Nekaj ne zastopim v Ukrajini.
Bela hiša od Ukrajine pričakuje znižanje starostne meje za vpoklic v vojsko na 18 let
ZDA po poročanju medijev pritiskajo na Ukrajino k spremembi zakona o mobilizaciji in znižanju starostne meje za vpoklic v vojsko na 18 let, s čimer bi razširili nabor vojakov za bojevanje proti ruskim silam, ki napredujejo na vzhodu države.
Neimenovani visoki predstavnik Bele hiše je za AP povedal, da odhajajoča administracija predsednika Joeja Bidna želi od Kijeva, da zniža starostno mejo za mobilizacijo z zdajšnjih 25 let na 18 let in tako okrepi vojaške sile v vojni z Rusijo. Kot je povedal ameriški uradnik, Ukrajina trenutno ne mobilizira in ne usposablja dovolj novih vojakov, da bi nadomestila izgube na bojišču.
“Trenutno potrebujemo vojake,” je bil jasen in pojasnil, da trenutno ruske sile vztrajno napredujejo na vzhodu Ukrajine in potiskajo ukrajinske sile v ruski obmejni Kurski oblasti nazaj proti meji. “Mobilizacija in več vojakov bi lahko bistveno spremenilo trenutne razmere na bojišču,” je prepričan.
Aprila je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski podpisal zakon o znižanju starostne meje za mobilizacijo s 27 na 25 let, s čimer je Kijev povečal število civilistov, ki bi jih vojska lahko poslala za boj v okviru vojnega stanja, ki je v veljavi, odkar je Rusija februarja 2022 sprožila vojaško agresijo na Ukrajino.
“Pomanjkanje streliva in vozil ni najbolj kritično vprašanje, s katerim se spoprijema Ukrajina. Zdaj imajo zadostne zaloge ključnega orožja in streliva, ki ga potrebujejo za uspeh na bojišču. A brez nabora novih vojakov se obstoječe enote, ki se junaško borijo na frontnih črtah, ne morejo rotirati, da bi počivale, preoblikovale in urile,” je zatrdil predstavnik ameriške administracije.
Čeprav naj bi po besedah uradnika Ukrajinci menili, da potrebujejo približno 160.000 dodatnih vojakov, pa so po drugi strani v Beli hiši prepričani, da jih bodo verjetno potrebovali več.
Jaka muda, 28.11.2024 ob 17:27
Bela hiša od Ukrajine pričakuje znižanje starostne meje za vpoklic v vojsko na 18 let
ZDA po poročanju medijev pritiskajo na Ukrajino k spremembi zakona o mobilizaciji in znižanju starostne meje za vpoklic v vojsko na 18 let, s čimer bi razširili nabor vojakov za bojevanje proti ruskim silam, ki napredujejo na vzhodu države.
Neimenovani visoki predstavnik Bele hiše je za AP povedal, da odhajajoča administracija predsednika Joeja Bidna želi od Kijeva, da zniža starostno mejo za mobilizacijo z zdajšnjih 25 let na 18 let in tako okrepi vojaške sile v vojni z Rusijo. Kot je povedal ameriški uradnik, Ukrajina trenutno ne mobilizira in ne usposablja dovolj novih vojakov, da bi nadomestila izgube na bojišču.
“Trenutno potrebujemo vojake,” je bil jasen in pojasnil, da trenutno ruske sile vztrajno napredujejo na vzhodu Ukrajine in potiskajo ukrajinske sile v ruski obmejni Kurski oblasti nazaj proti meji. “Mobilizacija in več vojakov bi lahko bistveno spremenilo trenutne razmere na bojišču,” je prepričan.
Aprila je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski podpisal zakon o znižanju starostne meje za mobilizacijo s 27 na 25 let, s čimer je Kijev povečal število civilistov, ki bi jih vojska lahko poslala za boj v okviru vojnega stanja, ki je v veljavi, odkar je Rusija februarja 2022 sprožila vojaško agresijo na Ukrajino.
“Pomanjkanje streliva in vozil ni najbolj kritično vprašanje, s katerim se spoprijema Ukrajina. Zdaj imajo zadostne zaloge ključnega orožja in streliva, ki ga potrebujejo za uspeh na bojišču. A brez nabora novih vojakov se obstoječe enote, ki se junaško borijo na frontnih črtah, ne morejo rotirati, da bi počivale, preoblikovale in urile,” je zatrdil predstavnik ameriške administracije.
Čeprav naj bi po besedah uradnika Ukrajinci menili, da potrebujejo približno 160.000 dodatnih vojakov, pa so po drugi strani v Beli hiši prepričani, da jih bodo verjetno potrebovali več.
