Prosti čas pred in v vezi
Saj tudi delo je lahko hobi, če se ponavlja dnevno oziroma tedensko, treba je samo poiskati pozitivne stvari ven. 🙂
Dela bi naj sicer bilo manj, če se ga razdeli na dva. Kako pa pri vas delite?
Mogoče bi morala definirati, kaj je zate prosti čas – prosti v primerjavi s čim?
Jaz sem pred vezo imela milijon aktivnosti in študijskih obveznosti, projektov takšnih in drugačnih, krožkov, združenj, … Po začetku veze sem se kar nekaj tega znebila, se bolj izbirčno odločala, čemu bom namenjala svoj čas in imela bistveno več prostega časa kot kdajkoli prej – za uživanje v vezi. V tem “prostem” času sva našla aktivnosti, ki nama obema ustrezalo in na športnem področju sva imela zelo zelo podoben okus. Še včeraj ko sva se skupaj v avtu pogovarjala in sva prehitela par kolesarjev, sem rekla, to je pa res en šport, ki mi ni bil nikoli pri srcu in ga res ne bi počela, pa mi je pritrdil, da enako čuti. Na drugih področjih sva čisto spontano kakšno dejavnost zamenjala za drugo in priviligirala nekaj, kar je bilo obema o.k., da sva bila skupaj.
Ne razumem pa, kakšna je tvoja težava. Kaj pomeni, da imaš več dela? Kakšnega dela?
Ja, to vemo. Prej si samo pisal, zdaj pišeš še o svoji punci. 🙂 :)[/quote]
No, ampak to je še vedno samo pisanje. 😉 Ampak ja, vidiš, saj ti kar gre, tudi to lahko šteješ zraven, ni nič narobe, lahko šteješ za pol hobija, več ne. :))
Hobije sva oba obdržala, ker se obema zdi pomembno, da sva na nek način še vedno lahko samostojna, čeprav sva v vezi in skupaj živiva. Je pa res, da zdaj večkrat filme gledam – če sem prej filmsko umetnost zanemarjala, zdaj “podležem” priporočilom filmofila… In je fajn. 🙂
Nisem likal ne prej in ne likam ne sedaj. Prav tako ne lika ona. Kuhamo pa z veseljem, eni malo manj, drugi malo bolj.
Očitno ti likanje pomeni več, kot tvoj prosti čas, ne vidim problema. Kaj bi se pa zgodilo, če ne bi zlikala in bi perilo dobro stresla, preden ga obesiš. Moje cunje niso nikoli zmečkane, če pa že malo so, se ne obremenjujem. Tudi zlikane cunje, se hitro pomečkajo, če se kam usedeš za dalj časa.
V bistvu zase res bolj malo likam, za mojega pa veliko, ker ima tako službo, da rabi polno srajc.
Jaz sem tudi mislila, da bo v dvoje lažje, pa imam sedaj manj hobijev, več dela. Prej sem imela več časa za kino, gledališče, športanje. Zdaj pa moj ne športa kaj veliko, kina ne mara. Tako, da se trudiva, da počneva stvari, ki so nama skupne.
Živiva pa v stanovanju.
Aja to je smisel? jaz sem mislil, da vezani živite v vezah, ker vam je v dvoje bistveno lepše. Torej praviš, da ste nesposobni samskega življenja?[/quote]
Iz česa si pa potegnil ta sklep, da sem nesposobna samskega življenja (in ni me treba vikat)?
Meni je logično, da je v dvoje lažje. Enkrat posesam jaz, drugič on. Enkrat likam jaz, drugič on. Enkrat skuham jaz, drugič on. Sem izbrala take čisto preproste primere, da boš doumel.
No ja, če prav pomislim, da sem seksala prej celo več, ko nisva skupaj živela.
Ne gre le za likanje, gre na sploh zato, da je zdaj veliko več dela kot prej. Prej sem tu in tam kuhala, večinoma ne. Zdaj je treba vsak dan kuhat. Pomivat posodo, ki je dosti več kot prej. Pospravljanja je tudi dosti več kot prej.
Hobijev in športa pa manj kot prej.
V bistvu razmišljam, da je biti samska veliko bolje.
Moja sestra se je poročila precej pred mano, jaz sem bila takrat v bistvu še samska, in je enkrat njen mož rekel, boš videla, kako je fletno, ko imaš še nekoga, je vse tip top narejeno v pol časa in potem lahko uživaš (pač v tej temi se ne pogovarjamo o partnerstvu, prijateljstvu, tovarištvu, ampak o količini dela – opomba za Spiderja).
No, v svojem zakonu sem zaman čakala na ta trenutek, ko bi bilo vse tip top narejeno in lažje. In ko pridejo še otroci … se boš zgarala. Res premisli, kaj si želiš.
Forum je zaprt za komentiranje.