neobičajne spolne prakse
Saj sploh ni bil namen, da karkoli potlačiš in se pretvarjaš. Morda pa ti res manjka samo partner, ki te bo razumel v vsej tvoji širini in globini. In morda bo potem tvoja fantazija, ki jo imaš, sama od sebe izginila.[/quote]
Eh, Marko – zato, ker smo od nekoga končno razumeljni, potreba izgine? Otrok reče mami: “Lačen sem”. Mama mu odgovori: “Da, da, otrok moj, razumem te, vem kako je to.” In voila – otrok je sit!
Po moje si dala slabo prispodobo. Namreč ta naš “otrok” dobi za jest, ampak mu to ni dovolj. Nekako tako, kot nekdo ki je več, kot dejansko potrebuje, zaradi nekih čustvenih problemov.
Saj sploh ni bil namen, da karkoli potlačiš in se pretvarjaš. Morda pa ti res manjka samo partner, ki te bo razumel v vsej tvoji širini in globini. In morda bo potem tvoja fantazija, ki jo imaš, sama od sebe izginila.[/quote]
Eh, Marko – zato, ker smo od nekoga končno razumeljni, potreba izgine? Otrok reče mami: “Lačen sem”. Mama mu odgovori: “Da, da, otrok moj, razumem te, vem kako je to.” In voila – otrok je sit![/quote]
Nazorna primerjava … Sit ne bo, potolažen pa in imel bo občutek, da je nekdo prisluhnil njegovim potrebam, čeprav se ni mogel odzvati nanje (takoj). Mislim, da je tudi v partnerstvu/seksu podobno. Velikokrat je pomembno že to, da se sploh počutiš tako varnega v zvezi in razumljenega, da si upaš povedati, kaj ti leži na duši. Pa sploh ni nujno, da gre samo za spolne želje, tega je veliko. To seveda še ne pomeni potešitve, je pa vsaj čustvena pomiritev. Verjetno je pa do primera do primera odvisno, ali je to tudi dovolj.
Ji želim, da si takšnega najde. Ampak, če ima ženska fantazijo, kjer ji je “pretepanje” domače, dvomim, da bo srečna. Dovolj sem povedal o tem. Kdor je razumel je, kdor ni, pa naj verjame v svojo teorijo.
Po moje si dala slabo prispodobo. Namreč ta naš “otrok” dobi za jest, ampak mu to ni dovolj. Nekako tako, kot nekdo ki je več, kot dejansko potrebuje, zaradi nekih čustvenih problemov.[/quote]
Pa kaj je s tabo…kako si lahko sem zraven zdaj zmiksal težavo s prenajedanjem ???
Kdo pa pravi, da je otrok dobil kaj za pojest?
Po moje si dala slabo prispodobo. Namreč ta naš “otrok” dobi za jest, ampak mu to ni dovolj. Nekako tako, kot nekdo ki je več, kot dejansko potrebuje, zaradi nekih čustvenih problemov.[/quote]
Pa kaj je s tabo…kako si lahko sem zraven zdaj zmiksal težavo s prenajedanjem ???
Kdo pa pravi, da je otrok dobil kaj za pojest?[/quote]
🙂 Vidiš, ko ne razumeš prispodob. Jaz pravim, da je ta naš otrok (avtorica teme) dobila za jest. Saj pri partnerju dobi seks (hrana), ki pa ji ne zadostuje, rabi, da se jo posiljuje (odvečna hrana). 😉
Ji želim, da si takšnega najde. Ampak, če ima ženska fantazijo, kjer ji je “pretepanje” domače, dvomim, da bo srečna. Dovolj sem povedal o tem. Kdor je razumel je, kdor ni, pa naj verjame v svojo teorijo.[/quote]Vse je to relativno, tudi njena/moja/tvoja sreča.
Dokler ne bo spoznala kaj nosi v “predalčku ljubezen” bo (verjetno) srečna tudi s tem. Da si upaš pogledat po predalčkih pa rabiš kar nekaj poguma, oz, da te nekdo pripravi do tega. Misliš da jo modrice bodo nekoč pripravile, se bo vprašala “zakaj” oz bo nekoč (pre)več modric in premalo “sreče”? :/
Kaj smo nardil? Cajt smo zabil…… 😉
Pa kaj je s tabo…kako si lahko sem zraven zdaj zmiksal težavo s prenajedanjem ???
