Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Ne maram revnih in neizobraženih

Ne maram revnih in neizobraženih

Če bi ti bilo vse odvzeto in bi bila jutri ti čistilka, bi hotela srečati samo sebe, kot si zdaj?

    Bi rad slišal te “intelektualne debate” .

Tuki ste luzeri še za dopust nimaste ttist k mA za dopust je zdj na dopust vedno eni in isti cev puletje se delaste asi kao vi se družte s reveži k ste razgledan in reveže vabiste na pivo pa sAmi za pico in dopust nimaste in na Monu skos visite da bi bli mat teresa k brez veze sej je tkole še za lavor vode nimastemorja na netu in monu gledaste

 

 

Sem visoko izobražena, tudi sicer razgledana, nimam pa nobenega zanimanja za materialno. Imam svojo hišo, nimam pa avta, hodim peš ali s kolesom. Ne oblačim se moderno in marsikdo ob prvem srečanju z mano zaviha nos. Večinoma ljudje šele ob obisku moje hiše, ko vidijo mojo knjižnico, ko si vzamejo pet minut za pogovor z mano, spoznajo, da nisem sirotinja, da se da z mano pogovarjati o marsičem in da ob meni ne morejo gojiti kompleksa večvrednosti.

Je pa res, da jaz ljudi za pogovor ne izbiram, pridejo sami, ostanejo pa tisti, ki se čutijo intelektualno dovolj močne za pogovore z mano. In res ni med njimi veliko ti. finančno dobro stoječih (beri privatnikov,ipd)

“Enaki h enakim”

Enakim k enakim.

Še dobro, da se boste sami odstranili iz mojega okolja in moje družbe, saj nimam s takšnini kot ste vi, ki ne znate niti slovenske slovnice, kaj šele, da bi dokončali kaj več kot osnovno šolo, nič skupnega. S svojem znanjem slovenščine bi vam samo dajala občutek manj vredne Slovenke in tega, zaradi svoje dobrote do sočloveka, ne bi želela.

Samo nekaj si zapomnite, že jutri lahko vse izgubite in se znajdete na cesti. Ampak, saj ne boste prosili za nobeno pomoč, ker se zavedate, da je treba ljudi, ki imajo denar, pustiti na miru, ker spadajo v drugačno družbo kot vi.

Prav tako verjamem, da ko greste v svoj dragi hotel s šestimi zvezdicami, da pričakujete, da je vse čisto. Brez čistilk to ne bi bilo možno. Poleg tega ne poznate ozadje osebe, ki čisti in ne veste, zakaj je trenutno tam, kjer je.

Če bi bili v bolnici, bi tudi pričakovali, da medicinske sestre skrbijo za vas. Mogoče bi vas mogle prepustiti same sebi, ker, saj ste sami rekli:”Enaki k enakim”.

Odgovor na objavo uporabnika
Vzvišena, 12.07.2021 ob 17:37

Mož mi rad reče, da naj neham vihati nos nad vsakim, ki je manj od mene ali pa naj ne bom vzvišena. To me zelo moti. Pač enaki h enakim. Z neko proizvodno delavko ali čistilko, ki ima komaj končano šolo se nimam kaj pogovarjati, zakaj bi se pretvarjala in delala prijazno, če jim dam jasno lahko vedeti, da me ne zanimajo in nimamo nobenih težav kasneje. Prav tako se ne družim s tistimi, ki imajo nižji socialni status kot ga imam sama. Taka prijateljstva ne grejo skupaj, saj si ne moremo privoščiti vsi enako. Na primer, šli bi skupaj na morje, oni nimajo niti za šotor, mi pa bi šli v malo boljši hotel. To ne gre. Ali pa pri večernih izhodih, ja jaz ne bom samo zato, ker dobro zaslužim nekomu plačevala jedače in pijače, ker on pač nima. To mi je kot bi si plačevala družbo, tistemu na drugi strani pa lahko krepi kompleks manjvrednost. V glavnem, mož mi ne da prav, me pa res zanima, kaj boste vi rekli o mojem razmišljanju.

 

 

Jaz sem poleg svoje fakultete (naravoslovna smer), v 15 letih prebral preko 30 tisoč družbeno političnih člankov in pregledal na stotine raznih poročil, ki niso javna in pa seveda na tisoče političnih in drugih izobraževalnih oddaj, pa tudi novice na različnih televizijah (cnn, fox, rt, france24, welt itd…), pogledal sem preko 400 zgodovinskih oddaj, knjige niti ne štejem koliko sem jih prebral. Koliko jezikov govorim niti ne bom povedal. Pa če bi ta čas vložiš v formalno izobrazbo bi imel doktorat na družbenem področju, tako pa imam “samo” 7 stopnjo in za tebe sigurno ne bi bil dovolj izobražen, da bi se družil s tabo… Ljudje ste v svoji arogantnosti res neumni, če bi mene kdo kaj vprašal, bi pa rekel skromno kot sem, mah nekaj malega se spoznam kaj dosti pa ne.

