Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Psihoterapija ne pomaga

Psihoterapija ne pomaga

Jaz sem hodila nekaj časa pa sem obupala. Imela sem pa tako 1 uro na mesec, pol leta. Nisem nič novega zvedela, zato sem nehala hodit. Zdaj sem se raje vpisala v skupino za samopomoč.

Razpravljat o čem? O težavah, ki jih imamo vsi (po malem)?
Saj ne rabi nihče razlagat podrobnosti iz zasebnega življenja, takih splošnih zadev pa res ne rabi nihče skrivat oz se jih sramovat.

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Saj te ni hudo bolelo, kaj? 😉 :))[/quote]

ne, ne :)))

uravnavam……tko da paše 🙂

Zanimivo, da pogovor s terapevtom smatraš kot stvar, ki se sme javno objavljat.
Če to ni zasebna stvar, potem pa res ne vem kaj je.
Zame to ni splošna zadeva, ampak intimna zadeva.

Razpravljat o čem? O težavah, ki jih imamo vsi (po malem)?
Saj ne rabi nihče razlagat podrobnosti iz zasebnega življenja, takih splošnih zadev pa res ne rabi nihče skrivat oz se jih sramovat.[/quote]

O težavah, ki jih imamo vsi po malem?
Si bil recimo kdaj posiljen?

Razpravljat o čem? O težavah, ki jih imamo vsi (po malem)?
Saj ne rabi nihče razlagat podrobnosti iz zasebnega življenja, takih splošnih zadev pa res ne rabi nihče skrivat oz se jih sramovat.[/quote]


Ja, in potem te podatke vnesejo v excelovo tabelo, kjer delajo nadaljne analize, katere potem pošljejo vsemogočnemu, ki te bo obtožil. Malo več zaupanja, raje se vprašat, zakaj se počutimo tako ogroženo? Kaj se nam lahko zgodi, če kaj povemo o sebi anonimno?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Razpravljat o čem? O težavah, ki jih imamo vsi (po malem)?
Saj ne rabi nihče razlagat podrobnosti iz zasebnega življenja, takih splošnih zadev pa res ne rabi nihče skrivat oz se jih sramovat.[/quote][/quote]Ma ja, saj te ni nihče spraševal kaj točno si se tam pogovarjala, bolj nas je zanimalo, če si mu povedala zakaj njegova terapija ni obrodila sadov, s čim nisi bila zadovoljna (in morebitno njegovo pojasnilo), ker tisto kar si tam napisala se je bolj bralo kot, da se ne greš več ker je predrago, pika. 🙂

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

tega se ne boš nikoli rešila

predelovanje pa je vračanje nazaj v dogodke, občutke…..

možgani take stvari izolirajo z namenom

včasih je bolje reševati samo tisto, kar še prihaja na plan, kot pa cele zgodbe še enkrat podoživljati

poznam eno, ko hodi že leta in leta na terapije, se ukvarja izključno s preteklostjo….. ne vem, če je to dobro

ločujejo pa se tudi taki, ki niso zlorabljeni, tako da ne išči krivdo za vse v tem[/quote]

Aleksandra, plomba? Iz tebe govori čisti pesimizem. In tukaj ti nimaš “razčiščenih” stvari, ker se ne zavedaš lastnih čustvev. V avtoričinem postu se te je nekaj dotaknilo, nekaj nekje pod površino, sicer ne bi izbrala besed, kot so: “nikoli”, “vse”, “vedno” – to so besede skrajnežev, kjer je svet bel ali črn, zoženi in omejeni pogledi na vse, kar je posebej ovirajoče pri iskanju rešitev, če vidiš vse dokončno določeno, zacementirano, enolično, dovršno.

Po moje je glavno ,da sevsak, ki išče pomoč, prvo pozanima o referenacah in poklicnih komepetencah terapevta, ter da dobi kakšen feedback od drugih, njihove izkušnje. Čeprav je lahko tudi ene sorte terapevt za nekoga zelo dober, za drugega pa ne. AMpak to bi moral sam ocenit, kjer pa se pojavi težava, če je terapevt nestrokoven, kar je zelo nevarno. Lahko da bo držal klienta pri sebi, morda zaradi lastne nečimrnosti – nezmožnost priznanja, da ne zna pomagati, morda zaradi denarnih koristi, čeprav bi ga moral že zdavnaj odposlati.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]


