Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Prvi in edini za celo življenje

Prvi in edini za celo življenje

Marko daj napiši pravilno ne da se mi tega dešifrirat spet 😀

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]


Saj je. Poglej še enkrat. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Finta je v tem, da se ljudje pogosto ne sprašujejo, ali se vseh posledic zavedajo ali ne. Tako kot se ne sprašujejo, kaj se bo zgodilo, če pojejo čips. Vsaj ne vsi. Ljudje, ki gredo v zakon, pogosto mislijo, da bodo lahko tam ostali srečni. Saj se ne gre za to, da bi ljudje šli v zakon z mislijo, da jim ne bo uspelo. Vsak upa in si želi, da bi mu uspelo. To je tako kot skok iz skale v vodo. Marsikaj se lahko pripeti na poti (tudi grde stvari), pa ljudje vseeno skačejo. Zato pa rečemo, da se učimo celo življenje.[/quote]

Slabe primerjave… z skakanjem v vodo ipd…

gre se za zaobljubo ne pa samo za nevedenje….

ti lahko enačiš skok v vodo pa konzumacijo čipsa z zvezo… ko sta 2 fant pa punca….

Poroka pa je ZAOBLJUBA, podobna PRISEGI….

To je nekako tako kot nekoč ko so VOJAKI PRISEGLI da bodo branili to pa to z svojim lajfom, ali pa ko VOJSKA priseže lojalnost…. v tem rangu je zaobljuba oz. prisega v poroki….

Ti vbistvu prisegaš oz. se svečano (bolj ali manj) zaobljubljaš PRED PRIČAMI in verjetno še kom, da boš ljubil svojo ženo DOKLER VAJU SMRT NE LOČI….

In ja jaz se strinjam s tabo da se učimo ves lajf zato bi poroke morali pač ukinit ker nimajo pomena ki ga v njih glavna akterja izrečeta (tudi če takrat tako mislita to nima veze)

poroke so samo biznis in poraba keša… zato ker obljuba ne velja kot je bila izrečena je enako kot če naredim piknik !!!

To jaz hočem dopovedat folku da besede ki jih izrekajo so laž če se jih ne držijo, da pa se spremenijo okoliščine pa so krivi sami ker so v zakon vstopili prej kot bi bli 10000% (torej 5 min pred smrtjo 😛 recimo)

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]

Ne gre se za enačenje. Gre se za prispodobo. Skok v vodo je prispodoba za skok v zakon. Očitno pa še ne razumeš prispodob.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

ata Oman je ob razglasitvi samostojne SVN javno (v CD) povedal, da se v vojski zaprisega s figo v žepu ☺

zaobljuba je pa nekaj povsem drugega – predvsem je prostovoljna, jo posameznik sam želi izraziti … brez, da bi ti država stala s pištolo za vratom

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Se je že večkrat zgodilo, da je kakšnega moškega v večna lovišča pospremila prav prva žena. Ostale so bile samo lovače, ki jim na konec pameti ne bi prišlo, da bi visele ob bolehnem možu.[/quote]

kaj si s to repliko hotela povedati???
Kaj je dodana vrednost tvojega trobezlanja???[/quote]

Dodana vrednost si ti oziroma tvoje nabijanje postov v tri krasne.

Mislim, da je dovolj razumljivo napisano.

Očitno še nisi poročen. 🙂

kaj si s to repliko hotela povedati???
Kaj je dodana vrednost tvojega trobezlanja???[/quote]

Dodana vrednost si ti oziroma tvoje nabijanje postov v tri krasne.

Mislim, da je dovolj razumljivo napisano.[/quote]

natipkan je popoln idiotizem, brez smisla kot replika … izven koncepta komentarja … skratka povsem tvoje nepotrebeno gnojenje jasno natipkane misli.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Dodana vrednost si ti oziroma tvoje nabijanje postov v tri krasne.

