Plačujemo dodatek in skrbimo zastojn za starega ateja
Starejši ljudje so zelo nesrečni, če ne morejo sami skrbeti zase. Če že potrebujejo pomoč domačih ali drugih skrbnikov, potem vsaj hočejo stroške pokriti sami. Takšna je moja izkušnja z mamo, pa tudi pri mnogih drugih vidim podobno. Se pa strinjam, da težko čakamo, da se prispevek, ki se je pravkar začel zbirati od plač, konkretno prelije v prakso in se zmanjša cena oskrbe v domu starejših oziroma cena pomoči na domu.
Zaldy, 11.09.2025 ob 12:38
Starejši ljudje so zelo nesrečni, če ne morejo sami skrbeti zase. Če že potrebujejo pomoč domačih ali drugih skrbnikov, potem vsaj hočejo stroške pokriti sami. Takšna je moja izkušnja z mamo, pa tudi pri mnogih drugih vidim podobno. Se pa strinjam, da težko čakamo, da se prispevek, ki se je pravkar začel zbirati od plač, konkretno prelije v prakso in se zmanjša cena oskrbe v domu starejših oziroma cena pomoči na domu.
ja kako, če hočejo pa stari sami poskrbeti zase? sedaj bodo pa srečni, ko bodo breme mladih zaposlenih? ali bodo srečni samo dediči?
toaajfj, 11.09.2025 ob 12:42
ja kako, če hočejo pa stari sami poskrbeti zase? sedaj bodo pa srečni, ko bodo breme mladih zaposlenih? ali bodo srečni samo dediči?
Ne razumem, kaj želiš povedati… Ja položnica, ki jo plača mama za to, da je v domu, bo nižja. Delno bo pa tudi ta zmanjšan strošek plačala sama, ker se tudi iz penzij ta prispevek plačuje.
Kar se pa nas, ta mladih tiče, je pa tudi v redu, da vemo, da bo vsaj delno za nas poskrbljeno v finančnem smislu, ko bomo obnemogli. (ČE bo seveda prispevek ostal in ČE se bo začela izvajati ustrezna politika prelivanja v dejansko oskrbo).
btt632, 11.09.2025 ob 11:47
Pri petih plačah imate denar, če hočete, kjer je ena plača ali dve, pa res nimajo.
Se pravi vsak mesec plačujejo za dolgotrajno oskrbo potem pa naj še dodatno plačujejo, ker sistem ne deluje, ni kadra…
A to je Golobova matematika? Kam pa gre denar?
Resnica boli, komentarji še bolj, 11.09.2025 ob 12:47
Se pravi vsak mesec plačujejo za dolgotrajno oskrbo potem pa naj še dodatno plačujejo, ker sistem ne deluje, ni kadra…
A to je Golobova matematika? Kam pa gre denar?
pišeš, da so stari nesrečni, če ne morejo poskrbeti zase. Torej, če bodo na puklu države s to novo socialo, ne bodo skrbeli zase mar ne? sploh tile sedaj ne, ker niso celo življenje plačevali, tako kot bodo sedanji mladi.
Kaj pa naši ostareli, ki sami ne morejo živet, živijo z našimi družinami – nekateri imajo srečo, da do smrti in se družine dovolj organiziramo, da zanje same poskrbimo, dobimo od države ničesar, hkrati pa tudi plačujemo to sranje.
Recimo moja mama je stara 85 let. Potrebuje družbo, da ima vsak dan redno hrano na mizi, za ostalo poskbri sama. Njena mama je tako živela z nami do smrti do 95 leta – zjutraj je še šla pogledat na vrt kako uspeva zelenjava in prinesla solato v hišo za kosilo, jo natrebila in oprala, popoldan, ko smo prišli iz službe je bila mrtva na kavču z daljincom v roki – kot da bi zaspala.
toaajfj, 11.09.2025 ob 12:57
pišeš, da so stari nesrečni, če ne morejo poskrbeti zase. Torej, če bodo na puklu države s to novo socialo, ne bodo skrbeli zase mar ne? sploh tile sedaj ne, ker niso celo življenje plačevali, tako kot bodo sedanji mladi.
Ne onaniraj, prosim.
hsdfhsd, 11.09.2025 ob 12:59
Kaj pa naši ostareli, ki sami ne morejo živet, živijo z našimi družinami – nekateri imajo srečo, da do smrti in se družine dovolj organiziramo, da zanje same poskrbimo, dobimo od države ničesar, hkrati pa tudi plačujemo to sranje.
Recimo moja mama je stara 85 let. Potrebuje družbo, da ima vsak dan redno hrano na mizi, za ostalo poskbri sama. Njena mama je tako živela z nami do smrti do 95 leta – zjutraj je še šla pogledat na vrt kako uspeva zelenjava in prinesla solato v hišo za kosilo, jo natrebila in oprala, popoldan, ko smo prišli iz službe je bila mrtva na kavču z daljincom v roki – kot da bi zaspala.
ja po novem boste morali mamo prepričati, da bo ob kontroli CSD ležala na postelji v posrani plenici, medtem ko jo boš ti futrala po žlički. Na ta način boste dobili okrog 500 evrov dodatka, mama pa bo popoldne lepo še vedno okopavala vrt. Lahko pa jo tudi daste v dom. Sicer pa opazuj južnjake, kako bodo oni to izkoriščali in se uči.
V prakso se je že prelilo, ne skrbi. Maljevac sam se je pohvalil, da so na CSDjih zaposlili dodatno 150 novih ljudi za postopke okrog dolgotrajne oskrbe. Samo še čakam novico, kako bo zaposlil dodatnih 150, da se kaj premakne, ker informacijski sistem še ne deluje in bojo morali ročno izdajati odločbe.
hsdfhsd, 11.09.2025 ob 11:41
Pri hiši imamo 5 plač. Od nas dobi država caa 250 eur na mesec tega dodatka x 12 = 3000 eur.
Radi bi šli na dopust, pa ne moremo, ker nimamo denarja za plačat negovalko, ki bi skrbela za očeta tisti čas, ko smo na dopustu.
Če bi nam ti 3k ostali bi najeli pomoč kot vsako leto…
malo preveč si se zlagal, kar je očitno da tole prihaja iz Trstenjakovega bunkerja v kleti SDS. jamrati pri povprečni plači 5000 evrov, da nimate za pomočnico za dedka za par dni je tu mač. imate pa res dobre službe, a to vam jih je Janša zrihtal v času njegove vlade? Dej, pejt nazaj u keuder
fgiksfgkosg, 11.09.2025 ob 13:15
ja po novem boste morali mamo prepričati, da bo ob kontroli CSD ležala na postelji v posrani plenici, medtem ko jo boš ti futrala po žlički. Na ta način boste dobili okrog 500 evrov dodatka, mama pa bo popoldne lepo še vedno okopavala vrt. Lahko pa jo tudi daste v dom. Sicer pa opazuj južnjake, kako bodo oni to izkoriščali in se uči.
Kako pa bodo izkoristili?
samo povem, 11.09.2025 ob 13:25
malo preveč si se zlagal, kar je očitno da tole prihaja iz Trstenjakovega bunkerja v kleti SDS. jamrati pri povprečni plači 5000 evrov, da nimate za pomočnico za dedka za par dni je tu mač. imate pa res dobre službe, a to vam jih je Janša zrihtal v času njegove vlade? Dej, pejt nazaj u keuder
no, kje si zdaj krule lažnivo imate vsak po 5000 evrov plače, hahahahaha
Forum je zaprt za komentiranje.