Zaradi številnih in velikih miomov so oktobra 2013 takrat 41-letni pacientki odstranili maternico. Razloženo ji je bilo, da bo operacija laparoskopska, a da so možni zapleti (poškodbe mehurja, večjih žil, sečevoda, črevesja). Ter da če pride do teh poškodb in jih ne bo možno popraviti, bo treba trebuh prerezati in opraviti klasično operacijo (laparotomija). Kar se je tudi zgodilo, saj je med laparoskopijo prišlo do poškodbe mehurja in sečevoda.