Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek otroci brez domišljije

otroci brez domišljije

Hči živi v tujini. Na osnovni šoli poučuje otroke 1 in 2 triade.

V pogovoru mi je omenila, da je neverjetno, kako brez domišljije je večina otrok. Niso si denimo sposobni predstavljati, da bi se v neki pripovedi soba lahko spremenila v razburkano morje s posteljo kot gusarsko ladjo in plišastim tigrom kot pogumnim kapitanom Bliskom.

Ne razumejo, da je Pika Nogavička krasna punca, da pa si izmišljuje stvari zato, ker si jih lahko – in je potem življenje z njo bolj zanimivo.

Opaža, da do tega morda prihaja, ker so danes otroci ves čas vodeni. Vodeni so v šoli, vodeni so na vseh mogočih prostočasnih dejavnostih, vodeni so doma. Otrokom nikoli ne sme biti dolgčas – a prav zaradi tega se ničesar ne znajo več domisliti.

Starši, pustite otrokom dihati, pustite jim, da se sami domislijo česa.

 

Amen za zapisano !!!:) ?

Treba jim pustiti, da jim je tudi dolgčas. Šele takrat se bo začela prebujati domišljija.

V kateri tujini imajo solo razdeljeno na triade?

Veliko otrok ni za domisljijo, ker so praktiki, to je, bodoci obrtniki in inzenirji, a jim sola ne omogoca razvijati svojih talentov.

Zanimivo. Moj vnuk ima pa obilo domišljije. Tudi pustimo mu, da se dolgočasi..in tudi se..neskočno rad..A žal potem deluje čudaško..za druge..ne za nas

Ja, danes je domišljija žal čudaška večini ljudi, tudi otrokom. Eliti, ki vlada, je to nezaželena lastnost. Šolski sistemi so narejeni tako, da ubijajo individualno ustvarjalnost, vse je po nekih regelcih, v naprej določenih normah. Kdor jih ne zna, zmore, noče doseči, velja za neuspešnega, neprilagojenega. Celo v umetniških šolah imajo take regelce. Svobodni, nešolani umetniki pa svojih del ne morejo prodati za ceno, ki bi jim omogočila vsaj osnovno preživetje. Morajo se iti ubijati še v službo, ki jim krade čas in kreativnost. Kaj velja danes za ‘ustvarjalnost”? To, da si zgradil hišo, kupil parcelo, postavil vikend, trogal z dobrim avtom barko na morje, zraven pa prepotoval pol sveta, seveda z avioni (eni največjih onesnaževalcev) in si ‘širil obzorja”. Za to ustvarjalnost seveda rabiš gore denarja in zato visiš v službi cele dneve, pa še domov nosiš delo, da se nimaš časa ukvarjati z otroci in jih tlačiš v dejavnosti, v katerih jim vkalupljajo še njihovo ustvarjalnost. Pa je začaran krog sklenjen. Ah, seveda ti z njimi preživljaš ‘kvaliteten’ čas, ki zadovoljivo nadomesti kvantitetnega, kajne?

Iz domišljije se je rodilo ogromno idej,inovacij,letala,ladje,računalniki,telefoni,… in to je nevarnost za elito.Ljudi je potrebno hipnotizirat,da ostanejo sužnji,zato že otrokom pri 6 letih perejo mozak.Že z lažnivo ustvarjeno zgodovino ljudem perejo mozak.

Draga moja, haha, je prepozno. Gen alpha je kaput.

a mi starši od teh otrok pa nismo vodeni? Državna mafija nam kroji življenje in usodo. Vsaj v mojem življenju je tako in verjamem da še pri komu drugemu.

Odgovor na objavo uporabnika
triade, 11.09.2025 ob 14:22

V kateri tujini imajo solo razdeljeno na triade?

Veliko otrok ni za domisljijo, ker so praktiki, to je, bodoci obrtniki in inzenirji, a jim sola ne omogoca razvijati svojih talentov.

 

Prvo, praktikov je zelo malo, vecina je komplokatorjev.

Drugo, tudi praktiki imajo domisljijo, imam tri fante, vsi trije izraziti naravoslovci, en izjemno prakticen, dva malo manj, a se vedno ju lahko definiram kot prakticna cloveka, tudi midva z mozem sva prakticna, le da je en naravoslovec, drugi deuzboslovec – in vsi imamo domisljijo! Fantje imajo tudi izjemno razvito abstraktno razmisljanje.

Ce hoces biti prakticen v zivljenju, moras znati stvari obrnit in prilagoditi, jih poenostaviti in tu domisljija in razmisljanje prav pride, se ne pustis ukalupit, ampak isces svoje poti.

