Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Plače v JS

Plače v JS

Masa plač v JS je od začetka mandata Goloba iz 2,4 miljarde narasla na 3,2 miljarde. Torej za 33%. Upajmo na ponovno izvolitev in podoben dvig. Moja bruto plača je šla iz 3.700 na več kot 5.000, pa sem samo strokovni sodelavec.

Ti kar provociraj z lažmi!

Odgovor na objavo uporabnika
Ta pikra, 11.09.2025 ob 10:01

Ti kar provociraj z lažmi!

 

 

Ničesar ne provociram, podatki so javni.

Odgovor na objavo uporabnika
živel Golob, 11.09.2025 ob 10:23

 

 

Ničesar ne provociram, podatki so javni.

Napiši PR in šifro DM pred in po prevedbi…

kaj je JS? jugoslavija?

Kdor hoče plesat, bo volil goloba. Opažam da je vse sram kateri so volili goloba

Seveda, in delaš slabih 5 ur in si doma ob 13h, ane.

Dej ne bluzi.

Masa bruto plač okoli 190 tisoč zaposlenih v javnem sektorju je junija letos znašala 548 milijonov evrov. To je 32 odstotkov več kot junija 2022, ko je nastopila mandat vlada Roberta Goloba, kaže preračun uradnih podatkov s portala plač javnega sektorja. Pospešek so javne plače zlasti dobile z reformo, ki se je začela izvajati januarja letos. Kaj še? Razhajanje med povprečno plačo v javnem sektorju in v zasebnem se spet povečuje v prid javnim plačam. Povprečno je javni uslužbenec pri letošnji junijski plači pridobil 300 evrov bruto glede na lani.

Sem zaposlen v JU , tehnični kader, nekoč skupina J.

Plača malo nad minimalno. Je pa res, da so si oni z visokimi šolami zelo povečali plačo

Prej si res imela ubogo plačo. In seveda, upaj na ponovni dvig, ker plačne reforme so vsaka tri leta.

Odgovor na objavo uporabnika
haha405, 11.09.2025 ob 11:02

Prej si res imela ubogo plačo. In seveda, upaj na ponovni dvig, ker plačne reforme so vsaka tri leta.

 

 

Seveda 30% ni bilo dovolj, JS si zasluži več, saj je gonilo razvoja države.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 10394, 11.09.2025 ob 10:44

Sem zaposlen v JU , tehnični kader, nekoč skupina J.

Plača malo nad minimalno. Je pa res, da so si oni z visokimi šolami zelo povečali plačo

Funkcionarji so dobili konkreten dvig, ostali z visokimi šolami pa v povprečju 150 neto v treh letih.

Odgovor na objavo uporabnika
rožnata očala, 11.09.2025 ob 11:12

Funkcionarji so dobili konkreten dvig, ostali z visokimi šolami pa v povprečju 150 neto v treh letih.

 

 

To šele bo,  33% dvig mase plač se je že zgodil. Skupaj bo precej več kot 50%.

Sej zato se je pa Mesecu splačal delat šolo. Sej zato bo pa morala pridt nova vlata, ki bo porezala te JU plenilce državnega budgeta.

Odgovor na objavo uporabnika
živel Golob, 11.09.2025 ob 09:42

Masa plač v JS je od začetka mandata Goloba iz 2,4 miljarde narasla na 3,2 miljarde. Torej za 33%. Upajmo na ponovno izvolitev in podoben dvig. Moja bruto plača je šla iz 3.700 na več kot 5.000, pa sem samo strokovni sodelavec.

Kakšen lažnivi idiot si. Vsakemu butlju, ki ni opran s skrajno desno agendo, je jasno, da je javni sektor sinonim za slabe plače. Strokovni sodelavci dobijo max 1500 plače, zato ne zavajaj. 5000 pa je niti sodniki nimajo. Dobre plače v JS so samo med ministri in poslanci.

Odgovor na objavo uporabnika
podatki so pravi, 11.09.2025 ob 10:42

Masa bruto plač okoli 190 tisoč zaposlenih v javnem sektorju je junija letos znašala 548 milijonov evrov. To je 32 odstotkov več kot junija 2022, ko je nastopila mandat vlada Roberta Goloba, kaže preračun uradnih podatkov s portala plač javnega sektorja. Pospešek so javne plače zlasti dobile z reformo, ki se je začela izvajati januarja letos. Kaj še? Razhajanje med povprečno plačo v javnem sektorju in v zasebnem se spet povečuje v prid javnim plačam. Povprečno je javni uslužbenec pri letošnji junijski plači pridobil 300 evrov bruto glede na lani.