Ja, saj je včeraj kazalo po tv, kako jih naši inštruktorji urijo v Nemčiji. Expres tečaj streljanja, ta mladina bo 100 % vsa pomrla ko jih bodo poslali nazaj v Ukrajino.
robi9, 28.11.2024 ob 17:43
Fašistični mediji so takšno lažnivo govno, da ni večjega od njih.
Lažejo, da nihče ne umre, a hkrati pa pišejo, da jim primanjkuje vojakov in hočejo mobilizirati evropsko čredo.
?
Tudi tebe so rekrutirali. Že davno. Samo prebutast si da bi videl.
Meni tudi ni jasno , v najslabšem primeru je v Ukrajini na 50 raket 1 mrtev, v Gazi pa v povprečju z eno raketo 30-50 mrtvih.
Ja Gaza je eno najbolj gosto naseljenih območij na svetu, Palestinci vojaških objektov praktično nimajo, Izrael pobija civiliste na veliko in radira cele soseske, zraven si izmišljuje, da so v vsaki kleti bili hamasovci.
Ukrajina ima vojsko in vojaške objekte in seveda ni tako gosto poseljena. Sicer po civilistih vseeno tudi pada, ampak seveda, da dosti manj kot v Gazi
ja gatza, 28.11.2024 ob 18:38
Meni tudi ni jasno , v najslabšem primeru je v Ukrajini na 50 raket 1 mrtev, v Gazi pa v povprečju z eno raketo 30-50 mrtvih.
Ja Gaza je eno najbolj gosto naseljenih območij na svetu, Palestinci vojaških objektov praktično nimajo, Izrael pobija civiliste na veliko in radira cele soseske, zraven si izmišljuje, da so v vsaki kleti bili hamasovci.
Ukrajina ima vojsko in vojaške objekte in seveda ni tako gosto poseljena. Sicer po civilistih vseeno tudi pada, ampak seveda, da dosti manj kot v Gazi
Kje pa so po tvojem hamasovci, če jih ni ne v objektih ne zunaj na ulicah?
Rusija primarno raketira energetsko infrastrukturo in vojaške objekte. Ob premikanju bojne črte pa tako Ukrajina kot Rusija prvo evakuirata civiliste. Zato je število civilnih žrtev tako majhno v primerjavi z drugimi vojnami.
Israhell pa bombardira civilne objekte, ker Hamas ni vojska in nima infrastrukture, ki bi jo potrebovali za izvedbo vojaških manevrov in transporta.
Tvoja nevednost ni presenetljiva, ker zahodni mediji prikrivajo početje Israhella v Gazi in demonizirajo Rusijo. Ti si le nevedna žrtev propagande.
pricakovanja, 28.11.2024 ob 19:12
Bela hiša od Ukrajine pričakuje znižanje starostne meje za vpoklic v vojsko na 18 let
Kako pricakuje? Je Ukrajina ze de facto last ZDA?
Da, Ukrajina je last ZDA.
ZDA financirajo uradniške plače, vojaške plače, izplačila svojcem umrlih vojakov, s posojili garantirajo plačilo uvoza dobrin, zagotavljajo orožje in hrano Ukrajinski vojski, dajejo legitimnost predsedniku in parlamentarcem Ukrajine s pretečenim mandatom…
Vemo WC raček, da ne zastopiš, 28.11.2024 ob 19:07
Rusija primarno raketira energetsko infrastrukturo in vojaške objekte. Ob premikanju bojne črte pa tako Ukrajina kot Rusija prvo evakuirata civiliste. Zato je število civilnih žrtev tako majhno v primerjavi z drugimi vojnami.
Israhell pa bombardira civilne objekte, ker Hamas ni vojska in nima infrastrukture, ki bi jo potrebovali za izvedbo vojaških manevrov in transporta.
Tvoja nevednost ni presenetljiva, ker zahodni mediji prikrivajo početje Israhella v Gazi in demonizirajo Rusijo. Ti si le nevedna žrtev propagande.
Ti… si dejansko idiot.
https://en.wikipedia.org/wiki/Casualties_of_the_Russo-Ukrainian_War
😀 kakšen bedak…
wc račka, 28.11.2024 ob 19:20
Ti… si dejansko idiot.
https://en.wikipedia.org/wiki/Casualties_of_the_Russo-Ukrainian_War
😀 kakšen bedak…
Povej kaj si želel povedati s svojim bedastim komentarjem in linkom na Wikipedijo.
Mojih navedb z bedastim odgovorom in Wiki linkom nisi demantiral. Največ kar si naredil si izpadel idiot in bedak ti.
Preden odgovoriš si oglej številke v linku, ki si ga navedel in termine, ki so uporabljeni. Nato si preberi obrazložitev teh vojaških terminov.
Včasih težko verjamem s kakšnimi debili imam opravka.
Forum je zaprt za komentiranje.

