Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Obsojanje in žaljivke

Obsojanje in žaljivke

No, no, tale nikoli mi smrdi po prelaganju odgovornosti. Saj nekako začutiš, ko greš čez mejo (mislil za vsakega), če nekomu nalepiš slabšalne oznake (zmagovalec v tem je Sadni), avtomatično veš, da je to narobe, drugo pa je, koliko ti je mar do spoštljive komunikacije. No, nekateri imajo ta kompas okvarjen.

kakorkoli, če je človek kolikortoliko senzibilen, se bo v večini primerov zavedal, kdaj je prestopil mejo, 100% pa seveda ne more vedet, ker ga na prestop meje opomni naslovnikova reakcija (če jo le-ta izrazi oz. pokaže). Smo si pa tu različni, eni so za vsak kurac užaljeni, drugi dolgo časa niso, ko pa je mera polna, počijo, tretji sploh ne trzajo, četrti …

Zdaj v tej temi so se odzvali večinoma kulturni debaterji. Upal sem, da se bo kdo, ki se svojih žaljivk zaveda, pokesal in še sam povedal, zakaj to počne. Tako bi debata dobila na širini, posameznik pa bi lahko kaj novega spoznal o sebi.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

En zanimiv a totalno idiotski komentar glede žaljivosti sem slišala, saj je samo hec! Pa se je izkazalo da ni bil samo hec, ker ko so se ostali “spravili” nanj oz. ga malo pošpikali nazaj, je udaril (verbalno) s polno paro, začel groziti, kleti, pisati prostaške besede … no, upam, da takšnih osebkov ni prav veliko na svetu. Ok, v Sloveniji.


@marko
, za tiste za katere bi želel, da se zavedajo svojih žaljivk, če ne prej, ko bodo sami postavljeni v situacijo, ko jih bo to zmotilo (ali znerviralo, zabolelo,). Pa še takrat ni nujno. Lahko da vzamejo slednje kot krivico in krog je sklenjen. Eni se pač ne naučijo določenih lekcij, Pustimo jim, da zgnijejo v svoji bedi.

Žaljivk se vsak zaveda, vsaj tistih direktnih, ki so z namenom ponižati sogovornika. Težava je v tem, da verjamejo, da so so drugi žaljivko prislužili. Kar me spomni, da človeka, ki drugega udari, ker si je to zaslužil. Recimo mož udari ženo, ker ga je v to “prisilila”. To je povsem identična stvar, le malo je potencirana, ojačana.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Kakorkoli, naj živijo v tej zmoti. Če bi šlo za kako resno stvar, pač ukrepaš, ne vem, da bi se žaljenje spremenilo v nadlegovanje in iz verbalnega v telesno. Tu ni trte mrte in reagiraš. Po zakonskih določilih. Ali pa, če gre pri žaljenju za razžalitev dobrega imena (imaš neko podjetje in se o tebi širijo laži).

Joj od tega suhega racionalizma te bo začela glava boleti, če ne tebe pa mene. No, saj vidiš zdaj, zdaj si sklenil krog…torej si si jih prislužil, če na to pisanje “proti tebi” gledaš kot žaljivke.
Sploh je pa to s tem žaljenjem preko interneta trapasto, že itak moramo to jemati z distanco oz. v kontekstu s provokacijo, z reševanjem samega sebe oziroma z obrambno reakcijo. Te stvari so na srečo relativne, znajo biti zabavne ali hudo boleče. Preko interneta? Lepo prosim no, ne poznamo se. Je pa res, vsaj zase lahko to napišem, danes je en tak dan, –ko nisem nič pisala,– da sem tu pustila veliko svojega časa, na nek način risala pač neki svoj profil oziroma drugo identiteto, bolj kot sem se zavedala , da vseeno pišem preveč osebno, več sem pisala, ah bom raje nehala– in verjetno vsi to delamo, saj toliko izvirni pa spet nismo. Pač ta internetna komunikacija je druga možnost za tiste, ki se je v rl iz katerikoli razlogov pač izogibamo. In žalitve in obsojanje— to je kar nekaj, itak je brez podlage, gre samo za mnenja, izražena malo bolj ekspresivno– v realnem življenju, pa čeprav je tam komunikacija nenadomestljiva, menda?, so mnoga stališča izražena medlo, hinavsko in samo še bolj suhoparno. Ne interpertirati vsega dobesedno, absolutno, glejte na svet plastično, pri bogu no, daj nam je šest čutov ccc

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Hecno. O problemu virtuale sem ravno napisala post v eni drugi temi.

Se pa ne bi strinjala, da je v reali kaj manj tega besnenja, užaljenosti, manj čustev. Morda jih samo vzamemo kot lastnost živega in sploh ne opazimo, da so nemalokrat izražena netaktno, milo rečeno. Je pa komunikacija v živo z glasom in stasom povsem nekaj drugega kot virtualna. Ne rabiš vstavljat smeškov, da ponazoriš, ali je šlo nekaj za hec ali ne.


