partnerja ne zanima sex….al kako ?
To je res. Zato pa vso temo in druge podobne teme, jemljem bolj za šalo, kot za res.
Saj takrat, ko je treba navesti kakšne konkretne odgovore, sam avtor ali avtorica nekam izgine. :)[/quote]Če smo pa kot kakšni patologi in bi samo secirali, nobenih pametnih nasvetov ne damo……
Hej kaj pa če je pametni nasvet to da se nardi razpored kdo jo bo kateri dan “obiskal” da se ne bi vsi naenkrt znašli tam…….
Khmmm dečki jaz izstopim iz te igre, sem še doma nekaj dolžan za ta mesec…… 😉 :)))
Prvi moment.
Če ga ne zanima sedaj, ga ne bo nikoli zanimal, saj je on v enaki situaciji kot ti in se vprašuje, zakaj tebe seks toliko zanima.
1:1
Drugi moment.
Človek ni “napravljen”, da bi ga seksualno zanimal samo en partner in je po 10-tih letih možno, da se te je seksualno in drugače naveličal. Obstajajo druge možnosti.
1:1
Tretji moment.
Zakon je samo neka ugodnost skupnega sobivanja in ni nujno, da je v večini skladna,
se pa splača potruditi.
1:1
Veš kaj, ti lahko pišeš še tako v hecu, še vedno je res, da je partnerstvo veliko lepše, spravljivo, lažje… če je v njem zadovoljiv intimen odnos.
In ne, NE, ni vedno kriva ženska za ne-želje po sexu. Hudirja, saj smo pa ženske, ne roboti, ki bomo vedno odreagirale tako, kot naj, po vašem prepričanju, bi.
Da le ne bi kakšni “dripci” to pozabili.
It, saj nihče ne piše, da je vedno kriva ženska. V bistvu ves čas poudarjamo, da sta za odnos vedno oba odgovorna. Verjetno pa je to že tako zlajnano in poznano, da je že samoumevno. Pri avtorici pa se dobi občutek, kot da sama ne prevzema svoje odgovornosti in od moža morda preveč pričakuje.
Intimnost je pa vedno le posledica odnosov. Če je odnos dober, zaupen in čustevno potešen, potem v intimnosi ni težav. Če so težave v intimnosti, je pa to samo kazalec, da nekje drugje nekaj ne štima. In reševati je potrebno tisto “nekje drugje”, ne pa na silo prepričevat parnterja, da mora pogosteje seksat z nami.
To je tako, kot, da ti kazalec za bencin kaže, da je rezervoar prazen, nekdo bi pa želel na silo prestavit kazalec nazaj, da bo spet kazalo polno. To še ne bo napolnilo rezervoarja. Mi pa se želimo vozit, to je dejstvo.
Veš kaj, ti lahko pišeš še tako v hecu, še vedno je res, da je partnerstvo veliko lepše, spravljivo, lažje… če je v njem zadovoljiv intimen odnos.
[/quote]To je vse res, samo če sta dva na “ne”, in bi en rad nakaj več, karkoli, ali je to seks, otroci, v bistvu mora v imenu miru obstati na “ne”. Vsakršno “prepričevanje” v ja je nasilje.
Ali po leChatelirovem principu; sistem na spremembo (silo) reagira tako,da čimbolj zmanjša njen učinek. Torej z molkom, umikom,… sigurno pa ne totalno proti svoji volji.
On_ ti poznaš to, ali pač 🙂 🙂
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup]
Veš kaj, ti lahko pišeš še tako v hecu, še vedno je res, da je partnerstvo veliko lepše, spravljivo, lažje… če je v njem zadovoljiv intimen odnos.
[/quote]To je vse res, samo če sta dva na “ne”, in bi en rad nakaj več, karkoli, ali je to seks, otroci, v bistvu mora v imenu miru obstati na “ne”. Vsakršno “prepričevanje” v ja je nasilje.
Ali po leChatelirovem principu; sistem na spremembo (silo) reagira tako,da čimbolj zmanjša njen učinek. Torej z molkom, umikom,… sigurno pa ne totalno proti svoji volji.
On_ ti poznaš to, ali pač 🙂 :)[/quote]Je “prepričevanje” v ja in je izmenjava mnenj, predstavitev svojih pogledov in potem upaš na premik v nekaj kar ni nujno ja.
A ti to kaj poznaš, ali pač…. Te kdo kdaj skuša “prepričat” v “ja” ti pa ne odstopaš od “ne”?
Pri oni drugi poti si pa nekoliko bolj dovzetna za njegove želje? Al je tut NE! ?
To je vse res, samo če sta dva na “ne”, in bi en rad nakaj več, karkoli, ali je to seks, otroci, v bistvu mora v imenu miru obstati na “ne”. Vsakršno “prepričevanje” v ja je nasilje.
