osvajanje
Pa saj flirtanje poteka dvosmerno! Če sem prva opazla zanimivega tipčka in ga malo “lepše” pogledala, so what? Če se je odzval, še ne pomeni, da sem jaz leader, on se pa samo šlepa! V končni fazi je res vseeno, kdo je koga prvi zapazil. Igra osvajanja in dvorjenja poteka še nekaj časa in prvi exe contact je šele začetek, uvod.
Proti tem pa res nimam nič. To ni osvajanje.
Mogoče se ne strinjaš, ker imaš morda o (pravem) moškem drugačno predstavo, kot ostala večina žensk. Hočem rečt, da to kar je zate pravi moški, je za nekoga feminilen tip. Ampak s tem sploh ni nič narobe, le naše predstave o tem, kaj je za nas pravo, so precej različne.
Se pravi, da si boš pač poiskal žensko, ki se počuti udobno ob tem, da jo nekdo vodi. In ne pričakuj, da bodo vse takšne, ker zgoraj vidim, da se razburjaš nad boljšo polovico. Če se nisi pripravljen ali zmožen prilagodit, ne jamraj, da so ženske krive, da ti ne moreš igrat moške vloge, ker je to nesmiselno. Če so se ženske spremenile (po tvoje), so se z razlogom, ampak verjetno se sploh nihče ni spremenil, samo ljudje odraščamo in stvari vidimo drugače, kot smo jih nekoč. Mogoče so se tudi nekatere stvari spremenile, ampak to ni pomembno, ker človek je itak prilagodljiv. Mora bit, če želi preživet, to nam je v naravi.
Zakaj pasiven položaj ?
Razen, če ženska ne želi biti ženska, opravljati del svojih nalog in je v ozadju nek manjvrednostni kompleks, ki ji preprečuje, da bi se sprejela takšno, kakršna pač je.
Težiti k enakopravnosti, pomeni nenehno precenjevanje in ocenjevanje…Kdo je naredil več, kdo manj….To zna biti precej naporno. Je pa dober razlog, da se lahko na nekoga jeziš. 🙂
Povsem zgrešen pristop. Težiti k enakopravnosti ne pomeni, da se na vse kriplje trudiš naredit 50-50 odnos, ker odnosi niso matematika.
Enakopravnost (vsaj pri meni) pomeni, da ko pridieš v situacijo, ko je “treba” kaj narest, da ne razmišljaš o tem, ali je to moško ali žensko delo, ali je to ustrezno ali to ni ustrezno za tvoj spol/status ipd., ampak ali imam čas to opravit. Ne tisto, zdaj si ti na vrsti, dragi, prejšnjič sem jaz, ampak da ko vidiš, da je treba nekaj narest (ne mislim tu samo gospodinjskih del), da narediš in ne kalkuliraš, koliko si ti vložil in koliko on/ona. Morata pa bit za tak odnos dva podobna, ne da se na ta račun en šlepa zraven. Torej dva na približno enaki stopnji zrelosti.
Enakopravnost pomeni svobodo, odprtost, sprejemanje. Vsaj zame.
Povsem zgrešen pristop. Težiti k enakopravnosti ne pomeni, da se na vse kriplje trudiš naredit 50-50 odnos, ker odnosi niso matematika.
Enakopravnost (vsaj pri meni) pomeni, da ko pridieš v situacijo, ko je “treba” kaj narest, da ne razmišljaš o tem, ali je to moško ali žensko delo, ali je to ustrezno ali to ni ustrezno za tvoj spol/status ipd., ampak ali imam čas to opravit. Ne tisto, zdaj si ti na vrsti, dragi, prejšnjič sem jaz, ampak da ko vidiš, da je treba nekaj narest (ne mislim tu samo gospodinjskih del), da narediš in ne kalkuliraš, koliko si ti vložil in koliko on/ona. Morata pa bit za tak odnos dva podobna, ne da se na ta račun en šlepa zraven. Torej dva na približno enaki stopnji zrelosti.
Enakopravnost pomeni svobodo, odprtost, sprejemanje. Vsaj zame.[/quote]
Krivokljunka…Potem tebi niso tuja tehnična opravila ?
Meni ni problem skuhati kosilo in pomiti posodo vsak dan..Pa dati cote prat in obesiti….Pa še peglat si znam sam…Tak, da ženske v bistvu sploh ne rabim. 🙂
Me pa zanima, če bi ti vedela popraviti računalnik in ostale tehnične zadeve pri hiši ali pa opraviti kakšna težja fizična dela ?
Očitno ti ni jasen pomen enakopravnosti. Ni isto kot enakost.
Nekatere stvari že znam sama popravit, sem prisiljena se naučit. za ostalo pokličem mojstre. Ne gre za to, da nekaj znaš ali ne znaš naredit. Samo zato, ker ne znaš ali znaš, še ne pomeni, da ti pa drugih zadev ni treba.
In ne se slepit, da je vsak tip tehnično podkovan, marsikateri ni, je pa zato njegova ženska 🙂
Forum je zaprt za komentiranje.