Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Po operaciji – inkontinenca

Po operaciji – inkontinenca

Zaradi številnih in velikih miomov so oktobra 2013 takrat 41-letni pacientki odstranili maternico. Razloženo ji je bilo, da bo operacija laparoskopska, a da so možni zapleti (poškodbe mehurja, večjih žil, sečevoda, črevesja). Ter da če pride do teh poškodb in jih ne bo možno popraviti, bo treba trebuh prerezati in opraviti klasično operacijo (laparotomija). Kar se je tudi zgodilo, saj je med laparoskopijo prišlo do poškodbe mehurja in sečevoda.

Pacientka ima trajne težave z inkontinenco, ne more dvigati ali prenašati težjih bremen, se pripogibati, sklanjati, dlje časa sedeti ali stati, ima bolečine v trebuhu ter križu, čuti pa tudi posledice na spolnem in psihičnem področju.

Odgovor na objavo uporabnika
Hči, 15.09.2025 ob 15:33

Zaradi številnih in velikih miomov so oktobra 2013 takrat 41-letni pacientki odstranili maternico. Razloženo ji je bilo, da bo operacija laparoskopska, a da so možni zapleti (poškodbe mehurja, večjih žil, sečevoda, črevesja). Ter da če pride do teh poškodb in jih ne bo možno popraviti, bo treba trebuh prerezati in opraviti klasično operacijo (laparotomija). Kar se je tudi zgodilo, saj je med laparoskopijo prišlo do poškodbe mehurja in sečevoda.

Pacientka ima trajne težave z inkontinenco, ne more dvigati ali prenašati težjih bremen, se pripogibati, sklanjati, dlje časa sedeti ali stati, ima bolečine v trebuhu ter križu, čuti pa tudi posledice na spolnem in psihičnem področju.

to je bilo skor ziher v celjski bolnici, tam so šuštarji. Naj vloži tožbo na EU sodišče ker tukaj ni pravočasnega in poštenega sojenja, banda hudičeva

In podpisala je soglasje in izjavo, da je seznanjena z riziki. Ni dosti debate tukaj. Čeprav je seveda grozno.

Težko in dolgotrajno bo dokazovati strokovno napako, najbrž nemogoče.
Raje se naj začne dogovarjati za sanacijsko operacijo, bo bolje in predvsem hitreje.

Prvo je vprašanje zakaj so se  na začetku odločili za laproskopsko operacijo,če so bili miomi veliki in jih je bilo ogromno.Meni so že takoj v štartu rekli,da bo laparotomija,ker so bili za lapsoskopsko preveliki eden 10cm,drugi 5cm in vsaj 12 manjših.Druga a se je mama po operaciji držala navodil za okrevanje in izvajala vaje,ki ti jih pokažejo v bolnici,za domov dobiš opis vaj in  navodila za okrevanje oziroma kako se postopoma vrneš v normalo.Tretjic on vsaki operaciji podpišeš,da se z njo strinjaš.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close