Premalo seksa – razlog za varanje?
Po normalni logiki. Če res želi ostati z njim, ima na izbiro dvoje, da stvari pometa pod preprogo ali pa vrže karte na mizo in jih odkrito rešuje skupaj s partnerjem. Kdor slednjega še ni izkusil, gre ponavadi najprej po prvi poti (laži), ki se zdi lažja. Vendar ni, ne na dolgi rok.
Eno je teoretizirati o idealni vezi, oz. odnosu v njej, drugo pa je realnost kjer se dogaja marsikaj. Dvomim, da obstaja veza, kjer si partnerja povesta cisto vse, sploh kadar zacne veza resno skripati. Se mi kar potrjuje obcutek, da so najbolj zagreti forumski tradicionalisti, kljub eventualni dolgi zvezi in morebitni visoki starosti, precej neizkuseni moski polni nekih idealov. Naj vam bo s sreco se naprej. 😉
Če nekomu ni do seksa in to odkrito pove ter navede razloge, potem to ni prevara.
Prevara pomeni, da nekoga namerno puščamo v zmoti in prevari. Prevare so laži, sprenevedanje, prikrivanje resnice…..
Seveda so ob tem pomembni razlogi zakaj nekomu ni do seksa…Ali enostavno ne čuti želje, je utrujen ali pa ne mara partnerja.[/quote]
Točno! Le, da se marsikdaj ne pove pravih razlogov, temveč se jih išče vsepovsod, le pri sebi ne. Konec koncev, tudi če se gre za majhen libido, je ponavadi skoraj vsakogar to sram priznat.
Če nekomu ni do seksa in to odkrito pove ter navede razloge, potem to ni prevara.
Prevara pomeni, da nekoga namerno puščamo v zmoti in prevari. Prevare so laži, sprenevedanje, prikrivanje resnice…..
Seveda so ob tem pomembni razlogi zakaj nekomu ni do seksa…Ali enostavno ne čuti želje, je utrujen ali pa ne mara partnerja.[/quote]
Točno! Le, da se marsikdaj ne pove pravih razlogov, temveč se jih išče vsepovsod, le pri sebi ne. Konec koncev, tudi če se gre za majhen libido, je ponavadi skoraj vsakogar to sram priznat.[/quote]
In tu je razlog, zakaj je teorija eno, praksa pa drugo. Naj bo sram, ponos, strah pred “uzaliti” partnerja, nezavedanje, nerazumevanje samega sebe, kaj sele drugih, razne (lahko tudi dobronamerne) kalkulacije., itd, itn. Marsikaj pride vmes, da pogovor ne stece tako idealno, kot eni zelite prikazati. 😉
Točno! Le, da se marsikdaj ne pove pravih razlogov, temveč se jih išče vsepovsod, le pri sebi ne. Konec koncev, tudi če se gre za majhen libido, je ponavadi skoraj vsakogar to sram priznat.[/quote]
In tu je razlog, zakaj je teorija eno, praksa pa drugo. Naj bo sram, ponos, strah pred “uzaliti” partnerja, nezavedanje, nerazumevanje samega sebe, kaj sele drugih, razne (lahko tudi dobronamerne) kalkulacije., itd, itn. Marsikaj pride vmes, da pogovor ne stece tako idealno, kot eni zelite prikazati. ;)[/quote]
Daleč od tega, da je vse tako preprosto ali idealno. Preprosto je kvečjemu teoretizirati. :)) Da pa pogovor steče idealno, pa je potrebno obojestranska iskrenost, razumevanje, odprtost, izkušenost. In vse to so relativni pojmi. Nekdo lahko zase misli, da je izkušen ali pa iskren, v resnici pa je daleč od teag. Zato je o tem včasih še težje teoretizirati, kot prakticirati. 🙂
To sploh nista partnerja, ampak dve osebi, ki živita v skupnem gospodinjstvu. Ne verjamem, da se lahko dve osebi štekata na drugem področju, če se v seksu ne. Verjetno samo drug drugemu spretno lažeta in se potešita drugje. Če se dve osebi ljubita, je povsem normalno, da ju začne jeziti, če med njima ni spolnosti in zaradi te jeze, se sigurno ne razumeta niti na drugem področju. Ne, ni opravičila za varanje, v takem primeru naj gresta vsak po svoje.
To sploh nista partnerja, ampak dve osebi, ki živita v skupnem gospodinjstvu. Ne verjamem, da se lahko dve osebi štekata na drugem področju, če se v seksu ne. Verjetno samo drug drugemu spretno lažeta in se potešita drugje. Če se dve osebi ljubita, je povsem normalno, da ju začne jeziti, če med njima ni spolnosti in zaradi te jeze, se sigurno ne razumeta niti na drugem področju. Ne, ni opravičila za varanje, v takem primeru naj gresta vsak po svoje.[/quote]
jaz poznam polno ljudi ki so se s sostanovalci čist dobro štekali brez seksa 😉
tak čist mimogrede….
To sploh nista partnerja, ampak dve osebi, ki živita v skupnem gospodinjstvu. Ne verjamem, da se lahko dve osebi štekata na drugem področju, če se v seksu ne. Verjetno samo drug drugemu spretno lažeta in se potešita drugje. Če se dve osebi ljubita, je povsem normalno, da ju začne jeziti, če med njima ni spolnosti in zaradi te jeze, se sigurno ne razumeta niti na drugem področju. Ne, ni opravičila za varanje, v takem primeru naj gresta vsak po svoje.[/quote]
jaz poznam polno ljudi ki so se s sostanovalci čist dobro štekali brez seksa 😉
tak čist mimogrede….[/quote]
Ja, verjamem, ampak kako štekali. Brez ambicij po intimnosti.
