Partnerjev mladostni prijatelj
Znašla sem se v situaciji, v kateri ne vem točno kaj bi bilo dobro narediti. Morda pa mi bodo vaša mnenja osvetlila zadevo tudi z drugačnimi pogledi.
Stara sem 35 let, že 12 let srečno poročena in z partnerjem se imava super. Imava tudi dva otroka in imamo se čisto fajn. Družinsko življenje v pravem pomenu besede.
Tudi v seksu se z možem ujemava odlično. Sicer, ko sem bila še precej mlajša, sem bila dokaj “živahno” dekle in mi ni bil problem skoči med rjuhe z nekom tudi samo za trenutno potešitev ali zabavo. Ampak zdaj sem resna žena in se tega seveda ne grem več, niti ne čutim prav nikakršne potrebe po tem.
No in sedaj k problemu, ki to za sedaj niti ni. Mož ima prijatelja iz rane mladosti. Ima ga rad in veliko se družimo. Ampak on je sam. Brez ženske. Čeprav bo kmalu star že 40 let. Je pač še devičnik. Tako pravi moj mož. On ne pravi nič na to temo.
Zdaj brez ženske je pač zato, ker je v kontaktu z njimi obupno neroden. Zamrznjen, sramežljiv, kaj ti jaz vem kaj je narobe z njim, ko pride do kontakta z ženskami.
Včasih se z možem o pogovarjava o njem, posebej takrat ko sva še posebej srečna in se nama smili, ko je tak. Nekaj tednov nazaj pa moj mož predlaga, da bi morda jaz seksala z njim. Kar tako, da prijatelj vidi in občuti kako to gre, da prebije led.
Moj ugovor na hipotetično situacijo je bil, da mu enkraten seks ne bo prav nič koristil, da bi on rabil nekaj mesecev spolnega življenja, da bi se navadil ženske tudi z te strani. (Saj drugače je veliko v ženski družbi, ampak to je le samo služba.) No moj mož mi je na ta pomislek odgovori, da ni problema, naj pa pač seksam z njim večkrat.
Jaz imam moža rada. Za nobenega drugega, ga ne bi zapustila in on to dobro ve. Na vprašanje, kaj če ga bom zapustila zaradi prijatelja, pravi kar daj, potem sem se pač totalno motil o tebi.
Donekle tudi ločujem seks in ljubezen in vem, da se oboje lahko dopolnjuje, oboje pa lahko doživljamo tudi povsem ločeno. Predlog mi niti ni zelo všeč, niti se mi ne zdi tak problem.
Situacija in predlog mojega moža nekako zabavata, po drugi strani pa bi menda to koristilo tudi prijatelju. Seveda mu ni povedal še nič, mu pa je že večkrat namignil v šali kot: Ti bom začel Vlasto posojati, če si ne dobiš ene ženske.
Najbolj se nagibam k rešitvi, da bi rekla prav, če sta onadva za, potem bom tudi jaz. Ampak sama se naj zmenita vnaprej, kdo bi lahko bil prizadet, kajti jaz ne bom. Moj karakter je za kaj takega pretrden.
Kaj menite vi?
uhh, težka! Mislim, da tega nebi smela narediti, saj je prijatelj konec koncev le sam odgovoren za svoje življenje. Če ga boš še ti začela iz usmiljenja pedenat, pa sploh ne bo nikoli ugotovil, kako si dobiti žensko.
Si kdaj pomislila, če je mogoče gej in ima bogato spolno življenje, pa o njem pač ne upa govoriti?
Da bi te tale trditev znala še kako presenetit v drugo smer v primeru, da bi prišlo do česa nepričakovanega. In ko bo, boš sama prav tako odgovarjala za njih. Pravzaprav boš odgovarjala predvsem in samo ti, čeprav ideja ni bila tvoja.
Kaj pa, če ti bo mož kasneje vse skupaj očital? Nenavadne stvari se gresta. Kaj takega sploh še nisem slišal. Slišal sem že, da nekdo poskusi v troje, ali pa da svojemu partnerju priskrbi nekoga tretjega in opazuje, da bi pa nekomu na ta način “reševal” življenje, pa še ne.
Da bi te tale trditev znala še kako presenetit v drugo smer v primeru, da bi prišlo do česa nepričakovanega. In ko bo, boš sama prav tako odgovarjala za njih. Pravzaprav boš odgovarjala predvsem in samo ti, čeprav ideja ni bila tvoja.
Kaj pa, če ti bo mož kasneje vse skupaj očital? Nenavadne stvari se gresta. Kaj takega sploh še nisem slišal. Slišal sem že, da nekdo poskusi v troje, ali pa da svojemu partnerju priskrbi nekoga tretjega in opazuje, da bi pa nekomu na ta način “reševal” življenje, pa še ne.[/quote]
Čeprav je avtorica sedaj žena, to ne bi bilo za njo nič posebnega. In verjetno mož tudi pozna to, kar je sama napisala.
