Splash › Forum › Starševski čvek › pregovori o kruhu pregovori o kruhu strelca 13.12.2005 ob 14:00 zadnji odgovor 13.12.2005 ob 21:59 Prav bi nam prišla mala pomoč pri domači nalogi… Imam težave s pregovori o kruhu. Poznam samo tega o zarečenem kruhu. Je še kakšen? Najlepša hvala! Prijavi Cveka 13.12.2005 ob 14:08 zadnji odgovor 13.12.2005 ob 21:59 Če kruhek pade ti na tla, pober in poljubi ga! Ne vem, če je to ravno pregovor, ampak sem si ga zapomnila od otroških let dalje. Prijavi Kleopatra1 13.12.2005 ob 14:10 zadnji odgovor 13.12.2005 ob 21:59 Ne vem, če je pregovor, bolj reklo. Rečemo, da nekdo “dober kot kruh”. Prijavi matejap 13.12.2005 ob 14:30 zadnji odgovor 13.12.2005 ob 21:59 Kdor jezika spara-kruha strada. Prijavi sarasaram 13.12.2005 ob 14:33 zadnji odgovor 13.12.2005 ob 21:59 Sosedov kruh je zmeraj bolj dober kot domač. Prijavi matejap 13.12.2005 ob 14:39 zadnji odgovor 13.12.2005 ob 21:59 Kruh je nas najvecji prijatelj (star ljudski pregovor) Kruha ne naredi moka, ampak roka. Prijavi matejap 13.12.2005 ob 14:40 zadnji odgovor 13.12.2005 ob 21:59 Zarecenega kruha se najvec poje. Prijavi trata 13.12.2005 ob 14:41 zadnji odgovor 13.12.2005 ob 21:59 Ne stori kruha moka, temveč roka. (slovenski pregovor) Znanje ne zahteva kruha,marveč ga daje.(ruski pregovor) Prijavi atina1 13.12.2005 ob 16:50 zadnji odgovor 13.12.2005 ob 21:59 Naj človek pol sveta preteče, najboljši kruh doma se peče. Ne tepi roke, ki ti daje kruh. (to je rek, zgornji pa pregovor) Prijavi Pia123 13.12.2005 ob 21:59 zadnji odgovor 13.12.2005 ob 21:59 S trebuhom za kruhom. Prijavi Forum je zaprt za komentiranje.