Protesti v Nemčiji
Misliš na poplave in ne na proteste.
Za oblast je idealno kar najbolj neosveščeno in neuko ljudstvo, saj takemu najlažje vladaš. Čim manj informacij, razen usmerjenih, in kar najmanj kritičnega mišljenja ter širine razmišljanja. V zadnjem času je to še posebej močno prisotno. Kljub spletu in različnim virom novic so za veliko ljudi še vedno edini kredibilni viri uradni mediji s skrbno serviranimi novicami.
Ena stara2, 05.01.2024 ob 18:15
Za oblast je idealno kar najbolj neosveščeno in neuko ljudstvo, saj takemu najlažje vladaš. Čim manj informacij, razen usmerjenih, in kar najmanj kritičnega mišljenja ter širine razmišljanja. V zadnjem času je to še posebej močno prisotno. Kljub spletu in različnim virom novic so za veliko ljudi še vedno edini kredibilni viri uradni mediji s skrbno serviranimi novicami.
Zato pa otroke naučite kritičnega mišljenja in iskanja informacij iz različnih virov. Seveda je predpogoj da ste vse to zmožni delat tudi sami.
cenzura, 05.01.2024 ob 18:21
Zato, da se ne bi okuzili in se tu protestirali. Totalitarni rezimi uporabljajo cenzuro, da se drzijo na oblasti. Poglej Severno Korejo. Vsi zahodni rezimi jo imajo danes za vzgled.
S Korejci niso imeli izbire, svobodni svet jo ima, ampak je v večini prelen, da bi vzdrževal pravo demokracijo. Poglej kako hitro se narodu operejo možgani, Rusi so res lep primer. Če bodo ljudje v zahodnih demokracijah spali, jih/nas lahko čaka podobna usoda.
Zato, ker si ne upajo…. Kako povedati javnosti, da je v teku sistematsko uničenje kmeta,prevzem kmetij v privatni lasti s stani nekaj velikih korporacij. Kako povedati, da se bodo nemškim kmetom pridružili se kmetje iz Belgije, Nizozemske, Francije? Blokirali so tudi pristanišče v Hamburgu…. Ljudje, ki so odvisni izključno od novic, ki jih slišijo na tv bore malo vedo kaj se dogaja. Uničiti poljedelstvo, prehrambeno industrijo, živinorejo(koliko krav je bilo samo na Nizozemskem ubitih zaradi “škodljivih plinov”….)… Agenda melje naprej….
Ni več samo smešno, prav GROTESKNO je!
Včeraj in se še nadaljuje, blokirana cela Nemčija, in to ni novica dneva?!
Od največjih greznic, kar jih je, 24kur in Delo, je to pričakovati.
Od javne radio televizije, ki se jo plačuje za to, da dela v javnem interesu, pa ne.
Zato se ne takoj, ampak včeraj se naj ukine obvezni RTV prispevek.
Vi živite v Nemliji al Sloveniji? Nemčija je meni enako pomembna kot Španija ali GB in o teh državah se v naših medijih piše toliko, kolikor je potrebno. O protestih v Nemčiji se je pisalo v zadnjih dneh dovolj, koga zanima več, naj pa išče sam.
Pa nehite bit zoprni s temi protesti ob dejstvu, da nimate pojma niti o stvareh, ki se dogajajo v Sloveniji. Oni tam štrajkajo proti rezanju subvencij v kmetijstvu, vi pa to tukaj prikazujete kot da gre tam za kmečki upor proti vsemu, kar gre vam v sodobnem svetu ja živce.
Gre za demonstracije glede znižanja določenih subvencij. Z traktorji so V nekaterih mestih upočasnili promet. V Franciji so imeli pred 20 leti skoraj vsak teden takšne demonstracije. Kmetom se vsaj zaenkrat ni pridružil noben drugi večji sindikat. Zaradi nizkih temperatur se tudi ne pričakuje nobenega štrajka v bližnji prihodnosti…
Anonimno 3156, 09.01.2024 ob 08:45
Vi živite v Nemliji al Sloveniji? Nemčija je meni enako pomembna kot Španija ali GB in o teh državah se v naših medijih piše toliko, kolikor je potrebno. O protestih v Nemčiji se je pisalo v zadnjih dneh dovolj, koga zanima več, naj pa išče sam.
Pa nehite bit zoprni s temi protesti ob dejstvu, da nimate pojma niti o stvareh, ki se dogajajo v Sloveniji. Oni tam štrajkajo proti rezanju subvencij v kmetijstvu, vi pa to tukaj prikazujete kot da gre tam za kmečki upor proti vsemu, kar gre vam v sodobnem svetu ja živce.
Joj, a ti sploh veš, kaj pišeš? Še kako se tiče nas, kaj se zgoraj dogaja. Tam štala, pri nas štrik. Tam propad, naše industrije ni več. Nemški in Nizozemski kmetje še predobro vidijo, kam stvari peljejo, vse je na poti uničenja. Mi smo pa trnuljćica, samo kaj ko princa ne bo
Tu in tam, 09.01.2024 ob 08:53
Joj, a ti sploh veš, kaj pišeš? Še kako se tiče nas, kaj se zgoraj dogaja. Tam štala, pri nas štrik. Tam propad, naše industrije ni več. Nemški in Nizozemski kmetje še predobro vidijo, kam stvari peljejo, vse je na poti uničenja. Mi smo pa trnuljćica, samo kaj ko princa ne bo
Nemškim KMETOM dol visi za politiko in vaše teorije zarot. Razlog za proteste je tako kot vedno denar.
Forum je zaprt za komentiranje.