Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Normalni ljudje izražajo sočutje, jaz pa zakaj je kreten rinil gor

Normalni ljudje izražajo sočutje, jaz pa zakaj je kreten rinil gor

Ko gorski reševalci po FB objavljajo kako so reševali razne planince žive ali mrtve normalni ljudje pišejo izraze sočutja in rišejo srčke, jaz pa si mislim spet en kreten, ki je precenil svoje zmožnosti in zakaj je rinil tja gor in se je toliko reševalcev moralo ukvarjat z njim. Zavedam se, da sem grozna oseba, ampak si ne morem pomagat. A je še kdo tak?

Saj sočustvujem a hkrati pomislil kot ti. Nisi grozna oseba ampak realist.

A če kdo utoni, tud rečeš, kaj mu je bilo treba na morje/v toplice rinit?????

Nesreče se pač dogajajo. In zame je razlika, ali se zgodi nesreča, ki je ne moreš predvideti, ali pa se nekomu nekaj zgodi, ker je pač podcenjeval okoliščine, ki bi jih moral poznati.

Sicer mi je pa res butasto to, da potem po FB popolni neznanci izrekajo neka sožalja, pa srčke rišejo, pa take. Komu sploh izrekajo sožalje????? Kot da svojci letijo na FB gledat odzive.

Dokler bo resevanje v Sloveniji v gorah zastojn, se situacija ne bo spremenila. V sandalih na Triglav, po moznosti tujci. Naj se grejo te scene npr. v Avstriji, ce si upajo. Bodo do konca zivljenja sluzili denar samo za povracilo stroskov resevanja.

Odgovor na objavo uporabnika
sam vprašam, 10.09.2025 ob 12:04

A če kdo utoni, tud rečeš, kaj mu je bilo treba na morje/v toplice rinit?????

Nesreče se pač dogajajo. In zame je razlika, ali se zgodi nesreča, ki je ne moreš predvideti, ali pa se nekomu nekaj zgodi, ker je pač podcenjeval okoliščine, ki bi jih moral poznati.

Sicer mi je pa res butasto to, da potem po FB popolni neznanci izrekajo neka sožalja, pa srčke rišejo, pa take. Komu sploh izrekajo sožalje????? Kot da svojci letijo na FB gledat odzive.

Ja, če bi šel plavat sredi razburkanega oceana kilometre daleč od obale bi rekel tako.

 

 

Men se ne zdis nic grozna. Clovek se za nekaj nevarnega zavestno odloci in sam nosi posledice.

Drugace je, ce se zgodi splet okoliscin pri nekam “normalnem” pocetju.

Res je, mnoge bi sele denar udaril po zepu (in bi jih morda srecala pamet).

Izrekanje sozalja popolnim neznancem (slavnim ali ne) pa tudi jaz ne razumem. Je tako izumetniceno. Namenjeno “hvali” tistega, ki ga izreka? Ces, glej me, kako sem empaticen.

Zato, ker tako ohranjajo zdravje. Sicer bi prišel strošek zdravljenja še večji kot reševanje.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 2354, 10.09.2025 ob 12:13

Zato, ker tako ohranjajo zdravje. Sicer bi prišel strošek zdravljenja še večji kot reševanje.

Zdravje lahko ohranjaš tudi tako, da greš na hrib, kjer ni prepadov in nevarnosti zdrsa.

Poleg tega imajo vsi hribovci, tekači in ostali fanatiki zjebana kolena in kolke. Pa še kar se forsirajo.

Moja tašča je fanatična planinka. A vsakič pride iz gore čisto fuč. Zjebano koleno, zjeban kolk, halo ženska zakaj se tako forsiraš, če te boli?

Jaz tudi športam, a zmerno.

Malo morgen.En si zlomi nogo in ne more dol, drugi pade v globok jarek- spet ne more dol.Dva zadene kap…in to je ohranjanje zdravja?

Odgovor na objavo uporabnika
groznaoseba, 10.09.2025 ob 11:56

Ko gorski reševalci po FB objavljajo kako so reševali razne planince žive ali mrtve normalni ljudje pišejo izraze sočutja in rišejo srčke, jaz pa si mislim spet en kreten, ki je precenil svoje zmožnosti in zakaj je rinil tja gor in se je toliko reševalcev moralo ukvarjat z njim. Zavedam se, da sem grozna oseba, ampak si ne morem pomagat. A je še kdo tak?

Nihče jih verjetno ne sili v hribe, tako kot tebe nihče ne sili živeti! Mirno lahko crkneš in ne bomo žalovali!

Odgovor na objavo uporabnika
Sendero luminoso, 10.09.2025 ob 12:23

Nihče jih verjetno ne sili v hribe, tako kot tebe nihče ne sili živeti! Mirno lahko crkneš in ne bomo žalovali!

Kaj takega pa lahko napiše samo izjemno zabit osebek.

Za ohranjanje zdravja rabiš skale, globeli, bivakiranje ponoči, ker zalutaš ali konstantno  precenjuješ svoje moči? Tudi sama poznam enega, ki se je od ponedeljka do srede hvalil z napornimi turami preteklega vikenda, v četrtek in petek pa s planiranjem novih. Pri 60. je ves presušen, kot bi bil 70+ in ima precej uničena kolena.

