Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek od kod?

od kod?

Skupaj sva več kot deset let, imava osnovnošolska otroka.
Pri seksu mi je zelo pomembno, da sva v temi, ker m ije nerodno, da me vidi golo.
Postavo imam v redu, v bistvu bi lahko bila zadovoljna z njo, saj mi drugi to dostikrat omenijo. Sama sebi nisem od nikoli kaj pretirano všeč, mogoče preveč perfekcionistilna, kaj pa vem.

Problem je v tem, da bi želela biti z njim bolj intimna, pa sem vsa trda kot kakšna najstnica.
On minikoli ni dal povoda, da bi se morala sramovati, tako da ni vzrok tukaj. Je pa dosti žalostno, da se počutim tako, kot se…

Tudi, ko se tuširam, se skrivam, če slulčajno vstopi in bi se najraje zaklenila v kopalnico.

Zelo ti primanjkuje samozavesti, najbrž je to tudi opazil in niti ne želi trzati v to temo.

Predvsem ne se toliko ubadati sama s seboj. Bodi vesela, da si zdrava in naj ti bo to največje merilo. Prični uživati življenje in se ne ubadaj z izgledom.

Lep pozdrav, Iztok http://www.facebook.com/avtoovernet Avto.Over.Net na Facebooku http://twitter.com/#!/avtoovernet Avto.Over.Net na Twitterju http://avto.over.net/ http://iztokfranko.tumblr.com/

Vzrokov je lahko več in hitro lahko poiščeš, zakaj je temu tako. Kako to omiliti…hmm, to je težji korak.

Vzroki: stroga vzgoja v tvoji mladosti, slaba samopodoba, nepoznavanje lastnega telesa, negativne izkušnje v povezavi s telesom (da te je kdo v preteklosti prizadel s kakšnimi opazkami), nesproščenost, občutek nesprejetosti…

ti imaš psihološke probleme in bi mogoče bila dobra kakšna terapija za to. sama si napisala, da nimaš razloga se česa sramovat, pa tako, roko na srce, pred partnerjem, ki te ima rad, se tudi telesnih nepravilnosti ni potrebno sramovat, ker nihče ni popoln.

zakaj je v tebi odpor pred goloto, pa bi morala vedet sama. najbrž izvira iz mladosti in verjetno napačne vzgoje staršev, ki so ti privzgojili mišljenje, da je golota nekaj sramotnega.

kOT BI BRALA SEBE, midva sva 16 let skupaj, pa ne morem sproščeno sexat če ni tema, prava muka mi je. Znorim ko slučajno pride na WC ko se tuširam.
Jaz vem, da je moja samozavest na nuli, ker imam kakih 10 kg viška, in jih leta spravljam dol in ne gre, pa sem še bolj nesamozavestna.
Malo bolje mi je poleti, ko grem v solarij in porjavim na morju, ker če sem bela ko sir mi je prav tako neprijetno.

zrela je za terapijo? pa dej no, a si ti normalna? sram se pojavi pri otrocih pri nekje 11-12 leti in je povsem naraven. nekaterim je dalje normalno, da hodijo na FKK in se tudi sicer brez težav sprehajajo goli pred tujci, drugim je to nekaj nezamisljivega.
jaz že 20 let nisem bila na plaži oziroma se oblekla v kopalke in šla med folk. to je zame kot znanstvena fantastika. če bi me kdo teral v to bi se mi kar utrgalo, se mi zdi. tega pač ne počnem, mi ni, ne počutim se ok in kaj zdaj … bom šla na terapijo zato, da bom ustregla okolici, ki smatra za nekaj normalnega, da se oblečeš v kopalke in greš ven med folk?

dobro, pred partnerjem se ne zakrivam vedno, včasih tudi gola odidem v kopalnico, ni mi nerodno, če pride v kopalnico, to mi je prej zoprno, ker želim biti pod tušem sama s seboj, ker mi je kul. si pa ne predstavljam, da bi seksala v naravi gola ali da bi bila doma gola, ko sva sama. pač tako je in s tem se je pač sprijaznil. če se v vseh teh letih nisem spremenila se ne bom niti čez 20 let, ker je meni ok kot je.

ja, sram je naraven pri najstnikih, ne pa pred partnerjem pri 35 letih in po dveh otrocih. avtorica razumsko popolnoma ve, da je nima za kaj biti sram, čustveno pa tega vseeno ne more preseči.
in kaj je narobe s terapijo? to ne pomeni, da je človek nor, veš, če gre na kakšno psihološko svetovanje, da prebrodi neke zavore, ki jih čustveno sam ni sposoben prebrodit.