Ja, in potem te podatke vnesejo v excelovo tabelo, kjer delajo nadaljne analize, katere potem pošljejo vsemogočnemu, ki te bo obtožil. Malo več zaupanja, raje se vprašat, zakaj se počutimo tako ogroženo? Kaj se nam lahko zgodi, če kaj povemo o sebi anonimno?[/quote]

Zakaj bi se nekdo izpovedoval na javnih forumih? Kjer vsak “butl” lahko napiše svoje mnenje? 🙂
Najbolj pozivajo k temu tisti, ki radi pasejo radovednost, ki jim je užitek branje osebnih izpovedi.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]


Mene je samo zanimalo zakaj se terapevt ni želel pogovarjati o otroštvu.
Torej njegovo, terapevtovo mnenje in nič osebnega ali intimnega.

IP 😉

Za zgubljeno.dušo pa tole: zaradi dreves ni videla gozda.

Razpravljat o čem? O težavah, ki jih imamo vsi (po malem)?
Saj ne rabi nihče razlagat podrobnosti iz zasebnega življenja, takih splošnih zadev pa res ne rabi nihče skrivat oz se jih sramovat.[/quote][/quote]Ja tole res ni za na javni forum, samo menda ne misliš, da smo te spraševali po teh podrobnostih? :/

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

matjazko, hvala, hvala tudi japkici in še komu podobnemu. Vama se vidi, da razumeta stvari.


Ja, in potem te podatke vnesejo v excelovo tabelo, kjer delajo nadaljne analize, katere potem pošljejo vsemogočnemu, ki te bo obtožil. Malo več zaupanja, raje se vprašat, zakaj se počutimo tako ogroženo? Kaj se nam lahko zgodi, če kaj povemo o sebi anonimno?[/quote]

Zakaj bi se nekdo izpovedoval na javnih forumih? Kjer vsak “butl” lahko napiše svoje mnenje? 🙂
Najbolj pozivajo k temu tisti, ki radi pasejo radovednost, ki jim je užitek branje osebnih izpovedi.[/quote]
In zakaj ne bi sočloveku nudil tega užitka, če ti lahko morda celo pomaga? Iz zavisti? Zavisti ni zdravo hranit.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Ja, in potem te podatke vnesejo v excelovo tabelo, kjer delajo nadaljne analize, katere potem pošljejo vsemogočnemu, ki te bo obtožil. Malo več zaupanja, raje se vprašat, zakaj se počutimo tako ogroženo? Kaj se nam lahko zgodi, če kaj povemo o sebi anonimno?[/quote]

Zakaj bi se nekdo izpovedoval na javnih forumih? Kjer vsak “butl” lahko napiše svoje mnenje? 🙂
Najbolj pozivajo k temu tisti, ki radi pasejo radovednost, ki jim je užitek branje osebnih izpovedi.[/quote]Matjazko vse to kar pišemo so nekako osebne izpovedi in tistim, ki to ni zanimivo verjetno ne berejo, niti ti ne 😉

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Problem nedeljenja določenih informacij je posameznikovi “naravi”, ki je lahko zelo zelo občutljiva na drugačne poglede oziroma mnenja o tem in je za to osebo res bolje tega ne početi. Zato so strokovnjaki. Ampak problem je, če prideš k njemu in se tudi z njim ne moreš pogovorit. Kaj ti potem še sploh ostane?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Iščeš nekoga, ki te “poboža” z nasvetom, ki potrjuje tvoje dvome in te ne “pika z neprijetnimi vprašanji”… 😉 🙂
Rabiš nekoga, ki mu lahko (popolnoma?) zaupaš, no javni forum res ni to…. 😉

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Definiraj, razloži besedno “čustveni vampir”, ne vem kako si jo naj razlagam.

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

Vampir (ta pravi) pije kri, čustven vampir pa pohrusta tvoja čustva tako, da ostaneš brez njih. Verjetno. Ali ti sploh lahko kdo vzame čustva, hmmm?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Zakaj ti vsaki dan tukaj provociraš?