Mislim, da je dovolj razumljivo napisano.[/quote]

natipkan je popoln idiotizem, brez smisla kot replika … izven koncepta komentarja … skratka povsem tvoje nepotrebeno gnojenje jasno natipkane misli.[/quote]

A bejž no, TI boš delil lekcije o KONCEPTU KOMENTARJA????

nima veze… to je ZAOBLJUBA a kapiraš…. ti se kot podjetnik ne ZAOBLJUBIŠ da boš podjetnik za vedno (oz do smrti) kot se ZAOBLJUBIŠ s poroko…

Ti lahko podjetje zapreš z danes na jutri pa ne kršiš besed ki si jih izrekel svečano pred PRIČAMI kot to storiš z poroko…

lep primer so tudi vsi zdravniki ki kršijo njihovo prisego/zaobljubo … oni so na enakem kot POROKA …

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]

natipkan je popoln idiotizem, brez smisla kot replika … izven koncepta komentarja … skratka povsem tvoje nepotrebeno gnojenje jasno natipkane misli.[/quote]

A bejž no, TI boš delil lekcije o KONCEPTU KOMENTARJA????[/quote]
pejt se ti do.je.ba.vat k svojemu možeku (če sedaj spet obstoji) ☺
btw: v svoji nebulozi si spregledala svobodo, ki jo imamo ljudje, da je lahko komu zandji tudi tip in kateri babnica

marš dol zmojih objavic, komentarjev … sramota ženskega rodu

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

A bejž no, TI boš delil lekcije o KONCEPTU KOMENTARJA????[/quote]
pejt se ti do.je.ba.vat k svojemu možeku (če sedaj spet obstoji) ☺
btw: v svoji nebulozi si spregledala svobodo, ki jo imamo ljudje, da je lahko komu zandji tudi tip in kateri babnica

marš dol zmojih objavic, komentarjev … sramota ženskega rodu[/quote]

Si na javnem forumu, katerega lastnik NISI. Zameni nisi bog pastirjev in čred, tudi če misliš, da si. Se odločam po svoji svobodni volji, ne tvoji.


Saj, ko skočiš v vodo z visoke skale, tudi daš sebi neke vrste zaobljubo, da boš živ in zdrav prišel ven iz vode. Pa ni vedno tako. :))
Zaobljubo dasta oba, zato je v ljubezni to še malo težje izpolniti. Prihodnost je vedno negotova in to sploh ni nujno slabost. Kot je že Bikini rekla. Mnogi mislijo, da so s poroko partnerja kupili in lahko delajo kar jim pride na pamet. Pa tudi ni tako. V tisti zaobljubi se skriva še marsikaj, en kup pogojev, da bosta lahko oba ostala res skupaj. Če se ti izpolnjeni, če jih lahko izpolnjujeta oba, takrat šele je zaobljuba izpolnjena. Seveda, dokler so pogoji izpolnjeni. Brezpogojne ljubezni ni.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Saj, ko skočiš v vodo z visoke skale, tudi daš sebi neke vrste zaobljubo, da boš živ in zdrav prišel ven iz vode. Pa ni vedno tako. :))
Zaobljubo dasta oba, zato je v ljubezni to še malo težje izpolniti. Prihodnost je vedno negotova in to sploh ni nujno slabost. Kot je že Bikini rekla. Mnogi mislijo, da so s poroko partnerja kupili in lahko delajo kar jim pride na pamet. Pa tudi ni tako. V tisti zaobljubi se skriva še marsikaj, en kup pogojev, da bosta lahko oba ostala res skupaj. Če se ti izpolnjeni, če jih lahko izpolnjujeta oba, takrat šele je zaobljuba izpolnjena. Seveda, dokler so pogoji izpolnjeni. Brezpogojne ljubezni ni.[/quote]

Daj ne pokaj spet pa prijejaj pa relativiziraj…. Ti ob skoku v vodo UPAŠ da se ti nebo nič zgodilo… nič se ne ZAOBLJUBLJAŠ no kaka neumnost….

no ti morda pred skokom svečano za EVRE pred parimi pričami na Občini zaobljubiš (ali cerkvi) da boš do smrti živ prišel/priplaval od vsakega skoka?

