Ponosna, da sem Judinja
Kriza iz Pariza, 08.09.2025 ob 16:00
Anonimno 6090, 08.09.2025 ob 15:54
Aja ne, ona bi morala napisat, da jo je sram svojega porekla zaradi štorje v Gazi a ne?
Uf, močna je ta – to, kar se dogaja v Gazi, je zate ŠTORIJA? Ko misliš, da si že marsikaj prebral…
Se opravičujem, če je moj komentar bil do kogar koli žaljiv. Tega, kar se dogaja v Gazi ne podpiram. Ampak, tudi tile palestinci niso ovčke. Preberite si kaj so zakuhali npr. v Libanonu v prejšnjem stoletju, ko so jih tja velikodušno sprejeli. Libanon je bil kot evropska država, Palestinci so hoteli izvesti državni udar V TUJI DRŽAVI v imenu Islama in Šeriatskega prava. Vsi Palestinci podpirajo Hamas. Preberite si “deklaracijo” Hamasa. Prvi cilj, pobiti vse Žide na svetu. Naslendnji so drugi “neverniki” npr. Kristjani. Tako da ja, preberite si, kaj dejansko podpira naša država.
Ta deklaracija Hamasa je izpred skoraj 50 let, nastala je v specifičnem času in prostoru, pred in po njej so Palestinci večkrat ponujali Židom dogovor, pa ga ti ali niso sprejeli, ali so ga pa podpisali, pa se ne držali, ves čas pa terorizirali in kradli zemljo Palestincem.
Zdej a so musliči tudi svojega denarja vredni, itak, ampak Židov ljudje ne gledajo postrani od včeraj, gre za dolgo zgodovino oderuštva, političnih subverzij, t.i. industrije greha (prostitucija, pornografija, alkohol in droge), za povrhu pa obredna žrtvovanja krščanskih otrok Molochu, niso jih brez razloga vrgli iz 109 držav, konec koncev so jih večino po vojni spodili tudi iz Slovenije, kdorkoli bi delal kot oni, bi ga ljudje postrani gledali, to ni antisemitizem.
Ampak mislim, da Sefardi niso bili nikoli del tega, da so bile to Aškenazi rabote.
norcujes se, 08.09.2025 ob 16:01
Dedinja, 08.09.2025 ob 15:35
Anonimno 6090, 08.09.2025 ob 15:28
Draga profesorica R, hvala, da ste mi predali toliko znanja in ljubezni do tega, kar ste poučevali. Hvaležna sem, da ste mi bili vseh šest let v mentalno in čustveno oporo. Hvala, da ste mi toliko pomagali na moji akademski poti, in da lahko še danes računam na vas.
Draga avtorica, to pošlji pač svoji profesorici na mail, ne nam v neko splošno branje.
Judje niste bili v Sloveniji nikoli gledani po strani, tega ti ne verjamem. Vsi vas gledajo z nekim občutkom slabe vesti, cela Evropa, ker je bil v vojni storjen holokavst. Skoraj nihče pa ob tem je pove, koliko Slovanov je enako kot vas končalo v lagerjih, Romov prav tako. Nikoli mi ne bo jasno, kako lahko Izrael zganja genocid nad Palestinci , še manj, kako lahko cel svet to trpljenje nemo opazuje. Tudi ti si napisala, da se od Gaze distanciraš in si pač – ponosna. Za kaj že?
Oh moja profesorica ve, kako jo imam rada, redno sodelujeva. Sem se ji pa še tu zahvalila, ker sem tako začutila.
Da so Slovani zelo nastradali vem še kako dobro, pa ne samo v nacizmu. Moja mama (ki ni Judinja) izvira iz družine, kjer jim je komunizem vse imetje pokadel, pradeda so celo ubili. Imeli so tudi nek naziv, katerega so jim vzeli. V komunizmu je moji družini trda predla. Ampak to je, kakor tudi holokavst, bogu hvala za nami.
Da v Sloveniji ne gledajo grdo Judov? Jaz se spomnim žaljivk in drugih pogledov. Da smo oderuhi, goljufi in podobno.
Si odrascala v 50ih ali 80ih,morda celo 90ih?
Pi vojni in v zacetku 50ih so v Jugi znali postrani gledat Zide, pa ne zaradi vere same, ampak zaradi kopicenja bogastva pred vojno in s tem tudi odiranja ljudi, to so jim zamerili, ne pasamo vero.
No, tam od konca 60ih naprej, se jepa tudi to ze pozabilo in jaz, ki sem odrascala v 70ih in 80ih nisem nikdar videla ali slisala, da bi kdo ponizecal Zide, celo generalno je vladalo razmisljane, da so ubogi zaradi holokavsta.