če se ti nisi sposobna iti niti kopat na plažo, te tvoji predsodki in notranje zavore pač toliko obremenjujejo. zdaj, glede tebe je čisto vseeno, očitno si se s tem sprijaznila, žalostno pa je, da tak vzorec obnašanja prenašaš tudi na svoje otroke, ki bodo zaradi tega verjetno prikrajšani za kaj. če ne za kaj drugega, verjetno za kak sproščen dopust na morju, da ne govorim o sproščenem odnosu do seksa.

ja, sram je naraven pri najstnikih, ne pa pred partnerjem pri 35 letih in po dveh otrocih. avtorica razumsko popolnoma ve, da je nima za kaj biti sram, čustveno pa tega vseeno ne more preseči.
in kaj je narobe s terapijo? to ne pomeni, da je človek nor, veš, če gre na kakšno psihološko svetovanje, da prebrodi neke zavore, ki jih čustveno sam ni sposoben prebrodit.

če se ti nisi sposobna iti niti kopat na plažo, te tvoji predsodki in notranje zavore pač toliko obremenjujejo. zdaj, glede tebe je čisto vseeno, očitno si se s tem sprijaznila, žalostno pa je, da tak vzorec obnašanja prenašaš tudi na svoje otroke, ki bodo zaradi tega verjetno prikrajšani za kaj. če ne za kaj drugega, verjetno za kak sproščen dopust na morju, da ne govorim o sproščenem odnosu do seksa.[/quote]

ne vem kaj vmešavaš otroke zraven, o njih ni tekla beseda.

veš kako je … ko greš na plažo gledaš ljudi okoli sebe in se nehote primerjaš z njimi. enako počno drugi, razen redkih izjem, ki pa praviloma izlgedajo kot iz kake revije in vejo, da jih drugi gledajo ter jim mogoče celo zavidajo. zdaj ap ti meni razloži zakaj bi šel človek pri zdravi pameti med folk, ki samo čekira in se naslaja ali se tolaži, da ne zgleda tako grozno ali kaj drugega. sej pa vsi vemo kako delujejo plaže. evo, mesec maj … kaj lahko bereš ion gledaš? same jebene reklame za hujšanje, da boste lepi na plaži. zakaj bi se človek obremenjeval s tem kako izgleda, če sam zase izgleda dobro? pogoj za to, da greš v morje ali se posončaš NI da greš na plažo in MED ljudi. je tako. in pogoj za to, da seksaš tudi Ni, da se moraš do golega slečt. ali da moraš seksat na svetlobi. ali kaj vem kakšna pravila si še folk zmišljuje. vsak po svoje, kakor njemu paše. ene v minikah celo poletje, druge v hlačah, ker se jim ne da brit nog ali se zavedajo, da nimajo “idealnih”. in kaj? so tiste v hlačah nenormalne, zavrte?

Predvsem najbolj pomembno je, da greš na plažo zaradi uživanja in da seksaš zaradi užitka ter da se pri tem popolnoma nič ne obremenjuješ z izgledom ali s pogledi drugih. V sled tega ti do živega niti ne smejo priti oglasi za hujšanje. Lahko jih vzameš le kot koristno informacijo, da daš kakšno kilco dol… pa ne zaradi drugih, ampak zaradi sebe – svojega zdravja.

ja, sram je naraven pri najstnikih, ne pa pred partnerjem pri 35 letih in po dveh otrocih. avtorica razumsko popolnoma ve, da je nima za kaj biti sram, čustveno pa tega vseeno ne more preseči.
in kaj je narobe s terapijo? to ne pomeni, da je človek nor, veš, če gre na kakšno psihološko svetovanje, da prebrodi neke zavore, ki jih čustveno sam ni sposoben prebrodit.

