali, ko je smrčal tam na stolu v dvorani in ko so ga na vajah mogli vsakič preden je šov na tablo strest, da je sploh prišel k sebi. Pač sorry lej nismo vsi Einsteini, to zna biti zelo naporno za nekatere. Da bi pa šel na svoje samo zaradi tega, da bi takšnim ljudem kot si ti hotel kaj dokazovat je pa saj veš odgovor – lololol[/quote]
Ja, Ljubljančani ste bili že v mojih časih rahlo odmaknjeni od realnosti. Ponavljam pa vprašanje, ker si mi odgovoril na nekaj čisto sedemnajstega (na izpitih tudi to počneš???):
Kako po tvojem preživijo tisti, ki nimajo druge izbire, kot da si v kraju študija najamejo stanovanje (in se s tem pravzaprav odselijo od doma)? Verjetno blodim o tem a ne, in takih primerkov v Sloveniji ni.
In če lahko nekako sfolgajo oni, bi verjetno tudi Ljubljančani. Ampak je prekomot pri mamici a ne.
Niti ne, z Ljubljančani ni prav nič narobe. Narobe je nekaj z vami, ker ste ljubosumni na njih, ker jim ni potrebno iti nikamor.
Ostali se pa spravijo v študentski dom in jim starci plačujejo najemnino. Vsaj tako je bilo pri večini mojih sošolcev, ki sem se pogovarjal z njimi. Delajo pa pač tako za zraven, da si kupijo kaj za oblečt, za bencin če potrebujejo, za žurke itd.
No kaj me boš še naučila punčka ?
22-letni študent na svojem v Sloveniji???
– bogati starši, ampak potem je samo teoretično “na svojem”, ker so mu drugi vse financirali
– je v sumljivem poslu, “na svojem” je spet zaradi nepoštenega dela
– je izjemno priden in nadarjen, da lahko študij izdeluje ob delu v večih poklicih?[/quote]
Očitno sem res z drugega planeta. Za študente podnajemnike očitno še nihče nikoli slišal ali kaj? Podnajem je živeti na svojem.[/quote]
Za druge ne vem, ampak kot študentka sem delala za mizerno postavko, zaslužila največ 450 EUR na mesec. Sanja se mi ne, kako bi s tem pokrila stroške za najemnino in vse ostalo.
Forum je zaprt za komentiranje.