In se, da se malo bolj grdo navezem na tvoj komentar o Slovanih, pizda ti materina vzvisena, po tvoje Slovani niso umirali v nacisticnih taboruscih in niso ubogi kot Zidje, ubogih je pa tistih par izdajalskih in pohlepnih nacisticnih kolaborantov, ki so jih ubili po vojni?
Daj si prst na celo in se dobro zamisli, zakaj svet ne mara pizdunskih in pohlepnih Zidov, ker ce so vsi taki vzviseni imbecili kot si ti, je cisto prav, da jih nihce ne mara!
(Gaza. A ta genocid se te pa ne dotakne? Ali si celo ponosna na to?)
Jaz sem starejša od tebe, v osnovni šoli sem imela v razredu dva Žida, fantka in punčko, nista bila nič v sorodu. Spominjam se, da sta bila pridna učenca, oba prijazna. Pri deklici doma so imeli zlatarstvo in vsi smo se lepo razumeli, dokler se ni oče razrednega frajerčka zapufal pri očetu te deklice. Pojma nimam, kaj se je tedaj zgodilo, ampak verjetno ni mogel vrniti izposojene vsote. Začelo se je zasmehovanje in nadlegovanje te deklice s strani ne samo rarednega frajerja, ampak tudi njegovih postreščkov. Bili smo že proti koncu osnovne šole in po par mesecih se je deklica prešolala. Nikdar več je nisem videla in še danes včasih pomislim nanjo in upam, da je srečna kjerkoli je.
Ko prebiran nebluoze ljudi , ki nimajo pojma o zgodovini ,veri in nacionalnosti. Kot prvo se pri nas imenujejo Židje in ne Judi . Judi so iz Judeje pokrajine . Izraz Judi so iz nemščine, medtem ko Slovani uporabljamo izraz Židje. Ona je pol Judinja pol Slovan Ali mogoče častiš Svaruna. Kot drugo, Jugoslavija je ena od držav , ki je zelo pomagala Izraelu in preko njenega ozemlja so se švercali Židje (narod) v Izrael. Nešteto ladji so napolnili za smer Jeruzalem. Redno smo se v šoli učili o Holokavstu. Večina komunističnih voditeljev je bilo delno ali v celoti Židovskega porekla. Ja in tudi Nemci so se spokorili kot Narod za svoje zločine, tako se bo moral tudi Židovski narod spokoriti za zločine, ki jih dela sionistična vlada v njihovem imenu. Sionizem-Nacizem
V Sloveniji oz. Kraljevini Jugoslaviji je bila situacija z Židi še malo bolj zapletena, ker ko so vojni komunisti govorili o Nemcih, ki da so bili v kraljevini lastniki tovarn, bank ipd., je šlo v veliki meri za nemško govoreče Žide, tako da so bili po eni strani nepopularni kot Nemci, po drugi kot razredni sovražnik in po tretji kot Židje, ki so jih imeli ljudje v slabem spominu zaradi številnih korupcijskih afer in propadlih bank, l. 1931 je npr. zaradi goljufij propadel Creditanstalt v Avstriji in za sabo potegnil bančni sektor po celi Evropi, že tako obubožani ljudje pa so izgubili še zadnje prihranke.
Andersenka, 08.09.2025 ob 17:54
Prvič slišim, da bi se v Sloveniji za časa Jugoslavije kdo norca delal iz Židov! Ogromno komunistične srenje je bilo Židov (npr. Moša Pijade). Prej bi rekla, da smo zezali Bosance, Židov pa ziher ne. Zgodovinsko gledano jih pa res nima marsikdo rad, ker veljajo za oderuhe.
In kaj je s poklicom oderuh narobe? Posodijo denar KOMUR TO ŽELIJO. A ti kdo vsiljuje, da si greš denar sposodit k Židom ali Albancem ali Slovencem?
RESNICA O GAZI. Vse to je načrtno arabska spletka in nič drugega. Sploh se ne gre za zemljo, ker jo imajo dovolj in Sinaj je bil prej tudi le puščava!
Gre se izključno za anti semetizem.
Oderuštvo je v sodobnih pravnih redih kaznivo dejanje, služenje na nesreči ljudi, finančno predatorstvo, tipično so žrtve najbolj ranljivi, ki nimajo druge izbire, ali pa ne razumejo, kako delujejo obresti. V srednjem veku so bile npr. pri Židih redne obresti 50% letno, zamudne še veliko več, ni veliko ekonomskih dejavnosti, ki lahko to prenesejo. Kristjani in muslimani niso niti smeli zaračunavati ljudem obresti, to je veljalo za zavržno dejanje, neproduktivno ustvarjanje bogatstva na račun drugih.