[/quote]
No in kar ti pove, da je ta tema za brezzveze ustvarjena, ker je lahko naša predstava o nekomu kako čustveno inteligenten je v resnici povsem napačna.

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

No in kar ti pove, da je ta tema za brezzveze ustvarjena, ker je lahko naša predstava o nekomu kako čustveno inteligenten je v resnici povsem napačna.[/quote]

A si je potrebno o drugih ustvarjati predstave, če se zavedamo, da gre zgolj za izmenjavo mnenj “neznancev” na forumu?

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]


OMG človek, pa kje ti živiš, kako lahko izrečene besede enačiš z fizičnim nasiljem ? looool

Če te nekdo užali, si lahko tiho in odreagiraš povsem mirno, če se pa nekdo spravi nate s pestmi, se boš pa branil, saj neboš nikomur dovolil, da tolče po tebi.

Je pa res, tako kot je že nekdo napisal, par komentarjev nazaj, da najbolj bolijo besede od oseb, ki nas dobro poznajo, za neke anonimneže po forumih bi nam pa moralo dol viset. Zato, še enkrat ponavljam, nevem iz kakšnega namena je potem bila ustvarjena ta tema ? Edino kar mi pade na pamet je to, da je bilo uporabniku tok bed, ko ga je nekdo užalil preko foruma, da je zato rabil odpret še posebno temo, kjer bi sprostil svoje emocije, na svojo stran privabil še par ljudi ( ki jih mimogrede ravno tako nepozna) in se na tak način potolažil, da je vse uredu z njim in se še kakšnemu moderatorju prikupil. Skratka attention wh*re.

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

No in kar ti pove, da je ta tema za brezzveze ustvarjena, ker je lahko naša predstava o nekomu kako čustveno inteligenten je v resnici povsem napačna.[/quote]

A si je potrebno o drugih ustvarjati predstave, če se zavedamo, da gre zgolj za izmenjavo mnenj “neznancev” na forumu?[/quote]
Jaz nikoli ne ocenjujem ljudi preko forumov, po tem kako čustveno odreagirajo, ampak po tem kar napišejo pametnega in uporabnega za prebrat.

No in ko si mi že zastavila to vprašanje bom pa še jaz tebi enega. A je res potrebno ustvarit temo, ki je mimogrede naslovljena samo na eno osebo ( name ) in potem ostale uporabnike spraševat zakaj in čemu se nekdo, kao nekdo ( Sadni ), tako obnaša, zakaj piše žaljivke ipd vprašanja ?

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

A si je potrebno o drugih ustvarjati predstave, če se zavedamo, da gre zgolj za izmenjavo mnenj “neznancev” na forumu?[/quote]
Jaz nikoli ne ocenjujem ljudi preko forumov, po tem kako čustveno odreagirajo, ampak po tem kar napišejo pametnega in uporabnega za prebrat.

No in ko si mi že zastavila to vprašanje bom pa še jaz tebi enega. A je res potrebno ustvarit temo, ki je mimogrede naslovljena samo na eno osebo ( name ) in potem ostale uporabnike spraševat zakaj in čemu se nekdo, kao nekdo ( Sadni ), tako obnaša, zakaj piše žaljivke ipd vprašanja ?[/quote]

Ne ocenjujem ljudi po forumih (no sense) – včasih se zapičim v kakšno mnenje in ne v osebo, ravno tako ne morem trditi, da je ta tema bila ustvarjena ekskluzivno le zate; Sadni, povprašaj tistega, ki jo je ustvaril. Ne razumem, čemu je potrebno pasti užaljenost – ne tu in ne kjerkoli drugje. Vsak je sam odgovoren za to, kako se počuti.

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

Sadni, ti si tudi odpiral kontroverzne teme, in se potem jezil na odgovore, dopusti zdaj še Marku, da se še on posnema Zdravka Mamića ccc
[youtube]HKzwdpVi1XA[/youtube]

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

S takimi kvazi prijatelji, kot smo mi tukaj, ki se v bistvu sploh ne poznamo, bi bila komunikacija v realnosti, prepričana sem, dosti bolj pusta. Tu smo kot gluhonemi slepci, zato pač moramo to kompenzirati, po možnosti vsak na svoj način, z žalitvami, obsojanjem, pprovokacijo, klici po pozornosti, d ane napišem še česa bolj spornega, bom raje nehala…

Gre za izmenjavo mnenj v kontekstu. Vseeno smo subjektivna bitja, ne pa umetna inteligenca, ali pač?

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

S takimi kvazi prijatelji, kot smo mi tukaj, ki se v bistvu sploh ne poznamo, bi bila komunikacija v realnosti, prepričana sem, dosti bolj pusta. Tu smo kot gluhonemi slepci, zato pač moramo to kompenzirati, po možnosti vsak na svoj način, z žalitvami, obsojanjem, pprovokacijo, klici po pozornosti, d ane napišem še česa bolj spornega, bom raje nehala…

Gre za izmenjavo mnenj v kontekstu. Vseeno smo subjektivna bitja, ne pa umetna inteligenca, ali pač?[/quote]

Bolj ko si “umeten” manj boli 😉

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

Ampak za ceno česa?

