Prijateljstvo M/Ž
Veliko moških trdi, da NE. To pa zato, ker jih vodi “seksualna ekonomija” v ozadju, torej kako se telesno zbližati s “prijateljico”. Takšni niso sposobni ločiti seksualne komponente iz prijateljstva z nasprotnim spolom in takšno prijateljstvo med moškim in žensko ostaja na “primitivni ravni”. Zdaj odvisno od intepretacije, ampak kot sem že namignil, pravo prijateljstvo je tisto, ki se ne omejuje na spol s prikritimi motivi, ampak si prijatelj z nekom, s katerim si naj bi bil čustveno blizu, kjer prevladuje objestranska nakonjenostjo, odnos pa bazira na razumevanju, spoštovanju in na zaupnosti.
Pred časom sem končala tako ”prijateljstvo”, ki je zame bilo, za njega pa ne. To pa zato, ker sem po obnašanju, izrečenih besedah in še čem videla kam pes taco moli. Seveda pa je dotični pozabil povedati, da je poročen in to. Meni se je npr. zelo čudno zdelo, da je govoril o prijateljih (ki jih še ne poznam, tako je rekel), pa ni omenil niti tega kako jim je ime. Pa še par stvari me je motilo, da sem malce raziskala in izvedela kar sem hotela.
Mislim, da je prijateljstvo dostikrat le beseda, ki se jo omeni, da se doseže kaj drugega.
Tako, da čeprav včasih drugače kaže, zdaj vseeno mislim, da pristnega prijateljstva med moškim in žensko ne more biti. Če so izjeme, potem samo potrjujejo tole. Žal.
Moje izkušnje so take:
Jaz sem imela moške prijatelje, ampak ti so bili prijatelji dokler so bili samski, potem pa ne več. POtem pa si niso upali.
Druženje z vezanimi moškimi: ja radi se družijo, prijeten klepet, ampak samo, da ne gre za druženje v dvoje. Vedno mora biti še kdo zraven. To si oni ne upajo, zaradi opravljanja oz. jim partnerka ne dovoli.
Če pa že grem kdaj s kom poročenim, recimo samo, da se kam peljem s kom, pa se že pojavljajo govorice, da jih zapeljujem in bla bla bla. Zato se raje izogibam takim zadevam.
V domačem kraju pa se sploh ne družim z moškimi. To pa sploh ni mogoče :), bi me s kostmi vred požrli. Oz. bi morala kar reči, da v domači občini, ker danes so nekatere občine tako male, da se ne poznamo le v domačem kraju, ampak tudi v celi občini pa še sosednjih zraven. Prav bolano so eni ljubosumni. Včasih se vprašam, če se res nekatere ženske tako malo cenijo, da jim je vsaka ženska grožnja, da je boljša in bo speljala partnerja. Res ni nobenega zaupanja med ljudmi?
Mogoče zato, ker živiš v majhnem kraju, kjer se vsi poznajo…..:)[/quote]
Ronka…V resnici se ljudje ne razlikujemo tako zelo, kot verjetno misliš.
Zato se obremenjuj z lastnimi občutki manjvrednosti.
Ko boš to prepoznala v drugih, se ti bo odvalil kamen s srca…:)
To je posploševanje…Če je neka ženska tebi simpatična, še ne pomeni, da je meni..In obratno…
Ti verjetno ne bi z vsako, ki bi ti jo jaz izbral, šel z njo tudi v posteljo….:)
Definitivno,da obstaja,tudi sama imam moške prijatelje (Robi pa nism tolk slaba bejba,pa noben prjatu ni gay,hahahahaa)…
Ronka,teb bi pa rekla samo to:tud sama živim v manjšem kraju,kjer kao vsi vedo vse o vsakomor in vem,kako je če greš na kavo z poročenim moškim…….vse to doživela,tud bla,bla,bla je bilo veliko…….In veš kaj? Fučka se mi za ogovarjanja,s tem,da se žreš in
ne greš na kavo jim daš samo še večjo moč za obrekovanje.Se pa strinjam,da so žene,ki so ljubosumne na druženje ob kavi z njihovim moškim,verjetno res premal samozavestne al pa ne zaupajo svojemu možu dovolj.
Meni je klepet z moškimi prijatelji super in mnogokrat poučen,ko vidiš kako o določeni zadevi moški razmišljajo…….pa še ni mi treba čvekat o tipičnih žen.temah:kaj boš kuhala,jooj kako sem se zredila na dieto moram,jooj,kolk je moj tečen dons itd.itd…:-))))) Za jamranje imam najboljšo prijateljico….
Lahko pa si nabaviš majico Ronka,tako kot sem si jo jaz,na kateri je pisalo.KDO GOVORI ZA MOJIM HRBTOM-GOVORI Z MOJO RITJO…..in greš ko je največja gneča z poročen.frendom na kavo……..Js sm to naredila in še sem živa:-)))))
Ja, to pa zna že biti sumljivo, če poročenega moškega par dni ni doma…:)
Kako dobra si, o tem ne morem debatirati…:)
[/quote]
Seveda se da o tem debatirati, namreč 66-letnica je, tu samo še ena šestica manjka, pa bi bila hudičevo dobra. :)[/quote]
haahaaahhahhah,ste me pa nasmejal…..pismo,saj res sam še ena 6 manjka,pa bom menjala nick v Hudičevka…
Prijatelji…..ej,ej,marsikateri je greha vreden(njaamiii) sam škoda uničit prijateljstvo za eno al pa dve noči ssssssss:-))))In tle je pač treba postavt mejo. Saj poznamo tist pregovor:prijateljstvo lahko prerase v ljubezen,ko pa se ljubeze konča-pa si redko še prijatelj.
Kako sm dobra?ufffffffff…….ko sam hudič,kar za pojest,hahhhaahhahha
To vedo tisti, ki so te okušali? Tako dobra si, da si za pojesti? Okus po nageljnih žbicih menda?[/quote]
ne ne,okus po cimpresah mam že pri teh letih:-))))))))[/quote]
A ti tvoj ne govori cukrček ali kaj podobnega, zato predvidevam ,da vas je večina sladkih z okusom borovca praviš, potem ko pridete malo v leta? 🙂
ne ne,okus po cimpresah mam že pri teh letih:-))))))))[/quote]
A ti tvoj ne govori cukrček ali kaj podobnega, zato predvidevam ,da vas je večina sladkih z okusom borovca praviš, potem ko pridete malo v leta? :)[/quote]
Haaloooooooooooooooo kakšna leta le,lej ti njega……to so zdaj najboljša leta:-))))) Cukrček ne maram bit,pa lubika,pa mucika…mam raje druge vzdevke…Vonj po cimpresah-saj veš britof in to…….(torej za odpis-mal ironije,noo).
Forum je zaprt za komentiranje.