Pa še en moment je bil, Židje niso nikoli hoteli delati kot kmetje ali v kakem drugem poštenem poklicu, danes sicer jamrajo, da kao niso smeli, ampak to ni res, Napoleon jim je ponujal asimilacijo, naj obdelujejo zemljo kot vsi drugi, pa niso hoteli, rajši so posojali denar, bili zvodniki, prodajali alkohol ipd.
Lep dan, 08.09.2025 ob 15:38
Kdaj to, so vas grdo gledali. Recimo leta 80 ko sem hodila v OŠ ni nihče vedel za Jude.
Tudi pri nas. S spoštovanjem govorili o Dnevniku Ane Frank in njenih zapisih. Govorili o holokavstu nad Slovani in Judi…
Nihče ni nikdar nič rekel proti Judom, ko sem jaz v šolo hodila od 80ih.
Verjetno je bil eden, ki je nekako hujskal otroke, to ne pomeni, da je bilo po celi Sloveniji tako.
Celo ulico v Ljubljani so poimenovali Judovska v samem centru Ljubljane. Ne posplošuj!
Torej na kratko Židje so krivi ker gledate porniče, hodite h kurbam, se drogirate in preveč pijete, vzamete lizing za avto ali kredit za nov mobitel. Itd.
Ja kako je življenje enostavno kadar ni treba sprejeti prav nobene odgovornosti za lastna dejanja in odločitve, ampak samo pokažeš s prstom na Žide in rečeš oni so krivi, da sem jaz kreten.
8409, 08.09.2025 ob 18:12
Oderuštvo je v sodobnih pravnih redih kaznivo dejanje, služenje na nesreči ljudi, finančno predatorstvo, tipično so žrtve najbolj ranljivi, ki nimajo druge izbire, ali pa ne razumejo, kako delujejo obresti. V srednjem veku so bile npr. pri Židih redne obresti 50% letno, zamudne še veliko več, ni veliko ekonomskih dejavnosti, ki lahko to prenesejo. Kristjani in muslimani niso niti smeli zaračunavati ljudem obresti, to je veljalo za zavržno dejanje, neproduktivno ustvarjanje bogatstva na račun drugih.
Pa še en moment je bil, Židje niso nikoli hoteli delati kot kmetje ali v kakem drugem poštenem poklicu, danes sicer jamrajo, da kao niso smeli, ampak to ni res, Napoleon jim je ponujal asimilacijo, naj obdelujejo zemljo kot vsi drugi, pa niso hoteli, rajši so posojali denar, bili zvodniki, prodajali alkohol ipd.
Ocitno so Zidje fajn za*ebali s preganjanjem in krizanjem Jezusa, da jih niti denar ne zvlece iz slabe karme, v bistvu jim ta pohlep za denarjem samo se povecuje vso s*anje.
Ti ljudje bi se morali iskreno kolektivno pokoriti za vse grehe prednikov za 2000 let nazaj, da bi se koncno lahko ocistili in zaziveli.
“Zakaj ona ne bi smela enako bit ponosna, da je pač napol Judinja in napol neki druzga? Aja ne, ona bi morala napisat, da jo je sram svojega porekla zaradi štorje v Gazi a ne?”
Po tej sprijeni logiki bi morali biti na holokavst ponosni VSI naciji, pa tistih deset še živih SS-ovcev, pa tudi njihovi otroci, celo vnuki.
Nekateri, CELO mnogi, so seveda bili ponosni. In so še danes.
Ker nemška AFD bo na naslednjih volitvah brez najmanjšega dvoma imela v parlamentu večino.
Izrael pa je že danes za mnoge bolj nacističen od vzornikov. In so Judje s svojim početjem v Gazi nesprejemljivi že za vsaj 80% človeštva.
Zato bi bil “Nurmberg 2” z sojenjem članom izraelske vlade ter generalom, nenazadnje tudi z obešanji obsojenih, edina prava kazen za judovske nadljudi.
Ki jim zlahka rečemo tudi neljudje…
Ker palesinci so pa mega miroljuben in napreden narod.
Kako so navijali srečni 11 Septembra 2001. Čudoviti so, res, za mir. 😉
Dedinja, 08.09.2025 ob 15:10
Ne bom se spuščala v debato Izrael in Palestina, da je to dolga in kompleksna stvar in nima smisla, da o tem zdaj tu mi debatiramo.
