Najdi forum

pitje

Ali obstaja kakšno pravilo kdaj pijemo vodo oz sok;pred jedjo,med jedjo,po jedi?

Misliš bonton, ali na splošno:)

Vem samo to, da po jedi ni najbolj priporočljivo piti, ker tekočina razredči želodčne sokove in je hrana zato težje prebavljiva.

Če pa piješ pred jedjo, pa si prej sit.

Ne boš verjela, ampak jaz pijem ko sem žejen.

Takrat ko si žejen,najbrž.

No, če govoriš o bontonu, je zadeva baje precej komplicirana. Detaljev ne poznam, ampak nekako takole gre.

Vodo piješ med posameznimi jedmi takrat, kadar želiš “prekiniti” s seriji okusov. Torej, kadar ješ dve jedi, katerih okusa se med seboj ne skladata. Takrat “opereš” usta z vodo, nato začneš jesti jed, ki ima samosvoj okus. Če pa sta dve jedi, katerih okusa sta komplementarna, piješ vmes drugo tekočino – vino, ki se sklada s temi okusi in podobno.

V nobenem primeru pa to ne gre za to, da sprazneš koarec in ga vržeš ob steno…

Enkrat sem poslušal modrovanje na to temo. Očitno nisem bil preveč uspešen, ;o)))))))

No,mislila sem zarad boljše prebave…

Mislim, da ni priporočljivo piti med jedjo in takoj po jedi! Najboljše je prej!

jap..zarad boljše prebave bi baje bilo najboljše da če že..da piješ kaj najmanj 10 min pred jedjo.. pa potem kakšne pol ure po jedi lahko spet.. med jedjo pa ni priporočljivo.. baje =)

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close