Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Nekatere ženske se hvalijo s tem, da so cel dan v kuhinji

Nekatere ženske se hvalijo s tem, da so cel dan v kuhinji

Zaradi bolezni sem ta teden gledala vse živo po Tv in sem naletela na oddajo Večerja za 5. Pustimo stati to, da so tekmovalci totalno nerazumljivi, nekaj momljajo tja v brado, njihova slovenščina je pa na nivoju azilnega doma. A te ženske, ki se hvalisajo, kako so cel dan za štedilnikom, pa kako jim mož ne nič pomaga. To, da se hvalijo s tem, da gredo ob petih zjutraj v hlev, je strašno. Pa to, da se njihovi možje samo usedejo za mizo in težijo, kdaj bo večerja. To ni normalno! Pri nas, sva oba nekoliko “mahnjena” na kariero, a prav tako kuhava OBA. Čisti čistilka. Če se nama ne ljubi kuhati, greva pa ven jest. Da bi se jaz ob štirih zjutraj budila, zato da grem v štalo in da možu skuham mastno kosilo in pripravim malico s salamo in zaseko, ma ni šans…

Poglej samo kaj kuhajo. Poglej porcije. Same neke svinjarije, maščoba, golaži, segedin.

Kaj si pričakovala od tega nivoja?

Pametnemu popolnoma dovolj.

 

To da se počutiš koristen je praktično osnova ljudi. Vsaj večine. In ljudje najdejo nekaj kjer se koristne počutijo. Ti si to našla v karieri. One v kuhinji, skrbi za moža, nekatere v skrbi za otroke…..večina ljudi išče nekaj kjer se koristne počutijo. Večina potem tudi o tem govori. Kar ne pomeni da imajo samo to v življenju. Ja nekateri imajo samo to. Ne pa vsi. Zdrav človek običajno iz nekih osnovnih stvari ki jih odrasli počnemo (skrbimo zase, za dom, za otroke in družino…) ne delamo nekih disertacij. Nekaterim je pa to pač vse v življenju, se čutijo tam pomembni. Zakaj te to moti? Vsi pač živimo svoje življenje tako kot mislimo da je prav oz. tako kot lahko. Na tebe nič ne vpliva življenje ene francke na tv. Ne razumem zakaj te čudi, da ne želi živeti kot ti. Nisi bog in nisi popolni primer po katerem bi se morali vsi zgledovati. Verjetno ti ne bi dovolila da ti nekdo govori kako moraš živeti a ne? Od kje ti potem ideja da ti lahko drugim sodiš kako živijo? Rahlo hinavsko, se ti ne zdi?

Odgovor na objavo uporabnika
večina, 15.09.2025 ob 17:21

To da se počutiš koristen je praktično osnova ljudi. Vsaj večine. In ljudje najdejo nekaj kjer se koristne počutijo. Ti si to našla v karieri. One v kuhinji, skrbi za moža, nekatere v skrbi za otroke…..večina ljudi išče nekaj kjer se koristne počutijo. Večina potem tudi o tem govori. Kar ne pomeni da imajo samo to v življenju. Ja nekateri imajo samo to. Ne pa vsi. Zdrav človek običajno iz nekih osnovnih stvari ki jih odrasli počnemo (skrbimo zase, za dom, za otroke in družino…) ne delamo nekih disertacij. Nekaterim je pa to pač vse v življenju, se čutijo tam pomembni. Zakaj te to moti? Vsi pač živimo svoje življenje tako kot mislimo da je prav oz. tako kot lahko. Na tebe nič ne vpliva življenje ene francke na tv. Ne razumem zakaj te čudi, da ne želi živeti kot ti. Nisi bog in nisi popolni primer po katerem bi se morali vsi zgledovati. Verjetno ti ne bi dovolila da ti nekdo govori kako moraš živeti a ne? Od kje ti potem ideja da ti lahko drugim sodiš kako živijo? Rahlo hinavsko, se ti ne zdi?

Daj poglej si show. Sami neki posebneži, slovenščina v riti, ne razume se jih, ko govorijo.

Se ti ne zdi, da vsak zivi po svoje?

Ti vstanes ob 5, joga, meditacija, tek okoli parka, chia semencka v smuti in gremo ganjat kariero, zvecer moza vidis ali pa tudi ne, nima veze, itak sta si vmes poslala vsak po 4 poljubcke in objemcke preko viberja, torej steje, da sta si vse povedala in opravila in imata cas vsak za svoje utezi po sluzbi, bodisi fitnes utezi ali kake druge, pa tus, pa spat, aja, prej se precekirat vse insta objave idolov…

 

Tista zenska pac vstane ob 5, pomolze krave, nahrani familijo, potem gre pa na njivo obdelat solato, da imas ti kaj dat v smuti!

 

 

 

Ah, veš kaj je še bolje od

Ti vstanes ob 5, joga, meditacija, tek okoli parka, chia semencka v smuti in gremo ganjat kariero, zvecer moza vidis ali pa tudi ne, nima veze, itak sta si vmes poslala vsak po 4 poljubcke in objemcke preko viberja, torej steje, da sta si vse povedala in opravila in imata cas vsak za svoje utezi po sluzbi, bodisi fitnes utezi ali kake druge, pa tus, pa spat, aja, prej se precekirat vse insta objave idolov…

 

da si samska, brez moža. Ker avtorica posta se sprašuje, kje so moški, ti pa se sprašuješ enako: moškega v bistvu ne rabiš, ker viber ne prenaša čustev, oksitocina, hormonov, zaslon prav tako ne nadomesti druženja.

Samskost je lepa čednost. Pa ni treba ganjat kariere. Samo ob 16h sediš na Koseškem bajerju in piješ koktejl.

Odgovor na objavo uporabnika
hahahahaha, 15.09.2025 ob 17:24

Daj poglej si show. Sami neki posebneži, slovenščina v riti, ne razume se jih, ko govorijo.

Nimam tv.

Ti misliš da si višji rang od njih? 🙂 Kdo je tu bolj hecen? En ki kuha na tv al en ki gleda tega kaj kuha? 🙂

Meni je pa ta serija tak luštna. 🙁 Pa vredu ljudje so, niso afne, pa Slovenci, jaz tudi vse razumem, kako ti ne razumeš?

Avtorica, zato da ti ne umres od lakote, mora nekdo drug zjutraj ob stirih v stalo. Cesa tu ne razumes? A tebi vsa hrana zraste v hladilniku?

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close