Nič se ne skriva če ni IZREČENO Marko… to je poanta…. če se zaobljubiš povej tudi pogoje drugače velja samo to kar rečeš a razumeš? Ne more met vsak neke ”skrite” pogoje ob izreku zaobljube ker je to nepravično če teh pogojev partner pred zaobljubo NE POZNA in ni z njimi 100% seznanjen….

Če ni brezpogojne ljubezni tudi poroke nesme biti… zato ker svečana zaobljuba ljubezni do smrti kot jo prakticiramo danes in smo jo že pred XYX leti hodi z roko v roki z brezpogojno ljubeznijo do smrti…

Ker take ljubezni ni, kar se strinjam, pomeni da taka zaobljuba nebi smela biti nikdar izrečena… oziroma se tega sploh nebi smelo ponujat ker je lažna ceremonija…

Če jaz tebi obljubim da te bom na gobec in tega ne storim sem prelomil obljubo… in se ISTI kot vsak ki je OBLJUBIL/PRISEGEL karkoli kar ni storil brez VNAPREJ znanih ”skritih” (po tvoje) pogojev….

Seveda se vsaka obljuba konča ob smrti tistega (ali enega izmed njih) ki jo je prisegel ali izgovoril…

to ti jaz hočem povedat…. da je poroka kot taka brezvezna če ZAOBLJUBA ni takšna kot se jo izreka… nič več in nič manj…

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]


Saj, ko skočiš v vodo z visoke skale, tudi daš sebi neke vrste zaobljubo, da boš živ in zdrav prišel ven iz vode. Pa ni vedno tako. :))
Zaobljubo dasta oba, zato je v ljubezni to še malo težje izpolniti. Prihodnost je vedno negotova in to sploh ni nujno slabost. Kot je že Bikini rekla. Mnogi mislijo, da so s poroko partnerja kupili in lahko delajo kar jim pride na pamet. Pa tudi ni tako. V tisti zaobljubi se skriva še marsikaj, en kup pogojev, da bosta lahko oba ostala res skupaj. Če se ti izpolnjeni, če jih lahko izpolnjujeta oba, takrat šele je zaobljuba izpolnjena. Seveda, dokler so pogoji izpolnjeni. Brezpogojne ljubezni ni.[/quote]

Daj ne pokaj spet pa prijejaj pa relativiziraj…. Ti ob skoku v vodo UPAŠ da se ti nebo nič zgodilo… nič se ne ZAOBLJUBLJAŠ no kaka neumnost….

no ti morda pred skokom svečano za EVRE pred parimi pričami na Občini zaobljubiš (ali cerkvi) da boš do smrti živ prišel/priplaval od vsakega skoka?

Nič se ne skriva če ni IZREČENO Marko… to je poanta…. če se zaobljubiš povej tudi pogoje drugače velja samo to kar rečeš a razumeš? Ne more met vsak neke ”skrite” pogoje ob izreku zaobljube ker je to nepravično če teh pogojev partner pred zaobljubo NE POZNA in ni z njimi 100% seznanjen….

Če ni brezpogojne ljubezni tudi poroke nesme biti… zato ker svečana zaobljuba ljubezni do smrti kot jo prakticiramo danes in smo jo že pred XYX leti hodi z roko v roki z brezpogojno ljubeznijo do smrti…

Ker take ljubezni ni, kar se strinjam, pomeni da taka zaobljuba nebi smela biti nikdar izrečena… oziroma se tega sploh nebi smelo ponujat ker je lažna ceremonija…

Če jaz tebi obljubim da te bom na gobec in tega ne storim sem prelomil obljubo… in se ISTI kot vsak ki je OBLJUBIL/PRISEGEL karkoli kar ni storil brez VNAPREJ znanih ”skritih” (po tvoje) pogojev….