če se ti nisi sposobna iti niti kopat na plažo, te tvoji predsodki in notranje zavore pač toliko obremenjujejo. zdaj, glede tebe je čisto vseeno, očitno si se s tem sprijaznila, žalostno pa je, da tak vzorec obnašanja prenašaš tudi na svoje otroke, ki bodo zaradi tega verjetno prikrajšani za kaj. če ne za kaj drugega, verjetno za kak sproščen dopust na morju, da ne govorim o sproščenem odnosu do seksa.[/quote]

ne vem kaj vmešavaš otroke zraven, o njih ni tekla beseda.

veš kako je … ko greš na plažo gledaš ljudi okoli sebe in se nehote primerjaš z njimi. enako počno drugi, razen redkih izjem, ki pa praviloma izlgedajo kot iz kake revije in vejo, da jih drugi gledajo ter jim mogoče celo zavidajo. zdaj ap ti meni razloži zakaj bi šel človek pri zdravi pameti med folk, ki samo čekira in se naslaja ali se tolaži, da ne zgleda tako grozno ali kaj drugega. sej pa vsi vemo kako delujejo plaže. evo, mesec maj … kaj lahko bereš ion gledaš? same jebene reklame za hujšanje, da boste lepi na plaži. zakaj bi se človek obremenjeval s tem kako izgleda, če sam zase izgleda dobro? pogoj za to, da greš v morje ali se posončaš NI da greš na plažo in MED ljudi. je tako. in pogoj za to, da seksaš tudi Ni, da se moraš do golega slečt. ali da moraš seksat na svetlobi. ali kaj vem kakšna pravila si še folk zmišljuje. vsak po svoje, kakor njemu paše. ene v minikah celo poletje, druge v hlačah, ker se jim ne da brit nog ali se zavedajo, da nimajo “idealnih”. in kaj? so tiste v hlačah nenormalne, zavrte?[/quote]

Lep pozdrav, Iztok http://www.facebook.com/avtoovernet Avto.Over.Net na Facebooku http://twitter.com/#!/avtoovernet Avto.Over.Net na Twitterju http://avto.over.net/ http://iztokfranko.tumblr.com/

uživanja med drugim na pol golim folkom, ki se med seboj skrivoma ali odrito opazuje in ocenjuje? in greš na plažo zaradi otrok, ker se imajo lahko na organizirani plaži fino? zato pa toliko ljudi išče kotičke na samem, da imajo mir pred drugimi, da se lahko sprostijo in da se naužijejo morja, miru, sonca.

lansko leto sem šla na kopersko plažo samo tako, mimogrede. pogledat kako je na plaži. me je skoraj kap zadela. ali so bili predebeli ali pa anoreksija. tistih normalnih, kakršnih nas je bilo včsaih v veliki večini na plažah, je danes za vzorec. še posebej mi je ostala v spominu ženska kakih 50 let z več kot očitno anoreksijo, saj so jo bile dobesedno sama kost in koža. za kozlat. in to naj gledam na plaži? pa ne mi rečt, da lahko pogledaš stran, ker ne moreš. kamorkoli pogledaš so predebeli otroci, predebeli moji vrstniki 30+, ali pa okostnjaki. kje so plaže izpred 20 let, ko nas je bila večina “običajnih” in za vzorec predebelih, anoreksije pa še ni bilo na vidiku?

vse kar človek počne bi naj počel iz užitka. in če mu ni v užitek seksat pod povečevalnim steklom mu pač ni. zato še ni nenormalen.

Ti je pokazala zdravniško potrdilo, da je suha zaradi anoreksije? Sem pomislila, kako se boš ti počutila, ko boš na smrt bolna shujšala na 40 kil in se bodo mone zgražale nad teboj, da si za kozlat.