Prilepila bom svoj, ki sem ga zapisala v temi o sovraštvu do Judov. Moj oče je Jud. Njegova družina je do nastanka fašizma živela v Benetkah, potem pa so se zatekli v Švico. Sama sem nekaj let otroštva preživela v Sloveniji, kjer sem bila deležna posmeha v šoli prav zaradi svoje narodnosti. Potem smo se preselili v Švico, kjer moja narodnost ni bila več problem. Moja starša od covida bivata v Sloveniji, dežela je čudovita, redno ju obiščem, a vedno mi ostane grenk priokus šolske izkušnje. Sram me je, da sem se lastnih korenin sramovala. Korenin svojega očeta, ki mi je dal vse in še več in mi omogočil življenje kot ga imam. Ponosna sem na svojega očeta, svoj priimek in svoje korenine. Ponosna, da sem Judinja.
Ni to sovraštvo od včeraj. Niti nima veze z Gazo, Palestinci itd. Po očetu sem Judinja. Če bi vi vedeli, koliko grdih besed sem slišala v otroštvu, v srednji šoli so se spogledovali med seboj, če sem v razredu rekla, da imam judovske korenine. Začela sem se jih sramovati in jih zanikati. Na faksu pa je bila direktorica našega oddelka Judinja. Bila je nadvse lepa, sposbna in pametna ženska, ki me je celo poučevala. Od nje sem vedno čutila empatijo in simpatijo, čeprav ni vedla, da imam judovske korenine. Na prvem izpitu me je vprašala: “Vem, da govorite več slovanskih jezikov, imate pa čuden priimek za nekoga s tistih koncev, ste Nemka, Italijanka?” Takrat sem začutila ponos in rekla: “Ne, moj oče je Jud.”
Ona pa mi je takrat rekla, naj bom ponosna na svoje korenine, ker so edinstvene. Spomnim se, da me je vprašala kaj bi rada nekega dne delala in ko sem ji odgovorila je rekla: “Mi smo pametni in sposobni ljudje, uspelo vam bo.”
Draga profesorica R, hvala, da ste mi predali toliko znanja in ljubezni do tega, kar ste poučevali. Hvaležna sem, da ste mi bili vseh šest let v mentalno in čustveno oporo. Hvala, da ste mi toliko pomagali na moji akademski poti, in da lahko še danes računam na vas.
nimas na kaj biti ponosna….ne zasluzis si drugega ko da te pljunemo v obraz…
ej, 08.09.2025 ob 15:33
Vera ni narodnost za začetek.
Pa v židovski veri se le ta deduje po mami, ne po očetu :).
Sam povem 🙂
p.s.
Vsak žid to ve, tako da daj si kakšno boljšo zgodbico zmisli teslo moteno.
Vera ni narodnost za začetek.
Pa v židovski veri se le ta deduje po mami, ne po očetu :).
Sam povem ?
p.s.
Vsak žid to ve, tako da daj si kakšno boljšo zgodbico zmisli teslo moteno.
………….
Točno tako. Jud je veroizpoved in ne narodnost in prav zaradi tega je Judov vse povsod. Takoj se vidi da je neizobraženi troll provokator!
Te Zidje so isti kot crnuhi. Delajo se boge za neki kar se je dogajal davno nazaj. Sploh pa, ce ne obelodanjas, kdo sploh ve, da si jud.
V svetovni vojni je bilo pobitih veliko vec slovanov kot judov. Mislim, da se jude ne sovrazi za brezveze, samo poglej kako se obnasajo. Si ze kdaj naletela na Izraelce kot turiste? Golazen, da ni vecje. Nimas biti na kaj ponosen.
seveda ste judi posebni ljudje, zato ker ste nad ljudje in zato ker imate to prirojeno da ste nad ljudje ti ne boš komentirala kako tvoji židi pobijajo uboge otroke, ženske in starčke, ampak si napisala kako so tebe kot otroka grdo gledali. Zakj žide po vsem svetu grdo gledajo, zakaj so dobili državo šele leta 1948 in to daleč stran od zahodnega sveta, daleč stran, ker vas nihče ni želel za sosede. zakaj vas ljudje ne marajo, pa malo trezno razmislil- ZDAJ VAS PA SPLOH NE MARAJO OSOVRAŽENI STE POVSOD ker ste morilci, genocidniki in bi vas moral celi svet izolirati, pa vas ne, ker imate denar in dajete podkupnine milijrde če je treba. Predsednika afriške države burkina faso je natanjahu podkupoval prejšnji mesec z milijardami dolarjev, pa je vse skupaj obelodanil in porav je tako, ZDA ima dolg do židov na tisoče milijard, zato TRUMP podpira to židovsko morijo, namesto da bi udaril po mizi in rekel DOST JE- D O S T J E!!!!
Meni so vedno najbolj cartih, ko se med seboj udarijo Židi (po veri) in Zionisti, ki so židi po narodnosti. ?
Forum je zaprt za komentiranje.