Ali po leChatelirovem principu; sistem na spremembo (silo) reagira tako,da čimbolj zmanjša njen učinek. Torej z molkom, umikom,… sigurno pa ne totalno proti svoji volji.
On_ ti poznaš to, ali pač 🙂 :)[/quote]Je “prepričevanje” v ja in je izmenjava mnenj, predstavitev svojih pogledov in potem upaš na premik v nekaj kar ni nujno ja.
A ti to kaj poznaš, ali pač…. Te kdo kdaj skuša “prepričat” v “ja” ti pa ne odstopaš od “ne”?
Pri oni drugi poti si pa nekoliko bolj dovzetna za njegove želje? Al je tut NE! ?[/quote]Ja pri oni drugi poti bi bila bolj dovzetna za njegove želje, relativno no, saj zato sem pa napisala, kako sistem reagira na nasilno spremembo. Čudi me, da ima ravno ženska težave, (menda ji je diplomacija totalno tuja?), ker ponavadi so tipi bolj bukovi; takrat pač ni drugače kot ne… Ali pač?
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Najbolj vpadljivo pri takih “izpovedih” je, da svoj odnos s partnerjem označujejo kot super. Ne to ne bo nič super, če ne tega problema ne bi bilo.
Problem je v tej naši miselnosti, v tej naši družbi, ki jo lahko prenesemo iz vseh možnih drugih področij…povsod je ta namreč prisotna.
Vse je vedno SUPER in oh in sploh..pol ti pa naredijo gradbeniki most, ki se podre, zgradijo tunel, ki skupaj počepne, stanovanje, ki zamaka čim so odnesli pete itn…povsod nenormalna šlamparija in nekvaliteta tako v podjetjih, v državnem vrhu povsod ena sama nesposobnost in vrhunski kretenizem ampak vse je še vedno super! V naši kulturi se ne sme pokazati prava realnost, če ni usklajena z nekimi pravljičnimi razmišljanji povezanimi z idealnostjo.
Kot da smo prav vsi stari le 25 let, vsi super mladi, vsi super športniki, vseh je le en smeh, so brez problemov, vsi z napeto kožo, z napetimi ritami, braziljankami med nogami, skratka sami nadljudje…v tem stilu pač.
Nič grozit to je ta prvo, ker lahko se zgodi, da se bo povsem zaprl in bo on tisti, ki bo čez par dni kavsal drugo… ti pa imela le dolgi nos.
Lepa beseda lepo mesto najde!
Torej pogovor! Konstruktiven, iskren in odprt. Nato bo tudi pohota prišla nazaj. Počasi se pride daleč.
Kaj pa vem no.. so stvari, ko pogovor reši vse in tišina ničesar, in so stvari, ko je boljše manj reči, manj analizirati, dokazovati, sploh z nekimi konstruktivnimi pogovori, ki so sami po sebi po definiciji manipulacija oz prepričevanje. “Počasi se pride daleč” Kaj je to no?
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] popolnoma te razumem,,,,,moje živlenjske motto je,,,,če si razumeš v pojstli si razumeš celo živlenje…..isti primer pri men,,,,nerazumema si,,,ampak ne zaradi hudih problemov ampak zato ker enostavno se mu neda,,,pa neglede kaj žena čuti pa pričakuje,,,,vse kar dela,,dela v svojo korist,,,še tiskrat ko seksava,,,se samo on obdela,,pol se zgovori da nemore več,,,,,pol kje je problem v ženski al moškem?če si mu zagrozila,,verjetno ti šlo za njegovo reakcijo,,,pa tudi sama nisi vedla kako bo odreagiral čebi se slučajno zgodilo,,,da veš kaj te čaka,,,,magar se tega neupaš,,,,
Ja ker moške je treba ujčkat, pa čustveno, pa telesno, pa pedenet od spred in od zadaj, pa ne se pregovarjat, pa lepo tiho bit, pa poslušat, pa ubogat, pa sprejet vse njegove hibe in pomanjkljivosti in navade in razvade, pa celo žlahto zraven vzet, pa se lepo držat, se z vsem strinjat in vse požret, …potem pa ne bo nič narobe pri njemu in bo lahko 4x na teden tud.
Moški ste po svoje ko eni medvedki, nežno, blago in tiho…pa velja vse.
Ma, če bi jaz imela tako žnarasto babo, kot jo ima tvoj mož, tud ne bi! 🙂
Draga moja, se sploh nimaš zakaj pritoževat! 2x na teden? SUPER! Zlato povprečje!
To, da boš šla z drugim je pravi razlog tvoje pisanja, a ne? Od nas bi rada odvezo že za vnaprej, češ res si revca! Jaz ti odveze ne dam, upam, da ti jo mož tudi ne bo. Za kurbanje pač ni opravičila! Ne poskušaj ga prevaliti na moža.
Forum je zaprt za komentiranje.