Spet zavajanje. Če zmešaš skupaj meso in zelje, dobiš segedinar. Reveži jedo zelje, bogataši meso, ampak statistika pa kaže, da jedo vsi segedin. Kapiš? Za branje statistike rabiš nekaj soli v glavi in ne nekritično sledenje podatkom. Oz je treba upoštevati VSE pomembne podatke. Malo preveri, kakšna je izobrazbena struktura javnega sektorja v primerjavi z gospodarstvom, pa boš videlo, da so plače glede na izobrazbo krepko v minus javnim uslužbencem. Zato v javnem sektorju ne dobijo kadra. So prenizke plače. Reforma je bila nujna, če nočemo kolapsa sistema, ampak je vseeno le kaplja v morje. So se plače premalo dvignile visoko usposobljenemu kadru, ki ga želijo privabiti v javni sektor ali ga obdržati. Takšni namreč v gospodarstvu zaslužijo minimalno 30% več in navzgor. So si pa ministri in poslanci sramotno najbolj izboljšali plače, pa še čakati jim ne bo treba do leta 2028, kot vsem ostalim. Bodo povišico kar lepo naenkrat dobili naslednje leto. SDS je bila seveda tiho kot rit, saj se nadejajo naslednjega mandata. Prasci pohlepni.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno574, 11.09.2025 ob 12:29

Kakšen lažnivi idiot si. Vsakemu butlju, ki ni opran s skrajno desno agendo, je jasno, da je javni sektor sinonim za slabe plače. Strokovni sodelavci dobijo max 1500 plače, zato ne zavajaj. 5000 pa je niti sodniki nimajo. Dobre plače v JS so samo med ministri in poslanci.

 

Plače poslancev in ministrov predstavljajo manj kot 0,1 % vseh plač v Javnem sektorju.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno461, 11.09.2025 ob 12:39

Spet zavajanje. Če zmešaš skupaj meso in zelje, dobiš segedinar. Reveži jedo zelje, bogataši meso, ampak statistika pa kaže, da jedo vsi segedin. Kapiš? Za branje statistike rabiš nekaj soli v glavi in ne nekritično sledenje podatkom. Oz je treba upoštevati VSE pomembne podatke. Malo preveri, kakšna je izobrazbena struktura javnega sektorja v primerjavi z gospodarstvom, pa boš videlo, da so plače glede na izobrazbo krepko v minus javnim uslužbencem. Zato v javnem sektorju ne dobijo kadra. So prenizke plače. Reforma je bila nujna, če nočemo kolapsa sistema, ampak je vseeno le kaplja v morje. So se plače premalo dvignile visoko usposobljenemu kadru, ki ga želijo privabiti v javni sektor ali ga obdržati. Takšni namreč v gospodarstvu zaslužijo minimalno 30% več in navzgor. So si pa ministri in poslanci sramotno najbolj izboljšali plače, pa še čakati jim ne bo treba do leta 2028, kot vsem ostalim. Bodo povišico kar lepo naenkrat dobili naslednje leto. SDS je bila seveda tiho kot rit, saj se nadejajo naslednjega mandata. Prasci pohlepni.

Brez dviga plač v JS sploh niso dobili več računovodij – vem, ker smo v mojem servisu ravno zato začeli delati tudi za JS.

Letos bi računovodja VI, brez napredovanj, minimalca presegal za par €, naslednje leto bi dobival že dodatek do minimalca.

Tudi zdaj ne dobivajo bajnih plač, ampak vsaj na minimalcu niso.

Še po novem računovodja VII/1 z vsemi napredovanji doseže ravno povprečno SLO plačo, nič več.

Odgovor na objavo uporabnika
računovodkinja iz JS, 11.09.2025 ob 14:12

Brez dviga plač v JS sploh niso dobili več računovodij – vem, ker smo v mojem servisu ravno zato začeli delati tudi za JS.

Letos bi računovodja VI, brez napredovanj, minimalca presegal za par €, naslednje leto bi dobival že dodatek do minimalca.

Tudi zdaj ne dobivajo bajnih plač, ampak vsaj na minimalcu niso.

Še po novem računovodja VII/1 z vsemi napredovanji doseže ravno povprečno SLO plačo, nič več.

 

 

Povsod so lahko izjeme, dejstvo je, da so plače v JS v povprečju vsaj 20% višje kot v gospodarstvu.

Odgovor na objavo uporabnika
pustimo pri miru izjeme, 11.09.2025 ob 14:29

 

 

Povsod so lahko izjeme, dejstvo je, da so plače v JS v povprečju vsaj 20% višje kot v gospodarstvu.

Glede na izobrazbo in izkušnje so plače v JS cca 30% nižje kot v gospodarstvu.

Delovno mesto računovodje NI izjema, je pravilo.

Enakovredna delovna mesta so v gospodarstvu plačana bistveno več, je pa res, da je skupna masa plač višja zaradi višje zahtevnosti.

Saj veš, koliko pričakujejo zdravniki? Koga v gospodarstvu primerjaš z njimi?

Glede na izobrazbo in izkušnje so plače v JS cca 30% nižje kot v gospodarstvu.

 

Kaj pa glede na storilnost?

napiši organizacijo in delovno mesto….

Aja ni ministrstvo

MEDICINA, ane

Strokovni sodelavec, to je magisterij če se ne motim? 5000 bruto, to je koliko, 2500 neto?

Ne prodajajte bučk. Če nisi zelo blizu korita, se v JU pošteno nagaraš za nizko plačo.

Odgovor na objavo uporabnika
Solio, 11.09.2025 ob 15:45

Strokovni sodelavec, to je magisterij če se ne motim? 5000 bruto, to je koliko, 2500 neto?

Ne verjemi vsega, kar prebereš!

Katalog delovnih mest je javno objavljen, prav tako plačni razredi za vsak DM

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close