Mislim, da vsi enkrat prerastemo željo po samskosti (razen par cvetk tle gor, ki vztrajno govorijo, da ni tako) in si zaželimo imeti partnerja, PARTNERJA in ne sostanovalca.
Ne.
Varanje nikoli ni opravičljivo. Je kvečjemu strahopetno in egoistično.
Je pa opravičljivo, da si poiščeš drugega, bolj tebi podobnega partnerja, s prvim pa prekineš odnos. Sicer je tudi odhod iz odnosa egoistično dejanje (če si tvoj partner tega ne želi, torej razpada odnosa), vendar vsaj strahopetno ni več.
Mimogrede, kako lahko štimajo druge stvari v odnosu, če ne štima spolnost. ??? Je to sploh možno?
Spolnost je zelo močen dejavnik pri uspešni in zadovoljujoči vezi, in nekako se mi ne zdi najbolj verjetno, da bi lahko odnos bil zadovoljujoč in uspešen toliko in tako, kot bi bil, če bi v njem bila še lepa in osrečujoča intimnost. Ne vem, če se lahko toliko izključimo, da ne bi “ves” čas (včasih bolj, včasih manj intenzivno) v sebi nosili občutka, ki ga imamo, ko smo v spolnosti zavrnjeni oz. nepotešeni.[/quote]
Kako nebi drugo štimalo?
Poglej če imata vse drugo poštimano (finance, pospravljanje, kuhanje) sta vbistvu sostanovalca kot na faksu v časih mladosti….
Saj to smo že dali skoz večinoma…. razlika med resno zvezo in sostanovalcema je samo v seksu in čustveni bližini… vse ostalo je enako kot da bi bil spet star 20 let in bi v ljubljani s prijateljico rentno stanovanje da bi faksirala…
zakaj je to tako nesprejemljivo ali neverjetno….[/quote]
Zaradi želje. Ker ti sostanovalstvo ni zadosti.
Ne.
Varanje nikoli ni opravičljivo. Je kvečjemu strahopetno in egoistično.
Je pa opravičljivo, da si poiščeš drugega, bolj tebi podobnega partnerja, s prvim pa prekineš odnos. Sicer je tudi odhod iz odnosa egoistično dejanje (če si tvoj partner tega ne želi, torej razpada odnosa), vendar vsaj strahopetno ni več.
Mimogrede, kako lahko štimajo druge stvari v odnosu, če ne štima spolnost. ??? Je to sploh možno?
Spolnost je zelo močen dejavnik pri uspešni in zadovoljujoči vezi, in nekako se mi ne zdi najbolj verjetno, da bi lahko odnos bil zadovoljujoč in uspešen toliko in tako, kot bi bil, če bi v njem bila še lepa in osrečujoča intimnost. Ne vem, če se lahko toliko izključimo, da ne bi “ves” čas (včasih bolj, včasih manj intenzivno) v sebi nosili občutka, ki ga imamo, ko smo v spolnosti zavrnjeni oz. nepotešeni.[/quote]
Tudi to, da si nekdo ne želi, bi lahko bila neke vrste prevara in egoistično dejanje in enako tudi vztrajanje takega osebka v vezi.. Res sicer je, da tisti, ki na prevaro in egoizem reagira enako, da ni nič boljši od prvega, vendar: ali sploh še ima kakšno moralno obvezo do njega? OK, prevara v smislu tega kar pod njo razumevamo, boli. Ampak boli lahko tudi prvo.[/quote]
Drži.
Če ima še kakšno moralno obvezo do drugega? Mogoče nima. Ima pa verjetno do sebe in predvsem do tistega, s katero (oz. katerim) vara. Saj veš, ni nujno, da je prevarana samo ena oseba, dostikrat sta dve.
Kako nebi drugo štimalo?
Poglej če imata vse drugo poštimano (finance, pospravljanje, kuhanje) sta vbistvu sostanovalca kot na faksu v časih mladosti….
Saj to smo že dali skoz večinoma…. razlika med resno zvezo in sostanovalcema je samo v seksu in čustveni bližini… vse ostalo je enako kot da bi bil spet star 20 let in bi v ljubljani s prijateljico rentno stanovanje da bi faksirala…
zakaj je to tako nesprejemljivo ali neverjetno….[/quote]
Zaradi želje. Ker ti sostanovalstvo ni zadosti.[/quote]
kak veš da to nikomur ni zadosti?
hrkhrk kaj delaš diplomo, pa rabiš podatke (kaj če je ženska….kaj pa če je moški tisti, ki noče večkrat) ?
Ja valjda je opravičljivo, če je doma kosilo uborno, da si pač v službi al pa kje drugje več na kruh namažeš, sicer boš lačen. Saj ponekod imajo ženske več apetita kot moški in več rabijo in si tudi vzamejo, redkokatera trpi, ker ve, da jo to dela bolno, za zdravje pa je treba narediti vse! Kapiš? Morala pa itak ne spada pod zdravje, zato tudi župnik odstopi od načel, če je skušnja prava.
Forum je zaprt za komentiranje.