Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Pomen izjave – “Rabim močno žensko” (drugič tokrat zares!!!)

Pomen izjave – “Rabim močno žensko” (drugič tokrat zares!!!)

Živjo vsem,

ker se je včeraj odprta tema spremenila o debatiranje o fizičnem nasilju, bi rada tokrat se raje posvetila originalnemu vprašanju…ki seveda leti na značaj NE na fizično moč!!!

Torej:
zadnje čase vse (pre)večkrat slišim iz ust raznih moških, različnih starosti, da rabijo “žensko, ki je močna”…in priznam me to vse skupaj vse bolj zanima kaj to pomeni? Kdaj je ženska za moške torej močnega značaja?

Predvsem me zanima moško mnenje…

…ko je neuporabna kot prava žena, mati in nasplošno doma, neuporabna.
To je ženska, ki so ji vzor moški in si jih zato poskuša podrejat.

Zanimivo, jaz pogosto slišim obratno: da mnogim moškim niso všeč močne ženske.
Razen moški, ki so samozavestni, ki imajo vse pošlihtano v glavi.

Nisi napisala definicije, kaj je zate “močna ženska”?

Močna ženska je tista, ki kljub različnim življenjskim preizkušnjam ohrani nekakšno mehkobo, čustveno toplino srca, ženstvenost.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

matjazko, težko je definirat močno žensko :). Lahko bi rekli, da je stabilna, samozavestna.
Recimo ženske, ki imajo več hobije, sploh športnih oz. se s kakim bolj ukvarjajo, so lahko tudi močne, samo ti tega seveda ne maraš, te bega njihova moč :).
S tem, ko pišeš traparije v stilu, da imamo ženske šport namesto moškega, kažeš samo na to, da se bojiš močnih žensk.
Pravi moški se ne bo bal ženske, ki ima šport za hobi, ne bo se bal ženske, ki dobro zasluži, ne bo se bal izobražene ženske, ne bo se bal samozavestne ženske… S tem ne mislim, da mora biti ženska ravno izobražena in z visoko plačo, da je močna, so pa to lahko ene izmed lastnosti, niso pa nujne.

Močna ženska je tista, ki ti vedno pove kaj bi rada in imaš vse “probleme” rešene. Te so za moške brez domišljije.

Tadej, močne ženske imajo rade močne moške, ne moške brez domišljjije in ne copat :).

Seveda. Na koncu pač hodijo v copatah. Ker pravi moški nima kaj počet z žensko silo. ::)

Tadej in ti si ziher pravi moški, ker iščeš take krhke, nemočne ženskice :). A nisi ti tisti, ki se zgraža nad tem, če je ženska odvetnica, policistka, vojakinja? A to so močne ženske?
Kaj pa, če je šoferka avtobusa, tovornjaka? To sme biti?

Dejstvo je, da močne ženske si lahko želi samozavesten moški, ker si želi, da mu bo ok partnerka, da ne bo on njen rešitelj, ampak partner, da ne bo njen varuh ali karkoli.
Ali pa ubogi mamin sinček, ki rabi eno, da mu bo urejala življenje tako kot mama.

Res ne vem odkod tebi da takole streljaš naokrog vsevprek. Ja, res si sploh ne želim niti zamišljat da bi v rovu na fronti imel ženske okoli sebe. Sploh niti pomislit ne želim kako bi to izgledalo. In tako, ja, ne vidim kaj bi ženska lahko počela v profesionalni armadi. Židje so šli še najdlje s tem, ampak pri njih se ženske samo usposabljajo za namen čisto zadnje obrambe.

Jaz nič ne streljam, nisem vojakinja :).
Torej vojakinja ne sme biti. Pa policistka tudi ne, zakaj pa to ne? Zakaj pa ne sme biti odvetnica?
Nisi povedal glede šoferk kamionov?
Sprašujem te za mnenje zakaj ženske ne smejo teh poklicov opravljat, tako si enkrat napisal 🙂 pa sem radovedna zakaj te to tako zelo bega in plaši :).

Ronka

Tu si sedaj sebe opredelila za “močno žensko”, ker športaš? 🙂 Če nekdo športa, to še ne pove ničesar o njegovem značaju. Ti vlačiš (sebi ustrezne) zaključke kot čarovnik bele zajčke iz cilindra. 😀

Zakaj, saj šport ne izključuje moškega, lahko pa je nadomestek za moškega v določenih primerih in pri določenih tipih žensk. 🙂

Se strinjam, ne vem, zakaj mi to pišeš. 😀 Aja, močna ženska mi deli lekcije. :)))))

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Matjazko, tolikokrat sem ti že povedala, da ves čas brcaš v temo. Nisem močna ženska, bi pa rada bila močna ženska to pa ja. Občudujem močne ženske. In ja občudujem ženske, ki veliko športajo in se zdravo prehranjujejo. Tudi taka bi bila rada.
Ti pa se tako bojiš močnih žensk, bog ne daj, da bi se s športom ukvarjala, a ne?


In kaj je tisto, kar te ovira, da bi postala močna ?

Močna ženska meni pomeni samozavestna…Ne glede na ukvarjanje s športom.
Šport je lahko tudi beg pred družbo, pa realnostjo….Ravno zaradi nizke samozavesti.

Jaz sem ti napisal svojo definicijo močne ženske! Ti pa imaš svojo gledišče.
Med športom (hobiji) in med “močno žensko” ne vidim nobene korelacije.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Šport je lahko tudi beg pred družbo, pa realnostjo….Ravno zaradi nizke samozavesti.[/quote]

Ja, točno tako.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Ja, MONovci: ni to vse skupaj nevoščljivost, da se tako spravljate na ženske, ki skrbijo za svoje zdravje s športom?
Robi, Matjzako: meni se zdi, da vidva veliko veliko bolj bežita pred realnostjo kot vsi športniki skupaj. Samo vidva ne priznata, da je MON vajin beg pred realnostjo.

Hvala, Ronka, da si me uvrstila na 2. mesto za Robijem, do smrti ti bom hvaležen. Marka pa si sedaj izpustila, ker ni nič napisal in je bil “priden”. :))))

Meni internet ni beg pred realnostjo, ampak zabava, ker sem bolj “miselni tip”, pa rad “pofilozofiram” z drugimi ljudmi. In kaj je lahko boljše kot internet?

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Močna ženska je tista, ki se ne opravičuje za to kar je.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ja, opažam, da ste moški vse bolj filofski in vse manj praktični. Ja tudi taki moški rabijo močne ženske, da vodijo dom, ko njihov možek filozofira.

Japkica, odlično napisano 🙂

Imaš proste roke, da si izbereš takšnega, kot ti pač ustreza. ;))
Ljudje smo si različni, prostodušno si lahko (po)iščemo “ujemajoče”.
Bilo bi strašno dolgočasno, če bi bili vsi isti.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Točno tako. Samo problem je v tem, da je vse več moških pomehkuženih. Še malo pa ne bodo znali niti žarnice več zamenjat.

Moški in ženska sooblikujeta otroka, kakšen bo – in ne vplivata samo na fantke. To je področje družine oz. družbe kot take. Sicer pa zakaj tudi ženska ne bi znala menjati žarnice, saj to ni fizično delo.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

matjazko, brez skrbi, jo znam zamenjat pa še marsikaj drugega tudi znam. Ne spadam med obuge pupike, ki so ko kup nesreče, če imajo recimo defekt. Zato pa me odbijajo moški, ki ne znajo nič postoriti po hiši in okrog hiše. Me pač ne privlačijo nasprotja.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close