Seveda se vsaka obljuba konča ob smrti tistega (ali enega izmed njih) ki jo je prisegel ali izgovoril…

to ti jaz hočem povedat…. da je poroka kot taka brezvezna če ZAOBLJUBA ni takšna kot se jo izreka… nič več in nič manj…[/quote]

Ni fora v tem,da se zaobljubiš, da boš živ prišel iz vode ali da boš prepllaval tri oceane, ampak samo v tem, da si prepričan, da znaš plavat, preden skačeš v vodo. Še posebej, če je ta globoka. Da imaš vsaj teoretične možnosti za preživetje. Vse ostalo je pa dovisno od drugih faktorjev; ali bo voda mrzla, bo v njej morski pes, bo prišla mimo ribiška ladja, ti bo kdo ponudil rešilni pas, ko se boš utapljal itd.

Se pravi, da je bolje, da vztraja v slabem zakonu, kot pa, da postane dezerter?[/quote]

Saj to jaz ravno pravim, naj niti ne gre v zakon če misli da se to lahko zgodi …

No in ker boš rekla da se vsakomur tole lahko zgodi, potem ne potrebujemo zakonske zveze… ker je itak (kot pravim že od nekdaj) brezvezna če je obljuba le ceremonija in ne prisega kot bi naj bila…[/quote]
Nič takega ne bom rekla, ker sama v poroko ne verjamem, za papir, prstan in potencialno nov priimek se pa res ne bom ukvarjala z rezervacijo datuma (pa pol leta upala, da bo lepo vreme), obleko, frizuro, manikuro, pedikuro, seznamom povabljencev, vabili, rezervacijo prostora, sedežnim redom, saj imam dober žur lahko tudi z manj živčnosti in manj stroški, odnos pa itak štima, dokler delaš na njem, poročen ali pa ne.

Pa spomnila sem se besed ene zelo fajn ženske: Ljubezen je večna, dokler traja.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Bikini spet se osredotočaš na napačni del….

če ti nekaj zaobljubiš in si to prelomil si prisegolomilec…. torej si ne-vreden prijateljstva, ker za mene je taka oseba nezanesljiva(bojazljiva), ker če niti pod prisego ne zmore nečesa ”uresničit” kot je prisegla kako potem lahko zaupam besedi takšne osebe?

Gre se za to da če nisi 100% da lahko prisego ki jo izrekaš držiš je raje ne izrekaj in kot je Marko lepo dejal, nikdar nismo 100% ker se skoz učimo takšnih priseg NEBI SMELI nikdar izrekati! Ker vbistvu prisežeš pred nekom na nekaj kar sam veš da ni 100% (najverjetneje vnaprej) da nebo držalo in boš uničil lastno prisego!

Enako seveda velja za Hipokratovo prisego, Vojaško prisego, in vse ostale…

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]

”Losers make promises they often break. Winners make commitments they always keep. ”
~Denis Waitley

”Promise only what you can deliver. Then deliver more than you promise.”
~Author Unknown

”In the midst of great joy, do not promise anyone anything. In the midst of great anger, do not answer anyone’s letter. ”
~Chinese Proverb

No tole pa verjamem da res… jaz sem namreč eden izmed takih

”Those that are most slow in making a promise are the most faithful in the performance of it.”
~Jean Jacques Rousseau

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]

tipkanje popolnega butta … mešaš pleve s kamni … zaobljuba je popolnma prostovolno dejanje. Brez, da je kje pogojena policija, orožje … omerta …
V ozadju prisege pa je prisila!! zagrežena / zavedana kazen …
prejemnik zaobljube nima možnosti in pogojev zagotoviti zaobljubo
prejemnik prisega pa ima možnost zagotoviti in kaznovati, sankcionirati prisego

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

tipkanje popolnega butta … mešaš pleve s kamni … zaobljuba je popolnma prostovolno dejanje. Brez, da je kje pogojena policija, orožje … omerta …
V ozadju prisege pa je prisila!! zagrežena / zavedana kazen …
prejemnik zaobljube nima možnosti in pogojev zagotoviti zaobljubo
prejemnik prisega pa ima možnost zagotoviti in kaznovati, sankcionirati prisego[/quote]

VSAK ma možnost zagotovitve zaobljube… pri sebi…. tako kot prisege, razlika je samo v kaznovanju….

point je v tem da ne izrečeš nečesar česar se ne zmoreš držat kot si obljubil/prisegel!

