Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek odkljukajte se samo tisti, ki živite

odkljukajte se samo tisti, ki živite

tj. z družinskim proračunom min. cca 2000 € (oba zaposlena)

imam toliko….

In zakaj bil bil pogoj za dobro življenje denar oziroma neka določena količina denarja?

Ni samo denar merilo za “dobro” zivljenje..heheh
Ja, se lahko odkljukam

Imava dvakrat toliko. Pa kaj, kaj naj bi to pomenilo?

imamo dovolj, oba fino delava na več področjih, nisva omejena samo na redno službo … to ohranja glavo na pravem mestu 🙂

Ali to, če živiš sam z 1200€ pomeni, da živiš slabo, ker ni 2000€ skupnega prihodka?
Dva, ki zaslužita skupaj 2000€ in imata v vrtcu ali šoli tri otroke in sta v podnajemu, živita bistveno težje kot dva, ki imata nepremičnino brez kredita, sta brez otrok in skupaj zaslužita 1200€. Preslabo definirano vprašanje.

imava veliko več kot toliko in nimava skrbi glede denarja, zato verjamem, da se lahko tudi bolje razumeva, ker ni slabe volje zaradi pomanjkanja denarja.

Pri nas imamo še enkrat toliko, s tem, da je zaposlen samo mož. Jaz pa malo delam od doma, ko/če se mi ravno ljubi.

Jap, ni nam hudega.

Imava 2300€ skupaj, dva otroka, stanovanje in nič kreditov. Otroka zaključujeta osnovno šolo.

V Sloveniji je kot v Švici kot kaže. Obstaja pa nekaj revežev, ki se ne znajdejo, ker so brez znanja. Ampak taki so vedno bili in so povsod. Večina pa živi zelo dobro. Zato pa ni nobene revolucije.

Čemu služi to vprašanje?

Imava 4000 eur dohodkov, dva otroka študenta, nič kredita. Živimo finančno dobro, ni pa za preseravat.

pravijo, da denar ni pomemben. pa je. položnice je treba plačat, jest moraš, oblečen moraš bit.
fino je, da ti ni treba preštevat prav vsakega evra. Drago je pa tud, tako da bo ena družina štirje člani kmalu imela 2000 samo za normalno življenje brez luksuza. Na žalost mi nimamo 2000.

Mi smo tisti reveži, ki se ne znajdemo, očitno. Skupaj imava 1600€ v javni službi

Če si s svojim nickom želela povedati, da se z dvemi tisočaki živi dobro, lahko potrdim, da temu ni tako. Skupaj zasluživa nekoliko več, imava enega otroka, pa je še vedno potrebno gledati na skoraj vsak evro. Stanovanje sva kupila na kredit, imava dva (povprečna) avta, mesečni stroški v bloku so dokaj visoki, hrana draga.
Sama imam terensko službo, potne stroške dobivam le za prevoz na delo. Mož celotne potne stroške porabi za bencin, kje je še nakup in vzdrževanje avtomobila, pa potnih stroškov ne štejem v ta 2+ tisočaka.
Privoščimo si edino letni in zimski dopust, kar se tiče luksuza, pa ne v eksotičnih krajih. Oblačila in obutev nakupujemo po potrebi, nikoli na zalogo.

MIdva ima skupaj čez 3000, pa ne bi rekla, da se lahko kaj posebej preseravava. Nimava sicer kreditov, a šparava za večje stanovanje, ker je to sedanje premajhno, tako da se trudiva živeti skromno. Ko bova menjala stanovanje, sicer ne bova več šparala, a bova odplačevala kredit, tako da bova finančno približno na istem kot sva zdaj glede sprotne porabe. Mož ima na skrbi še hišo, v kateri živi njegova mama, pa gre tudi za tisto nekaj denarja, ker mama nima ne vem kakšne penzije. Če bo moja mama kdaj morala v dom ali bo potrebovala pomoč na domu, ji bom seveda tudi prispevala denar. Tako da res se ni za razmetavat. Pa tudi mi bomo konec koncev enkrat stari. Penzije bodo pa nizke.

Se odkljukam, pa kaj mi to rabi. Toliko je prihodka, ko odštejeva vse stroške in kredite, pa prideva do veliko nižjega zneska,…

Midva imava cca 2.000 mesečno, sama, brez otrok, brez kredita, pa ne morem rečt, da si glih ne vem kaj lahko privoščiva. Poleti potovanje s šotorom, še kak nekajdnevni izlet z letalom tu in tam, pri garderobi ne razmetavava, ven jest greva redko, skratka, kar gledamo na denar, pa mi kljub temu ne uspe našparat za nov star avto (srednjega razreda) ali za obnovo stanovanja …
Moram rečt, da mi ni jasno, kako s precej manj kot tolk preživijo cele familije, pa še kake kredite al pa najemnine plačujejo …

Smo 6- članska družina z2000 evrov na mesečno (jaz zaposlena za pol.delovni čas), lastna nepremičnina, en boljši avto, večino hrane si pridelamo doma, dopust enkrat letno, ker nam je tako všeč. Na letni ravni privarčujemo okrog 6000 evrov. Živimo zelo lepo in si večjih materialnih sprememb ne želimo. Izzive in dogodivščine poiščemo v bližnji okolici oz. doma.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close