Plače v JS
Anonimno697, 11.09.2025 ob 14:36
pustimo pri miru izjeme, 11.09.2025 ob 14:29
računovodkinja iz JS, 11.09.2025 ob 14:12
Anonimno461, 11.09.2025 ob 12:39
podatki so pravi, 11.09.2025 ob 10:42
Masa bruto plač okoli 190 tisoč zaposlenih v javnem sektorju je junija letos znašala 548 milijonov evrov. To je 32 odstotkov več kot junija 2022, ko je nastopila mandat vlada Roberta Goloba, kaže preračun uradnih podatkov s portala plač javnega sektorja. Pospešek so javne plače zlasti dobile z reformo, ki se je začela izvajati januarja letos. Kaj še? Razhajanje med povprečno plačo v javnem sektorju in v zasebnem se spet povečuje v prid javnim plačam. Povprečno je javni uslužbenec pri letošnji junijski plači pridobil 300 evrov bruto glede na lani.
Spet zavajanje. Če zmešaš skupaj meso in zelje, dobiš segedinar. Reveži jedo zelje, bogataši meso, ampak statistika pa kaže, da jedo vsi segedin. Kapiš? Za branje statistike rabiš nekaj soli v glavi in ne nekritično sledenje podatkom. Oz je treba upoštevati VSE pomembne podatke. Malo preveri, kakšna je izobrazbena struktura javnega sektorja v primerjavi z gospodarstvom, pa boš videlo, da so plače glede na izobrazbo krepko v minus javnim uslužbencem. Zato v javnem sektorju ne dobijo kadra. So prenizke plače. Reforma je bila nujna, če nočemo kolapsa sistema, ampak je vseeno le kaplja v morje. So se plače premalo dvignile visoko usposobljenemu kadru, ki ga želijo privabiti v javni sektor ali ga obdržati. Takšni namreč v gospodarstvu zaslužijo minimalno 30% več in navzgor. So si pa ministri in poslanci sramotno najbolj izboljšali plače, pa še čakati jim ne bo treba do leta 2028, kot vsem ostalim. Bodo povišico kar lepo naenkrat dobili naslednje leto. SDS je bila seveda tiho kot rit, saj se nadejajo naslednjega mandata. Prasci pohlepni.
Brez dviga plač v JS sploh niso dobili več računovodij – vem, ker smo v mojem servisu ravno zato začeli delati tudi za JS.
Letos bi računovodja VI, brez napredovanj, minimalca presegal za par €, naslednje leto bi dobival že dodatek do minimalca.
Tudi zdaj ne dobivajo bajnih plač, ampak vsaj na minimalcu niso.
Še po novem računovodja VII/1 z vsemi napredovanji doseže ravno povprečno SLO plačo, nič več.
Povsod so lahko izjeme, dejstvo je, da so plače v JS v povprečju vsaj 20% višje kot v gospodarstvu.
Glede na izobrazbo in izkušnje so plače v JS cca 30% nižje kot v gospodarstvu.
Še dobro, da imamo tako vrhunsko izobražene in izkušene v JS, kako slabo bi nam šlo šele drugače…..hahsahah
Lažeš, 11.09.2025 ob 15:42
živel Golob, 11.09.2025 ob 09:42
Masa plač v JS je od začetka mandata Goloba iz 2,4 miljarde narasla na 3,2 miljarde. Torej za 33%. Upajmo na ponovno izvolitev in podoben dvig. Moja bruto plača je šla iz 3.700 na več kot 5.000, pa sem samo strokovni sodelavec.
napiši organizacijo in delovno mesto….
Aja ni ministrstvo
MEDICINA, ane
Podatki o masi plač so javni, nekdo ti je celo prilimal podatke.
Rik, 11.09.2025 ob 17:27
Ni izmišljen, ampak celotni znesek plač ne pove še nič o plači posameznika.
Saj ni govora o plačah posameznikov, dejstvo pa je, da če se je masa plač povečala za 33% v nekaj letih, so se vsem kar lepo dvignile plače. Kot je meni znano je veliko ljudi v času te vlade dobilo po 7-8 zvišanj plače. Vprašaj kogarkoli, še posebej pa tiste računovodkinje (ki imajo na forumu svojo odvetnico) koliko so imele pred nastopm te vlade in koliko imajo sedaj.
Tukaj desničarji samo lažete. Da bi pa videli kako je dvignila roko v parlamentu sds,da se zvišajo poslancem plače se pa nobeden od desnice ni oglasil,da ni prav. Toliko o tem kako delajo za državljane. Samo za svojo rit jih briga, pa jih še kar naprej podpirate. Mimogrede sds , nsi na veliko trosijo laži, da je na lagerju denar za dolgotrajno oskrbo, a jih boli ,da ne morejo prit do njega. Če bi bili oni v vladi bi že topel izginil v njihove tuje bančne račune. Javna uprava niti ne čuti povišico, saj je zelo majhna. Večino denarja poberejo politiki z njihovimi priveski in vse stranke . Čudno je tudi ,da vas ne moti ,da Janša in celotna desnica vred dobiva plačo pa nič ne dela poleg tega pa še Janša vleče 40 procentov visoke pokojnine in to ne majhne. Tu se krade velik denar, pa se nihče ne obregne ob to. Zakaj ne,se ve, ker delajo toliko zdrah do drugih,da sami sebe skrivajo,da se ne bi kdo na to spomnil. Treba je na vse gledat, in videt pravo resnico, najbolj pa na največje škodljivce,ki se skrivajo in vam najbolj lažejo in okradejo.
Protestiramo, 12.09.2025 ob 13:00
Tukaj desničarji samo lažete. Da bi pa videli kako je dvignila roko v parlamentu sds,da se zvišajo poslancem plače se pa nobeden od desnice ni oglasil,da ni prav. Toliko o tem kako delajo za državljane. Samo za svojo rit jih briga, pa jih še kar naprej podpirate. Mimogrede sds , nsi na veliko trosijo laži, da je na lagerju denar za dolgotrajno oskrbo, a jih boli ,da ne morejo prit do njega. Če bi bili oni v vladi bi že topel izginil v njihove tuje bančne račune. Javna uprava niti ne čuti povišico, saj je zelo majhna. Večino denarja poberejo politiki z njihovimi priveski in vse stranke . Čudno je tudi ,da vas ne moti ,da Janša in celotna desnica vred dobiva plačo pa nič ne dela poleg tega pa še Janša vleče 40 procentov visoke pokojnine in to ne majhne. Tu se krade velik denar, pa se nihče ne obregne ob to. Zakaj ne,se ve, ker delajo toliko zdrah do drugih,da sami sebe skrivajo,da se ne bi kdo na to spomnil. Treba je na vse gledat, in videt pravo resnico, najbolj pa na največje škodljivce,ki se skrivajo in vam najbolj lažejo in okradejo.
Torej denarja nza dolgotrajno oskrbo ni na lagerju? Kdo ga je vzel, kaj veš o tem?
Forum je zaprt za komentiranje.