Ta zgodba mi prav tako diši na neko zabavo. 🙂
Ampak tvoja trditev nekako ne ustreza naslednji trditvi:
Če ste vsi trije za, ne vem zakaj rabiš pobudo ali nasvete ali kaj tretjega iz foruma in če boš ti tista, ki bo najmanj prizadeta, potem pa sploh ne vem zakaj se sekiraš? So pa tudi dekleta na poziv na razpolago pa mu takšno, ki ima najraje neizkušene častita, da ne boš ravno ti “posojena” razen, če si želiš to biti 🙂
Ljudje se ne spremenimo, ko stopimo v zakonski jarem. :)[/quote]
Ne vem če res, najboljša prijateljica (iz časov SŠ) je po cca dveh letih zakona postala povsem druga oseba – iz pretežnega sangvinika in melanholika je postala popoln kolerik….me prav zanima kam jo to pelje oz kje so razlogi za te spremembe temperamenta.
Ljudje se ne spremenimo, ko stopimo v zakonski jarem. :)[/quote]
Ne vem če res, najboljša prijateljica (iz časov SŠ) je po cca dveh letih zakona postala povsem druga oseba – iz pretežnega sangvinika in melanholika je postala popoln kolerik….me prav zanima kam jo to pelje oz kje so razlogi za te spremembe temperamenta.[/quote]
Temperament se ne spreminja, značaj pa.
Ljudje se ne spremenimo, ko stopimo v zakonski jarem. :)[/quote]
Ne vem če res, najboljša prijateljica (iz časov SŠ) je po cca dveh letih zakona postala povsem druga oseba – iz pretežnega sangvinika in melanholika je postala popoln kolerik….me prav zanima kam jo to pelje oz kje so razlogi za te spremembe temperamenta.[/quote]
Zaradi spremembe okolja, lahko pridejo do izraza še tisti skriti deli naše osebnosti. Ni pa se v njej zgradila druga osebnost in drugačne želje ter prepričanja.
Ne vem če res, najboljša prijateljica (iz časov SŠ) je po cca dveh letih zakona postala povsem druga oseba – iz pretežnega sangvinika in melanholika je postala popoln kolerik….me prav zanima kam jo to pelje oz kje so razlogi za te spremembe temperamenta.[/quote]
Zaradi spremembe okolja, lahko pridejo do izraza še tisti skriti deli naše osebnosti. Ni pa se v njej zgradila druga osebnost in drugačne želje ter prepričanja.[/quote]
Ne vem, vem pa da jo pogrešam takšno kakršna je bila prej, taka kot je zdaj mi nikakor ne odgovarja.
In kaj poreče srečni bivši devičnik?
Recimo, da je tale telenovela resnična (čeprav bi se bi meni osebno zdela verjetnejše, da bi ženska sanjarila o tem, da vzame frendu devištvo, ne da jo mož ponuja naokrog v take svrhe). Resno verjameš, da bi mu v takih okoliščinah sploh vstal?
Sam eni pa imate domišljijo, res.
Meni se zdi predlog moža, da seksaj z njegovim prijateljem enako disfunkcionalen kot če bi bil ta tvoj mož bolestno ljubosumen.
Enostavno se mi zdi, da je spolnost nekaj intimnega, kar si delita partnerja v odnosu. Če se onadva strinjata, da v to intimnost spustita še koga drugega (če se npr. odločita za odprt odnos, za svinganje, ali kaj podobnega), ker si to OBA želita ali potrebujeta, super. Ampak to je nekaj drugega od tega, kar ti zdaj razlagaš, da bi počela.
V bistvu bi seks zreducirala na neke vrste telovadbo, bi dala svoje telo na posodo, kar se mi v bistvu ne zdi tako daleč od prostitucije… Od tega ti ne boš imela nič (če razumem, nimaš neke posebne želje, da bi s tem prijateljem imela spolne odnose – kar je zame že itak težko razumljivo, saj si ne predstavljam, da bi seksala kar z enim, ki mi ni niti posebej všeč niti me ne posebej privlači). Vajin zakon od tega tudi ne bo imel nič, kaj bo od tega imel tvoj mož pa je zame neznanka. Ne morem se znebiti občutka, da bi te posodil svojemu prijatelju tako kot sta si v otroških letih posojala igračko. Ali si ti res (le) igračka?
Če bi bila jaz možev prijatelj in bi neka moja prijateljica prišla do mene s takšnim predlogom, bi bilo zame to tako ponužujoče, da dvomim, da bi želela z njo (njim) imeti karkoli v prihodnosti. Kot da sem kos mesa, za katerega je treba iz usmiljenja poskrbeti…
Sem enakega mnenja.:)[/quote]
Bibita, kako si ti žleht. :)) Ženska živi v praktično idealni zakonski zvezi, zdaj pa jo prepričuješ, da je njen mož prikriti homič. :D[/quote]
Nisem jaz nič žleht, ženski je treba resnico povedat in odpret oči; mogoče ji bo potem prišlo :))) in bo ugotovila da je njena zakonska zveza vse prej kot idealna.
Bibita, močno dvomim, da je avtorici potrebno odpreti oči. Sama je napisala, da je bila v mlajših letih precej živahna in da je brez težav skočila med rjuhe. Take ženske so z vsemi žavbami namazane in izkušene in bi jo mož težko vlekel za nos, prej bi ona njega.
Mislim, da se je Vlasta 35 malo dolgočasila v tem deževnem vremenu in je napisala eno zgodbico, ki ima precej lukenj.
Forum je zaprt za komentiranje.