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]

tipkanje popolnega butta … mešaš pleve s kamni … zaobljuba je popolnma prostovolno dejanje. Brez, da je kje pogojena policija, orožje … omerta …
V ozadju prisege pa je prisila!! zagrežena / zavedana kazen …
prejemnik zaobljube nima možnosti in pogojev zagotoviti zaobljubo
prejemnik prisega pa ima možnost zagotoviti in kaznovati, sankcionirati prisego[/quote]

VSAK ma možnost zagotovitve zaobljube… pri sebi…. tako kot prisege, razlika je samo v kaznovanju….

point je v tem da ne izrečeš nečesar česar se ne zmoreš držat kot si obljubil/prisegel![/quote]

butl popolni
obljubaje nekaj povsem drugega kot prisega
primer: pred magistratom, cerkvijo … kjer se poroča in daje zaobljube ni policajev s pištolo za pasom (in zaobljube se ne podpiše!!) ampak se pospiše poročni list!!
pred parlamentom, kjer se daje prisege pa so policaji s pištolo za pasom.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

VSAK ma možnost zagotovitve zaobljube… pri sebi…. tako kot prisege, razlika je samo v kaznovanju….

point je v tem da ne izrečeš nečesar česar se ne zmoreš držat kot si obljubil/prisegel![/quote]

butl popolni
obljubaje nekaj povsem drugega kot prisega
primer: pred magistratom, cerkvijo … kjer se poroča in daje zaobljube ni policajev s pištolo za pasom (in zaobljube se ne podpiše!!) ampak se pospiše poročni list!!
pred parlamentom, kjer se daje prisege pa so policaji s pištolo za pasom.[/quote]

ti si edini butl tu

zaobljuba in prisega sta enaki zadevi, razlika je v tem da pri enih obstaja zakonsko ”določena” kazen oz. sodišče pri drugi pač ne….

Si pa isti gnoj od človeka če se zaobljubiš ali zaprisežeš in tega ne narediš kar si rekel…

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]

Kaj pa errare humanum est? 😉

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Kaj pa errare humanum est? ;)[/quote]

nekaterih stvari se ne odpušča če vprašaš mene….

Res je da se je motiti človeško odpuščati pa božansko, ampak to spomni sebe ko te bo naslednji tip prevaral ali pa spomni to svoje prijateljice kako božanske so ko jih tipi varajo itd… ali pa se vprašaj če si božanska da odpustiš pedofilu itd…

nekaterih stvari pač ni moč odpuščati, in če je nekaj kar ne odpustim je pa ne držanje priseg in zaobljub (zraven pedofilov)…. za mene je to hujše kot naklepni umor iz častihlepja in požrešnosti po kešu in še kaj SKUPAJ!

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]

butl popolni
obljubaje nekaj povsem drugega kot prisega
primer: pred magistratom, cerkvijo … kjer se poroča in daje zaobljube ni policajev s pištolo za pasom (in zaobljube se ne podpiše!!) ampak se pospiše poročni list!!
pred parlamentom, kjer se daje prisege pa so policaji s pištolo za pasom.[/quote]

ti si edini butl tu

zaobljuba in prisega sta enaki zadevi, razlika je v tem da pri enih obstaja zakonsko ”določena” kazen oz. sodišče pri drugi pač ne….

Si pa isti gnoj od človeka če se zaobljubiš ali zaprisežeš in tega ne narediš kar si rekel…[/quote]

bult totalen:
sam si napisal bistveno razliko med zaobljubo in prisego pa to negiraš
Zaobljuba je moralno dejanje!! (tega pri tebi ni zaznati) prisega pa prisilno/sankcionirano — kar hočeš izvajati ☺

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close