Primanjkljaj državnega proračuna do avgusta milijarda evrov
Groza, kam nas bo to pripeljalo? Mislim, da se večina ljudi tega sploh ne zaveda. Bojim se, da je to korak v revščino. Kar smo si izposodili, bo treba vrniti.
To je tako: če imaš jurja plače, se moraš naučiti živeti s tem. Mene je mama zmeraj učila, da ne smeš zapraviti več kot zaslužiš. Če imaš malo, se moraš navaditi živeti pa bolj skromno.
proračun je preko 15 milijard, tako da 1 milijarda ni nek znesek, to je 6 % primankljaja, se lahko hitro uravnoteži, če je treba
Tudi pri zadolževanju imamo ogromno rezerv, Slovenija je glede na EU zadolžena manj kot Avstrija in manj kot povprečje EU.
seveda neizobraženemu se zdi milijarda dosti, pa v resnici ni, to samo služi za strašenje in manipuliranje neukih, v resnici je pa popolnoma v rangu normale
pa to je ta jeba !!!!!!!!!!!!!!!!!
Predvsem za take katerim je vseskozi samo skup letelo.
Bil sem eden takih, plača 3kratnik povprečne plače, super služba v gospodarstvu, limit ni problem, puf tudi ne, vse super dokler ni leta 2009 zaropotalo.. pristal sem na borzi prej 399 999 sit plače, 400 jurjev nisem imel nikoli, potlej pa dobiš 650 € nadomestila za brezposeljnost, Bolgari so pa doma na podlagi plače takrat v tistem cajtu dobivali 100% plače neglede kje v Evropi so delali. on so dobivali po 1600e nadomestila , jat pa 650, 500e sem pa plačeval vrtca za dva, kako boš preživel ni brigalo nikogar.
Na višje prihodke se navadiš zlahka,, na manj pa ne tako lahko !
Bil sem eden takih, plača 3kratnik povprečne plače, super služba v gospodarstvu, limit ni problem, puf tudi ne, vse super dokler ni leta 2009 zaropotalo
Leta 2009 je zaropotalo, ker je bil privat sektor zapufan do grla, ne država. Potem v naslednjih letih je država reševala privat sektor in tam do 2013 je državni dolg naraščal, medtem pa je država sanirala gospodarstvo. Država od 2009 do 2013 je bila vedno bolj zadolžena, ampak s tem je reševala gospodarstvo in situacija se je konstantno izboljševala.
Danes smo daleč pod državno zadolžitvijo, kot je bila maksimalna 2013, imamo spet rezerve za reševanje privat sektorja, tako kot se to vedno zgodi. Amerika nima toliko prostora, je zapufana približno 1x bolj od nas. Pa tudi EU je v povprečju 15 % bolj zadolžena od nas.
jfdaojf, 04.09.2025 ob 17:14
proračun je preko 15 milijard, tako da 1 milijarda ni nek znesek, to je 6 % primankljaja, se lahko hitro uravnoteži, če je treba
Tudi pri zadolževanju imamo ogromno rezerv, Slovenija je glede na EU zadolžena manj kot Avstrija in manj kot povprečje EU.
seveda neizobraženemu se zdi milijarda dosti, pa v resnici ni, to samo služi za strašenje in manipuliranje neukih, v resnici je pa popolnoma v rangu normale
načeloma zadolževanje ni problem, če gre za investicije ali pa izredne dogodke (covid, poplave,..), kadar gre pa za obratne stroške npr 1,4 MILJARDE plače, 0,6 MILJARDE razni NVO…tukaj pa nastane problem
Samo povem, 04.09.2025 ob 17:27
Če je milijarda primanjkljaja potem ga ta vlada ni povečala saj je prejšnja v proračunu pustila okoli milijarde primanjkljaja in GS je to nasledil, bo pa potrebno vrniti 11 milijard iz časa prejšnje vlade, ki se je bogato zadolžila.
Govorimo o dobri polovici leta 2025, samo tukaj je že miljarda primanjkljaja.
ni dobro, 05.09.2025 ob 00:57
Govorimo o dobri polovici leta 2025, samo tukaj je že miljarda primanjkljaja.
Ne razumejo ! Svobodnjaki z nedokončano OŠ pač !
Primankljaja ob rekordni zaposlenosti ne bi smelo biti, morali bi delati višek v proračunu in vračati pretekle dolgove, tako pa v času debelih krav porabimo več kot ustvarimo, kaj bomo počeli ko bo spet šlo močno dol?
ekonomist mm, 04.09.2025 ob 17:23
Bil sem eden takih, plača 3kratnik povprečne plače, super služba v gospodarstvu, limit ni problem, puf tudi ne, vse super dokler ni leta 2009 zaropotalo
Leta 2009 je zaropotalo, ker je bil privat sektor zapufan do grla, ne država. Potem v naslednjih letih je država reševala privat sektor in tam do 2013 je državni dolg naraščal, medtem pa je država sanirala gospodarstvo. Država od 2009 do 2013 je bila vedno bolj zadolžena, ampak s tem je reševala gospodarstvo in situacija se je konstantno izboljševala.
Danes smo daleč pod državno zadolžitvijo, kot je bila maksimalna 2013, imamo spet rezerve za reševanje privat sektorja, tako kot se to vedno zgodi. Amerika nima toliko prostora, je zapufana približno 1x bolj od nas. Pa tudi EU je v povprečju 15 % bolj zadolžena od nas.
kak privat eektor se je reseval leta 2013vti govedo levicarsko?v kuzle leve e razumete osnov…klljub uvedbi 5 novih davkov in visjim davcnim obremenitvam in visjim davcnim prihodkom je debilni vladi uspelo pridelati mrd izgube….a bo zdaj jasno kretenoidi levicarski?
Anonimno 10136, 03.09.2025 ob 12:18
Najbolša vlada do sedaJ……res sem ponosna
Najvišji proračunski primanjkljaj v zgodovini Slovenije je znašal 4,2 milijardi Eur v letu 2020. Uganite kdo je bil takrat precednik vlade – jp, nihče drug kot sam tovariš Ivan Janez Janša. Še dobro, da je uspel Golop znižati primanjkljaj za 3,2 milijardi na samo 1 milijardo. Ima dober vzrok zato, da pleše.
Cepidlakec, 05.09.2025 ob 18:20
Najvišji proračunski primanjkljaj v zgodovini Slovenije je znašal 4,2 milijardi Eur v letu 2020. Uganite kdo je bil takrat precednik vlade – jp, nihče drug kot sam tovariš Ivan Janez Janša. Še dobro, da je uspel Golop znižati primanjkljaj za 3,2 milijardi na samo 1 milijardo. Ima dober vzrok zato, da pleše.
Ne samo, da so desnakarji pridelali daleč največji primanjkljaj v zgodovini Slovenije ampak bi sedaj s tujim kurtzem mahali po koprivah za nivo, ki predstavlja manj kot četrtino njihove nesposobnosti 😀 😀 😀
Forum je zaprt za komentiranje.