Ti je pokazala zdravniško potrdilo, da je suha zaradi anoreksije? Sem pomislila, kako se boš ti počutila, ko boš na smrt bolna shujšala na 40 kil in se bodo mone zgražale nad teboj, da si za kozlat.[/quote]

človek si vzame čas in opazuje, se pase a ne. imela je obilo zlata na sebi, kopalke zadnje mode, naličena kot da gre na gala večerjo in z zelo urjeno frizuro. sploh ni bila za na plažo, če izvzameš kopalke. kaj ti misliš je bila bolana ali anoreksična?

ja, dej obrni zadevo takole, da pridem na plažo taka in se vsedem poleg tebe. bi t i še bilo kul sedet tam, ob meni? na isti plaži. ti z 15 kil preveč jaz pa z 20 kil premalo? pa uživaj na plaži, če moreš.

oprosti, jaz se hodim na plaže kopat, ne pa ocenjevat drugih ljudi. če ti to počneš, ne pripisuj tega ostalim. meni odkrito povedano, dol visi, ali je tisti poleg mene debel, suh, s kožnimi znamenji in se s tem ne mislim obremenjevat in še manj kvarit dopusta.

kaj ima seksanje vezo s tem? se ti med seksom gledaš, ali te mogoče sosedje gledajo?

res imaš zmedene pojme okoli tega, sorry no, ne morem drugače reči…
in ne, pogoj za to, da greš seksat ni, da se do golega slečeš, tudi ni, da seksaš pri svetlobi.
ti pa nekaj povem.
je pa dosti bolj fajn….

samo ti tega nikoli ne boš vedela, a ne…

Ti je pokazala zdravniško potrdilo, da je suha zaradi anoreksije? Sem pomislila, kako se boš ti počutila, ko boš na smrt bolna shujšala na 40 kil in se bodo mone zgražale nad teboj, da si za kozlat.[/quote]

človek si vzame čas in opazuje, se pase a ne. imela je obilo zlata na sebi, kopalke zadnje mode, naličena kot da gre na gala večerjo in z zelo urjeno frizuro. sploh ni bila za na plažo, če izvzameš kopalke. kaj ti misliš je bila bolana ali anoreksična?

ja, dej obrni zadevo takole, da pridem na plažo taka in se vsedem poleg tebe. bi t i še bilo kul sedet tam, ob meni? na isti plaži. ti z 15 kil preveč jaz pa z 20 kil premalo? pa uživaj na plaži, če moreš.[/quote]

meni bi dol visel, pa če bi prišla z vsemi ketnami, kar jih imaš.
bejba, ne hodim jaz na plažo zaradi tebe, ampak zaradi sebe. pa če to moreš dojet, al pa ne
in večina ljudi, ki se hodi kopat, pride na plažo zato, da se ima fajn, ne pa zato, da v sebi bruha, kako so ljudje na splošno ogabni.

res imaš probleme, sorry, bolj ko te berem, bolj se mi smiliš.

oprosti, jaz se hodim na plaže kopat, ne pa ocenjevat drugih ljudi. če ti to počneš, ne pripisuj tega ostalim. meni odkrito povedano, dol visi, ali je tisti poleg mene debel, suh, s kožnimi znamenji in se s tem ne mislim obremenjevat in še manj kvarit dopusta.

kaj ima seksanje vezo s tem? se ti med seksom gledaš, ali te mogoče sosedje gledajo?

res imaš zmedene pojme okoli tega, sorry no, ne morem drugače reči…
in ne, pogoj za to, da greš seksat ni, da se do golega slečeš, tudi ni, da seksaš pri svetlobi.
ti pa nekaj povem.
je pa dosti bolj fajn….

samo ti tega nikoli ne boš vedela, a ne…[/quote]

samo lonček bom pristavila. jaz tudi ne seksam pri svetlobi, pa zato zelo dobro vem kako fajn je seksat gol. ne vem kaj imata skupenga golota in svetloba. a ponoči oziroma po temi pa ne moreš biti gol? 🙂

oprosti, jaz se hodim na plaže kopat, ne pa ocenjevat drugih ljudi. če ti to počneš, ne pripisuj tega ostalim. meni odkrito povedano, dol visi, ali je tisti poleg mene debel, suh, s kožnimi znamenji in se s tem ne mislim obremenjevat in še manj kvarit dopusta.

kaj ima seksanje vezo s tem? se ti med seksom gledaš, ali te mogoče sosedje gledajo?

