Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek “ne želim otrok”

“ne želim otrok”

Nikoli nisem razumela ljudi, ki so imeli veliko povedati o tistih, ki ne želijo otrok. Ker dosti delam z otroci…za veliko staršev bi bilo veliko bolje, da ne bi NIKOLI imeli otrok.

In bit starš je velika odgovornost, ki se je večina ne zaveda.

Kapo dol pa vsaki ženski, ki si jasno in glasno upa povedati, da jih ne želi. Pa saj ne moremo vsi skrbet za rodnost :P.

In meni ni žal, da ju imam, a sem vedno čutila, da morem biti mama. Moja najboljša prijateljica pa ne in jo zato ne gledam čudn. Jo je pa zanimivo gledat z mojima, ker takrat dobim otroka zraven.

Vsak ima pravico, da se odloča po svoje.

Ej, pa kaj vam je, da se fajtate okrog tega kdo je kaj po izobrazbi. Jaz znam cel kup doktorjev, pa so tolk tupi, da na policijski postaji ne bi našli policaja. Hkrati pa dosti tistih, ki nimajo niti OŠ končane, pa imajo tako širino, da se od njih učim. A je res tolk pomemben kaj ti piše pred imenom.

Pogosto je ženska ki si ne želi otrok tudi celo življenje samska. In prav je tako.

Oprosti, koga pa avtorica žali?
A če AVŠI reče AVŠA je to žalitev?

Ker namreč točno to, kar opisuje avtorica počnejo AVŠE, najprej svetovnemu svetu razlagajo, da nočejo otrok, po 35. pa mnenje popolnoma spremenijo in evforično iščejo oplojevalca.
Pa malo splošnega znanja psihologije ti ne bi škodilo. Vsaj tisti del z kognicijo in sprejemanjem ter interpretiranjem videnega in slišanega ti ne bi škodili, bi bolj razumela sebe in svet okoli sebe.

AlenkaG

Re: “ne želim otrok”

02.04.13 11:05

Nikoli nisem razumela ljudi, ki so imeli veliko povedati o tistih, ki ne želijo otrok. Ker dosti delam z otroci…za veliko staršev bi bilo veliko bolje, da ne bi NIKOLI imeli otrok.

In bit starš je velika odgovornost, ki se je večina ne zaveda.

..zanima me..če isto mislite o mamah (ki imajo veliko otrok) iz tretjega sveta..
..in pa, če ste jim že razložili svoj pogled..
..pa ne iz naslonjača..

Kdor ne vidi, da piše avtorica neumnosti, da žali druge ljudi, da se vtika tja, kjer jo nič ne srbi, ni ravno vzor pameti.
Vsak pameten človek vidi, da ima avtorica predvsem težave sama s sabo, zato pljuva po drugih. Tisti, ki ji pa ploskate ste pa na istem. Pač nekje morate izživeti svoje frustracije. Anonimno na netu je to najlažje.

Kako se nas ne tiče. Denar za njihove IVF postopke gre tudi iz našega žepa, denar za rizično nosečnost tudi, denar za porodniško tudi, denar za zdravljenje poporodne depresije tudi, bolniška….., enako kot pri velikih družinah, zaradi nespametnosti in zafnanosti motenih osebkov, je zdravstvena blagajna prazna, dobavitelji več ne dobavljajo nujnih sanitetni potrebščin…..

A ti še kaj napišem?

PS
Veš koliko stane en IVF postopek?

mogoče si magistra, daj povej koliko na teden ti športaš, kaj ješ, koliko sladkarij poješ in spiješ, koliko si pod stresom, kako spiš in tako naprej, da vidim tvoje zdrave in nezdrave navade, da vidim koliko plačujem zate.
Namreč jaz se s stvarmi, ki jih ti naštevaš, niti malo ne obremenjujem. Ne poznam takih žensk oz. zelo malo. Tu in tam se o kateri sliši. Pogosto pa slišim, da mone ne športajo, mone visijo na netu, mone jedo sladkarije… teh je pa veliko. Pa moramo potem vsi plačevati davek na njihovo neumnost.

Če bi imela ti kaj pameti v glavi, bi vedela, da ženske, ki ne želimo imeti otrok, ne delamo stroškov, ki jih ti naštevaš. Vseeno pa plačujemo za porodniške, za otroške dodatke, za šolanje. Pa se nič ne pritožujemo. A veš, da dam denar za šolanje tvojega otroka? Svojih nimam in jih ne želim imeti, zato sem pa tako rradodarna, da dajem denar za tvoje otroke in sploh mi ni hudo. Dajem tudi za denar za razne zafrustrirane mone, ki jim tudi pljuvanje po monu ni več dovolj in pristanejo v bolnici. Pa kaj?
Raje dajem denar za druge in upam, da meni ne bo treba tega denarja koristit. Ni mi težko dajat za druge. Veliko raje kot, da bi morala jaz te zadeve uporabljat. Upam, da jih bom čim manj koristila.

ti imaš pa hude težave…

Aha, kurnik JU in JS je že na delovni temperaturi…

jaz pa podpiram take, ki ne želijo otrok in jih nimajo, obsojam pa take, ki imajo otroke ker jih pač morajo imet ane…bogi taki otroci

želja po otroku je velika, to se začuti in če tega ni, ne imej otrok!!!

Se strinjam z zadnjim postom!

Vsak lahko prosto odloča o tem, ali bo imel otroke ali ne.
Nihče pa nima pravice vsiljevati svojega mnenja.

So magistre z otroki, pa tudi navadne kmečke žene brez otrok.

Dobro je, da so tudi takšni, ki si ne želijo otrok. Naj jih ima, kdor si jih želi.

Tudi sama si jih do svojega 33. leta nisem želela. Nisem vedela zakaj. Pa je tista zveza šla narazen, po dobrem letu je prišel drugi in noro sem si zaželela otroka z njim. Prvega sem imela pri 34, drugega pri 37. In uživam v njima. Se pa še spomnim, kako sem se počutila deset let nazaj – in hvala bogu, da takrat nisem imela otrok. Je zelo naporno, če ne izhaja in njotrajih vzgibov in ževlja.

Vsakemu svoje!

Jaz pa nikoli nisem začutila želje imet otroke pa sem že blizu 50.

Blagor tvojim! Lahko so srečni da te imajo…

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close