S tem, ko so starsi naspidirani 24/7 v sluzbah in borbi za prezivetje in s tem, ko imamo nesteto nekih pravil in norm, smo otrokom ubili otrostvo.

 

Kje se lahko otroci igrajo? Na igriscih in na placih njim namenjenih. Boh ne daj, da stopi v travo! Greh! Ker je uboga trava! Resno?!

Pa otrok in seveda z njim starsi morajo to in to in to, ker so taki predpisi, norme, smernice in vse ostale vecinoma bedastoce. Ce kdo odstopa od teh danes predpisanih usmeritev, je skoraj zrel za csd!

Saj razumem, da starsi enostavno ne sfolgajo vsega in jim je ob vsej sluzbeni in prezivitveni obremenitvi lazje, da se drzijo pravil, kakor da razmisljajo s svojo glavo in postavljajo svoja pravila, potem pa imamo en kup otrok, ki so nesposobni zivljenja, ker so vzgajani v vseh omejitvah in drug kup otrok, kjer so starsi pod pritiski pokleknili, niso zmogli in so dvignili roke in prepustili otroke druzbi, spet nesposobnih za zivljenje, a tudi druzbeno motecih.

 

Da o solah ne govorimo, ko je vse samo pranje mozganov in vkalupljanje, ni sans, da otrok razmislja s svojo glavo, spodbujati otrokove talente in prednosti je pa ze cisti greh in skoraj kaznivo dejanje, ker potem odstopa od povprecja in rusi sistem!

 

Skratka, starsi, zbudite se!

Sem cez 50 in sem odrascala v casih, ko smo otroci res lahko bili otroci v vsem svojem dobrem in slabem, moji sinovi so tudi ze proti 30 in v casu njihovega odrascanja, sploh z nami starsi, ki smo bili mlajsi in nismo pozabili svojega otrostva, je bilo lazje vzgajat otroke, danes se boste pac starsi morali upreti vsem kalupom, ki jih vsiljujejo otrokom, ce hocete iz njih ustvariti zdrave odrasle ljudi!

Otrok z avtizmom in aspergerjevim sindromom je vse več. Taki otroci niso kreativni, prej delujejo kot roboti. Poglejte samo koliko je odločbarjev. Vsakemu drugemu nekaj manjka.

Odgovor na objavo uporabnika
M698, 12.09.2025 ob 08:33

Otrok z avtizmom in aspergerjevim sindromom je vse več. Taki otroci niso kreativni, prej delujejo kot roboti. Poglejte samo koliko je odločbarjev. Vsakemu drugemu nekaj manjka.

Poglej, koliko vas je samskih suhih vej. To ni normalno.

Odgovor na objavo uporabnika
usmerjen razvoj, 11.09.2025 ob 07:07

Hči živi v tujini. Na osnovni šoli poučuje otroke 1 in 2 triade.

V pogovoru mi je omenila, da je neverjetno, kako brez domišljije je večina otrok. Niso si denimo sposobni predstavljati, da bi se v neki pripovedi soba lahko spremenila v razburkano morje s posteljo kot gusarsko ladjo in plišastim tigrom kot pogumnim kapitanom Bliskom.

Ne razumejo, da je Pika Nogavička krasna punca, da pa si izmišljuje stvari zato, ker si jih lahko – in je potem življenje z njo bolj zanimivo.

Opaža, da do tega morda prihaja, ker so danes otroci ves čas vodeni. Vodeni so v šoli, vodeni so na vseh mogočih prostočasnih dejavnostih, vodeni so doma. Otrokom nikoli ne sme biti dolgčas – a prav zaradi tega se ničesar ne znajo več domisliti.

Starši, pustite otrokom dihati, pustite jim, da se sami domislijo česa.

 

Ne sam starsi tudi ucitelji so…nas zdaj 10 letnik vedno zeljan znanja, dvigal roke, postavlal vprasabha s katerimi je nepripravljenega sogovornika znal kdaj spravit v zadrego ker ni poznal odgovora itd cesa vsega je bil delezen ze zgolj do 10 leta starosti ne morem sploh opisat. Poleg tega ima nekaj drugih tezav, in ja si ga ze uspel ubit, nehal dvigat roko, vseeno mu je bolj ko lt ne, tudi ce ima kje vec znanja, drugacen vidik ne zeli vec tega pokazat v soli….

 

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 6166, 12.09.2025 ob 08:40

Poglej, koliko vas je samskih suhih vej. To ni normalno.

Mešaš salame in banane.

 

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close