Kdo pa pravi, da je otrok dobil kaj za pojest?[/quote]
🙂 Vidiš, ko ne razumeš prispodob. Jaz pravim, da je ta naš otrok (avtorica teme) dobila za jest. Saj pri partnerju dobi seks (hrana), ki pa ji ne zadostuje, rabi, da se jo posiljuje (odvečna hrana). ;)[/quote]
Jaz pa še vedno trdim, da otrok ni dobil hrane oz avtorica ni dobila tretmaja na tak način, kot ga želi….se pravi da sta oba v tem primeru lačna na svoj način! Samo ti si zmožen gledati na pojem “odvečna hrana” kot sinonim za “posilstvo”.
Se strinjam, ker sem tudi sama v tem, ampak v drugem položaju. Partner ima nek fetiš in ne sprejme, da meni do tega ni, saj me fizično boli, če to izvaja. Sem mu tudi že rekla, naj si najde žensko, ki ji bo prav tako všeč ta fetiš in ga bosta skupaj prakticirala, a noče o tem niti slišat. Ne razume, da si nisva kompatibilna, ker (prav tako kot avtorica te teme) je mnenja, da se toliko že lahko potrudim oz. mi bo en dan to postalo všeč. Ne da se mu dopovedat, da mi do tega ni.
Je pa zanimivo, da je ta njegov fetiš nekaj kar je prišlo ven iz porničev, kajti on še ni dejansko kdaj imel partnerke, ki bi ji do tega fetiša bilo, zato tudi nima nobenih izkušenj na tem področju.
Ampak, zanimivo, skupno vsem ljudem s fetiši je, kako so prepričani, da moramo tisti, ki teh fetišev nimamo, se potrudit ter jim ustečt.
Drži, vendar se včasih lahko pošteno nasmeješ :)))))[/quote]
Manj zabavno je, ko se nekdo smeji nečemu, kar je narobe razumel. 🙂
Drži, vendar se včasih lahko pošteno nasmeješ :)))))[/quote]
Manj zabavno je, ko se nekdo smeji nečemu, kar je narobe razumel. :)[/quote]
Ha – kot da mi je mar, koliko je tebi kaj bolj ali manj zabavno 🙂 razumeš baje itak vse 🙂
Pa kaj je s tabo…kako si lahko sem zraven zdaj zmiksal težavo s prenajedanjem ???
Kdo pa pravi, da je otrok dobil kaj za pojest?[/quote]
🙂 Vidiš, ko ne razumeš prispodob. Jaz pravim, da je ta naš otrok (avtorica teme) dobila za jest. Saj pri partnerju dobi seks (hrana), ki pa ji ne zadostuje, rabi, da se jo posiljuje (odvečna hrana). ;)[/quote]
Tudi preveč enolična prehrana se odsvetuje :-))
🙂 Vidiš, ko ne razumeš prispodob. Jaz pravim, da je ta naš otrok (avtorica teme) dobila za jest. Saj pri partnerju dobi seks (hrana), ki pa ji ne zadostuje, rabi, da se jo posiljuje (odvečna hrana). ;)[/quote]
Tudi preveč enolična prehrana se odsvetuje :-))[/quote]
Ne vem, če se odsvetuje, ampak hrana je lahko zelo raznolika tudi z vsakdanjimi živili in predvsem v meri, ki je potrebna za človekovo preživetje. Nažiranje še ne pomeni, da ješ raznoliko. Lahko ješ enolično in še vedno se lahko nažiraš. 😉
Nesmiselno je to obravnavati ločeno, ker ni nič ločeno, ampak se to odraža še na drugih nivojih. Upoštevanje ostalih dejavnikov nam pomaga zadevo razumeti celostno in iz širše perspektive.[/quote]
Mogoče se, mogoče pa ne. Njene želje absolutno niso nujno posledica zlorabe in teh želja ni treba odpravljat, z njimi ni nič narobe.[/quote]
V tem primeru so in se nehajte že eni slepiti in zanikati nekih dejstev, samo zato, ker jih v sebi zanikate.
Na splošno ni nujno, da je v ozadju neko posilstvo, je pa nek drug razlog, le zavedate se ga ne.
In ne govorim o odpravljanju želja, ampak o razumevanju teh želja.
Mogoče se, mogoče pa ne. Njene želje absolutno niso nujno posledica zlorabe in teh želja ni treba odpravljat, z njimi ni nič narobe.[/quote]
V tem primeru so in se nehajte že eni slepiti in zanikati nekih dejstev, samo zato, ker jih v sebi zanikate. [/quote]
Če želiš gledati s srcem, si lahko nekoliko slep, kajne?
