Psihoterapija ne pomaga
Sem oseba, ki ima očitno kup nerazrešenih problemov, če ne ne bi imela toliko težav pri iskanju partnerja, ne ne bi ibla večno osamljena, bi imela prijatelje, ne bi se že dvakrat ločila, ne bi pri 40+ blodila okrog.
No hodim k psihoterapevtu, že 18 ur. Ampak vse bolj mi je to le metanje denarja stran. Sploh ne vidim nobene koristi, da plačujem drage ure, učinka pa ni.
Ali pa sem le preveč nepotrpežljiva in je res treba to hodit leto, dve, tri leta?
Do sedaj se sploh še nisva menila o recimo mojih otroških travmah.
Samo če ne pomaga, nima smisla vztrajati. Res, da 18 ur ni veliko za reševanje globokih travm, ampak je dovolj, da se že marsikaj razreši. Ne znam si predstavljati psihoterapije brez pogleda v otroštvo, ponavadi se o tem govori že lahko dokaj hitro, recimo na kakih 3., 4. terapiji. Seveda odvisno od smeri prihoterapevta.
Za hujše travme je treba hoditi več let, amapk spremembe, napredek se pa vidi že dokaj hitro.
tega se ne boš nikoli rešila
predelovanje pa je vračanje nazaj v dogodke, občutke…..
možgani take stvari izolirajo z namenom
včasih je bolje reševati samo tisto, kar še prihaja na plan, kot pa cele zgodbe še enkrat podoživljati
poznam eno, ko hodi že leta in leta na terapije, se ukvarja izključno s preteklostjo….. ne vem, če je to dobro
ločujejo pa se tudi taki, ki niso zlorabljeni, tako da ne išči krivdo za vse v tem
To sem ti napisala; ne napletaj. Jasno mu povej, da želiš govoriti o otroštvu in zlorabah. Ča ti reče ne, ga zamenjaj.[/quote]
vprašanje zakaj taka odločitev……[/quote]
Točno tako. Prav gotovo se je odločil tako z razlogom. Vsekakor če temu prihoterapevtu ne zaupaš, ga zamenjaj. In novemu povej, zakaj si tega zamenjala in če se bo tudi on izogibal tej temi (ali se mu zdi katera druga pomembnejša); ga direktno vprašaj, zakaj…
Glede, da po 18 urah ni nobene spremembe, ne čutim nič zagona, ne čutim drugega kot, da je moja denarnica za 600€ lažja… ne vem no. PO toliko urah bi mogoče že morala čutiti, da sem na pravi poti, ker hodim na psihoterapijo. Zdi pa se mi, da je to kot, da sem šla na klepet s kolegico ob kavi, samo ta klepet je zelo drag.
tole še napišem, pa končam na to temo
-v 18-ih urah bi rešila kar se ti je dogajalo celo otroštvo ali obdobje sigurno daljše od 18 ur?
-sebe ne znaš spravit v red in vprašat dr zakaj tak sistem dela, sodiš pa njegovo delo
-zaradi zlorab nisi brez prijateljev in kot sem ti že rekla in tudi ločena nisi zaradi tega
se mi zdi, da čakaš, da bo nekdo zamahnil s palčko in da se ti bodo kake pravljične zadeve pojavile
delati moraš sama na sebi, ostalo so ti samo pomagalo, vse ostalo pa je na tebi
aleksandra, pravi, da ne čuti nobenega premika in ne, da pričakuje, da bo vse tipi top. Človek, ki poišče pomoč pri psihoterapevtu je zadnje kar potrebuje ‘s kladvom po glavi’. Prepričana sem namreč, da jih je tako že velikokrat dobila. In vsak človek ne da iz sebe najboljše na tak način.
Forum je zaprt za komentiranje.