Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Plačilo are za stanovanje

Plačilo are za stanovanje

Ko najdeš stanovanje za nakup. Videt je vse ok. Greš k notarju, plačaš aro.

Kaj, če se po plačilu are izkaže, da kaj ni ok, recimo glede lastništva ali pa kaj takega. Mora vrniti aro? Kaj pa stroški notarja?

Ali greš kar k notarju, sestavi pogodbo in se potem plača v celoti? Torej brez are?

Kot prvo, temeljito si je treba pogledati stanovanje, drugo poglej kakšne sosede boš imel, kakšni so stroški, prečekiraj slabe lastnosti, vprašaj ljudi,  ki imajo izkušnje , vzemi si teden dopusta in vse skupaj temeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeljito razmisli , in na koncu še enkrat vse preštudiraj in še enkrat preglej stanovanje, s seboj vzemi izkušenega gradbinca. Hočeš še kaj ????

Lastništvo moraš prej preveriti, vse piše v zemljiški knjigi. Šele takrat podpišete kupoprodajno pogodbo in nakazes aro. Pri stanovanjih se v pogodbo ponavadi da vnaprej člen videno kupljeno, tako da reklamacij ni. Popišete inventar.

Kaj ima to veze z mojim vprašanjem?

Lastništvo, popis inventarja? Hvala Koristen nasvet.

Ne kupujem v Sloveniji. Tu ZK ni javna zadeva, na žalost.

Gledam pa kupoprodajne pogodbe na netu, muštre pa očitno tu ara sploh ni običaj.

“Kaj če se po plačilu izkaže da kaj ni ok?”

Če si plačala po notarski pogodbi, potem to ni več problem prodajalca. Videno-kupljeno. Stanovanja pa sploh niso problematična. Skupne inštalacije, nosilne stene, itd so stvar celotne stavbe, s tem lastnik nima nič. Isto zamakanja, stvar stavbe ne l

Je res tako težko tiste par 100e dati za odvetnika, da te vodi pri verjetno največjem nakupu v življenju?

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close