Tudi preveč enolična prehrana se odsvetuje :-))[/quote]
Ne vem, če se odsvetuje, ampak hrana je lahko zelo raznolika tudi z vsakdanjimi živili in predvsem v meri, ki je potrebna za človekovo preživetje. Nažiranje še ne pomeni, da ješ raznoliko. Lahko ješ enolično in še vedno se lahko nažiraš. ;)[/quote]
Ok, ne razumem……..mi ne zadostuje, rabim, da se me posiljuje….potem pa to enačiš z odvečno hrano. Kako je lahko nekaj, kar potrebujem, rabim, odvečno? Zato, ker v tvojih okvirih spada pod odvečno, ker ti tega ne rabiš? Sam si ugotovil, jst rabim. Torej ne more bit odvečno, prej potrebno.
Ne vem, če se odsvetuje, ampak hrana je lahko zelo raznolika tudi z vsakdanjimi živili in predvsem v meri, ki je potrebna za človekovo preživetje. Nažiranje še ne pomeni, da ješ raznoliko. Lahko ješ enolično in še vedno se lahko nažiraš. ;)[/quote]
Ok, ne razumem……..mi ne zadostuje, rabim, da se me posiljuje….potem pa to enačiš z odvečno hrano. Kako je lahko nekaj, kar potrebujem, rabim, odvečno? Zato, ker v tvojih okvirih spada pod odvečno, ker ti tega ne rabiš? Sam si ugotovil, jst rabim. Torej ne more bit odvečno, prej potrebno.[/quote]Večina “normalnih” američanov tudi potrebuje, nujno potrebuje “fastfud” prehrano, drugače bi pomrli….. 😉 :))
@nekdo_nekje: Marko ti želi le povedat naslednje: ne smeš tega počet vkolikor najdeš partnerja, ki te bo razumel, sicer boš imela probleme s prenajedanjem 🙂
Vsaj tako nekak razumem to usodno navezo s hrano in seksom 🙂
“Modrost ni vedenje. Vedenje je znanje, ki ga je moč pridobiti iz mnogih virov: knjig, šol, občil, izkustev. Meri se z inteligenčnim količnikom. Človek je lahko izjemno inteligenten, čeprav nima niti grama modrosti. Modrost je uporaba vedenja, je namerna, izbirna odločitev za neko delovanje ali nedelovanje, upoštevaje blagor vseh vpletenih.” – Marlo Morgan
Torej si ti tudi mnenja, da so te moje želje in potrebe zgrešene? Da jih ne bi smela čutiti? To me nekako spominja na homofobe, ki zdravijo homoseksualnost. OBstaja čajček, ki ga popiješ, in ne boš čutil privlačnost istega spola, samo prepričati se moraš, da tega ne rabiš. To je “junk food2, bolezen nove generacije, ne nekaj, kar je v tebi in ne moreš spremenit. Treba je najti razumljivega partnerja nasprotnega spola, ki ti bo ščasoma pokazal, da lahko uživaš tudi v pravi, hetero ljubezni. Sem zadela smer?
Mislim,da se preveč ukarjate s tem, kako “pokvarjena” sem in kakšna popravila rabim, za normalno, popolno srečo (in hiško z belo ograjo, psom in dvema otrokoma).
Ok, ne razumem……..mi ne zadostuje, rabim, da se me posiljuje….potem pa to enačiš z odvečno hrano. Kako je lahko nekaj, kar potrebujem, rabim, odvečno? Zato, ker v tvojih okvirih spada pod odvečno, ker ti tega ne rabiš? Sam si ugotovil, jst rabim. Torej ne more bit odvečno, prej potrebno.[/quote]Večina “normalnih” američanov tudi potrebuje, nujno potrebuje “fastfud” prehrano, drugače bi pomrli….. 😉 :))[/quote]
Zato se ji ne bodo odrekli.
Mogoče se, mogoče pa ne. Njene želje absolutno niso nujno posledica zlorabe in teh želja ni treba odpravljat, z njimi ni nič narobe.[/quote]
V tem primeru so in se nehajte že eni slepiti in zanikati nekih dejstev, samo zato, ker jih v sebi zanikate.
Na splošno ni nujno, da je v ozadju neko posilstvo, je pa nek drug razlog, le zavedate se ga ne.
In ne govorim o odpravljanju želja, ampak o razumevanju teh želja.[/quote]
robi, prav čudi me nerazumevanje razumevajočih do stališč, ki niso v skladu z njihovo sliko v glavi….vprašaj se kdo v resnici zanika dejstva?
Forum je zaprt za komentiranje.