 

enako, ko se kolesarji kam zabijejo

Pregovor pravi: gora ni nora, nor je tisti, ki rine na goro.

Gore so precenjene. Letos je bilo že ogromnih nesreč. Koliko ljudi je že pomrlo v gorah! Skoraj vsak teden slišimo, da se je nekdo smrtno ponesrečil, ali pa poškodoval. Gorski reševalci so spet imeli delo in tvegali lastna življenja.

Imamo čudovito naravo v Sloveniji in res ne potrebujemo plezanja po gorah. Imamo dovolj čudovitih poti, gričev, hribov, kamor si lahko greš napolnit baterije.

Seveda sočustvujem, ko slišim, da se je nekdo smrtno ponesrečil, obenem pa vzdihnem sama pri sebi: Le kam je rinil človek božji? Ali ne bi bil rajši doma pri družini, da bi obdelal vrt, uredil okolico hiše ali pa se ukvarjal z otroki, če jih ima?

Zakaj pa vi avte poženete, ko prva kaplja dezja pade, če imate marele za v dež? Saj peš po ravni poti, z marelo zihr nisi šel nikamor. Ampak si delal zastoje, tam, kjer ni poplav na cestah. Zamude do več kot ene ure. No jest sem peške busarja ujagala, ker sem dežurala, bus je imel pa čez uro zamude. Kretenizmi. Poglejte se, kaj nastane iz vaše kapljice iz neba, ko je treba na cesto, blentavi. Dej no, pejt peš. Poslusam pol enga, kolk je pa peš rabil šele za kilometer, ker bi s prevoznim prej prišel, brez da peš proba, da si šolnčkov ne zmoči. ????????????☺️☺️☺️☺️

gora ni nora, nor je tisti ki gre gor ?

Veš, tudi tebi se lahko zgodi, ko brezlavo siliš, recimo v podhode, poln voda z avtom. Parkiraš pod podhodi v tunelih ipd..  ne presegaj svoje poveličevanje, da ti ob naravi ne pade cegu na gkavo in preživiš. In še uoaj, da bodo vsi stran gledali. Res ste eni, pa ce po ravnem hodite, menite, da vas tudi na busni ne more zaradi kapljuce kdo zbiti, ko čakaš avtobus. Ker ne morete narediti peš koraka, ampak je cel kaos na cestah. Skor tak, kot da se v stacunah tepete za zadnji izdelek za preživetje. Saj vi tudi presegate svoje pooble zmogljivosti v razmišljanju v razmišljanju, ko ste mislili, kot avtor, da je nedotakljiv z ironijo življenja. Pa ni niti pomembno v kontekstu. Življenje je ironično. Nabavi čevlje za v vodo, da tei nežno kožo tačk ne bodo reševali. ???☺️☺️☺️☺️☺️ Ne maram takih ljudi. Ti bi jim posodil tem pa varne japanke, sam, da bi loh forum ofnal, kolk si fejst. ????☺️☺️☺️☺️

Odgovor na objavo uporabnika
?, 10.09.2025 ob 12:05

Dokler bo resevanje v Sloveniji v gorah zastojn, se situacija ne bo spremenila. V sandalih na Triglav, po moznosti tujci. Naj se grejo te scene npr. v Avstriji, ce si upajo. Bodo do konca zivljenja sluzili denar samo za povracilo stroskov resevanja.

Res je ,kreteni še po ravnem ne znajo hodit ,pa bi osvajali gore…

Triglav pa res ni tak bavbav da se ne bi moglo tudi v sandalih gor. Iz izkušenj lahko rečem tudi da marsikateri kao pohodni čevelj drsi po skalah.

Jaz pa te babice ne razumem, ki pri 80 lenih rine sama in brwz dvojcev in BREZ TELEFONA   na Triglav ???? Potem pa še ti  zarukanci pišejo in poročajo, da je gospa v zelo dobri fizični kondiciji?? Pa kaj se je vsem čisto skegljalo al kaj!  Kdaj je še kera 80 letnica v kondiciji, ki je primerljiva z moškim srednjih let ?

Pa da sama brez vsega rine na Truglav!

Odgovor na objavo uporabnika
Butale bolane prave, 10.09.2025 ob 21:10

Jaz pa te babice ne razumem, ki pri 80 lenih rine sama in brwz dvojcev in BREZ TELEFONA   na Triglav ???? Potem pa še ti  zarukanci pišejo in poročajo, da je gospa v zelo dobri fizični kondiciji?? Pa kaj se je vsem čisto skegljalo al kaj!  Kdaj je še kera 80 letnica v kondiciji, ki je primerljiva z moškim srednjih let ?

Res je. Tako star človek ne more imeti kondicije kot mlad, telo mu ne služi več kot prej, sklepi so obrabljeni, motorika ne deluje, slabše sliši in vidi, mimogrede se lahko izgubi, mu prej zdrsne kot mlademu, pade, si zlomi krhke kosti…. ljudje nismo stroji in to marsikdo danes pozablja.

Večina ljudi tako pomisli, ampak ne rečejo na glas pač pa se delajo fine in so kao pretreseni.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close