Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Pravi smisel življenja

Pravi smisel življenja

Smisel življenja za marsikoga naj bi bil v Ljubezni…ampak pravi smisel življenja leži v delu…delo človeka izopolni, ga osmisli, je razlog da zjutraj vsaten in gre zvečer zadovoljen spat…delo človeka osvobodi (ne v ciničnem kontekstu napisa iz Auschwitza)…torej delu čast in oblast…in vprašanje…radi delate?

po Honore de Balzac: Okrogle povesti je smisel življenja:
hladno piti, toplo jesti, mehko se otrebiti in trdo vtikati.

komur je delo smisel … naj ne komentira početja drugih ☺ … karkoli že dela naj pač dela

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Uživam v delu….. najbolj, ko gledam kako drugi delajo….. :)))))

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]


Smisel je v tem, da zadovoljimo svoje potrebe, ki so nam večinoma že dane z rojstvom.
Okolica in razne genske predispozicije pa le vplivajo na način kako bomo to realizirali.

Delo je prav tako nujen način, da si zagotovimo osnovne življenjske pogoje in ker telo teži h gibanju.

saj delo ni samo to za kar dobiš plačano

“Arbeit macht frei.”

To, o čemer pišeš je tipičen primer deloholika, ki nima ne ljubezni, ne sreče v privat lajfu, zato je našel edini smisel v tem, da se potopi v svoje delo.

javoll

javoll[/quote]Škoda zate, so mislile, da si bik….. 😀 😀

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Definiraj(te) delo. 😉

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

javoll[/quote]Škoda zate, so mislile, da si bik….. 😀 :D[/quote]
eh jebi ga, slej kot prej pride ven človekova prava narava 🙂

Se strinjam; vendar pod pogojem, da bi lahko delali samo tisto, kar nas veseli 🙂

gledam, kako se mi jebe delo na dveh ekranih ☺

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]


Misliš v fizikalnem smislu ? 🙂

Se strinjam; vendar pod pogojem, da bi lahko delali samo tisto, kar nas veseli :)[/quote]…in obenem ne pozabili na druge, vzporedne smisle…

Klik: za metafizijce/ke

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

So rekli Zmelkoow:“Smisel življenja je ležanje na plaži, z možgani na OFF in čivavo na straži. Visenje v mreži med dvemi drevesi, slalom v ravnini z zarjavelimi kolesi. Smisel življenja je jahanje oblakov, pihanje v sonce in lomljenje korakov. Sanjanje parnika na modrem ogledalu, piknik z mravljico in luknjo v sandalu.”

Drugače pa zame pravijo, da sem deloholik. Se poskušam zadnja leta malo otrest posledic špartanske vzgoje, ampak če človek tisto, kar dela, rad dela, niti ni tako slabo bit deloholik.
Večji problem imajo tisit, ki ne morjeo delat, kaj šele, da bi delali tisto, kar jih veseli. V smislu službe. Čeprav delo seveda ni samo služba.
Jaz sem takšen človek, da me ful stvari zanima, pa se lotim marsičesa, vedno se s čim zaposlim. Zato tudi sem samozaposlena. 🙂 Imaš pa tudi ljudi, ki kar nekaj bluzijo in ne vejo kam bi se dali, če niso nenehno bombardirani z nekimi zunanjimi dražljaji, da jim je življenje zabavno, zanimivo, da imajo okoli sebe ljudi. Ne zdržijo recimo cel vkend doma, morajo nujno nekam it. Ali pa takšni, ki potrebujejo nekoga, da jih vedno usmerja in vodi ter jim določa kaj morajo naredit, ker sami nekako “ne vidijo” dela.

Zdaj kaj je pa smisel življenja je pa po mojem zelo pesniško ali pa filozofsko zastavljeno vprašanje. Lahko je karkoli. Dejstvo pa je, da če človek ne bo nekaj mrdal, nekaj delal, bo slej kot prej obstal na mestu. Sploh če ne bo imel vedno nekoga, ki ga bo vzpodbujam in porival nekam. Je pa človek tudi čustveno bitje in potrebuje tudi ljubezen.

cilj smisla živeti je pa umreti ☺

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

<b>[b]Vzporedni smisel življenja :)[/b]</b>

Hehehe … no, saj pretežno tako delo sem imela jaz v mislih.:)

Delo?? http://www.youtube.com/watch?v=CdqDm5mWubY
Ta del sem opravil.
Malce se grem humanitarca. Je to delo?? Meni je le veliko zadovoljstvo in smisel.

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Hehehe … no, saj pretežno tako delo sem imela jaz v mislih.:)[/quote]

vem, samo vsi ne berejo tvojih misli Bibitka 🙂

Smisel življenja je tam kjer ga najdeš in to je to.
PS. rad delam nisem pa deloholik. In ko delam kar rad delam mi ni problem veliko delati.

Hehehe … no, saj pretežno tako delo sem imela jaz v mislih.:)[/quote]

vem, samo vsi ne berejo tvojih misli Bibitka :)[/quote]

Saj več kot očitno, tudi tvojih ne. :)))))

vem, samo vsi ne berejo tvojih misli Bibitka :)[/quote]

Saj več kot očitno, tudi tvojih ne. :)))))[/quote]

mi je kar prav tako … 🙂
kam pa pridemo če bi kar vsak vedel/razumel kaj mislim :)))

hehe, lepo in marsikaj resnično:))

Tudi “možgani na off” je delo, po napornem celoletnem delu,….za Črnogorca, pa je tudi nedelo delo, nekdo mora tudi to počet:)

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close