    Ma te steram u tri p. m.!

Z doktoratom, nekaj nepremičninami, ki niso podedovane temveč z lastnim delom kupljene, z nekaj nazivi, mednarodnimi zaposlitvami, in nekaj življenjskimi izkušnjami vem nekaj…. Več se lahko pogovarjam in naučim od vsakega kmeta v vasi, če ga poslušam, kot pa  z osebo s takšnim odnosom do ljudi. In če bi se malo odstrelila s svojega socialnega statusa (za katerega dejansko ne vemo, ali je tvoj ali tvojega moža) bi videla lepoto presunljivosti človeške topline, ko bo največji revež s tabo delil svojo skorjo, ker je to in vera v dobro edino kar ima. Za tvojo obloženo mizo pa niti obrok za 500€ ni vreden besede zahvale, ker je prazen kot si sama.

Kura

bom uporabil besede guruja gaur gopal das:

 

“toliko je revna, toliko revna, da vse kar ima je denar”

Egoistka in samo vase zagledana. Razumem,da imas svoja nacela ampak tudi navadni delavci smo ljudje z velikim obzorjem znanja in velikim srcem,kar tebi manjka in zato se z NAMI ne mores pretvarjT.

Hvala ker si

 

Intelekt in izobrazba nimata veliko skupnega : po vašem pusanju sodeč je vaš intelekt zelo nizek.

Prijateljstva so lahko z ljudmi, ki nimajo takšnih prihodkov.

Drugo je pa druženje (morje, nakupi, večerje, hobiji itd.) Saj je težko nekoga povabiti, ki ti vedno reče ne morem priti veš pa da nimajo, da bi si to lahko privoščili.. nažalost je denar neka meja kaj lahko pa kaj nemores.

    Odgovor na objavo uporabnika
    miaaaa, 12.07.2021 ob 19:27

    pa še bolj naporni so tisti, ki se slinijo okrog revežev v smislu, saj te pogledam, tudi če si revež. Lej, kako sem usmiljen. Lažni humanitarci. Pa nisem revež, imam reden prihodek in stanovanje, družbo pa od delavcev do najvišje izobraženih. Samo utrujajo me glupe putke ali purani z večvrednostnim pojmovanjem sebe. V tej utrki štakora ne mislim sodelovat, ker je bolj važen duh in večnost kot plitvina teh pritlehnih rib.

    samo metek v celo ti pomaga

Jaz se z zapisanim popolnoma strinjam! Socializem je ljudi učil, da smo vsi tovariši in tovarišice, ne glede, ali je šlo za nekega pijanca in brezdelneža, ki je slehrni dan obležal nezavesten v lastnih iztrebkih pred Moščanskim Mercatorjem. Ne, nismo si in nikoli si ne bomo vsi enaki! Nekdo, ki je iz sebe in svojega življenja znal nekaj narediti, ne bo enak tistemu, ki ni bil ali sposoben, ali pa prelen, da bi iz sebe kaj naredil! 

 

Je pa tudi slehrni izmed nas mogoče odraščal v različnih kulturnih okoljih in imel drugačno vzgojo. Ja, pred smrtjo smo si vsi enaki, a do tam vodijo slehrnega od nas različne poti. Zelo različne in mnoge ne gredo skupaj, kot tudi ljudje seveda ne. To pač tako je in ne razumem, zakaj bi moral človek nekomu prikimavati, če mu pač ni všeč oz “gliha nikakor skup ne štriha”!Jaz se z zapisanim popolnoma strinjam! Socializem je ljudi učil, da smo vsi tovariši in tovarišice, ne glede, ali je šlo za nekega pijanca in brezdelneža, ki je slehrni dan obležal nezavesten v lastnih iztrebkih pred Moščanskim Mercatorjem. Ne, nismo si in nikoli si ne bomo vsi enaki! Nekdo, ki je iz sebe in svojega življenja znal nekaj narediti, ne bo enak tistemu, ki ni bil ali sposoben, ali pa prelen, da bi iz sebe kaj naredil! 