Drugje ni prilike 😀

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

Zakaj bi se nekdo izpovedoval na javnih forumih? Kjer vsak “butl” lahko napiše svoje mnenje? 🙂
Najbolj pozivajo k temu tisti, ki radi pasejo radovednost, ki jim je užitek branje osebnih izpovedi.[/quote]
In zakaj ne bi sočloveku nudil tega užitka, če ti lahko morda celo pomaga? Iz zavisti? Zavisti ni zdravo hranit.[/quote]

Ta nekdo misli vsak, da je on TISTI, ki lahko “pomaga” s svojo kuhinjsko psihologijo. Ti tudi zase misliš tako, a ne? Da ima vsak, ki ima 5 min časa, deli nasvete na forumih in že je “reševalec” s svojimi “super nasveti”. In problem je poplava takšnih nasvetov, poplava različnih mnenj, kjer vsak svetovalec sam sebi nekaj dokazuje in tekmuje z ostalimi, da je pa njegov najboljši, kjer preko drugih pgoosto tudi razrešuje, brani in napada določena rzamišljanja, ki se jih sam ne zaveda, zato jih raje pozunanji in spremeni papir oz. forum v “bojno bojišče” za svoje lastne komplekse. Ravno “reševalci” rabijo/te “pomoči potrebne”, ker gre spet za pasti lastnega ega (potrjevanje, priznanje, da sami sebi dokazujejo in imajo dober občutek, ko se jim zdi, da kvazi pomagajo in “rešujejo” druge, potem zracljenje lastnih težav, s katerimi pa se raje posredno ukvarjajo z drugimi, da se ne rabijo s sabo).

kako lepo je biti svetovalec in reševati svet press

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]


Matjažko, je bil to tvoj nasvet meni/nam? Se sedaj dobro počutiš, ko si to napisal? :)) Je to sploh kaj slabega? Po tej teoriji lahko vse terapevte strpaš v en koš, kako v resnici oni sami potrebujejo pomoč, dati je pa ne morejo. Se ti zdi tvoja teorija dobra?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


In zakaj ne bi sočloveku nudil tega užitka, če ti lahko morda celo pomaga? Iz zavisti? Zavisti ni zdravo hranit.[/quote]

Ta nekdo misli vsak, da je on TISTI, ki lahko “pomaga” s svojo kuhinjsko psihologijo. Ti tudi zase misliš tako, a ne? Da ima vsak, ki ima 5 min časa, deli nasvete na forumih in že je “reševalec” s svojimi “super nasveti”. In problem je poplava takšnih nasvetov, poplava različnih mnenj, kjer vsak svetovalec sam sebi nekaj dokazuje in tekmuje z ostalimi, da je pa njegov najboljši, kjer preko drugih pgoosto tudi razrešuje, brani in napada določena rzamišljanja, ki se jih sam ne zaveda, zato jih raje pozunanji in spremeni papir oz. forum v “bojno bojišče” za svoje lastne komplekse. Ravno “reševalci” rabijo/te “pomoči potrebne”, ker gre spet za pasti lastnega ega (potrjevanje, priznanje, da sami sebi dokazujejo in imajo dober občutek, ko se jim zdi, da kvazi pomagajo in “rešujejo” druge, potem zracljenje lastnih težav, s katerimi pa se raje posredno ukvarjajo z drugimi, da se ne rabijo s sabo).

kako lepo je biti svetovalec in reševati svet press[/quote]Dober nasvet reševalec Matjazko 🙂

Samo sedaj ne vem, kaj čmo se nehat pogovarjat, da ne bi koga preveč rešili oz sebe prezaposlili? :/

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]


In zakaj ne bi sočloveku nudil tega užitka, če ti lahko morda celo pomaga? Iz zavisti? Zavisti ni zdravo hranit.[/quote]

Ta nekdo misli vsak, da je on TISTI, ki lahko “pomaga” s svojo kuhinjsko psihologijo. Ti tudi zase misliš tako, a ne? Da ima vsak, ki ima 5 min časa, deli nasvete na forumih in že je “reševalec” s svojimi “super nasveti”. In problem je poplava takšnih nasvetov, poplava različnih mnenj, kjer vsak svetovalec sam sebi nekaj dokazuje in tekmuje z ostalimi, da je pa njegov najboljši, kjer preko drugih pgoosto tudi razrešuje, brani in napada določena rzamišljanja, ki se jih sam ne zaveda, zato jih raje pozunanji in spremeni papir oz. forum v “bojno bojišče” za svoje lastne komplekse. Ravno “reševalci” rabijo/te “pomoči potrebne”, ker gre spet za pasti lastnega ega (potrjevanje, priznanje, da sami sebi dokazujejo in imajo dober občutek, ko se jim zdi, da kvazi pomagajo in “rešujejo” druge, potem zracljenje lastnih težav, s katerimi pa se raje posredno ukvarjajo z drugimi, da se ne rabijo s sabo).

kako lepo je biti svetovalec in reševati svet press[/quote]

Matjažko, zgolj vprašam, a ti to sebe opisuješ? :))

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close