res imaš zmedene pojme okoli tega, sorry no, ne morem drugače reči…
in ne, pogoj za to, da greš seksat ni, da se do golega slečeš, tudi ni, da seksaš pri svetlobi.
ti pa nekaj povem.
je pa dosti bolj fajn….

samo ti tega nikoli ne boš vedela, a ne…[/quote]

samo lonček bom pristavila. jaz tudi ne seksam pri svetlobi, pa zato zelo dobro vem kako fajn je seksat gol. ne vem kaj imata skupenga golota in svetloba. a ponoči oziroma po temi pa ne moreš biti gol? :)[/quote]

nekje zgoraj je napisala, da ni mus, da seksaš gol, če vsi ostali seksajo goli…

Šit, jaz pa sploh ne seksam več (ne v temi, ne v svetlobi, ne gola, ne oblečena). Kaj je potem z mano šele narobe?:))))

Na plažo pa tudi hodim kar nudl, mi ni treba potem ocenjevat ketn, kopalk in ostalega štofa..sve golo i boso, samo Mujo i ja u bundama.))))

Dejmo mal smejčkov na lička….

Ti je pokazala zdravniško potrdilo, da je suha zaradi anoreksije? Sem pomislila, kako se boš ti počutila, ko boš na smrt bolna shujšala na 40 kil in se bodo mone zgražale nad teboj, da si za kozlat.[/quote]

Znate kdaj v opisih drugih izpustit bajse in anoreksične trlice?? V vaši starosti bodo moral izdajat tudi Cosmopolitan Senior, da boste še naprej živele po napotkih ………

Mene je odrešil novi partner, prej sem bila pa tudi jaz precej nesproščena glede golote. Z možem sva se enkrat skupaj tuširala, pa je bilo obema nerodno … Pa tudi pri seksu je imel vse polno zavor, no, jaz pa tudi in nekako nisva prišla na prave obrate. Žal.

Leta so rekla svoje, pa porodi tudi, šivana spodaj, strije po trebuhu od nosečnosti … Se mi je zdelo, da se ne bom pred nikomer več slekla razen pred ginekologinjo. Nato sem spoznala svojega partnerja, on je pa poosebljena sproščenost glede vsega! Si me je ogledal tudi pri sončni svetlobi in preživel 🙂 Ne vem, ali je preštel vse šive spodaj na presredku, ampak lahko bi jih, če bi šel za tem 🙂 Skratka, super občutek je, da si nagec z nekom in se dobro počutiš pri tem. Njemu tudi ni problem it na veliko potrebo, medtem ko se jaz tuširam … mislim, včasih že malo pretirava no. In spušča kakšne take, da pravi par postaneš šele, ko se pokakaš v prisotnosti drugega. No, ni važno, povedat hočem, da sem se nalezla njegove sproščenosti in to je res ZAKON.

Začnite z majhnimi koraki, najprej kakšna bolj intimna svetloba (vas lahko celo polepša!!!), pa mogoče enkrat slecite hlačke in se tako sprehajajte pred možem oziroma partnerjem … Meni je lepo gledat partnerja, resno, včasih naštimava tudi ogledalo, včasih se snemava. Vaše telo je za nekoga rajcig in lepo, uživajte v tem! To je enkraten občutek.

moja znanka je bila tudi tako zelo srpošečna kot si ti, se je tudi snemala in sploh počela vse živo, inzraven tako kot ti govorila, da je sproščenost zakon. dokler lepega dne ni ugotovila, da so njuni filmčki na porno internetni strani, kjer si amatareji izmenjujejo take filmčke. pod njimi pa seveda komentarji vseh vrst. 🙂 si moreš mislit kako fajn ji je bilo.

povsod je neka meja. no, eni je nimajo kar ni narobe dokler drugim ne vsiljujejo svojih nazorov.

tudi bivši moj je hotel bit tak, da bi sral medtem ko se jaz tuširam. pa sem rekla da ni govora, to naj počne kar sam s seboj, jaz ne rabim vohat njegovega dreka. niti me ne zanima njegova ritna odprtina in si je ne bom ogledovala četudi še tako želi. fuj.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close