Je pa tudi slehrni izmed nas mogoče odraščal v različnih kulturnih okoljih in imel drugačno vzgojo. Ja, pred smrtjo smo si vsi enaki, a do tam vodijo slehrnega od nas različne poti. Zelo različne in mnoge ne gredo skupaj, kot tudi ljudje seveda ne. To pač tako je in ne razumem, zakaj bi moral človek nekomu prikimavati, če mu pač ni všeč oz “gliha nikakor skup ne štriha”!

Odgovor na objavo uporabnika
prazna si, 12.07.2021 ob 18:54

Kaj bi rekla o tvojem razmisljanju?

Da je prazno in da si ti prazna.

 

Ta vikend sem bila v druzbi enega milijonarja in njegove zene. V bistvu se veckrat vidimo, nekajkrat letno pa tudi podruzimo malo bolj.

Prejsnji mesec sva bila z mozem na druzenju s predsednikom uprave ene ogromne tuje multinacinalke, z lastnikom enega vecjega slovenskega podjetja in z enim hudim mednarodnim biznismenom, z zenami seveda, vidimo se nekajkrat letno, no, moz se z njimi vidi veckrat, privat.

Danes sem bila 2 uri na kavi s cistilko, jutri grem na kavo z eno nezaposleno.

Mi smo povprecna druzina, morda celo podpovprecna, kaj pa vem, kaj je danes merilo povprecja.. .

Druzimo se z vsemi, tako tistimi nizje izobrazenimi s slabimi sluzbami in dohodki, kot tudi s tistimi visje izobrazenimi s hudimi sluzbami in se bolj hudimi dohodki.

Meni je pomembno, da je nekdo Clovek, to je edino merilo po katerem si izbiram druzbo in na sreco ima tudi moz enake kriterije.

Kaj mi pomaga boljsi hotel in druzba, ce je clovek prazen in se nimas z njim kaj pogovarjat, kaj sele, da bi se lahko sprosceno nasmejal z njim?

 

Aja, pa zdaj ze kar nekaj let zapored povabiva na morje en par, ki je v primerjavi z nami precej reven, a sta oba zelo v redu cloveka in nama je prijetno v njuni druzbi.

Imava tudi 3 odrasle otroke, v njihovi druzbi so od nekdaj vse sorte prijatelji, od otrok ‘cistilk’ do sinov/hcera direktorjev mednarodnih podjetij in visokih politikov. Zanimivo, da tudi njim financno stanje ni pomembno.

Na prvem mestu človek.Bravo!

Samo to lahko rečem, da si katastrofa od človeka. Vsako delo je častno delo, ali je to čistilka, proizvodni delavec ali direktor….ne razumem kaj še dela mož s teboj….

Pac kmetica

 

Bogi tvoj mož, ki se je oženil s tako puhoglavko….in očitno razvajeno od malih nog…

Karma is a bitch…

kdor se iz revnih norčuje posatane nekoč reven

Mislim, da se moraš ločiti in zapustiti moža, saj tvoj mož ne dosega tvojih visokih standardov…mislim, kako si bosta izbirala, družbo če ne delita enakih idealov

Samo to ti lahko recem da je karma b….!vse se ti bo vrnilo dvojno ker ne obravnavas vseh enako.si ena velika prasica zapravljiva!!!

Ti si verjetno tudi sama bila revna, sedaj se pa imaš za nekaj več. V resnici si pa smile vredna, glede na tvoje obnašanje. Človek je lahko pameten in dobee ne glede na njegov socialni status. Sama sem dobro študirala in imamo dobre prijatelje iz različnih socialnih statusov. Tebe si nikoli ne bi želela za prijateljico, ker očitno nimaš razvite čustvene inteligence.

Odgovor na objavo uporabnika
Je res, 12.07.2021 ob 21:26

Sem enakega mnenja drugače pa naj me označijo za snoba. Ti neizobraženi karnaprej jamrajo in se pritožujejo, v svoji ligi pa je deljenje navdušenja in pozitivnih informacijm izkušenj s potovanj, raznih intelektualnih debat. Nisi čudna, vse je v redu.

zanimivo, sama sem izobrazena in z dokaj dobro sluzbo in kar nekaj premozenja, pa nikoli nisem delala razlik. glede na raznolikost prijateljev najbolj jokajo, da nimajo tisti ki imajo najvec. revez ne prosjaci meni ni nikoli. tukaj se pozna razlika custvene inteligence in dojemanja moci. bogastvo je prazno. me zanima kje no avtorica iskala prijatelje ko se moz loci. bogatinkam ne bo vec zanimiva? nic ni vecno!

Naj te bo sram!!!Kaj če bo tvoj otrok slabše izobražen ne boš šla z njim na kavo?

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close