pitje
No, če govoriš o bontonu, je zadeva baje precej komplicirana. Detaljev ne poznam, ampak nekako takole gre.
Vodo piješ med posameznimi jedmi takrat, kadar želiš “prekiniti” s seriji okusov. Torej, kadar ješ dve jedi, katerih okusa se med seboj ne skladata. Takrat “opereš” usta z vodo, nato začneš jesti jed, ki ima samosvoj okus. Če pa sta dve jedi, katerih okusa sta komplementarna, piješ vmes drugo tekočino – vino, ki se sklada s temi okusi in podobno.
V nobenem primeru pa to ne gre za to, da sprazneš koarec in ga vržeš ob steno…
Enkrat sem poslušal modrovanje na to temo. Očitno nisem bil preveč uspešen, ;o)))))))
Forum je zaprt za komentiranje.