Plače v JS
Masa bruto plač okoli 190 tisoč zaposlenih v javnem sektorju je junija letos znašala 548 milijonov evrov. To je 32 odstotkov več kot junija 2022, ko je nastopila mandat vlada Roberta Goloba, kaže preračun uradnih podatkov s portala plač javnega sektorja. Pospešek so javne plače zlasti dobile z reformo, ki se je začela izvajati januarja letos. Kaj še? Razhajanje med povprečno plačo v javnem sektorju in v zasebnem se spet povečuje v prid javnim plačam. Povprečno je javni uslužbenec pri letošnji junijski plači pridobil 300 evrov bruto glede na lani.
Anonimno 10394, 11.09.2025 ob 10:44
Sem zaposlen v JU , tehnični kader, nekoč skupina J.
Plača malo nad minimalno. Je pa res, da so si oni z visokimi šolami zelo povečali plačo
Funkcionarji so dobili konkreten dvig, ostali z visokimi šolami pa v povprečju 150 neto v treh letih.
živel Golob, 11.09.2025 ob 09:42
Masa plač v JS je od začetka mandata Goloba iz 2,4 miljarde narasla na 3,2 miljarde. Torej za 33%. Upajmo na ponovno izvolitev in podoben dvig. Moja bruto plača je šla iz 3.700 na več kot 5.000, pa sem samo strokovni sodelavec.
Kakšen lažnivi idiot si. Vsakemu butlju, ki ni opran s skrajno desno agendo, je jasno, da je javni sektor sinonim za slabe plače. Strokovni sodelavci dobijo max 1500 plače, zato ne zavajaj. 5000 pa je niti sodniki nimajo. Dobre plače v JS so samo med ministri in poslanci.
podatki so pravi, 11.09.2025 ob 10:42
Masa bruto plač okoli 190 tisoč zaposlenih v javnem sektorju je junija letos znašala 548 milijonov evrov. To je 32 odstotkov več kot junija 2022, ko je nastopila mandat vlada Roberta Goloba, kaže preračun uradnih podatkov s portala plač javnega sektorja. Pospešek so javne plače zlasti dobile z reformo, ki se je začela izvajati januarja letos. Kaj še? Razhajanje med povprečno plačo v javnem sektorju in v zasebnem se spet povečuje v prid javnim plačam. Povprečno je javni uslužbenec pri letošnji junijski plači pridobil 300 evrov bruto glede na lani.
Spet zavajanje. Če zmešaš skupaj meso in zelje, dobiš segedinar. Reveži jedo zelje, bogataši meso, ampak statistika pa kaže, da jedo vsi segedin. Kapiš? Za branje statistike rabiš nekaj soli v glavi in ne nekritično sledenje podatkom. Oz je treba upoštevati VSE pomembne podatke. Malo preveri, kakšna je izobrazbena struktura javnega sektorja v primerjavi z gospodarstvom, pa boš videlo, da so plače glede na izobrazbo krepko v minus javnim uslužbencem. Zato v javnem sektorju ne dobijo kadra. So prenizke plače. Reforma je bila nujna, če nočemo kolapsa sistema, ampak je vseeno le kaplja v morje. So se plače premalo dvignile visoko usposobljenemu kadru, ki ga želijo privabiti v javni sektor ali ga obdržati. Takšni namreč v gospodarstvu zaslužijo minimalno 30% več in navzgor. So si pa ministri in poslanci sramotno najbolj izboljšali plače, pa še čakati jim ne bo treba do leta 2028, kot vsem ostalim. Bodo povišico kar lepo naenkrat dobili naslednje leto. SDS je bila seveda tiho kot rit, saj se nadejajo naslednjega mandata. Prasci pohlepni.
Anonimno574, 11.09.2025 ob 12:29
Kakšen lažnivi idiot si. Vsakemu butlju, ki ni opran s skrajno desno agendo, je jasno, da je javni sektor sinonim za slabe plače. Strokovni sodelavci dobijo max 1500 plače, zato ne zavajaj. 5000 pa je niti sodniki nimajo. Dobre plače v JS so samo med ministri in poslanci.
Plače poslancev in ministrov predstavljajo manj kot 0,1 % vseh plač v Javnem sektorju.
Anonimno461, 11.09.2025 ob 12:39
Spet zavajanje. Če zmešaš skupaj meso in zelje, dobiš segedinar. Reveži jedo zelje, bogataši meso, ampak statistika pa kaže, da jedo vsi segedin. Kapiš? Za branje statistike rabiš nekaj soli v glavi in ne nekritično sledenje podatkom. Oz je treba upoštevati VSE pomembne podatke. Malo preveri, kakšna je izobrazbena struktura javnega sektorja v primerjavi z gospodarstvom, pa boš videlo, da so plače glede na izobrazbo krepko v minus javnim uslužbencem. Zato v javnem sektorju ne dobijo kadra. So prenizke plače. Reforma je bila nujna, če nočemo kolapsa sistema, ampak je vseeno le kaplja v morje. So se plače premalo dvignile visoko usposobljenemu kadru, ki ga želijo privabiti v javni sektor ali ga obdržati. Takšni namreč v gospodarstvu zaslužijo minimalno 30% več in navzgor. So si pa ministri in poslanci sramotno najbolj izboljšali plače, pa še čakati jim ne bo treba do leta 2028, kot vsem ostalim. Bodo povišico kar lepo naenkrat dobili naslednje leto. SDS je bila seveda tiho kot rit, saj se nadejajo naslednjega mandata. Prasci pohlepni.
Brez dviga plač v JS sploh niso dobili več računovodij – vem, ker smo v mojem servisu ravno zato začeli delati tudi za JS.
Letos bi računovodja VI, brez napredovanj, minimalca presegal za par €, naslednje leto bi dobival že dodatek do minimalca.
Tudi zdaj ne dobivajo bajnih plač, ampak vsaj na minimalcu niso.
Še po novem računovodja VII/1 z vsemi napredovanji doseže ravno povprečno SLO plačo, nič več.
računovodkinja iz JS, 11.09.2025 ob 14:12
Brez dviga plač v JS sploh niso dobili več računovodij – vem, ker smo v mojem servisu ravno zato začeli delati tudi za JS.
Letos bi računovodja VI, brez napredovanj, minimalca presegal za par €, naslednje leto bi dobival že dodatek do minimalca.
Tudi zdaj ne dobivajo bajnih plač, ampak vsaj na minimalcu niso.
Še po novem računovodja VII/1 z vsemi napredovanji doseže ravno povprečno SLO plačo, nič več.
Povsod so lahko izjeme, dejstvo je, da so plače v JS v povprečju vsaj 20% višje kot v gospodarstvu.
Forum je zaprt za komentiranje.