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]


Ampak za ceno česa?[/quote]

Kakšno ceno, čemu biti subjektiven do mnenj neznancev oz čemu sploh biti subjektiven? Ni vsaka situacija zrela za subjektivizacijo – recimo tale ziher ni 😉

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

Joj od tega suhega racionalizma te bo začela glava boleti, če ne tebe pa mene. No, saj vidiš zdaj, zdaj si sklenil krog…torej si si jih prislužil, če na to pisanje “proti tebi” gledaš kot žaljivke. [/quote]
Tebe bo Katenjka, mene ne. Kdo je pa rekel, da so se me žaljivke sploh dotaknile? To so samo tvoje domneve, do katerih imaš seveda pravico, ni pa nujno, da so resnične. Saj žaljivke ne letijo samo name, tudi na druge. To me je spomnilo, da bi lahko o tem kaj povedali, odprli debato. Moj problem ni to, da drugi žalijo, to je v bistvu njihov problem. Ne vem, morda bi lahko pogledala na to debato iz druge strani in videla, da morda rešujemo problem komu drugemu.

Glede na napisano bi mislil, da hočeš rečt, da se tukaj prek neta pretvarjaš in si drug človek, kot v resničnem življenju? Če nekdo tukaj z lahkoto žali, zakaj misliš, da v resničnem življenju tega ne počne? Dejstvo je, da je tak človek tule malo bolj pogumen, ker je “varen”, ampak v resničnem življenju bi ob podobni situaciji doživljal prav enake občutke, kot jih tukaj. Se pravi prav tako bi začutil potrebo po žaljenju, obsojanju, počutil bi se podobno ogroženega, kot se tukaj. Verjetno pa res ne bi enako odreagiral, to pa še ne pomeni, da v njem ne vre od čustev, ki jih ne zna pravilno izrazit. Kakorkoli, nisi razumela, kaj je rdeča nit debate, ne povsem, nisi izluščila bistva, osredotočila si se na stvari, o katerih sploh nisem pisal in nihče tukaj ni. Se pravi ne pišemo o različnih mnenjih kot žaljivkah (čeprav jih nekateri tudi tako razumejo), ampak o obsojanju in direktnih žaljivkah (piše namreč v naslovu teme). 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Sadni, ti si tudi odpiral kontroverzne teme, in se potem jezil na odgovore, dopusti zdaj še Marku, da se še on posnema Zdravka Mamića ccc
[youtube]HKzwdpVi1XA[/youtube][/quote]
Hahahahahaha 😀

Ta je še hujša – http://www.youtube.com/watch?v=L7AdE9a1kBA

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

Lej, srček, JE pomembno, kako se izražaš in kake pišeš. Tudi če v živo nisi tak (v kar dvomim), si v virtuali težak gnjavator. Tudi če manjka vidna, slušna komponenta, smo na netu še vedno mi sami, en del sebe pustimo gor, tako da lahko se slepiš da si pa v živo totalno zabaven in carski 20-letnik, tuki se pa zajebavaš. Tudi to je del tebe in naivno je mislit, da gre za dve ločeni stvari.

Sicer pa tema ne sprašuje o žaljivkah na netu, ampak na splošno.

V kakšnem smislu pusta? Pusta kot brez žaljivk ali pusta kot nezanimiva? A misliš, da ne bi v živo našla s kom od tu kaj skupnega?

Jaz tudi ne, zato jim pa kdaj pa kdaj napišem kekec, buuuudaaaaa, hare krišna, Jezus…… ;))Ja to velja za vsakega od nas raaaazeeeeen… za Voćkota…. 😉 :)))
Njega ne more nihče pogruntat kaj misli, kaj ima v glavi, da potem takšne umotvore piše…, res tega nihče ne zmore pogruntat. 😀

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]


Nevem koliko imajo drugi kaj v glavi, samo moraš biti pa res retardiran, da ne dojameš iz kakšnega namena je bila ustvarjena ta tema. Prov bolj očiten res nemoreš bit.

Ja, ker si ti tok dober po srcu LOL. Ti sam svoj problem rešuješ in to je to.

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.


Nevem koliko imajo drugi kaj v glavi, samo moraš biti pa res retardiran, da ne dojameš iz kakšnega namena je bila ustvarjena ta tema. Prov bolj očiten res nemoreš bit.
[/quote]Ali pa imaš tako slabo vest, da si “prilastiš zbadljivo” temo za svojo in v njej vidiš napad nase……

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Ali pa je samo tako domišljav in verjame, da se svet vrti okrog njega. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ali pa je samo tako domišljav in verjame, da se svet vrti okrog njega. :)[/quote]Obetroje :)))

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close