Pred življensko odločitvijo
Verjamem, da te je strah samote, sej to je vsakogar, samo to kar ti dela je pa višek.
Zakaj ti pa ne da svojega ključa od stanovanja pa ga not počaki, ne pa da te nadira pa čeprav si prišla k njemu po dogovoru, drug dan si pa lupči. Nobena lupči nisi, si samo rešilna bilka in če boš tako nadaljevala boš kmal brez vsega.
Verjemi mi, ker je tud moj bratranc tko delu s svojo ženo in ti povem da tega nikomur ne privoščim.
Kljub temu, da je težko beži od njega kakor veš in znaš, ker ti bo s časoma samo težje.
Malo se ohladi in ko nima denarja se naredi da ga tudi ti nimaš, kaj pa on mora vedet kolk denarja maš v denarnici, verjetno si preveč poštena in mu z dobrim namenom vse poveš, sam on to obrne sebi v prid.
Dolker ne živita skupaj se odloči kaj boš nardila, ker boš pol sam še njegova zapornica!
Zmeda, bodi pametna!
Fant te izkorišča – kako prikladno da imaš ti stanovanje, ravno ko se mora on izseliti. In zakaj že se mora izseliti?
Ok, lahko tudi ostaneš z njim. In ti čez tolko in tolko let enostavno poči film, prekineš zvezo. In ostaneš sama. Biološka ura tiktaka. Dobiš drugega fanta, ki se ti tako po pol leta zdi idealen, naredita otroka. Potem se pokaže njegov pravi obraz. Pekel do konca življenja. Tako se je zgodilo moji prijateljici. Po 12 letni vezi je svojega našla na drugi, zdaj ima alkoholika.
Živeti sama je pa božansko. To je zares tvoje obdobje. Imaš edinstveno priložnost zaživeti sama, brez staršev in brez tipa. Organiziraj prijateljice, imejte ženske večere, pižama partyje, glejte osladne filme dokler ena ne dobi sladkorne, učite se kuhati, peči pecivo, kartajte, igrajte monopoli, ustvarjajte novoletne čestitke… Tako sem okusila svoje 3 mesece. Sedaj sem srečno poročena, preseljena v skupno hišo. In svojega moža redno enkrat na dva meseca zaprosim da gre k svojim staršem. Takrat pokličem prijateljice in počnemo zgoraj našteto. Zdaj se nas zbira od prvotnih pet že enajst. Večina smo poročene, v resnih vezah, nekatere z otroki. Tem je neskončno in tak večer napolni baterije. Do naslednjič.
lp
Vem. Ampak vseeno. Dokler je imel denar, me je večkrat kam peljal. Poznava se že od prej, dalj časa, in vedno mi je deloval pošten. Zadnje čase je živčen, v službi ima zelo napreto, pa težave z denarjem. Premišljujem tako. Dam mu še čas. Ko bo na boljšem z denarjem, se bo pokazalo kje točno sem. In njegove denarne težave utegnejo kmalu doživetu konec, ker se mu obeta nek denar (po pošteni poti). Bom počakala.
Prišlo pa mi je nekaj na misel. Ti njegovi napadi jeze in naveličanosti. Mogoče pa se je le on malo naveličal mene in me nima več tako rad. Vendar, v tem obdobju, ko res preživljava krizo, mi velikokrat reče, da me ima rad, pošilja mi lepe sms-je … po drugi strani pa je hladen. Iz prejšnih zvez pa se spominjam, kako sem vedno do zadnjega gonila tisto pesmico “rada te imam, pogrešam te”, v sebi pa sem kovala konec, samo sto procentna sem morala biti. In ko sem vedela, da zares ne bo šlo več, sem udarila kot strela in se poslovila.
Nisem več tako naivna, kot sem bila včasih, ko sem se slepila in za vsako fantovo grdo besedo našla opravičilo. Vem, da se do mene ne obnaša tako kar tako, brez razloga.
Kdo bo zdaj koga postavil na hladno.
Taja, tudi jaz prakticiram ženske večere ali nasploh večere s prijatelji. Ampak saj veš, lepo je imeti nekoga zase, ali pa vsaj živtei v prepričanju, da ga imaš. In res,bojim se biti spet sama. ali bolje rečeno, rada bi končno imela lepo zvezo. Zato si tudi želim rešiti to.
Zmeda, skoraj 30 postov te ni prepričalo in ne vem, zakaj sprašuješ za mnenje, če si pa že odločena da boš raje ostala z njim kot bila sama, kar je zate največja tragedija. Nihče ti ne brani, vsi so ti le svetovali na podlagi tvojega pisanja. Če si odločena, da boš zaradi strahu pred osmaljenostjo sprejela v svoje življenje in stanovanje moškega, za katerega vsi vidimo – nekateri smo tudi bridko probali – da ni človek na mestu. Videti je, da si zadovoljna z drobtinicami, nekaj malega njegove prijaznosti ti odtehta njegovo grobost. Zapomni si eno življensko pravilo, kar že na začetku škriplje in te moti, bo v prihodnje škripalo in te motilo še bolj. Tudi če ti vsi po vrsti zaželimo veliko sreče v življenju z njim, nimamo nobene moči, da bi tako tudi bilo. Preizkusi v kar rineš, potem pa spet piši, težav boš imela veliko.
Jst mislim, da tale naša zmeda sploh ni nič zmedena in da ima vse kristalno razjasnjeno.
Mogoče je pa res s tabo kaj narobe, kaj praviš. Sej kaj je pa on revček kriv, če si ti prezgodi prišla k njemu pa si ga pač morala čakat, da spije še dva piva do konca? V tem pa res ni nič slabega.
Dej odpri oči, sej to da nima denarja ni nobena tragedija, če bi se on do tebe obnašal kot človek, a se ti tud nanga dereš ko maš slab dan al pa ne nardiš kolokvija?
Sej moj fant tud nima ne vem kolk denarja, pa full kreditov ma pa vse, pa če ma kakšen problem v službi pa je slabe volje še ne pomen, da se bo name spravu, ker če je kej tečen mu to tud povem in je pol mer v hiši. Ko se mal pomiri mi pa vse pove in mu, če mu le lahko svetujem.
Z lepo besedo in s pogovorom se vedno daleč pride.
Praviš, da si se iz preteklih zvez marsikaj naučila. Sprašujem se kakšna si bila pol šele v tistih zvezah, si bla sam tih in govtala vse kar ti ni ugajalo.
Ne vem, kot so ti že drugi napisali, sprašuješ in sprašuješ, v bistvu si se pa odločila še preden si prvi mail poslala.
Probaj, mogoče se pa res spremeni, ko ne bo imel težav v službi pa denarnih problemov, sam luba duša, zavedaj se, da so ti problemi vsakdanjik!
Forum je zaprt za komentiranje.