Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Otrok vs. Pes

Otrok vs. Pes

S kolegico se stalno preganjamo kaj je bolj zahtevno…imeti otroka ali psa… Ona ima oboje pa trdi da je psa imeti bolj zahtevno kar meni nikakor ne gre v racun… Vase mnenje? Jas osebno imam samo psa pa je naporn samo meni osebno totalno nezahtevn proti otroku.

Ko otroci rastejo, postajajo vse bolj samostojni in se ti ni treba ves čas ukvarjati z njimi (razen, če namesto njih delaš domače naloge, jih prevažaš vsepovsod in jih non-stop nadzoruješ tam do 60. leta). Pes je kot večni triletni otrok, torej ja, vsekakor je imeti psa bolj zahtevno.

Če psa vzgojiš ni nič naporen. Pri otrocih to ne gre tako simpl 🙂

Da kdo to dvoje sploh primerja…..ljudje so ruknjeni.

Od psa pač ne boš slišal “ti si najboljši ati na svetu” ko se stisne k tebi.

Odgovor na objavo uporabnika
Jast, 31.01.2025 ob 23:42

S kolegico se stalno preganjamo kaj je bolj zahtevno…imeti otroka ali psa… Ona ima oboje pa trdi da je psa imeti bolj zahtevno kar meni nikakor ne gre v racun… Vase mnenje? Jas osebno imam samo psa pa je naporn samo meni osebno totalno nezahtevn proti otroku.

Dejmo debato razsirit se na moski/zenska ali robot. Imeti otroka pomeni da gre tvoj DNK nprej, je najvecja radost in veselje ki jo lahko imas in totalno lepe dogodivscine ko odrascajo. Vsi medijski pritiski so na depopulizaciji in razbitju druzine kot celice,… Najbolje je imeti otroka in psa in ne cakat mer nikoli ne bo 1000% pravi cas.

Odgovor na objavo uporabnika
fotr1, 01.02.2025 ob 11:10

Od psa pač ne boš slišal “ti si najboljši ati na svetu” ko se stisne k tebi.

Z besedami ne, s pogledom pa.

Oba rabita vzgojo, s tem da je otrok sčasoma povsem samostjen, pes pa nikoli.

Otrok za primerno vzgojo potrebuje veliko več časa in potrpljenja kot pes.

Ko je pes enkrat primerno vzgojen je to to, ni več presenečenj. Ko otrok raste, pa te ves čas postavlja pred preizkušnje in ves čas se sprašuješ če si vse naredil prav, kaj bi bilo če bi vzgajal drugače, kakšen bo ko odraste …. no, vsaj dokler ne gre od hiše, pa še potem si v mislih veliko z njim.

No pa se js… Avtor zgodbe svoje misljenje napisem… Oziroma razclenim…  Nisem proti otrokom, gre se samo za to, kaj je bolj zahtevno.

Otrok ze da ga donosis in das cez vse hormonske spremembe, trebuh, vse preglede, bolecine pri porodu, pa da se ti spet telo povrne u normalo…

Potem vse bolniske ko mu rastejo zobki, krcke dat cez, ponoci vstajat, tam do 3ga leta prakticno pozabis nase, ker so u ospredju le njegove potrebe, potem sola… Ta strosek oni strosek… Obleke…

Na sihtu te noben ne uprasa, ce nacrtujes imeti psa ? ampak ce nameravas zanositi, ker vedo kaj vse to za sabo prinese… (sm proti temu ampak tako delajo).

Pri psu sta kljucna sam tistih prvih par mescou da ga navadis lulat pa kakat.. Dojit ti ni potrebno… Ne rabis met 500 stvari nabavljenih ce si umislis psa.. Igracke posodo hrano… Ne rabis kuhat za psa, tako da ce ti kdaj ne sede kuhat pac ne kuhas…

Pes zivi v povprecju 10 let, dokler je otrok samostojen psa (zal) vec ni.

Ko pridem iz sihta domov pa ce sm recimo bolna…  Spustim jo za tri min vn pa grem spat, itak je cela srecna sam da je zravn… Ne rabim se pogovarjat z njo… Vse kar rabi je tistga pol ure sprehoda na dan ali vec ce meni sede, saj ji jas narekujem ritem… Ostalo pa pac malo stopica po stanovanju, vsa srecna da sm zraven…

Da grem na siht varstva ne rabim…

Da se odlocim ven varstva ne rabim, grem, jo pustim v sobi, pridem domov, ce sm zmackana naslednji dan lahk spim do mile volje…

Tako da ja primerjave niti slucajno ne razumem ?

EDINA slabost da psa s sabo ne mores povsod jemat…. (v trgovine, na avtobus itd…)

Sam ga pac ze od prvih dni lahko pustis za vec ur doma brez problema… Mene moj pes res ne stane nit mal energije, ko cuvam otroke pa je stvar malo drugacna… Da jih imas 24 ur na dan pa je povseeeeem drugacna… Zdaj ko to pisem, pisem u miru, pes pa lezi ?

In se enkrat NISM proti otrokom, to je nekaj najlepsega, gre se samo za argument, kaj je bolj naporno oz.kje moras vloziti znatno vec energije.

 

Nagravžni ste že s temi psi!

Nagravžno je da pse primerjate z otroki

Ni to poanta pogovora ? haters gonna hate ?

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 7062, 01.02.2025 ob 11:13

Dejmo debato razsirit se na moski/zenska ali robot. Imeti otroka pomeni da gre tvoj DNK nprej, je najvecja radost in veselje ki jo lahko imas in totalno lepe dogodivscine ko odrascajo. Vsi medijski pritiski so na depopulizaciji in razbitju druzine kot celice,… Najbolje je imeti otroka in psa in ne cakat mer nikoli ne bo 1000% pravi cas.

To je največje veselje in radost ZATE, kar pa ne pomeni, da je za vse. Zame so pamži kot lanski sneg, briga me za pamže, pse pa imam rad.

Odgovor na objavo uporabnika
., 01.02.2025 ob 16:48

Nagravžni ste že s temi psi!

Nagravžno je da pse primerjate z otroki

Ulala sovrazen komentar izven bistva pogovora ??… Slab dan? Bit če bolje ?

Dokler boste vse vzgojili, je brezpredmetna zahtevnost. ☺️☺️☺️

Bolj zahtevno je imeti otroka. Da pa se primerja imeti otroka ali psa po zahtevnosti je meni osebno malo bolano.

Ljudje imajo sedaj pse za “otroke”, ampak včasih so obstajali možje in žene z otroki ter s hišnimi ljubljenčki (psi, mačkami, hrčki, …).

Pri nas še obstaja družina s psom. Imava 2 otroka in psa.

In se strinjam s tem da je z otroci veliko več dela in dalj časa – več let. S psom je veliko dela prvi mesec po prihodu da se navadi novih prostorov, družine in higiene. Potem rabiš še par mesecev doslednosti pri dresuri. Od tam naprej je dnevna rutina – 2 krat na dan hrana, 2 daljša sprehoda, 1x do 2x tedensko česanje, 1x mesečno pasji frizer in striženje kremljev. Pa še kaj bi se našlo.

Pri otrocih si prvo leto zeeeelo zaposlen, potem pa je še kar nekaj dela do šole. Dosledna vzgoja je potrebna vsaj do konca osnovne šole.

Tisti ki trdi da je s psom več dela ali nima otrok ali pa ni vložil nič časa v vzgojo psa ali otrok.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close